Close
Faqja 3 prej 6 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 109
  1. #41
    Caesar Tulipanus Maska e Julius
    Anëtarësuar
    21-05-2003
    Vendndodhja
    ne boten e cudirave.
    Postime
    1,767

    Për: E djathta Europiane: Akt ekstremist kundër Krishtërimit në Përmet

    Harron veç diqka, derrjanso, që përgjatë rrugës këtyre ministrave e kryeministrave, u ka thënë të paktën një herë "grek" baca Sali.
    Ezekiel 25-17.

  2. #42
    Enraged Maska e Scion
    Anëtarësuar
    22-07-2008
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    2,296

    Për: E djathta Europiane: Akt ekstremist kundër Krishtërimit në Përmet

    Qellimi u arrit. Bravoooooooooooooooooooo
    Doli gomari nga balta.
    What can be asserted without evidence, can be dismissed without evidence

  3. #43
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anëtarësuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730

    Për: E djathta Europiane: Akt ekstremist kundër Krishtërimit në Përmet

    Citim Postuar më parë nga Julius Lexo Postimin
    Harron veç diqka, derrjanso, që përgjatë rrugës këtyre ministrave e kryeministrave, u ka thënë të paktën një herë "grek" baca Sali.
    ma shum i kan than serb e grek bacit sali sesa ktyne ministrave e kryeministrave
    JO NEGOCIATA VETËVENDOSJE

  4. #44
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anëtarësuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730

    Për: E djathta Europiane: Akt ekstremist kundër Krishtërimit në Përmet

    Citim Postuar më parë nga Scion Lexo Postimin
    Qellimi u arrit. Bravoooooooooooooooooooo
    Doli gomari nga balta.
    a mo ti se tash do ndali terrori mbi te krishteret e shqipnis qe i lan rruget me gjak martirash nga shpata gjakatare e islamit shqiptar
    JO NEGOCIATA VETËVENDOSJE

  5. #45
    Caesar Tulipanus Maska e Julius
    Anëtarësuar
    21-05-2003
    Vendndodhja
    ne boten e cudirave.
    Postime
    1,767

    Për: E djathta Europiane: Akt ekstremist kundër Krishtërimit në Përmet

    Citim Postuar më parë nga derjansi Lexo Postimin
    ma shum i kan than serb e grek bacit sali sesa ktyne ministrave e kryeministrave
    Je i pasaktë.
    E kam me provë madje... Nga një kërkim që kam bërë dikur...
    Mu desh të bëja një eksperiment virtual me rezultate jashtë mase interesante për këtë. Kështu, me ndihmën e motorit të kërkimit që ofron Google, vendosa të shoh për rezultatet në media, ku Edi Rama cilësohet si grek. Formati mediatik që zgjodha për të përfaqësuar rezultatet, është ai i gazetës Tema online.

    Kërkova shprehjen me titull “Edi Rama grek” në sajtin e Temës. Plot 49.000 rezultate kërkimi. Dhe nuk mjafton të shihen vetëm rezultatet, por edhe konteksti nga janë shkëputur ato. Duket pra se kjo akuzë nga kreu i qeverisë, është mjaft popullore ndër mbështetësit e vet.

    Për t’iu përgjigjur dhe anës tjetër politike, kërkova gjithashtu për: “Sali Berisha serb”.Vetëm 7130 rezultate kërkimi.
    Ezekiel 25-17.

  6. #46
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anëtarësuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730

    Për: E djathta Europiane: Akt ekstremist kundër Krishtërimit në Përmet

    mos u boj qesharak kot e mkot
    sa her pra i kan than grek alfred moisiut, po genc pollos po sokol olldashit, po jozefines etj etj etj etj mos te hidhemi ke koha e komunizmit ku 80% e byros ishte ortodokse

    po te jet per persekutim ma shum persekutohen besimtaret musliman ku as te drejten per shkollim nuk ju a japin duke u mbeshtet ne laicitet, ku i nxjerrin vajzat me shami me ceremoni prej shkollava.
    JO NEGOCIATA VETËVENDOSJE

  7. #47
    Caesar Tulipanus Maska e Julius
    Anëtarësuar
    21-05-2003
    Vendndodhja
    ne boten e cudirave.
    Postime
    1,767

    Për: E djathta Europiane: Akt ekstremist kundër Krishtërimit në Përmet

    Citim Postuar më parë nga derjansi Lexo Postimin
    mos u boj qesharak kot e mkot
    sa her pra i kan than grek alfred moisiut, po genc pollos po sokol olldashit, po jozefines etj etj etj etj mos te hidhemi ke koha e komunizmit ku 80% e byros ishte ortodokse

    po te jet per persekutim ma shum persekutohen besimtaret musliman ku as te drejten per shkollim nuk ju a japin duke u mbeshtet ne laicitet, ku i nxjerrin vajzat me shami me ceremoni prej shkollava.
    Genc Pollos i ka thënë kur hodhi kandidaturën për kryetar të PD-së. Nëpërmjet mediave të shtypit që dispononte. Akuza që ka përdorur madje, ka qënë "nip i andartëve". Aleksandër Meksit, po kështu. E kanë nxjerrë me origjinë greke, dhe gazetën e djathtë që e bëri, e ka hedhur në gjyq. Edhe Arben Imami (përmetar dhe ky), nuk i ka shpëtuar akuzës si "gjeneral i Asfalisë", prej vitit 97' kjo. Fatos Nanos nuk kanë lënë pa i përmend emrin e të jatit, Thanas, që tingëllon si emër grek. Edi KRISTAQ Ramës, po kështu. Igli Toskën e kanë akuzuar se bëri celebrimin tek kishë e gjak-prishurve prej "kolonelit të asfalisë greke", Janullatosit.

    As Kaç Islamin nuk e kanë lënë rehat back in the days (for fcks sake!!)... vetë Azem Hajdari e ka pas akuzuar si "të lidhur me grekun". Që i dinte madje disa dokumente sekrete.

    Pa përmendur akuzat si "sllavo-komunisto-ortodoksë" të 97'.
    Ezekiel 25-17.

  8. #48
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    17-01-2012
    Vendndodhja
    Rrefugjat ne vendin tim ...
    Postime
    991

    Për: E djathta Europiane: Akt ekstremist kundër Krishtërimit në Përmet

    Citim Postuar më parë nga Archon Lexo Postimin
    besimtaret paskan ushtruar dhune,dhe ata qe perfunduan ne spital dhe qe iu thyen dhembet ishin besimtare dhe klerike,si shpjegohet kjo
    Sepse i keni rrahur juve te Agimit te Arte !

  9. #49
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anëtarësuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730

    Për: E djathta Europiane: Akt ekstremist kundër Krishtërimit në Përmet

    Po clidhje kan kto akuza me orthodhoksin mo vlla

    Po kac ISLAMI qlidhje ka me ordhodhoksin po ik o burr se le nam. Pallavrat e saliut qe e vuni vet janullen aty na bjen ktu ti?

    Realiteti asht se ortodoksit gjithmon kan pas majat e pushtetit ne shqipni e as nuk i ka pengu e as persekutu kush. Kaq
    JO NEGOCIATA VETËVENDOSJE

  10. #50
    Caesar Tulipanus Maska e Julius
    Anëtarësuar
    21-05-2003
    Vendndodhja
    ne boten e cudirave.
    Postime
    1,767

    Për: E djathta Europiane: Akt ekstremist kundër Krishtërimit në Përmet

    Citim Postuar më parë nga derjansi Lexo Postimin
    Po clidhje kan kto akuza me orthodhoksin mo vlla

    Po kac ISLAMI qlidhje ka me ordhodhoksin po ik o burr se le nam. Pallavrat e saliut qe e vuni vet janullen aty na bjen ktu ti?

    Realiteti asht se ortodoksit gjithmon kan pas majat e pushtetit ne shqipni e as nuk i ka pengu e as persekutu kush. Kaq
    Po mirë ti para disa muajsh a nuk po kërcënoje se do hidhje kryqe në erë mer?
    Ezekiel 25-17.

  11. #51
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    17-01-2012
    Vendndodhja
    Rrefugjat ne vendin tim ...
    Postime
    991

    Për: E djathta Europiane: Akt ekstremist kundër Krishtërimit në Përmet

    Citim Postuar më parë nga Julius Lexo Postimin
    Genc Pollos i ka thënë kur hodhi kandidaturën për kryetar të PD-së. Nëpërmjet mediave të shtypit që dispononte. Akuza që ka përdorur madje, ka qënë "nip i andartëve". Aleksandër Meksit, po kështu. E kanë nxjerrë me origjinë greke, dhe gazetën e djathtë që e bëri, e ka hedhur në gjyq. Edhe Arben Imami (përmetar dhe ky), nuk i ka shpëtuar akuzës si "gjeneral i Asfalisë", prej vitit 97' kjo. Fatos Nanos nuk kanë lënë pa i përmend emrin e të jatit, Thanas, që tingëllon si emër grek. Edi KRISTAQ Ramës, po kështu. Igli Toskën e kanë akuzuar se bëri celebrimin tek kishë e gjak-prishurve prej "kolonelit të asfalisë greke", Janullatosit.

    As Kaç Islamin nuk e kanë lënë rehat back in the days (for fcks sake!!)... vetë Azem Hajdari e ka pas akuzuar si "të lidhur me grekun". Që i dinte madje disa dokumente sekrete.

    Pa përmendur akuzat si "sllavo-komunisto-ortodoksë" të 97'.
    Shiko , shiko !!!??? Cne juve te persekutumit , ministra dhe kryetare partish dhe qeverish ? Po na habit Archono ! O ti nuk je ne rregull nga mendja ose genjen me qellim ! Sa per spiune greke te atyre qe permende , ta them une nuk te kane rrejt ! Por une kam besim se dhe ti i urren ata si armiq te shqiptareve dhe sherbetore te grekut ! E di une qe ti je patriot per fe dhe Atdhe dhe nuk i do hic ata qe punojne kunder Shqiperise !

    Bravo !

  12. #52
    I love god
    Anëtarësuar
    23-02-2007
    Postime
    8,043

    Për: E djathta Europiane: Akt ekstremist kundër Krishtërimit në Përmet

    Citim Postuar më parë nga KORCARI 2 Lexo Postimin
    Ore ce late nam,cjane mo keto lajme?
    Ceshte mo ky krahasim i kishes se permetit me ato te Sirise ? Jini ne metro mo?
    nuk jane ne metro mor byrazer ,por marrin leka nga dushmani

  13. #53
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anëtarësuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730

    Për: E djathta Europiane: Akt ekstremist kundër Krishtërimit në Përmet

    Citim Postuar më parë nga Julius Lexo Postimin
    Po mirë ti para disa muajsh a nuk po kërcënoje se do hidhje kryqe në erë mer?
    Mos fol mo se e kape leprin
    JO NEGOCIATA VETËVENDOSJE

  14. #54
    Caesar Tulipanus Maska e Julius
    Anëtarësuar
    21-05-2003
    Vendndodhja
    ne boten e cudirave.
    Postime
    1,767

    Për: E djathta Europiane: Akt ekstremist kundër Krishtërimit në Përmet

    Citim Postuar më parë nga violativo Lexo Postimin
    Shiko , shiko !!!??? Cne juve te persekutumit , ministra dhe kryetare partish dhe qeverish ? Po na habit Archono ! O ti nuk je ne rregull nga mendja ose genjen me qellim ! Sa per spiune greke te atyre qe permende , ta them une nuk te kane rrejt ! Por une kam besim se dhe ti i urren ata si armiq te shqiptareve dhe sherbetore te grekut ! E di une qe ti je patriot per fe dhe Atdhe dhe nuk i do hic ata qe punojne kunder Shqiperise !

    Bravo !
    Ti sikur ishe ortodoks diku, nja dy tre ditë më parë...
    Ezekiel 25-17.

  15. #55
    Caesar Tulipanus Maska e Julius
    Anëtarësuar
    21-05-2003
    Vendndodhja
    ne boten e cudirave.
    Postime
    1,767

    Për: E djathta Europiane: Akt ekstremist kundër Krishtërimit në Përmet

    Citim Postuar më parë nga derjansi Lexo Postimin
    Mos fol mo se e kape leprin
    Unë të thashë që atëherë, dil diku a shko në ndonjë forum e thuaj që do të hedhësh në erë kryqe e xhami dhe më bëj zë të të dërgoj cigare aty ku do të fusin. Dhunë është edhe kërcënimi, qoftë i papërmbushur. Aty në US of A sidomos.
    Ezekiel 25-17.

  16. #56
    Caesar Tulipanus Maska e Julius
    Anëtarësuar
    21-05-2003
    Vendndodhja
    ne boten e cudirave.
    Postime
    1,767

    Për: E djathta Europiane: Akt ekstremist kundër Krishtërimit në Përmet

    Thotë ky violativo nja një muaj më parë:

    Archon , do te gjeni belane me keto poshtersira ...! Degjo mua ...... ! Mos u bej vegel e grekut per masakrimin dhe poshterimin e shqiptareve ortodokse ! Lenani rehat ne problemet tona !
    Vazhdon Lleshi:

    Jam ore jam , sepse nuk marr doren e Kishes Greke une per te qene shqiptar ortodoks ! Jam , madje me te paret e mi luftetare dhe martire te Autoqefalise se Kishes Ortodokse Shqiptare ! S'i marr doren Kishes Greke , une per te folur me Zotin ! Po ta beja , do te isha ne krahun e djallit !
    Ah mor ju nga çitianet e përmjera, që atje tej u vjen era.
    Ezekiel 25-17.

  17. #57
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anëtarësuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730

    Për: E djathta Europiane: Akt ekstremist kundër Krishtërimit në Përmet

    Citim Postuar më parë nga Julius Lexo Postimin
    Unë të thashë që atëherë, dil diku a shko në ndonjë forum e thuaj që do të hedhësh në erë kryqe e xhami dhe më bëj zë të të dërgoj cigare aty ku do të fusin. Dhunë është edhe kërcënimi, qoftë i papërmbushur. Aty në US of A sidomos.
    Julius un skam gjo ne dor se po te kem 67 do u dukte si shetitje ne park per ju mjekrroshat e te dy krahve


    Paske harru se qka ke pas than per albon dikur. Apo bon sikur ke harru se te paskan kthy ne pes leksh dhe ty
    JO NEGOCIATA VETËVENDOSJE

  18. #58
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    22-01-2011
    Postime
    2,425

    Për: E djathta Europiane: Akt ekstremist kundër Krishtërimit në Përmet

    Citim Postuar më parë nga Julius Lexo Postimin
    Rezoluta nuk mban "anën e Greqisë", mban anën e të krishterëve. Sepse ua thotë vetë mgjse i keni zënë veshët me tampon, që është obligim i tyre të përgjigjen për të krishterët kudo që ndodhen. Ndër partitë e djathta të Evropës, që ka nënshkruar rezolutën, janë dhe demokristianët e Merkelit.
    ata qe kane bere rezoluten nuk dine se ku bie shqiperia.
    mos te duket qesharake.
    problemet ne i zgjidhim vet, per fat te mire ne s`kemi probleme. eshte gje tjeter se evropa kerkon te na infektoje me semundjen e vet nder fetare.

  19. #59
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,424
    Postimet në Bllog
    17

    Për: E djathta Europiane: Akt ekstremist kundër Krishtërimit në Përmet

    Gjithe Partite e Djathta Evropiane, bene nje deklarate per ate krim e sakrilegj qe ndodh ne mes te Evropes ne Permet!

    Kryeministri i ri i Shqiperise, qe eshte prononcuar edhe per "perdet e Kryeministrise", nuk e ka pare te udhes te prononcohet per ate qe ndodhi ne Permet!

    Presidenti i Shqiperise, njeriu pergjegjes per "rendin kushtetues" dhe "unitetin kombetar", ende nuk ka bere nje prononcim per Permetin!

    Bashkesia Islamike e Shqiperise, ende nuk ka bere nje prononcim per dhunimin e hapur te nje komuniteti fetar ne vend!

    Kryegjyshata e Bektashijve, ende nuk ka bere nje prononcim per dhunimin e hapur te nje komuniteti fetar ne vend!

    Mediat e vendit, te gjitha televizionet e gazetat e vendit, jane mbushur perdite me shkrime sulme ndaj Kishes Orthodhokse, Kryepeshkopit, e mbare orthodhokseve te vendit! Ne te njejten kohe, zgjedhin te mos publikojne asnje artikull te vete besimtareve orthodhokse permetare.

    Kemi edhe qerren e budallenjve ne forumin shqiptar, shqiptaret e panxene, qe ne injorancen e tyre, kujtojne se ajo qe ngjau ne Permet ka lidhje me "Greqine" apo "Kryepeshkopin Anastas". Greqia nuk u sulmua ne Permet, nje Kishe e shenjte 300 vjecare e ngritur nga permetaret u perdhos ne Permet! Kryqi i Krishtit u thye ne Permet! Ungjilli i Krishtit u hodh ne makinen e plehrave te qytetit! Dhembet e priftit u thyen ne Permet! Mishi i besimtareve te indinjuar orthodhokse u pre me thika ne Permet! Por per qerren e budallenjve shqiptare, ky eshte nje teater kukullash, asgje nuk ka ndodhur. Pune e madhe se u dhunua shtepia e Zotit e u perdhos Kisha e 300 milion orthodhokseve ne bote! Dhe ajo qe eshte me e bukura eshte se dalin e thone: perse shqetesohen evropianet me ate qe ndodh ne Permet e perse na krahasojne me Egjiptin e Sirine?

    Shteti shqiptar ti ktheje Kishen KOASH nje ore e me pare e te nxjerri para pergjegjesise te gjithe njerezit e shtetit shqiptar, qe nga kreu i SHISH e deri tek ai "polici i thjeshte privat" qe u perdoren ne kete skenar antinjerezor e anti-kombetar. Presidenti i vendit te prononcohet per ceshtjen e ti kerkoje kryeprokurorit te vendit te hetoje mbi ngjarjen dhe kush e urdheroi e inskenoi ate. Per aq kohe sa nuk e beni kete gje, te gjithe jeni bashkefajtore ne krim!

    Albo
    "Babai i shtetit është Ismail "Qemali", e zbuloi Edvin shkencëtari!"

  20. #60

    Për: E djathta Europiane: Akt ekstremist kundër Krishtërimit në Përmet

    Citim Postuar më parë nga Julius Lexo Postimin
    Genc Pollos i ka thënë kur hodhi kandidaturën për kryetar të PD-së. Nëpërmjet mediave të shtypit që dispononte. Akuza që ka përdorur madje, ka qënë "nip i andartëve". Aleksandër Meksit, po kështu. E kanë nxjerrë me origjinë greke, dhe gazetën e djathtë që e bëri, e ka hedhur në gjyq. Edhe Arben Imami (përmetar dhe ky), nuk i ka shpëtuar akuzës si "gjeneral i Asfalisë", prej vitit 97' kjo. Fatos Nanos nuk kanë lënë pa i përmend emrin e të jatit, Thanas, që tingëllon si emër grek. Edi KRISTAQ Ramës, po kështu. Igli Toskën e kanë akuzuar se bëri celebrimin tek kishë e gjak-prishurve prej "kolonelit të asfalisë greke", Janullatosit.

    As Kaç Islamin nuk e kanë lënë rehat back in the days (for fcks sake!!)... vetë Azem Hajdari e ka pas akuzuar si "të lidhur me grekun". Që i dinte madje disa dokumente sekrete.

    Pa përmendur akuzat si "sllavo-komunisto-ortodoksë" të 97'.
    Shiko rezultatet e censusit sa % jane ortodoks. Shiko se ca perqind perbejne ne cdo fushe te jetes shqiptare dhe merr pergjigjen nese jane te persekutuar apo jo. Numero sa kisha kane dhe krahaso prap perqindjet per te pare se sa te persekutuar jane.

    Kjo histori eshte nje TURP i papare nga njerez qe po hedhin balte mbi nje Shqiperi te tere duke e quajtur vend ekstremist dhe duke e krahasuar me Egjyptin e Sirine.

Faqja 3 prej 6 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Fjalët Kyçe për Temën

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •