Close
Faqja 44 prej 44 FillimFillim ... 34424344
Duke shfaqur rezultatin 861 deri 862 prej 862
  1. #861

    Për: Armët kimike siriane: Tërhiqet kryeministri Rama, JO planit pë çmontimin në Shqi

    Ngarkesa e parë e armëve kimike del nga Siria

    Flash, Lajmi i Fundit e Martë, 7 Janar, 2014 | 16:23 pm

    Anija norvegjeze fotografuar ne Qipro

    LATAKIA- Nis transportimi i armëve kimike siriane. Sot, grupi i parë i armëve kimike siriane ka lënë portin detar të Latakias, sipas raportimeve të televizionit Al-Mayadeen. Sipas BBC lajmi është konfirmuar edhe nga Organizata e Kombeve të Bashkuara.

    Kontenierët do të transportohen nga dy anije të siguruara nga Danimarka dhe Norvegjia. Dy anijet e mallrave, dhe dy anije roje, kanë lënë bregdetin qipriot tri ditë më parë për tu nisur drejt Sirisë.

    Të gjitha armët kimike do të largohen nga Siria deri më 5 shkurt 2014. Substancat e rrezikshme do të shkatërrohen jashtë Republikës Siriane jo km vonë se 30 marsi i 2014, ndërsa pjesa tjetër deri më 30 qershor 2014-të.

    panorama

  2. #862
    i/e regjistruar Maska e peshkatari2011
    Anëtarësuar
    14-02-2011
    Postime
    258

    Për: Armët kimike siriane: Tërhiqet kryeministri Rama, JO planit pë çmontimin në Shqi

    Mire per transportin e morem vesh,,,mire qe filloi,,,,,,,po ata miliardat e dollareve,,, a po transportohen,,,,,, apo ishin vetem per ne shqiptaret,,,,,,,nese do ti merrnim,,,,,,,,,
    Kur injoranca flet,urtesia hesht e qesh nen vehte !!

Faqja 44 prej 44 FillimFillim ... 34424344

Fjalët Kyçe për Temën

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •