Close

Rezultati i Sondazhit: KUSH DO TE FITON PRISHTINEN NE ZGJEDHJET LOKALE TE 3 NENTORIT!

Votues
27. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • AGIM CEKU - PDK

  6 22.22%
 • ISA MUSTAFA - LDK

  7 25.93%
 • SHPEND AHMETI - VV

  11 40.74%
 • BESNIK TAHIRI - AAK

  0 0%
 • VALON MURATI - LB

  0 0%
 • KORAB SEJDIU - AKR

  0 0%
 • KAQUSHA JASHARI - PSD

  0 0%
 • VISAR ARIFAJ - PF

  3 11.11%
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 28
 1. #1
  SHQIPTAR Maska e ARIANI_TB
  Anėtarėsuar
  30-12-2005
  Postime
  4,530
  Faleminderit
  5
  22 falenderime nė 21 postime

  Kush do te fiton prishtinen ne zgjedhjet lokale te 3 nentorit!

  Kush do te fiton prishtinen ne zgjedhjet lokale te 3 nentorit!
  BASHKIM KOSOVE ME SHQIPERINE DHE JO PAZARLLEQE ME SERBINE E GREQINE

 2. #2
  Updating.... Maska e Wordless
  Anėtarėsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,173
  Faleminderit
  11
  196 falenderime nė 162 postime

  Pėr: Kush do te fiton prishtinen ne zgjedhjet lokale te 3 nentorit!

  E fiton ai qė e ka mbėshtetjen e Serbisė mė tė madhe !
  Ky shtet ėshtė ky qė ėshtė sepse qytetarėt tanė janė kėta qė janė !

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  20-03-2013
  Postime
  147
  Faleminderit
  2
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Pėr: Kush do te fiton prishtinen ne zgjedhjet lokale te 3 nentorit!

  Siq e shihni un nuk votova ska me votu as ne kto far zgjedhje te cilat jan neutrale ndaj statusit .Do dal sa me e ba te pavlefeshme voten time pra fletvotimit do e shkruaj keshtu .
  Nuk votoi per ata qe e mohoin statusin e Kosoves nuk do votoi per shkelsit e shtetit te Kosoves .Nuk votoi per ata qe i bejn argat Serbis me keto zgjedhje edhe dejure populli i Kosoves do e pranoi se statusi ende nuk eshte zgjedhur .Krejt kjo ka premisat e ndarjes se Kosoves dhe se pasi te behen numrimete e votave Docici do i jep intruksionet se si do funksionon organet ne Kosove .Pas tre nentorit ne Bruksil me 17 nentor jan parapar takimet e radhes ku Daccii do i jep instruksione Thaqit se si do funksionon gjanat .
  Andaj per mos me ndodh kjo un do e bej te pavlefeshme ket dokument siq edhe i ftoi tan ata qe ja doin te miren Kosoves te bejn te njeten gje tja bejn nje X te madh duke e ba te pavlefeshme fletvotimin dhe te bejn naj shkres mbi ket fletvotim duke shkjruar mbi te "Nuk duam te jem pjes e Serbis "dhe te dirigjoi Dacici Kosoven me strukturat e veta kriminala te cilat tash me Thaci me driketivat e Dacivit i ka rehabilitue duke i shti ne lista zgjedhore si neutrale ndaj statusit .
  Tradhtia ska brina ksaj si thoin tjeter sen vetem tradhtiu dhe mashtrim i Be qe po ja bejn Kosoves nen dirigjimin e Dacicit dhe Thaqit.

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Ceni-1
  Anėtarėsuar
  18-10-2012
  Vendndodhja
  Kosove
  Mosha
  29
  Postime
  837
  Faleminderit
  43
  59 falenderime nė 52 postime

  Pėr: Kush do te fiton prishtinen ne zgjedhjet lokale te 3 nentorit!

  Prishtine LDK-ja do te fitoj , e Vv kesaj radhe mund te kete rritje votash nga rinia te cilet jane te pakenaqur . Une po te isha banor i Prishtines , asnjerine prej ketyre nuk do ta kisha votuar !
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Ceni-1 : 15-09-2013 mė 09:53
  “Fe e vetme (e pranuar) tek Allahu ėshtė Islami” (Ali Imran, 19).

 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-04-2009
  Postime
  1,470
  Faleminderit
  169
  180 falenderime nė 148 postime

  Pėr: Kush do te fiton prishtinen ne zgjedhjet lokale te 3 nentorit!

  ...po Isa,gjithesesi,askush tjeter.Mandej ligji parashe qe konkurenti te jete banor i atij qyteti,e me sa duket pdkja,i ka thyer rregullat dhe ligjin,per ti bere nje kunderkandidature Ises,porse edhe nje kunderkandidatur e sjelle nga pdkja(paversisht Agimit qe gezon rrespekt)do jete e pa dobishme duke llogaritur ne personalitetin e Ises qe eshte i pa thyeshem.Ndersa kandidatet e tjere jane minor per te konkuruar Isen.

 6. #6
  dEaD rAceR Maska e unreal
  Anėtarėsuar
  02-04-2003
  Postime
  534
  Faleminderit
  10
  35 falenderime nė 29 postime

  Pėr: Kush do te fiton prishtinen ne zgjedhjet lokale te 3 nentorit!

  Citim Postuar mė parė nga Wordless Lexo Postimin
  E fiton ai qė e ka mbėshtetjen e Serbisė mė tė madhe !
  Isaja patjeter.

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e beni33
  Anėtarėsuar
  27-04-2008
  Postime
  4,261
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime

  Pėr: Kush do te fiton prishtinen ne zgjedhjet lokale te 3 nentorit!

  por shtrohet pytja kend e kishe votu o i nderuar

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e beni33
  Anėtarėsuar
  27-04-2008
  Postime
  4,261
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime

  Pėr: Kush do te fiton prishtinen ne zgjedhjet lokale te 3 nentorit!

  rinia esht per ndryshime per levizjen vetvendosje nr.61

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e Drenica 97
  Anėtarėsuar
  19-07-2009
  Vendndodhja
  KOSOVE
  Postime
  1,094
  Faleminderit
  1
  10 falenderime nė 8 postime

  Pėr: Kush do te fiton prishtinen ne zgjedhjet lokale te 3 nentorit!

  ne Prishtine duhet me fitu VISAR ARIFAJ

 10. #10
  i/e larguar
  Anėtarėsuar
  12-11-2010
  Postime
  469
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Kush do te fiton prishtinen ne zgjedhjet lokale te 3 nentorit!

  Agim Qeku do ta fitoj dhe e meriton

 11. #11
  i/e larguar
  Anėtarėsuar
  12-11-2010
  Postime
  469
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Kush do te fiton prishtinen ne zgjedhjet lokale te 3 nentorit!

  Zgjedhjet e 3 nentorit 2013
  Sipas Sondazheve dalja ne votime ne nivel vendi do te jete 53.7
  Sipas nje Organizata Italiane me renomenderkombetare ,,ORA NEWS,,,,

  Hani i Elezit Rufki Suma ....................50.5%
  Kaēanik PDK......................................53.1%
  Drenas PDK.......................................72.7%
  Rahovec PDK.....................................51.8%
  Junik AAK..........................................55.1%
  Malishevė PDK...................................57.8%
  Prizren PDK.......................................53.2%
  Gjakovė AAK.....................................51.5%
  Obiliq PDK........................................51.1%
  Kamenice LDK...................................54.4%
  Prishtinė PDK....................................51.5%
  Skenderaj PDK..................................82.2%
  Pejė LDK..........................................50.8%
  Podujevė PDK...................................51.3%
  Viti LDK............................................53. 3%
  Vushtrri PDK.....................................54.9%
  Suharekė PDK...................................51.4%
  Dragash LDK.....................................51.4%
  Klinė PDK.........................................53.2%
  Gjilan PDK.......................................55.1%
  Shtime PDK.....................................64.3%
  Lipjan PDK......................................50.8%
  Deēan AAK.....................................57.0%
  Istog LDK.......................................54.4%
  F. Kosovė LDK................................51.1%
  Ferizaj PDK...................................57.9%
  Mitrovicė PDK................................54.9%

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime nė 109 postime

  Pėr: Kush do te fiton prishtinen ne zgjedhjet lokale te 3 nentorit!

  varet ke don edvini..

  ne se edvini don ta fitoj isa isa e fiton..
  po desh edvini ta fitoj pdk e hashmit ..hashimi fiton..
  mirpo mundet don edvini ta fitoj klyshi i tij albin hurvi.. i vevesė..ather fiton albin kruvi.. dmth veveja..

 13. #13
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  25-05-2008
  Postime
  3,759
  Faleminderit
  151
  241 falenderime nė 201 postime

  Pėr: Kush do te fiton prishtinen ne zgjedhjet lokale te 3 nentorit!

  Citim Postuar mė parė nga ARIANI_TB Lexo Postimin
  Kush do te fiton prishtinen ne zgjedhjet lokale te 3 nentorit!
  Prishtinen do duhej ta fitonte Shpend Ahmeti por prape do te fiton Isa Mustafa ,fatkeqesisht ..populli gjysmeanalfabet vendos se jane shumice!

 14. #14
  Shqiptar nga Kosova Maska e prishtina75
  Anėtarėsuar
  22-03-2012
  Postime
  3,367
  Faleminderit
  150
  152 falenderime nė 132 postime

  Pėr: Kush do te fiton prishtinen ne zgjedhjet lokale te 3 nentorit!

  Citim Postuar mė parė nga ane Lexo Postimin
  Prishtinen do duhej ta fitonte Shpend Ahmeti por prape do te fiton Isa Mustafa ,fatkeqesisht ..populli gjysmeanalfabet vendos se jane shumice!
  Askush nuk e meriton te udheheq Prishtinen perveq Isa Mustafes, nuk munde te behen mrekulli brenda nates ne ate qytet kaotik te vershuar nga "fshataret clirimtare" !!

 15. #15
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  25-05-2008
  Postime
  3,759
  Faleminderit
  151
  241 falenderime nė 201 postime

  Pėr: Kush do te fiton prishtinen ne zgjedhjet lokale te 3 nentorit!

  Citim Postuar mė parė nga prishtina75 Lexo Postimin
  Askush nuk e meriton te udheheq Prishtinen perveq Isa Mustafes, nuk munde te behen mrekulli brenda nates ne ate qytet kaotik te vershuar nga "fshataret clirimtare" !!
  "Fshataret clirimtare" mund te kene faj per te gjithe kaosin e Kosoves por per Prishtinen jo ..mos u bej qesharak LDK udheheq Prishtinen qe 15 vite dhe ky shemtira qe 8 vite ..cfare faji kane "fshataret" ketu ?
  Edhe sikur Prishtina te kishte qene kaos para luftes ,15 vite jane te mjaftueshme per te rregulluar cfaredo kaosi!

 16. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar ane pėr postimin:

  unreal (22-10-2013)

 17. #16
  Shqiptar nga Kosova Maska e prishtina75
  Anėtarėsuar
  22-03-2012
  Postime
  3,367
  Faleminderit
  150
  152 falenderime nė 132 postime

  Pėr: Kush do te fiton prishtinen ne zgjedhjet lokale te 3 nentorit!

  Citim Postuar mė parė nga ane Lexo Postimin
  "Fshataret clirimtare" mund te kene faj per te gjithe kaosin e Kosoves por per Prishtinen jo ..mos u bej qesharak LDK udheheq Prishtinen qe 15 vite dhe ky shemtira qe 8 vite ..cfare faji kane "fshataret" ketu ?
  Edhe sikur Prishtina te kishte qene kaos para luftes ,15 vite jane te mjaftueshme per te rregulluar cfaredo kaosi!
  Ky plan urbanistik u trashegua qe nga sistemi i kaluar serbosllav, rruget jane te ngushta sepse u bene ne kohen e fiqes e 101-shit, dhe nuk u lodhe askush te mendoi qe nje dite do te vine kohe tjera. Prishtina mund te rregullohet vetem nese rrenohet gjysma e saje, qe te kete hapsire per rruge te reja, kanalizim e rrjete te ujsjellesit dhe te rrymes te ri, Prishtina eshte metropol pa i plotesuar as kushtet minimale. Jam i bindur qe kushdo te ishte ne vend te Isa Mustafes, Prishtina do te ishte shume me keq.

 18. #17
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  12-05-2009
  Vendndodhja
  Iliri
  Postime
  2,944
  Faleminderit
  27
  20 falenderime nė 20 postime

  Pėr: Kush do te fiton prishtinen ne zgjedhjet lokale te 3 nentorit!

  Prishtinen nuk duhet ta udheheqin kumaret e Daqiqit,e as shokt e tyre isovit.Partia me mė dinjitet dhe e cila ishte paralajmruesja e te gjitha mos sukseseve,nepotizmit,korrupcionit per kto parti marksiste -leniniste e Daqiqiste ishte Vetvendosja.Dialogu me serbin ju doli hardall,njashtu siq e kishte parashikuar Vetvendosja.Kualicioni PDK-LDK E AKR E AAK eshte nji tregues se kto parti punojn per vete e jo per qeshtje me te medha e me interes kombetar.
  Per pasoj jemi ktu ku jemi....nji shtet me "paraliz" ku qellimi eshte qe Kodoshi Hashim ta kaloj gjysmen e jetes ne Bruksel,gjeja duke e sjell paqen.....pore ajo paq ne mos i thoshin paqe e ka emnin kthim i Kosoves nen serbi ose Serbin me e kthy ne zemer te Kosoves.
  Per dike mund te duket sukses i politikes kthimi i Serbis de fakto dhe de jure,neKosove.,.pore ajo qe nuk eshte me parime e me idealin e njerzve me te mir te kti nenqelli,eshte se politiken qe e kan ber LDK<PDK<AAK<AKR| esht politik qe qon uje ne"mulli" te shkaut.


  Se kush fiton let fiton pore partit e lart cekura as me shum e as me pak jon vet Serbija.
  Pdk eshte duke i futur ne pazare votash kto parti kukulla te Pdk vetem e vetem qe te fus huti ne popull.
  Vetvendosja eshte nji opcion llogjik per ta provuar ne drejtimin e institucioneve,ose e rrujti DREQI ket Kosove me keq se Serbija.  Pdk, serbija vet.

 19. #18
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  25-05-2008
  Postime
  3,759
  Faleminderit
  151
  241 falenderime nė 201 postime

  Pėr: Kush do te fiton prishtinen ne zgjedhjet lokale te 3 nentorit!

  Citim Postuar mė parė nga prishtina75 Lexo Postimin
  Ky plan urbanistik u trashegua qe nga sistemi i kaluar serbosllav, rruget jane te ngushta sepse u bene ne kohen e fiqes e 101-shit, dhe nuk u lodhe askush te mendoi qe nje dite do te vine kohe tjera. Prishtina mund te rregullohet vetem nese rrenohet gjysma e saje, qe te kete hapsire per rruge te reja, kanalizim e rrjete te ujsjellesit dhe te rrymes te ri, Prishtina eshte metropol pa i plotesuar as kushtet minimale. Jam i bindur qe kushdo te ishte ne vend te Isa Mustafes, Prishtina do te ishte shume me keq.
  E ndryshove tani ..nuk ishin pak me pare fajtore "katunaret clirimtare" ?!!
  Po ishin mbindertimet e ndertimet kaos edhe ne kohen e sistemit sebosllav apo u ben ne keto 15 vitet e kaluara?
  Seriozisht ,nese prape fiton Isa Mustafa skam koment ,jemi popull ta tru definitivisht!

 20. #19
  Shqiptar nga Kosova Maska e prishtina75
  Anėtarėsuar
  22-03-2012
  Postime
  3,367
  Faleminderit
  150
  152 falenderime nė 132 postime

  Pėr: Kush do te fiton prishtinen ne zgjedhjet lokale te 3 nentorit!

  Citim Postuar mė parė nga ane Lexo Postimin
  E ndryshove tani ..nuk ishin pak me pare fajtore "katunaret clirimtare" ?!!
  Po ishin mbindertimet e ndertimet kaos edhe ne kohen e sistemit sebosllav apo u ben ne keto 15 vitet e kaluara?
  Seriozisht ,nese prape fiton Isa Mustafa skam koment ,jemi popull ta tru definitivisht!
  Dihet qe dyndja e "clirimtarve fshataresk" ka dhene kontributin e saje ne kaosin e kryeqendres,me moton te gjitha rruget qojne ne Prishtine. Une do te doja te udheheqte dikush tjeter me Prishtine qe ti shihni vleren Isa Mustafes. Ndersa kur behet fjale per mbindertimet, besoj se te gjithe e dine qe ato jane kryesisht te " clirimtarve fshataresko uzurpatore".

 21. #20
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  25-05-2008
  Postime
  3,759
  Faleminderit
  151
  241 falenderime nė 201 postime

  Pėr: Kush do te fiton prishtinen ne zgjedhjet lokale te 3 nentorit!

  Citim Postuar mė parė nga prishtina75 Lexo Postimin
  Dihet qe dyndja e "clirimtarve fshataresk" ka dhene kontributin e saje ne kaosin e kryeqendres,me moton te gjitha rruget qojne ne Prishtine. Une do te doja te udheheqte dikush tjeter me Prishtine qe ti shihni vleren Isa Mustafes. Ndersa kur behet fjale per mbindertimet, besoj se te gjithe e dine qe ato jane kryesisht te " clirimtarve fshataresko uzurpatore".

  ahahah cfare arsyetimi qesharak ..njerezit kane prirje per gjithcka por per cka ekziston pushteti e ligji perveqse mos ti lejoj?
  Mua me eshte tekur te ndertoj nje ndertese te madhe ,pa plan e pa urbanizimin ..kush eshte fajtor ketu ,une apo pushteti qe me lejoi dhe nuk me ndaloi?

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •