Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
  1. #1
    Përkthyes i Anglishtes Maska e Viti5
    Anëtarësuar
    19-04-2010
    Vendndodhja
    Prishtinë, Republika e Shqipërisë
    Postime
    15

    KANALI I PËRBASHKËT tELEVIZIV I SHQIPËRISË, KOSOVËS DHE MAQEDONISË

    Që nga përfundimi i luftës në Kosovë, 15 vite më parë, në Kosovë dhe Shqipëri, për dallim nga dikur koha e komunizmit dhe pushtimit serb, tani më shikohen pa asnjë pengesë shumë kanale televizive të Kosovës dhe Shqipërisë. Dëshira ime është që Tirana, Prishtina dhe Shkupi, ta themelojnë një kanal (pse jo edhe më shumë) të përbashkët gjithkombëtar, i cili do të transmetohej falas, në të rrjetet, tokësor dhe satelitor, në të gjithë hapësirat shqiptare: në Shqipëri, Kosovë, Maqedoni, Mal të Zi, Luginë të Preshevës, Greqinë veriore etj. Ai kanal do të quhej thjesht KANALI SHQIPTAR, dhe nuk do të kishte seli të vetme, mirëpo do do t`i kishte tri të tilla, në Tiranë, në Prishtinë dhe në Shkup. I tërë programi do të ishte vetëm në gjuhën shqipe, kurse lajmet (apo Ditari) do të ishte i përbashkët, dhe do të transmetohej njëkohsëisht nga të trija sudiot. Njësoj do të veprohej edhe me programin e mëngjesit, si dhe me esimonet tjera, të cilat do të ishin të përbashkëta. Do të kishte edhe lidhje të drejtpërdrejta apo biseda live me mysafirë në Tiranë, Prishtinë e Shkup pr ëtema të caktuara. Mendoj se një gjë të tillë nuk do ta ndalonte as BE-ja, as SHBA-ja. Mirëpo, ne duhet të jemi vetë ata që duhet të bashkohemi në një komb, së paku me aq sa mundemi.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Viti5 : 12-11-2013 më 13:44
    XHIKNA Company LMT

  2. Anetarët më poshtë kanë falenderuar Viti5 për postimin:

    iliria e para (14-11-2013)

  3. #2
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    06-01-2012
    Postime
    7

    Për: KANALI I PËRBASHKËT tELEVIZIV I SHQIPËRISË, KOSOVËS DHE MAQEDONISË

    Citim Postuar më parë nga Viti5 Lexo Postimin
    Që nga përfundimi i luftës në Kosovë, 15 vite më parë, në Kosovë dhe Shqipëri, për dallim nga dikur koha e komunizmit dhe pushtimit serb, tani më shikohen pa asnjë pengesë shumë kanale televizive të Kosovës dhe Shqipërisë. Dëshira ime është që Tirana, Prishtina dhe Shkupi, ta themelojnë një kanal (pse jo edhe më shumë) të përbashkët gjithkombëtar, i cili do të transmetohej falas, në të rrjetet, tokësor dhe satelitor, në të gjithë hapësirat shqiptare: në Shqipëri, Kosovë, Maqedoni, Mal të Zi, Luginë të Preshevës, Greqinë veriore etj. Ai kanal do të quhej thjesht KANALI SHQIPTAR, dhe nuk do të kishte seli të vetme, mirëpo do do t`i kishte tri të tilla, në Tiranë, në Prishtinë dhe në Shkup. I tërë programi do të ishte vetëm në gjuhën shqipe, kurse lajmet (apo Ditari) do të ishte i përbashkët, dhe do të transmetohej njëkohsëisht nga të trija sudiot. Njësoj do të veprohej edhe me programin e mëngjesit, si dhe me esimonet tjera, të cilat do të ishin të përbashkëta. Do të kishte edhe lidhje të drejtpërdrejta apo biseda live me mysafirë në Tiranë, Prishtinë e Shkup pr ëtema të caktuara. Mendoj se një gjë të tillë nuk do ta ndalonte as BE-ja, as SHBA-ja. Mirëpo, ne duhet të jemi vetë ata që duhet të bashkohemi në një komb, së paku me aq sa mundemi.
    Ne rajonin gjermanofolës egziston kanali "3sat". Me t'vertete eshte ide e mire

  4. #3
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    20-05-2008
    Vendndodhja
    Oslo, Norway
    Postime
    759

    Për: KANALI I PËRBASHKËT tELEVIZIV I SHQIPËRISË, KOSOVËS DHE MAQEDONISË

    Citim Postuar më parë nga Viti5 Lexo Postimin
    Që nga përfundimi i luftës në Kosovë, 15 vite më parë, në Kosovë dhe Shqipëri, për dallim nga dikur koha e komunizmit dhe pushtimit serb, tani më shikohen pa asnjë pengesë shumë kanale televizive të Kosovës dhe Shqipërisë. Dëshira ime është që Tirana, Prishtina dhe Shkupi, ta themelojnë një kanal (pse jo edhe më shumë) të përbashkët gjithkombëtar, i cili do të transmetohej falas, në të rrjetet, tokësor dhe satelitor, në të gjithë hapësirat shqiptare: në Shqipëri, Kosovë, Maqedoni, Mal të Zi, Luginë të Preshevës, Greqinë veriore etj. Ai kanal do të quhej thjesht KANALI SHQIPTAR, dhe nuk do të kishte seli të vetme, mirëpo do do t`i kishte tri të tilla, në Tiranë, në Prishtinë dhe në Shkup. I tërë programi do të ishte vetëm në gjuhën shqipe, kurse lajmet (apo Ditari) do të ishte i përbashkët, dhe do të transmetohej njëkohsëisht nga të trija sudiot. Njësoj do të veprohej edhe me programin e mëngjesit, si dhe me esimonet tjera, të cilat do të ishin të përbashkëta. Do të kishte edhe lidhje të drejtpërdrejta apo biseda live me mysafirë në Tiranë, Prishtinë e Shkup pr ëtema të caktuara. Mendoj se një gjë të tillë nuk do ta ndalonte as BE-ja, as SHBA-ja. Mirëpo, ne duhet të jemi vetë ata që duhet të bashkohemi në një komb, së paku me aq sa mundemi.
    Ka shume forma ndalimi,,,,,,,,,,nji nga keto ashte URREJTJA KRAHINORE

  5. #4
    krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
    Anëtarësuar
    21-07-2005
    Vendndodhja
    diku neper bote
    Postime
    2,637

    Për: KANALI I PËRBASHKËT tELEVIZIV I SHQIPËRISË, KOSOVËS DHE MAQEDONISË

    ca thu mor dak..ne mezi bene nje abetare te perbashket mor dak e ti thua nje kanal televiziv..kaq bithe kane shqiptaret..nuk thone kot '' dy shqiptare . tre parti ''..
    a do male me debore,trima te forte dhe malsore,fort bujare dhe burrerore,shko ne kukes i ke me dore.

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •