Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 50
  1. #21
    i/e regjistruar Maska e Elian70
    Anėtarėsuar
    30-07-2006
    Vendndodhja
    Vlorė
    Postime
    1,938

    Pėr: Lajm I keq Per Muslimanet: Njeriu Eshte Krijuar Nga Bashkimi Majmun-Derr

    per mendimin tim ka qene kombinimi Majmun-Dinosaur, o po lereni tani se keshtu ka qene...
    Te Dish, te Besh, te Dish te Besh, Bej te Ditur!

  2. #22
    Enraged Maska e Scion
    Anėtarėsuar
    22-07-2008
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    2,296

    Pėr: Lajm I keq Per Muslimanet: Njeriu Eshte Krijuar Nga Bashkimi Majmun-Derr

    Argument Ad-Ignorantiam.

    Sikur disa ketu te kishin qoft edhe nje gram dije nga evolucioni, shume postime tek kjo teme nuk do te ekzistonin.
    Por ca te besh, turma e tille eshte
    What can be asserted without evidence, can be dismissed without evidence

  3. #23
    i/e regjistruar Maska e Shkenca
    Anėtarėsuar
    29-09-2012
    Postime
    1,424

    Pėr: Lajm I keq Per Muslimanet: Njeriu Eshte Krijuar Nga Bashkimi Majmun-Derr

    Derri, majmuni, miu dhe shume kafshe te tjera kan vetem strukturen gjenetike per 90%, 94% apo 96% te perafert , por kjo nuk dmth qe prejardhja e njeriut eshte nga keto kafshe aq me pak nga nje hybritizim i dy llojeve te ndryshme...me miun jemi me te afert per nga struktura o Darius, po ne asnje liber nuk thuhet se ishim MINJ dikur....
    Bile ajo qe me se shumeti me habiti ishte titulli!!!! C'ka te beje ky lajm me muslimanet?!
    Ndonese muslimanet dinin qe atehere Strukturen gjenetike , ndaj ndaluan ngrenien e te gjtha kafeshve qe kishin codet gjenetike gati te njejta me njeriun...se tjeter spjegim nuk mund te kete....
    ೋღ♥ღೋ ══════════C6H12O6═════════ೋღ♥ღೋ

  4. 4 antarėt mė poshtė falenderuan Shkenca pėr mendimin e shprehur nė kėtė postim:

    A.I (02-12-2013),prishtina75 (02-12-2013),Watt (03-12-2013)

  5. #24
    cherry blossom girl
    Anėtarėsuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095

    Pėr: Lajm I keq Per Muslimanet: Njeriu Eshte Krijuar Nga Bashkimi Majmun-Derr

    sa per origjinen e njeriut, dikush thote "ne jemi apatit" (apatiti eshte nje gur mineral, se mos e ngaterron njeri me hepatitin ketu). dikush tjeter e sheh me te arsyeshme te falenderoje meteoritet per origjinen e tij. jemi yje te rene nga qielli

  6. #25
    cherry blossom girl
    Anėtarėsuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095

    Pėr: Lajm I keq Per Muslimanet: Njeriu Eshte Krijuar Nga Bashkimi Majmun-Derr

    eshte interesante si pyesin njerezit per evolucionin ketu, njesoj sikur po pyesin dike ne rruge "sa eshte ora, or shok?". te pakten ata shkencetare qe e vene ne pikepyetje teorine e evolucionit e kane nje fije dituri ne shkencat baze si fizika, kimia, biologjia, gjenetika per ta kuptuar, ama kane edhe ate "good sense" qe edhe nese e kundershtojne evolucionin argumentet e tyre nuk i bazojne ne budallalleqe qe mund te jene shkruar ne librat fetare.

  7. #26

    Pėr: Lajm I keq Per Muslimanet: Njeriu Eshte Krijuar Nga Bashkimi Majmun-Derr

    Citim Postuar mė parė nga Shkenca Lexo Postimin
    o Darius, po ne asnje liber nuk thuhet se ishim MINJ dikur....
    Bile ajo qe me se shumeti me habiti ishte titulli!!!! C'ka te beje ky lajm me muslimanet?!
    Ndonese muslimanet dinin qe atehere Strukturen gjenetike , ndaj ndaluan ngrenien e te gjtha kafeshve qe kishin codet gjenetike gati te njejta me njeriun...se tjeter spjegim nuk mund te kete....
    Juve ose jeni shume naiv ose shume te verber. Me drejtohesh mua sikur te jem une ai qe kam dale me kete teori. Une thjesht solla materialin. Hapini syte e mesohuni te lexoni. Jam i sigurt qe as 1% nga ju qe keni shkruar ketu nuk jeni lodhur te pakten te beni nje kerkim minimal mbi shkrimin hapes te temes. Njeriu duhet te kete deshiren dhe kuriozitetin te mesoje e te lexoje edhe gjera qe bien ndesh me bindjen e tij apo ato qe ka mesuar me pare. Shume fusha te jetes kane ndryshuar ne koncept dhe teorite e dikurshme jane kthyer ne fakte ose e anasjellta, cfare eshte konsideruar teori e fakt me pare, tani eshte hedhur poshte fale zbulimeve te reja. Per mua ideja e bashkimit te nje majmuni me derri qe mund te krijoje hibridizim njeriun eshte po aq e neveritshme dhe shqetesuese sa dhe ju por kjo sdo te thote se do fus koken ne rere si struci dhe do mohoj te mesoj me shume mbi kete gje.

    Sa per titullin ai eshte nje shaka meqe eshte nenforumi i ateizimit dhe ketu ata qe nuk besojne kane te drejte te emertojne fene e fetaret si ju do qejfi. Nese nuk e kuptoni kete gje atehere lexojeni dhe njehere titullin e nenforumit dhe kryetemen mbi ate qe bazohet ky nenforum.

  8. #27
    mall Maska e bili99
    Anėtarėsuar
    05-04-2007
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    1,804

    Pėr: Lajm I keq Per Muslimanet: Njeriu Eshte Krijuar Nga Bashkimi Majmun-Derr

    Mendoj se njerezit jane njerez perpara se te pranojne nje fe,mendoj se feja eshte bindje personale dhe jo trashigimi. Per derisa per grupacionet fetare antiderrore eshte lajm i keq,per grupacionet fetare proderrore eshte nje lajm i zi ( do tu duket vetja kanibalist)...Shyqyr qe jam neutral!
    I Ilirides jam Iliri,
    dhe i lire dua me mbet.
    Per cfardo xhevahiri,
    Shqiperine se jap per jete

  9. #28

    Pėr: Lajm I keq Per Muslimanet: Njeriu Eshte Krijuar Nga Bashkimi Majmun-Derr

    Per ata qe po me bejne si erudite ketu dhe qe po me japin mend apo kritikojne. Po e perseris edhe njehere perpara se te beheni qesharake: Lexoni temen dhe ate cfare permban ajo ne materialin ne gjuhen angleze. Boll shitet dengla me fjale boshe. Po patet ankesa apo verejtje drejtohuni tek ai qe ka hartuar teorine dhe thuajini atij qe te mesoje ca nga mendjendriturit si puna juaj.

    Postimet qe skane te bejne me temen apo akoma me keq, ato qe me sulmojne mua (perfshi dhe ato qe me lene reputacione negative me nje fjalor rrugacesh) do fshihen.

  10. #29

    Pėr: Lajm I keq Per Muslimanet: Njeriu Eshte Krijuar Nga Bashkimi Majmun-Derr

    askush nuk merret me supermodet por ti e pe qe une shpjegoja gjera nga gjenetika...dhe ta siguroj qe i rashe shkurt sepse kisha hall se mos ma fshinin shkrimin (frike e kot sepse e di qe nuk e bojn po per siguri ruajta nje kopje)! Nese ti mendon qe shkrimi te ka cenuar, ca duhet te mendoj une qe jam musliman mer daj! por ke te drejte, te mendojme per ty iher se per ne te tjeret ka kohe!
    Think Different! Think Again!

  11. #30

    Pėr: Lajm I keq Per Muslimanet: Njeriu Eshte Krijuar Nga Bashkimi Majmun-Derr

    Pse e degradoni temen ne nje nivel te tille? Ska nevoje te me shpjegosh mua asgje nga gjenetika sepse sjam une ai qe po dal me teori te reja. Eshte tjeter kush. Nese ke dicka per te thene per temen je mese i mirepritur te shprehesh mendimin tend duke ju referuar autorit te shkrimit, autorit te teorise dhe grades se tij shkencore, jo mua si Darius. E kuptoj qe shume nga ju keni plot mllefe dhe mezi prisni rastin te shfryheni neper tema po te them te drejten as qe me behet vone. Nga nje vesh me hyjne dhe nga nje tjeter me dalin.

    Sa per faktin qe sesi ndihesh ti si mysliman, nuk me intereson. Ky eshte nenforum ateistesh. Eshte vetem per ateistet dhe fetaret nese duan te lexojne, jane te lire. Por nese nuk durojne ate qe shkruhet atehere me mire mos futen tek nenforumi i ateizmit. Eshte e thjeshte.



    P.S. Nuk dua me replika per kete subjekt.

  12. #31

    Pėr: Lajm I keq Per Muslimanet: Njeriu Eshte Krijuar Nga Bashkimi Majmun-Derr

    Amon mer Darius po sikur u shpreha ne shqip me duket meqe ate flasim te gjithe dhe une mbaj mend qe eshte njelloj gati per te gjithe: Une fola per temen, te shpjegoja gjera per temen, te dhashe keshilla per temen, te thashe qe se ke ti fajin por te thashe ku po gaboje ti....nashi, ne gjithe kete ti ca bere? Fshive mesazhin tim, mesazhin e Shkences dhe le postimet e tuja! Nashi, ti thuje mer qe kjo zone forumi eshte ditar personal mer se ndoshta une se dija! Ma bo hallall atehere se desh te lash pa shkrujt ditarin!

    Ah, po...nese eshte nenforum ateist, mos i fut myslimonet ne titull shkrimi...jo per gjo po je ne paradoks me veten!

    Gjithsesi, urtesia e jote kalon limitet e mija keshtu qe une ndalem! Te uroj suksese ne kete teme dhe kur te duash qe te flasim tamam per gjenetike, na boj i zo se vijm meiher
    Think Different! Think Again!

  13. 2 antarėt mė poshtė falenderuan A.I pėr mendimin e shprehur nė kėtė postim:

    Shkenca (03-12-2013),Watt (03-12-2013)

  14. #32

    Pėr: Lajm I keq Per Muslimanet: Njeriu Eshte Krijuar Nga Bashkimi Majmun-Derr

    Une nuk kam gabuar ne asgje. Ti do te flasesh per gjenetiken, me trego mua kredencialet e tua dhe pse duhet te te lexoj ty dhe jo doktorin qe ka hartuar teorine. Juve jeni me te vertete qesharake me kete megalomanine tuaj. Ai biri i botes eshte nje autoritet ne fushen e gjenetikes dhe argumenton cdo gje qe thote. Ndersa ti me del ketu e mem thua mua qe keto jane gabim e keto jane te drejta. Seriozisht?

    Dhe po eshte nenforum ateistesh dhe do fus mysliman e te krishtere sa here te dua. Nuk jam ne paradoks me veten o gjeni kur tallem me myslimanet ne titull.

  15. #33
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    15-08-2013
    Postime
    55

    Pėr: Lajm I keq Per Muslimanet: Njeriu Eshte Krijuar Nga Bashkimi Majmun-Derr

    Kjo esht vetem nje hipoteze dhe me shume gjasa jo e vertete. Shimpanzete dhe derrat jane specie te ndryshme sic kane qene per 70 milion vitet e shkuara dhe kane numer te ndryshem kromozomesh. Ciftimi i suksesshem veshtire te kete ndodhur, po edhe po te kishte ndodhur sado i vogel shansi, jam shume i sigurt se hibridi do te kishte qene steril.

  16. #34
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    04-04-2006
    Vendndodhja
    Tirone
    Postime
    8,398

    Pėr: Lajm I keq Per Muslimanet: Njeriu Eshte Krijuar Nga Bashkimi Majmun-Derr

    Intelektin e kemi te trasheguar nga derri apo nga majmuni?
    Unė jam njeri i thjeshtė.
    Kėnaqem me pak.
    Mė mjafton mė e mira.

  17. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar 2043 pėr postimin:

    user010 (15-09-2014)

  18. #35
    i/e regjistruar Maska e teta
    Anėtarėsuar
    25-10-2005
    Postime
    2,005

    Pėr: Lajm I keq Per Muslimanet: Njeriu Eshte Krijuar Nga Bashkimi Majmun-Derr

    dita dites po i afrohemi planetit Nibiru dhe experimenteve te tyre ne toke.
    Ananuket thuhet se njeriun e kan krijuar nga bashkdyzimet e ndryshme ,ja tani na doli derri.

    edhe ju ka ni zemra muslimanve,a hahet i joti ??!!

  19. #36
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anėtarėsuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386

    Pėr: Lajm I keq Per Muslimanet: Njeriu Eshte Krijuar Nga Bashkimi Majmun-Derr

    Citim Postuar mė parė nga jarigas Lexo Postimin
    A e ek idene se per ēfare flet??!! E ē'na qenka "dinosauri"??!!
    Dinosauri a? Nuk e di une sepse une jam nje injorant. Hajde na trego i nderuar se cka eshte dinosauri....

    Lexo per Archeopteriksin qe sipas disa shkencetareve eshte forme e ndermjetme ndermjet dinosaurit dhe zogjeve.

  20. #37
    Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
    Anėtarėsuar
    21-03-2003
    Vendndodhja
    Napoli,Italy
    Postime
    5,221

    Pėr: Lajm I keq Per Muslimanet: Njeriu Eshte Krijuar Nga Bashkimi Majmun-Derr

    Citim Postuar mė parė nga mesia4ever Lexo Postimin
    Dinosauri a? Nuk e di une sepse une jam nje injorant. Hajde na trego i nderuar se cka eshte dinosauri....

    Lexo per Archeopteriksin qe sipas disa shkencetareve eshte forme e ndermjetme ndermjet dinosaurit dhe zogjeve.
    Messia i dashur!! Ti veteshpallesh i paditur(injorant) dhe ne te njejten kohe kerkon t'u japesh dituri te tjereve....!! Kur flitet per shkence, nuk kane vend mendimet e nje te padituri si ti apo interpretimet e "disa" shkencetareve qe njeh vetem ti!! E nuk ka vend as debati mbi hallkat e ndermjetme midis specieve, nderkohe qe s'ia ke idene as konceptit "specie"......merru me fene, ate per te cilen mjafton vetem besimi dhe ndonje "hadith" i Abdurrahmanit apo i Mateut, e lerjua shkencen atyre qe s'jane te paditur siē veteshpallesh!!

  21. #38
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anėtarėsuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386

    Pėr: Lajm I keq Per Muslimanet: Njeriu Eshte Krijuar Nga Bashkimi Majmun-Derr

    Citim Postuar mė parė nga jarigas Lexo Postimin
    Messia i dashur!! Ti veteshpallesh i paditur(injorant) dhe ne te njejten kohe kerkon t'u japesh dituri te tjereve....!! Kur flitet per shkence, nuk kane vend mendimet e nje te padituri si ti apo interpretimet e "disa" shkencetareve qe njeh vetem ti!! E nuk ka vend as debati mbi hallkat e ndermjetme midis specieve, nderkohe qe s'ia ke idene as konceptit "specie"......merru me fene, ate per te cilen mjafton vetem besimi dhe ndonje "hadith" i Abdurrahmanit apo i Mateut, e lerjua shkencen atyre qe s'jane te paditur siē veteshpallesh!!
    Cila erdhi ne ekzistence se pari per juve qe e besoni evolucionin, zemra apo gjaku?! Si mbijetonte trupi perderisa zemra ende nuk kishte evoluar? Apo trupi atehere mund te jetonte pa zemer? Si funksiononte kjo?

    A ekzistonte lekura pa qene gjaku i formuar? Si mund te mbijetonte lekura pa gjak? Perse erdhi ne ekzsitence gjaku nese qenka e mundur qe nje trup te mbijetojka pa te? Perse erdhi ne ekzistence zemra nese nje trup paska mundesine qe te jetojka pa te?

    Po mushkerite kur u formuan, para formimit te zemres apo pas formimit te saj? Si e ka ditur rastesia qe trupit i nevojiten mushkerite qe te marre oksigjen?

    Sa kohe iu desh evolucionit qe te evoluoje mushkerite, dhe si mbijetoi zemra pa oksigjen? Por eshtrat ne trup kur u formuan dhe kur u vendosen organet e trupit ne poziten sic i ka njeriu sot?


    Cfare pergjigje ofrojne ateistet qe besojne ne evolucion per keto pyetje?

    Kush i ben keto pyetje sipas jush eshte injorant dhe njeri i pa shkolluar, ose nje 'fetar i pa logjikshem qe ende termin specie nuk e ka kuptuar'.

    Ti me thua keto jane krijuar rastesisht une te them se keto kane nje Krijues? Krejt keto jane kontradikta te fese se evolucionit.

    Po per evoluimin e njeriut. Ne shkolle fillore e kemi mesuar se gradualisht nje qenie e ngjashme me majmunin iu ndrrua struktura dhe evoluoi ne njeriun e sotem. Kur u pyetet se perse kemi ende majmune dhe perse ata nuk kane evoluar, ju i quajtet njerezit injorante 'shiqo injorantin, ky nuk po e ditka se ne jemi vetem kusherinje me shimpanzen' dhe kemi nje paraardhes te perbashket. Hiqeni pra prej librave se ende ne shkolla mesohet se gradualisht majmuni u shndrrua ne njeri dhe thoni se vetem kemi nje paraardhes te perbashket.

    Me kete kusherinje?! Kusheri une e kam kushen e jo kete.

    http://m2.i.pbase.com/u47/vikasmal/u...eJPEGsmall.jpg

    S'thate biles djale te dajes, lol
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga mesia4ever : 23-12-2013 mė 07:56

  22. #39
    dEaD rAceR Maska e unreal
    Anėtarėsuar
    02-04-2003
    Postime
    528

    Pėr: Lajm I keq Per Muslimanet: Njeriu Eshte Krijuar Nga Bashkimi Majmun-Derr

    Profesor mesja4ever,
    Ti ke vendin ne kishe,aty ku te dielave (zakonisht) grumbullohen injorantet dhe kendojne halelujaaaa

    Pyeti gjallesat qe nuk kan mushkeri a eshte e mundur!?

  23. #40
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anėtarėsuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386

    Pėr: Lajm I keq Per Muslimanet: Njeriu Eshte Krijuar Nga Bashkimi Majmun-Derr

    Citim Postuar mė parė nga unreal Lexo Postimin
    Profesor mesja4ever,
    Ti ke vendin ne kishe,aty ku te dielave (zakonisht) grumbullohen injorantet dhe kendojne halelujaaaa

    Pyeti gjallesat qe nuk kan mushkeri a eshte e mundur!?
    Kush i qet keto pyetje eshte injorant, kush nuk i di pergjigjet eshte i ditur. Hahaha.

    Kend t'i pyes vlla, paraardhesit tane krimbat a? lol. Ata duhet te pyeten se perse ata nuk kane evoluar qe te behen njerez si ne?!

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •