Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 10 prej 10
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  18,758
  Faleminderit
  17
  195 falenderime n 146 postime

  Rama hap konkursin Lungo Mare pr bregdetin e Vlors Gjika: Kemi projektin ton

  Rama hap konkursin pr bregdetin e Vlors, Gjika: Kemi projektin ton

  Kryeministri Edi Rama ka hapur dje zyrtarisht konkursin ndrkombtar pr realizimin e projektit Lungo Mare n vijn bregdetare t qytetit t Vlors, nga Pylli i Sods deri te tuneli i Ujit t Ftoht. Shpallja e konkursti sht br n teatrin Petro Marko ku kan marr pjes edhe kryetari i Kuvendit Ilir Meta, antart e kabinetit qeveritar, si dhe kryebashkiaku i Vlors Shptim Gjika. N fjaln e tij Rama premtoi se ai do t bhet i prekshm pr qytetart para sezonit veror 2015, teksa falenderoi pr prgatitjen e dokumentacionit t ktij konkursi Ministrin e Zhvillimit Urban q drejtohet nga Eglantina Gjermeni. M lejoni po ashtu, q t falnderoj nga zemra skuadrn e Ministris s Zhvillimit Urban dhe Turizmit pr prgatitjen e ktij Konkursi Ndrkombtar q shnon hapjen e nj kapitulli t ri, n jetn e qytetit ton dhe pr faktin se ky konkurs u b i mundur t prgatitet dhe t hapet sot, n vitin e par t 100 vjetorit t dyt t pavarsis t shtetit tone, tha Rama. Por pavarsisht pjesmarrjes s Gjiks n kt aktivitet, duket se Bashkia e Vlors ka mbetur e paknaqur nga marrja e kompetencave t organizimit t ktij konkursi nga qeveria. I kontaktuar n telefon nga gazeta MAPO kryetari i bashkis s Vlors Shptim Gjika megjithse nuk ka dashur ti shpall luft direkte qeveris pr kt nism, ka ln t kuptohet qart se Bashkia q ai drejton nuk ka patur rol n kt organizim. I pyetur nse kishte dijeni pr kt nism dhe a ishte pyetur bashkia pr kt konkurs, Gjika do t shprehej se natyrisht q kemi pas dijeni dhe do ti vm n dispozicion gjith dokumentacionin e nevojshm pr realizimin e projektit. Ndrsa m tej shtoi se Bashkia ka br nj studim dhe nj projekt q nga viti 2008 q prfshin pikrisht vijn bregdetare. Ai madje shtoi se pr kt studim dhe projekt jan harxhuar edhe lek t taksapaguesve. Megjithse nuk ka pranuar t prgjigjet drejtprdrejt nse me kt nism qeveria po merte pushtetit vendor kompetencat, Gjika ka theksuar se Bashkia do ta paraqes kt dokumentacion q ka n konkurs. Ndrkoh q nga ana e tij Rama n fjaln e tij t mbajtur n takimin e hapjes s konkursti nuk ka ln pa hedhur kritika edhe mbi punn e Gjiks n administrimin e vijs s bregdetit t ktij qyteti. Ne ktu n Vlor jemi t gjith t bindur se kemi n dispozicion nj thesar. Nj thesar, q pr shum vite na humbi nga syt dhe q mjaftoi nj ndrhyrje e shpejt dhe jo fort e vshtir pr ta ripar me sy bregdetin e mrekullueshm t qytetit q sht para nesh, tanim si nj sfid pr t ndrtuar Vlorn e shekullit t ri. Un jam i bindur se pavarsisht dmeve t bra pr shkak t mungess s eksperiencs apo pr shkak t ngutjes pas nj zhvillimit t paqndrueshm, potenciali sht i gjithi aty, ka thn Rama. M tej ai ka siguruar qytetart e Vlors por jo vetm, se aksioni i pastrimit t ksaj vije bregdetare do t vazhdoj. Un jam i bindur q kushdo q kalon n pjesn e bregdetit t Vlors n kmb, pas pastrimeve t bra, q do t vazhdojn t kryhen deri n fund dhe shum shpejt, tha Rama. Duke folur m konkretisht pr projektin q krkohet t realizohet Rama ka siguruar se ai do prfundoj para sezonit turistik t 2015 dhe ai do t prfshij vijn bregdetare nga Pylli i Sods deri n Ujin e Ftoht. Ky konkurs dhe ky projekt jan hapi i par drejt realizimit t ktij zotimi. Ndrkoh q ky qytet dhe vija e tij bregdetare jan me siguri nj sfid pr tu fituar, n funksion t transformimit t gjith vijs s prcaktuar nga konkursi, nga pylli i Sods deri lart tek tuneli, n nj realitet t ri evropian dhe urban t Shqipris s re turistike, tha kryeministri. Ai ka shtuar se qeveria q ai drejton sht e vendosur q kt q po bn me Vlorn ta bj me gjith vijn bregdetare t Shqipris. Ne e kemi t gjith vullnetin pr ta realizuar projektin e ri t gjith vijs bregdetare t Shqipris, duke filluar nga vija bregdetare qytetit t Vlors dhe jam i bindur se n nj koh realitivisht t shkurtr, besoj do t na duhen afro dy vjet, ne do t mund ta prekim me sy dhe ta jetojm si realitet kt projekt q fillon sot, tha Rama. Por ndrsa ka theksuar se projekti i Vlors do t realizohet brenda ktij afati pavarsisht burimeve financiare, pr projektet e tjera ai ka theksuar se pr to q t realizohen duhet q m par t sigurohen lekt. Marrdhniet e ndera mes qeveris dhe kreut t bashkis s Vlors duken edhe nga fotot q ka shprndar dje nga vet kryeministria, ku Gjika nuk sht n asnj prej tyre.

  MAPO

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  18,758
  Faleminderit
  17
  195 falenderime n 146 postime

  Pr: Rama hap konkursin Lungo Mare pr bregdetin e Vlors Gjika: Kemi projektin ton

  Projekti “Lungo Mare”, Berisha: Rama mori kompetencat e Gjiks

  berisha ne fbTIRAN Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar dje n faqen e tij n Facebook mungesn e transmetimit live t ceremonis n Vlor nga Sheshi i Flamurit dhe shpalljen e konkursit nga Rama pr projektin “Lungo Mare” n Vlor. “Kjo ceremoni, q sht shndrruar tashm n nj rit pothuaj t shenjt pr mbar kombin, kt vit me urdhr t Edi Rams nuk u lejua t transmetohej direkt nga mediat e vendit. Ky ishte urimi pr Vlorn dhe shqiptart nga Sheshi i tyre i Flamurit i z. Edi Rama. Ndrkoh u transmetua direkt fjala e z. Rama n nj takim, n t cilin ai de fakto u inaugurua si kryetar i Bashkis s Vlors. N kt takim, n kundrshtim me nenin 13 t Kushtetuts dhe disa vendimeve t Gjykats Kushtetuese, n dhunim t ligjit t pushtetit vendor dhe Karts Europiane t Autonomis Vendore, Rama mori kompetencat e kryetarit t Bashkis Vlor, Kshillit Bashkiak t Vlors dhe shpalli konkursin pr ‘Lungo Mare’-n e qytetit. Ky konkurs, sipas ligjeve t msiprme, sht e drejt ekskluzive e Bashkis s Vlors, por deputeti i Vlors duke abuzuar me pushtetin e tij ekzekutiv shpalli veten de fakto edhe kryetar t Bashkis s qytetit q e votoi pr deputet. Ktij i thon deputet – kryeministr – kryetar bashkie = gaz i dheut!!”,- shkruan Berisha n Facebook.

  MAPO

 3. #3
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  18,758
  Faleminderit
  17
  195 falenderime n 146 postime

  Pr: Rama hap konkursin Lungo Mare pr bregdetin e Vlors Gjika: Kemi projektin ton

  Operacioni “Rama”, nga Lana te Lungomare

  Nga Vlora Vladimir Karaj/ Leonard Bakillari

  Mbi rrnojat e nj godine t sapoprishur n bregun e Vlors, nj burr me vare po nxjerr hekura pr skrap me djalin eDSCF4441 vogl q e ndihmon dhe i numron shufrat. “Kam br 37 mij lek (t vjetra) n mngjes, tani mos bj dhe nja 20”, -na thot ndrsa ulet pr t ndezur nj cigare. M’u prball tij, nj pallat tjetr vazhdon t ndrtohet. Puntort rrahin edhe atje hekur me ekan, pr ta ngjeshur m pas n beton. Vlora dje, nj dit pas 101-vjetorit t Pavarsis dhe shpalljes s projektit t shtitores s madhe prgjat detit ishte nj kantier i madh ndrtimi dhe shkatrrimi njkohsisht. Prej Pyllit t Sods, atje ku thuhet se do t filloj shtitorja apo ‘Lungomare’, si e quajti at dy dit m par kryeministri Rama, e deri matan ‘Ujit t Ftoht’, qyteti zhurmonte prej varesh e ekish q diku ngrinin kate e diku thrrmonin ’kishte mbetur prej kateve t prishura. “T’i kishin sqaruar njerzit. Nuk e dim fare far do t bhet dhe far do t prishet… Kshtu jan t gjith n ankth”, -thot pronari i nj lokali me muzik popullore, pak metra larg Petrolifers. Mbi kokat tona, ngjitur me lokalin e tij buz detit, muratort po i japin dorn e fundit t suvatimit katit t tet t nj pallati. “Nuk do t ket asnj selektim. Vija bregdetare do t jet e pastr”, – thot drejtori i Inspektoratit Ndrtimor Urbanistik Kombtar, Zyhdi Dajti. Por edhe pse mesazhi i tij dhe m hert i vet kryeministrit Edi Rama ka qen i qart, nj pjes e mir vijojn t ndrtojn.

  Nj puntor pran nj godine n ndrtim, e cila si na thon, ka hyr goxha n det duke hedhur mbi t gur e shkmbinj dhe ndodhet dika m tutje se pallati i famshm e i shumprfolur tek ‘Uji i Ftoht’, thot se karabinan e ndrtess e kishin matur dhe verifikuar. Me shum mundsi, ai ishte n list pr t’u prishur pasi sht ndrtuar thuajse mbi det, por edhe sepse si msohet, kishte tejkaluar lejen qoft n siprfaqe t toks, qoft edhe t kateve t ngritura. Kur e pyet pr arsyet se prse punohet ende, puntori mbledh supet. “S’di a t them. Thon q do prishet, por ktu solln tulla e hekura tani…”,- prgjigjet.

  Basti me Vlorn i Rams

  Kryeministri Edi Rama duket se do t prsris vetveten. Ajo q po ndodh n Vlor, atje ku ai u zgjodh deputet, i prngjan n nj mnyr apo nj tjetr asaj q bri n Tiran, kur u zgjodh kryetar bashkie. Shembjet e godinave pa leje apo me leje buz detit dhe pastrimi i territorit prej tyre, dika e paralajmruar q hert n fushatn pr zgjedhjet e 23 qershorit, duket se do t jet shenja e par e rndsishme e qeverisjes s tij. “Prgatitja e ktij Konkursi Ndrkombtar… shnon hapjen e nj kapitulli t ri n jetn e qytetit ton”, -tha Rama n Vlor m 28 Nntor. Shum njerz, edhe vet vlonjatt, e shihnin dje me nj fije dyshimi gjith kt histori edhe pse nj pjes pranojn edhe t humbasin nse dika do t bhet pr qytetin. “Nse prishen ndrtimet n baz t ligjit dhe ndrtohet dika pr t mir t qytetit, do jet e mir edhe pr fmijt e mi. Pr mua nuk ka asnj problem, se edhe un ktu dua t jetoj, por duhet t marrim vesh se far po bhet”, thot pronari i nj lokali t njohur buz detit n Vlor. Por pr t dhe pr mjaft t tjer duhet q njerzit t jen t sqaruar pr at q do t ndodh n ditt n vijim. Njerzit krkojn t din nse do ta ken ende atin mbi kok, nse do t ket nj zgjidhje pr ata q mbeten t pastreh pas prishjeve apo edhe pr ata q kan derdhur kursimet e jets n investime luksoze buz detit. Ata pa leje, sigurisht kan shum pak shanse t prfitojn, qoft edhe pak prej ksaj dhe duket se pjesa m e madhe e tyre jan pajtuar me faktin. Nj pjes e mir ndrtimeve q mund t montoheshin, po hiqeshin prej vet t zotve pr t shptuar materialet. Pjesa tjetr ishin rrnuar dhe mbetjet e tyre pritet t pastrohen n ditt n vijim. Pr t qen t sakt, ky nuk sht aksioni i par n bregdet. Pjesa m e madhe e aksioneve t ngjashme m hert n zona si Himara apo Ksamili jan mbyllur, duke ln pas rrnoja pa fund dhe sigurisht duke krijuar probleme m t mdha se ato q po tentonin t hiqnin. N t gjitha rastet e mparshme, shkatrrimi ka qen selektiv duke krijuar nj panoram jo fort t kndshme dhe nj ndjesi padrejtsie. Rama sht kshtu para sprovs pr t riprsritur vetveten dhe shmangur gabimin q kan br paraardhsit e tij. Kt her n fakt, ndryshimi sht pikrisht investimi personal i kryeministrit, i cili thuajse ka inspektuar nga afr t gjitha prishjet e bra nga INUK.

  Nga ana tjetr, ndoshta pikrisht pr shkak t ktij investimi personal, rezistenca q do t ket projekti duket do t jet m e madhe. M hert problemi i vetm q kan pasur zyrtart n shkatrrimin e ndrtimeve t ngjashme kan qen banort, por kt her kundrshtit vijn edhe nga opozita. Kjo e fundit paditi dje n Gjykatn Kushtetuese kompetencat ekstra q i jan dhn INUK pr t realizuar planin e propozuar prej Rams. Kundrshtia e opozits kryesisht ka t bj me arbitraritetin, q sipas saj po shoqron procesin edhe kundr ndrtimeve me leje por pran detit, ndrsa ajo e sheh kt edhe si nj hakmarrje politike, pasi n shnjestr t operacionit u vendos edhe nj ndrtim pran ‘Ujit t Ftoht’ q u prket t afrmve t kreut t Partis Demokratike. “N dhunim flagrant me vendime t Gjykats Kushtetuese, ligjin e urbanistiks dhe ligjin e Inspektoratit t Ndrtimit, Rama me vendim qeverie autorizon Inspektoratin Qendror t Ndrtimit t prish ndrtime me leje, natyrisht vetm t kundrshtarve dhe armiqve t tij”, tha n nj takim me gazetart disa dit m par ish-kryeministri Sali Berisha. M hert, Berisha thoshte se: “Krimi i vetm i pallatit sht se njri nga investitort e tij ka qen vjehrri i kryetarit t PD, kundrshtarit t Edi Rams, t cilin ky i fundit e urren pr vdekje”.

  Vlora, ku vetm peshqit jan pa letra!


  Ndrkoh, dje n Vlor diku po hidheshin soleta t reja e diku tjetr po ngriheshin kolona. E gjith kjo, prball soletave t shembura e kolonave t rrzuara prtok. Pjesa m e madhe e ndrtimeve q pam jan buz detit, ndonjher ngjitur me themelet e atyre q ishin rrzuar. Banort thon se deri tani jan goditur vetm ndrtimet q kan qen pa leje. “Edhe aty ku ka pasur nj kiosk 5 me 5, e cila m pas sht zgjeruar, sht prishur pjesa e shtuar dhe kioska sht ln aty ku ishte”, -na tregon nj prej tyre. Por nga ana tjetr, t gjith jan n nj gjendje meraku dhe ankthi pr at q do t ndodh m pas. Shum njerz mbeten t papun prej shkatrrimit t lokaleve dhe situata ekonomike n qytetin q i ngjan nj kantieri, nuk sht m e mir se ajo e pjess tjetr t vendit. T tjer presin m t qet at q ndodh. Nj prej pronarve t kompleksit sportiv “Liro” pran Kalas afr ‘Ujit t Ftoht’, thot se deri tani nuk ka asgj n lidhje me zonn prtej asaj q u quajt “Lungomare”. “Thuajse si do her kur jan ndrruar qeverit apo drejtues t urbanistiks kan ardhur dhe kan krkuar dosjen e ndrtimit. U kemi dhn letrat dhe kaq. E njjta gj ka ndodhur edhe tani”, -thot ai. Prtej ksaj, qyteti dhe sidomos zona buz detit q preket drejtprdrejt nga ndrhyrja sht duke gluar prej “konspiracioneve”. Dikush flet pr fshatra turistik, t tjer flasin pr marrveshje q shptojn nj pallat, n kurriz t t tjerve q prishen, por nj pjes e madhe bien dakord q, nse do jet njsoj pr t gjith, do duhet t pranojn “fatin”. Sigurisht ata q kan leje dhe letra n rregull, i shtojn ksaj edhe dmshprblimin. Por fakti se sa t ligjshme kan qen lejet e bn edhe m komplekse situatn. Nj prej pronarve thot se ai pak shqetsohet nse zyrtart kan shkelur ligjin. Sipas tij, nse kjo ka ndodhur, ata thjesht duhej t dnoheshin, por kjo nuk mund t prekte m ndrtimin e ligjruar. Nj roje objekti prej atyre q vizituam buz detit, qesh dhe thot: “Ktu vetm peshqit jan pa letra, thojuni t’u japin ndonj kart jeshile edhe peshqve q t vijn ktej se ngeln n Itali”.

  Ndrsa puntort mbi skela numrojn tullat q i vn njra mbi tjetrn, buz rrugs, i ulur mbi kolonn e rrzuar t betonit, mbledhsi i skrapit mat me sy karabinan e pallatit q ngrihet para tij. Ai duket sikur peshon se sa hekur do t dal prej saj e sa do mund t fitoj, duke ushqyer kshtu fmijt dhe shtyr ditt e papunsis, nse nesr edhe asaj i vihet fadroma.


  Dajti: 20 objektet me leje do shemben pasi t llogaritet dmi

  Kreu i Inspektoratit Ndrtimor Urbanistik Kombtar, Zyhdi Dajti thot se do t shemben t gjitha objektet e ndrtuara zyhdin vijn bregdetare t qytetit t Vlors, aty ku dhe pritet t projektohet shtitorja e re prgjat detit. I kontaktuar nga “Mapo”, z. Dajti tha se shembja e objekteve prgjat bregdetit t Vlors sht ndar n dy faza. N fazn e par jan shembur t gjitha objektet pa leje ndrtimi, ndrsa n fazn e dyt t pastrimit t vijs bregdetare do t shemben t gjitha objektet e tjera me leje. Proces ky q do t kryhet pasi t prllogaritet kostoja e tyre, me qllim dmshprblimin e pronarve t ndrtesave. “Ndrtimet q jan me leje do t shemben n nj faz t dyt, pasi t llogaritet kompensimi i vlers s tyre. Ndrsa ndrtimet pa leje do t prishen q t gjitha n fazn e par t aksionit”, – tha Dajti. Kreu i INUK sqaroi se n kt zon jan rreth 20 objekte me leje, dokumentacioni i t cilave po shqyrtohet pr kompensimin e tyre. Sipas Dajtit, shembja e ktyre objekteve do t kryhet n nj faz t dyt, pasi projekti i shtitores s bregdetit krkon nj vij bregdetare t pastr. “Nuk do ket asnj selektim pr ndrtimet n vijn bregdetare t Vlors. Absolutisht asnj objekt. T gjith qytetart jan t barabart prpara ligjit. Ata i kan prishur vet t gjitha objektet q kishin ndrtuar pa leje”, – thot Dajti. Sipas tij, t gjitha objektet do t prishen sipas radhs, duke filluar nga ato pa leje, pjesa m e madhe e t cilave sht prishur tashm, e deri tek objektet me leje, pas prfundimit t procedurave ligjore pr kompensimin e tyre. “Nuk do t bhet asnj selektim pr objektet q do t shemben. Vija bregdetare do t jet gjithmon e pastr”, – prfundon kreu i INUK, Zyhdi Dajti.

  MAPO

 4. #4
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  18,758
  Faleminderit
  17
  195 falenderime n 146 postime

  Pr: Rama hap konkursin Lungo Mare pr bregdetin e Vlors Gjika: Kemi projektin ton

  Plani pr “Lungo Mare”, kualifikohen 5 studio pr projektin

  Ministria e Zhvillimit Urban dhe Turizmit ka shpallur 5 projektet e przgjedhura pr fazn e dyt t konkursit ndrkombtar pr vijn bregdetare t qytetit t Vlors. L’AUC Paris, DOGMA, HFF, MBAS dhe XDGA jan 5 projekt-propozimet e kualifikuara pr n fazn pasardhse, ku do t shpallet edhe kompania fituese. Sipas drejtoreshs s Agjencis s Planifikimit t Territorit, Adelina Greca, konkursi pr vijn bregdetare t Vlors arriti t marr plot 45 projekt-propozime, t cilat jan vizione mjaft t mira pr zhvillimin e ktij aseti urban t spikatur n bregdetin e Jugut. “Regjistrimet online arritn nj rekord krahasuar me konkurse t mparshme t organizuara n vend. N prfundim t afatit zyrtar, n faqen e konkursit u regjistruan rreth 110 studio vendse e t huaja, mes t cilave kishte edhe grupime studentore. Konkursi ndrkombtar pr vijn bregdetare t qytetit t Vlors arriti t marr plot 45 projekt-propozime, t cilat jan vizione mjaft t mira pr zhvillimin e ktij aseti urban t spikatur n bregdetin e Jugut”, tha Greca. Nga kto 45 propozime, 13 kan qen nga Shqipria. Studiot q kan prgatitur 5 propozimet e przgjedhura do t ftohen n Vlor, m dat 21 shkurt, pr t prezantuar projektet e tyre drejtprsdrejti prpara juris ndrkombtare finale dhe qytetarve t Vlors. Aty do t przgjidhet edhe fituesi i konkursit dhe do t ndahen mimet e paracaktuara. Sipas Grecs, do t shprndahen 3 mime pr tri propozimet m t mira, si edhe nj mim special pr studion m t mir vendse.

  projektet

  “L’AUC Paris” nga Djamel Klouche, Franc

  “DOGMA”, nga Martino Tattara, Belgjik-Itali

  “HFF”, nga Simon Hartman, Zvicr

  “MBAS”, nga Mathias Bauer, Gjermani

  “XDGA” nga Xaveer de Geyter, Belgjik

  Panorama

 5. #5
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-01-2011
  Postime
  2,466
  Faleminderit
  1
  22 falenderime n 20 postime

  Pr: Rama hap konkursin Lungo Mare pr bregdetin e Vlors Gjika: Kemi projektin ton

  4 kompani franceze dhe sa per sy e faqe 1 kompani gjermane.
  eh sa e duan neo-bllokmenet francen. ashtu si harapet e tunizise dhe marokut.

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Elian70
  Antarsuar
  30-07-2006
  Postime
  1,430
  Faleminderit
  21
  100 falenderime n 72 postime

  Pr: Rama hap konkursin Lungo Mare pr bregdetin e Vlors Gjika: Kemi projektin ton

  u be vlora me keq se curvat....me kete pordhjekt te MAAAAAAAAADH

  p.s. po pse kane vdekur arqitektet tane?????
  Te Dish, te Besh, te Dish te Besh, Bej te Ditur!

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  19,346
  Faleminderit
  25
  21 falenderime n 14 postime

  Pr: Rama hap konkursin Lungo Mare pr bregdetin e Vlors Gjika: Kemi projektin ton

  Citim Postuar m par nga Elian70 Lexo Postimin
  u be vlora me keq se curvat....me kete pordhjekt te MAAAAAAAAADH

  p.s. po pse kane vdekur arqitektet tane?????
  Nje nga metodat
  e sukseshme te edvinit per vjedhje meleonash euro eshte qo me projektet studiosh e maketesh.

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Elian70
  Antarsuar
  30-07-2006
  Postime
  1,430
  Faleminderit
  21
  100 falenderime n 72 postime

  Pr: Rama hap konkursin Lungo Mare pr bregdetin e Vlors Gjika: Kemi projektin ton

  Citim Postuar m par nga Brari Lexo Postimin
  Nje nga metodat
  e sukseshme te edvinit per vjedhje meleonash euro eshte qo me projektet studiosh e maketesh.

  a po c'ja shkrep nga arqitektura ai????? nuk thone qe shteti hap konkursin, por e specifikojne RAMA (D'rama).....
  Te Dish, te Besh, te Dish te Besh, Bej te Ditur!

 9. #9
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  20-05-2008
  Vendndodhja
  Oslo, Norway
  Postime
  568
  Faleminderit
  4
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: Rama hap konkursin Lungo Mare pr bregdetin e Vlors Gjika: Kemi projektin ton

  Shkodra permbytet cdo vit!!!!!!,,,,,,kjo qeveri nderton SHETITORE me pare borxh!!!!!!!!!
  Money is not the most important thing. Love is. Fortunately,,,,,,,,I love money.

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e Prudence
  Antarsuar
  11-03-2008
  Postime
  2,112
  Faleminderit
  25
  50 falenderime n 32 postime

  Pr: Rama hap konkursin Lungo Mare pr bregdetin e Vlors Gjika: Kemi projektin ton

  Citim Postuar m par nga loni-loni Lexo Postimin
  Shkodra permbytet cdo vit!!!!!!,,,,,,kjo qeveri nderton SHETITORE me pare borxh!!!!!!!!!
  Avash avash shoku Loni.

  mendova dhe shkrova

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •