Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 47
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e Elian70
    Anėtarėsuar
    30-07-2006
    Vendndodhja
    Vlorė
    Postime
    1,938

    Album me aparatin tim

    Skenderbeu



    p.s. NO COMENT! kujdes mos hani ndonje shqelm se eshte terbuar kali i skendo-beut. kam "shkrire" gjithe "talentin" tim dhe nese ka ndonje qe e ben me bukur me telefononi...
    Te Dish, te Besh, te Dish te Besh, Bej te Ditur!

  2. 2 antarėt mė poshtė falenderuan Elian70 pėr mendimin e shprehur nė kėtė postim:

    Archon (15-11-2013),Arvima (18-11-2013)

  3. #2
    i/e regjistruar Maska e Elian70
    Anėtarėsuar
    30-07-2006
    Vendndodhja
    Vlorė
    Postime
    1,938

    Pėr: Album me aparatin tim

    Banka



    p.s. imazh qe e kane pelqyer (pasi pash numrin e like-ve), por qe personalisht si gje e "vecante" me pelqejne njerezit e reflektuar ne xhamat e dritareve.
    Te Dish, te Besh, te Dish te Besh, Bej te Ditur!

  4. #3
    i/e regjistruar Maska e Elian70
    Anėtarėsuar
    30-07-2006
    Vendndodhja
    Vlorė
    Postime
    1,938

    Pėr: Album me aparatin tim

    Grupi



    p.s. foto jashtezakonisht e veshtire per t'u perpunuar me PS. isha duke i bere Isa Boletinit fotografi dhe kur te gjithe keta burra ne nje kohe rrufe u vendosen para meje e po me prisnin qe ta shkrepja. nuk e di se c'grup jane (kengetare apo valletare), keshtu qe kush i njeh te na jap ndonje informacion. kush mendon se eshte e lehte eshte "t_rap"...
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Elian70 : 15-11-2013 mė 09:46
    Te Dish, te Besh, te Dish te Besh, Bej te Ditur!

  5. #4
    i/e regjistruar Maska e Elian70
    Anėtarėsuar
    30-07-2006
    Vendndodhja
    Vlorė
    Postime
    1,938

    Pėr: Album me aparatin tim

    Deveja ne lume



    p.s. ndonjehere nga larg syri te genjen, por makina fotografike, jo. dukej si deve ne oazin jeshil. me pelqeu shume rezultati i lumit bashke me vezullimet e tij, gje qe pa fotoshop s'do realizohej kurre. eshte shkrepur ne nje distance rreth 200m larg dhe dalja ne pah e detajve eshte pozitive, pasi nuk shpresoja kaq shume...
    Te Dish, te Besh, te Dish te Besh, Bej te Ditur!

  6. #5
    i/e regjistruar Maska e Elian70
    Anėtarėsuar
    30-07-2006
    Vendndodhja
    Vlorė
    Postime
    1,938

    Pėr: Album me aparatin tim

    Ura



    p.s. thjesht me pelqen. e realizova ne nje kohe rekord edhe pse ka pak gabime...
    Te Dish, te Besh, te Dish te Besh, Bej te Ditur!

  7. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Elian70 pėr postimin:

    Gentian_gr (13-04-2014)

  8. #6
    i/e regjistruar Maska e Elian70
    Anėtarėsuar
    30-07-2006
    Vendndodhja
    Vlorė
    Postime
    1,938

    Pėr: Album me aparatin tim

    Hasan Prishtina



    p.s. respekt, ndjej vetem respekt...
    Te Dish, te Besh, te Dish te Besh, Bej te Ditur!

  9. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Elian70 pėr postimin:

    Gentian_gr (18-11-2013)

  10. #7
    i/e regjistruar Maska e Elian70
    Anėtarėsuar
    30-07-2006
    Vendndodhja
    Vlorė
    Postime
    1,938

    Pėr: Album me aparatin tim

    Palma



    p.s. me nje lule s'vjen behari, te nje palme lidhet gomari. ne krahasim me imazhin origjinal rezultati ka marre shume jete. epo bimet nuk duan vetem uje por edhe nje cike fotoshop...
    Te Dish, te Besh, te Dish te Besh, Bej te Ditur!

  11. #8
    i/e regjistruar Maska e Elian70
    Anėtarėsuar
    30-07-2006
    Vendndodhja
    Vlorė
    Postime
    1,938

    Pėr: Album me aparatin tim

    Lapidari



    p.s. nganjehere dhe gabimet behen te favorshem. pra ne fotografi jo gjithnje duhen ndjekur rregullat. personalisht me pelqen ky imazh me gjithe difektet e tij...
    Te Dish, te Besh, te Dish te Besh, Bej te Ditur!

  12. #9
    i/e regjistruar Maska e Elian70
    Anėtarėsuar
    30-07-2006
    Vendndodhja
    Vlorė
    Postime
    1,938

    Pėr: Album me aparatin tim

    Cartoon-Land



    p.s. me nxori mallin e nje kenge dhe desha te imitoja kohen. perzierje e kohes se kaluar me modernen aktuale...
    Te Dish, te Besh, te Dish te Besh, Bej te Ditur!

  13. #10
    i/e regjistruar Maska e Elian70
    Anėtarėsuar
    30-07-2006
    Vendndodhja
    Vlorė
    Postime
    1,938

    Pėr: Album me aparatin tim

    Besim



    p.s. eshte nje lidhje e forte e sigurt qe me "frymezoi" t'i ve kete titull. e vecanta ishte rrjeta e merimanges qe perpiqet te "thyej" lidhjen, por besimi eshte gjeja me e pathyeshme dhe shperfill gjithshka. Keep The Faith..
    Te Dish, te Besh, te Dish te Besh, Bej te Ditur!

  14. 3 antarėt mė poshtė falenderuan Elian70 pėr mendimin e shprehur nė kėtė postim:

    Arvima (18-11-2013),PINK (15-11-2013),Xhenet.M.S. (15-11-2013)

  15. #11
    i/e regjistruar Maska e hot_prinz
    Anėtarėsuar
    29-05-2007
    Vendndodhja
    Frankfurt
    Postime
    9,878

    Pėr: Album me aparatin tim

    Citim Postuar mė parė nga Elian70 Lexo Postimin
    Skenderbeu



    p.s. NO COMENT! kujdes mos hani ndonje shqelm se eshte terbuar kali i skendo-beut. kam "shkrire" gjithe "talentin" tim dhe nese ka ndonje qe e ben me bukur me telefononi...

    Bukur bukur, paparaco.
    tempus fugit, amor manet in aeternum corde

  16. #12
    Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
    Anėtarėsuar
    23-08-2009
    Vendndodhja
    Ne mesin e te dashurve te mi...
    Postime
    10,781

    Pėr: Album me aparatin tim

    Komplimente Elian 70! Jo vetem te bukura artistike,por edhe domethenese jan
    - - Shumė shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askė!
    Agim Metbala"

  17. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Xhenet.M.S. pėr postimin:

    Elian70 (19-11-2013)

  18. #13
    CHEERFUL GIRL
    Anėtarėsuar
    14-04-2008
    Postime
    3,536

    Pėr: Album me aparatin tim

    Elian paske sjelle foto shume te bukura. Ēfare nervash duhen per ti perpunuar ne photoshop keto, Skenderbeun e paske qare fare, bravo Te gjitha ne fakt.

    Ps: Ne te tjereve pse sna meson ndonje marifet
    E ne qofte, ftohte e ngrice, ti duro se dimri do t ike nje dite...

  19. #14
    i/e regjistruar Maska e Elian70
    Anėtarėsuar
    30-07-2006
    Vendndodhja
    Vlorė
    Postime
    1,938

    Pėr: Album me aparatin tim

    Citim Postuar mė parė nga Arvima Lexo Postimin
    Elian paske sjelle foto shume te bukura. Ēfare nervash duhen per ti perpunuar ne photoshop keto, Skenderbeun e paske qare fare, bravo Te gjitha ne fakt.
    Ps: Ne te tjereve pse sna meson ndonje marifet
    Faleminderit Arvima, edhe pse fotografite ketu kane dale komplet ndryshe se si i kam bere ne te vertete e kjo padyshim per fajin e internetit.Por pyetja ime eshte:
    Si mund te shpjegosh nje lende komplekse me nje thjeshtesi te sikletshme?
    Edhe nese meson ndonje marifet prape duhen ditur bazat ne menyren e duhur, sepse kete rruge e kam kaluar edhe vete. Kemi lexuar gjithnje budallalleqe lart e poshte ne internet, por ka disa gjera qe nuk mund te shpjegohen me te lexuar edhe pse mund te shkruaj gjithe diten. E vetmja menyre eshte te shihen gjerat drejtperdrejte dhe ne "tempo reale". Ka shume pyetje dhe pergjigje qe duhen sqaruar, ka shume ide personale (shpirti artistik i secilit) qe duhen respektuar, ka shume gjera qe dhe vete i di me intuite, por ne mungese materialesh nuk mund t'i verifikoj dot, pasi kushtojne. Ne fund varet edhe nga makinerite (si printerat) qe disponohen. Jane te gjitha aq te lidhura me njera-tjetren saqe nese them dicka tani dikush tjeter do ta mohoje dhe me te drejte, sepse sic thashe nuk mund te sqarohet dicka komplekse ne rruge te thjeshte. Megjithate ka dhe anetare shume te pregatitur ku dhe une e ndiej veten inferior ne disa punime te tyre, pasi une nuk jam fotograf. Pra nese secili jep ndonje ide apo tutorial do te ishte dicka shume pozitive. Madje edhe diskutimi i ndonje fotografie do te nxirrte ne pah teknika te reja, rrahje mendimesh etj si keto. Ne fund te fundit e kemi hobi fotografine.
    Shpresoj te kem qene i qarte: e kam me te thjeshte te mendoj se te shkruaj!
    Te Dish, te Besh, te Dish te Besh, Bej te Ditur!

  20. #15
    CHEERFUL GIRL
    Anėtarėsuar
    14-04-2008
    Postime
    3,536

    Pėr: Album me aparatin tim

    Citim Postuar mė parė nga Elian70 Lexo Postimin
    Faleminderit Arvima, edhe pse fotografite ketu kane dale komplet ndryshe se si i kam bere ne te vertete e kjo padyshim per fajin e internetit.Por pyetja ime eshte:
    Si mund te shpjegosh nje lende komplekse me nje thjeshtesi te sikletshme? :^ gjgjoja
    Edhe nese meson ndonje marifet prape duhen ditur bazat ne menyren e duhur, sepse kete rruge e kam kaluar edhe vete. Kemi lexuar gjithnje budallalleqe lart e poshte ne internet, por ka disa gjera qe nuk mund te shpjegohen me te lexuar edhe pse mund te shkruaj gjithe diten. E vetmja menyre eshte te shihen gjerat drejtperdrejte dhe ne "tempo reale". Ka shume pyetje dhe pergjigje qe duhen sqaruar, ka shume ide personale (shpirti artistik i secilit) qe duhen respektuar, ka shume gjera qe dhe vete i di me intuite, por ne mungese materialesh nuk mund t'i verifikoj dot, pasi kushtojne. Ne fund varet edhe nga makinerite (si printerat) qe disponohen. Jane te gjitha aq te lidhura me njera-tjetren saqe nese them dicka tani dikush tjeter do ta mohoje dhe me te drejte, sepse sic thashe nuk mund te sqarohet dicka komplekse ne rruge te thjeshte. Megjithate ka dhe anetare shume te pregatitur ku dhe une e ndiej veten inferior ne disa punime te tyre, pasi une nuk jam fotograf. Pra nese secili jep ndonje ide apo tutorial do te ishte dicka shume pozitive. Madje edhe diskutimi i ndonje fotografie do te nxirrte ne pah teknika te reja, rrahje mendimesh etj si keto. Ne fund te fundit e kemi hobi fotografine.
    Shpresoj te kem qene i qarte: e kam me te thjeshte te mendoj se te shkruaj!
    Duke qene e vetedijshme cfare pergjigjeje kerkova, je me se i qarte Fotografia aq sa e thjeshte duket aq eshte edhe e komplikuar. Nuk e mbaj mend emrin e nje fotografi, po e lexova diku qe ne 20 vjet qe bente fotografi vetem 7 prej tyre i ishin vleresuar. Imagjino cfare durimi ka pasur. Prandaj them qe pervec shpirtit artistik, njeriu duhet te kete edhe durimin apo zgjuarsine per ti aftesuar sa me mire teknikat, e normalisht sikurse the ti kjo kerkon kohen e duhur. Fillohet me nje hap Gjithsesi te komplimentoj perseri Elian, pare nga syri im ti me dukesh tamam fotograf :-D
    E ne qofte, ftohte e ngrice, ti duro se dimri do t ike nje dite...

  21. #16
    cherry blossom girl
    Anėtarėsuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095

    Pėr: Album me aparatin tim

    bukur Elian. eshte pasion i bukur fotografia. nje pyetje kisha, ato katroret qe dallohen ne cdo foto jane te kerkuar apo ka ndonje shpjegim tjeter?

  22. #17
    i/e regjistruar Maska e Elian70
    Anėtarėsuar
    30-07-2006
    Vendndodhja
    Vlorė
    Postime
    1,938

    Pėr: Album me aparatin tim

    @b_smile
    ...jane rrjeta qe duhet te kesh "kujdes" se te ze korrenti ...quhet "mbrojtje dhe sulm" njekohesisht...

    @Arvima
    une fotograf????!!!! fotograf eshte fjala me e madhe se pa imazhe nuk do te kishte internet, kompjuter, celulare, kinematografi, radiografi e shume e shueme gjera te tjera...
    Te Dish, te Besh, te Dish te Besh, Bej te Ditur!

  23. #18
    cherry blossom girl
    Anėtarėsuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095

    Pėr: Album me aparatin tim

    Elian, mos perfito nga "injoranca" ime...

  24. #19
    i/e regjistruar Maska e Elian70
    Anėtarėsuar
    30-07-2006
    Vendndodhja
    Vlorė
    Postime
    1,938

    Pėr: Album me aparatin tim

    Citim Postuar mė parė nga broken_smile Lexo Postimin
    Elian, mos perfito nga "injoranca" ime...
    hahahahaa.... i lexoj gjithnje me kenaqesi shkrimet e tua ne temen e mjekesise gje qe eshte dicka vertet e rralle ne forum. vazhdo ne kete rruge dhe leri ata qe s'te kuptojne te "mbyten" ne "detin e injorances". une nga ana ime do te vazhdoje te ndjek fenerin e dijes suaj....
    Te Dish, te Besh, te Dish te Besh, Bej te Ditur!

  25. #20
    i/e regjistruar Maska e Elian70
    Anėtarėsuar
    30-07-2006
    Vendndodhja
    Vlorė
    Postime
    1,938

    Pėr: Album me aparatin tim

    Irini urime 101 vjetorin pavaresise....dhe na nderove me zerin tuaj. Jeni njesh!
    Kenget e atdheut tim
    jane ilac jane more sherim....

    Te Dish, te Besh, te Dish te Besh, Bej te Ditur!

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •