Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 7
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    26-10-2006
    Vendndodhja
    Shqiperi
    Postime
    300

    Video ne youtube Acknowledged third party content.

    Kam nje pyetje si mund ta heq kete Acknowledged third party content. qe me del tek videot qe kam bere upload ne youtube. Dhe a mund te ma mbyllin Accountin nese bej Dispute? A ka rrezik qe te me bllokojne accountin ne youtube? Si ta bej te mbojtur accountin ne youtube?

  2. #2

    Pėr: Video ne youtube Acknowledged third party content.

    Nuk mund ta heqesh Acknowledged third party content. E vetmja gje qe mund te besh eshte te pranosh se e ke kopjuar materialin ne menyre qe mos te kesh probleme me serioze ne vazhdim. Nese e ben Dispute dhe materiali qe ti ke hedhur eshte vertet i mbrojtur (Copyrighted) accounti merr penallti (Strike) dhe nese shkon ne 3 penallti llogaria mbyllet. Per te mbrojtur accountin ne youtube eshte shume e lehte, mjafton te mos vjedhesh apo thyesh rregullat mbi te drejtat e autorit si dhe permbajtja e videos duhet te jete ne perputhje me rregullat e youtube
    Forumi Shqiptar
    My web (hobby): www.zonajuaj.com

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    26-10-2006
    Vendndodhja
    Shqiperi
    Postime
    300

    Pėr: Video ne youtube Acknowledged third party content.

    nje penallti me duket se e kam marre hahhaha. po thjesht kam marre disa video nga interneti dhe kam bere remix kenget

  4. #4
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    26-10-2006
    Vendndodhja
    Shqiperi
    Postime
    300

    Pėr: Video ne youtube Acknowledged third party content.

    nese mbyllet accounti a ka mundesi qe ta rihap ose nese ekzitson ndonje mundesi qe te paguaj per youtube. kam degjuar qe mund te fitosh dhe lek nga klikimet qe merr ne video. si funksionon?

  5. #5

    Pėr: Video ne youtube Acknowledged third party content.

    Ato videot qe ke marre nga interneti dhe muzika qe ke bere remix kane qene Coprighted prandaj ke marre dhe ate penalltine
    Nese mbyllet accounti eshte pothuajse e pa mundur te hapet me! Per sa i perket Youtube Monetization, se pari duhet te plotesohen disa kushte qe ju te pranoheni. Regjistrimi i accountit nuk duhet bere ne shqiperi pasi ne si shtet akoma nuk na kan futur ne listen e pagesave. Kete mund ta zgjidh me ndonje te aferm qe jeton jasht (ta krijoje ai llogarine)! Se dyti dhe shume e rendesishme eshte qe "content" permbajtja audio/vizive te jete unike, te mos jete e vjedhur, ti permbahet kushteve te privatesise se youtube etj... Videot tuaja duhet te kene trafik te konsiderueshem shikimesh qe ta kesh me te leht pranimin.
    Me ate penalltine qe ke marre ne llogari harroje te pranohesh ne youtube adsense!
    Nje kerkim ne google apo ne faqen e youtube per politikat e adsense do te te ndihmonte shume.
    Shpresoj te te kem ndihmuar sado pak.
    Forumi Shqiptar
    My web (hobby): www.zonajuaj.com

  6. #6
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    26-10-2006
    Vendndodhja
    Shqiperi
    Postime
    300

    Pėr: Video ne youtube Acknowledged third party content.

    Kam degjuar qe youtube paguan per klikimet. Si mund te behet qe te fitosh lek nga klikimet e videove?

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e Archon
    Anėtarėsuar
    05-12-2012
    Postime
    2,280

    Pėr: Video ne youtube Acknowledged third party content.

    Kam dhe une disa pyetje per kete rast,ne momentin kur e pranon qe e ke kopjuar materialin(muziken),cfare ndodh me videon,a hiqet audio ??
    Nese e fshin ate video ku ke kopjuar materialin,a hiqet penalltia?Ose kur e pret dhe e heq segmentin ku ndodhet materiali i kopjuar,ne rastet kur ai ze nje pjese te vogel te videos,cfare ndodh

    Faleminderit paraprakisht
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Archon : 03-10-2013 mė 11:13

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •