Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 6
  1. #1
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,348
    Postimet në Bllog
    17

    Shpërndanin drogë, dënohen 6 shqiptarë në Itali

    Shpërndanin drogë, dënohen 6 shqiptarë në Itali

    Emri:  te-ndaluarit-300x300.jpg

Shikime: 293

Madhësia:  24.0 KB
    Gjashtë shqiptarë janë dënuar nga një Gjykatë në Itali, të cilët ishin arrestuar nga policia në Sanremo, më 19 dhjetor të viti 2012.
    Xhani Gjonaj, 24 vjeç, është dënuar me 5 vjet e 6 muaj, rezident në Shqipëri por me banim në rrugën Pallavicini në Sanremo.
    Fran Gjonaj, 52 vjeç, Rita Prelaj, 47 vjeç, Eva Mirashi, 24 vjeç, Flora Mirashi, 49 vjeç dhe Artan Pjetri, 39 vjeç, janë dënuar me nga katër vite e 4 muaj burg.

    Gjykimi më i rëndë për 24-vjeçarin erdhi për shkak të pozicionit që ai kishte si organizatorë në grupin e trafikantëve.
    Operacioni i viti 2012-të përfundoi me sekuestrimin e një sasie heroine që shkonte deri në 1 kg, 150 gram kokainë, dhe 40 gram marijuanë, me një vlerë totale prej 200.000 euro.

    Panorama
    Ndryshuar për herë të fundit nga Albo : 22-11-2013 më 19:13
    "Babai i shtetit është Ismail "Qemali", e zbuloi Edvin shkencëtari!"

  2. #2
    100%shqiptare Maska e loneeagle
    Anëtarësuar
    25-04-2002
    Vendndodhja
    not where i want to be
    Postime
    4,224

    Për: Shpërndanin drogë, dënohen 6 shqiptarë në Itali

    Te gjithe tregojne skandal per moshen e vet, te vjen turp keta ne vend te jene prinder te edukojne femijet merren me aktivitete te tilla. Rob idiot, te shkojne te punojne si gjithe te tjeret! Meritojne denim me te rende qe te vene mend!
    I LOVE GOD

    j&g

  3. #3
    Pa_Prespektive Maska e KNFC
    Anëtarësuar
    01-12-2004
    Vendndodhja
    N'shpi_Time
    Postime
    421

    Për: Shpërndanin drogë, dënohen 6 shqiptarë në Itali

    I paskan kenaq ne burg lumemedhenjte se nuk kane pas me njeri jashte ti ndjeke me avokate ... Ne itali jane kap me nga 10 apo 20 kg heroine dhe 4 vjet rralle i kane bere ... Ku ja nxjerrin dhe vleren 200 mije euro keta pepinot ... kg e heroines qe qarkullon ne Itali te 8 mije euro shkon ... ato 150 grame nuk bejne kure me shume nga 20 mije me cmim pakice ... ja dhe 30 mije me 200 euro grami ... kurse 40 gram marijuhane nuk e di se mbahet per te shitur ne Itali,po kilja shitet nga 1100 deri ne 2400 sipas shkalles se njohjes ... Se si ja kane nxjerre 200 mije vleren vetem pepinot e dine ... Te japesh 25 vjet burg per kaq sasi narkotikesh dhe te futesh brenda nje familje te tere me duket habi dhe e ekzagjeruar !!!
    Ndryshuar për herë të fundit nga KNFC : 22-11-2013 më 17:06
    THINK SMALL LIVE SMALL DIE SMALL

  4. #4
    Moderator Maska e benseven11
    Anëtarësuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    new jersey-usa
    Postime
    13,816

    Për: Shpërndanin drogë, dënohen 6 shqiptarë në Itali

    Citim Postuar më parë nga Albo Lexo Postimin
    Shpërndanin drogë, dënohen 6 shqiptarë në Itali

    Emri:  te-ndaluarit-300x300.jpg

Shikime: 293

Madhësia:  24.0 KB
    Gjashtë shqiptarë janë dënuar nga një Gjykatë në Itali, të cilët ishin arrestuar nga policia në Sanremo, më 19 dhjetor të viti 2012.
    Xhani Gjonaj, 24 vjeç, është dënuar me 5 vjet e 6 muaj, rezident në Shqipëri por me banim në rrugën Pallavicini në Sanremo.
    Fran Gjonaj, 52 vjeç, Rita Prelaj, 47 vjeç, Eva Mirashi, 24 vjeç, Flora Mirashi, 49 vjeç dhe Artan Pjetri, 39 vjeç, janë dënuar me nga katër vite e 4 muaj burg.

    Gjykimi më i rëndë për 24-vjeçarin erdhi për shkak të pozicionit që ai kishte si organizatorë në grupin e trafikantëve.
    Operacioni i viti 2012-të përfundoi me sekuestrimin e një sasie heroine që shkonte deri në 1 kg, 150 gram kokainë, dhe 40 gram marijuanë, me një vlerë totale prej 200.000 euro.

    Panorama
    Citati me I bukur I vitit 2013
    "Babai i shtetit është Ismail "Qemali", e zbuloi Edvin shkencëtari!"
    Ky citat meriton nje teme te vecante ne forum,lol
    ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

  5. #5
    Moderator Maska e benseven11
    Anëtarësuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    new jersey-usa
    Postime
    13,816

    Për: Shpërndanin drogë, dënohen 6 shqiptarë në Itali

    Citim Postuar më parë nga KNFC Lexo Postimin
    I paskan kenaq ne burg lumemedhenjte se nuk kane pas me njeri jashte ti ndjeke me avokate ... Ne itali jane kap me nga 10 apo 20 kg heroine dhe 4 vjet rralle i kane bere ... Ku ja nxjerrin dhe vleren 200 mije euro keta pepinot ... kg e heroines qe qarkullon ne Itali te 8 mije euro shkon ... ato 150 grame nuk bejne kure me shume nga 20 mije me cmim pakice ... ja dhe 30 mije me 200 euro grami ... kurse 40 gram marijuhane nuk e di se mbahet per te shitur ne Itali,po kilja shitet nga 1100 deri ne 2400 sipas shkalles se njohjes ... Se si ja kane nxjerre 200 mije vleren vetem pepinot e dine ... Te japesh 25 vjet burg per kaq sasi narkotikesh dhe te futesh brenda nje familje te tere me duket habi dhe e ekzagjeruar !!!
    Vlera e heroines duhet te jete diku te 100mije dollare.1 kile=1000 gram
    cmimi I shitjes eshte 100 dollare per 1 gram
    1000 gram x 100 dollare/1 gram=100mije dollare
    Shto edhe kokainen dhe marijuanen,por nuk shkon 200mije,
    200mije vlere totale ja kane fut kot.
    Ajo gruaja me te zeza ne cep poshte djathtas duket drogaxhije perdoruse e rregullt
    duket nga lekura e fytyres dhe hunda pak e kuqe.
    Edhe 24 vjecari,fotogrfia e mesit lart(organizatori) duket drogaxhi,perdorus I rregullt,me nje look crazy.
    Ndryshuar për herë të fundit nga benseven11 : 23-11-2013 më 00:15
    ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

  6. #6
    Pa_Prespektive Maska e KNFC
    Anëtarësuar
    01-12-2004
    Vendndodhja
    N'shpi_Time
    Postime
    421

    Për: Shpërndanin drogë, dënohen 6 shqiptarë në Itali

    Citim Postuar më parë nga benseven11 Lexo Postimin
    Vlera e heroines duhet te jete diku te 100mije dollare.1 kile=1000 gram
    cmimi I shitjes eshte 100 dollare per 1 gram
    1000 gram x 100 dollare/1 gram=100mije dollare
    Shto edhe kokainen dhe marijuanen,por nuk shkon 200mije,
    200mije vlere totale ja kane fut kot.
    Ajo gruaja me te zeza ne cep poshte djathtas duket drogaxhije perdoruse e rregullt
    duket nga lekura e fytyres dhe hunda pak e kuqe.
    Edhe 24 vjecari,fotogrfia e mesit lart(organizatori) duket drogaxhi,perdorus I rregullt,me nje look crazy.
    Nuk ka lidhje me cmimin ne USA ... ne Itali shumica e heroines qe qarkullon rrotullohet te cmimi qe thashe une ...
    THINK SMALL LIVE SMALL DIE SMALL

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •