Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 47
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e DEA27
    Anėtarėsuar
    18-08-2004
    Postime
    511

    Si te nxjerr shtetesine shqiptare per vajzen e lindur jashte Shqiperise?

    ju lutem me duhet informacion rreth nje problemi qe kam

    kam nje femije qe e kam lindur ne uk kur kam pasur nenshtetesi shqiptare. tani kam marr nenshtetesi angleze por pa hequr dore nga nenshtetsia shqiptare. (duo shtetesi)

    dua ti jap femijes time nenshtetesi shqiptare dhe nqs eshte e nevojshme te le nenshtetesine angleze
    a eshte e mundur kjo prej ambasades ketu ne londer?

    cfare procedurash duhet te ndjek!.
    failure is not an option!

  2. #2
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    12-05-2009
    Vendndodhja
    Iliri
    Postime
    2,914

    Pėr: vajza ka lindur ne uk po dua tja ndryshoje nenshtetesine ne shqiptare

    ne mose te rregullofshin problemin i zent pullazi Allbanoit.
    Drejtohu ne ambasade!

    EMBASSY OF THE REPUBLIC OF ALBANIA
    33 St. George’s Drive, London,
    SW1V 4DG, UK
    Tel:00442078288897;
    Fax: 00442078288869;
    E-mail: embassy.london@mfa.gov.al;
    www.albanianembassy.co.uk
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ganimet : 28-08-2013 mė 11:59

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676

    Pėr: vajza ka lindur ne uk po dua tja ndryshoje nenshtetesine ne shqiptare

    Citim Postuar mė parė nga DEA27 Lexo Postimin
    ju lutem me duhet informacion rreth nje problemi qe kam

    kam nje femije qe e kam lindur ne uk kur kam pasur nenshtetesi shqiptare. tani kam marr nenshtetesi angleze por pa hequr dore nga nenshtetsia shqiptare. (duo shtetesi)

    dua ti jap femijes time nenshtetesi shqiptare dhe nqs eshte e nevojshme te le nenshtetesine angleze
    a eshte e mundur kjo prej ambasades ketu ne londer?

    cfare procedurash duhet te ndjek!.
    Ti vuajte per te marr Anglezen vet, ndersa cupes do ti japesh ate shqiptare? Pse? Pse nuk e le te vendosi vet kur te rritet ke do?
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga mia@ : 28-08-2013 mė 13:44
    Feelings change - memories don't.

  4. #4
    yep Maska e Izadora
    Anėtarėsuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793

    Pėr: vajza ka lindur ne uk po dua tja ndryshoje nenshtetesine ne shqiptare

    Besoj se ligjet jane njesoi gjithandej , perderisa i ka te dyja nenshtetesite mjafton tek bashkia e lagjes burre e grua deklaroni qe vajses ti heq nenshtetesia e huaj dhe automatish i ngel shqiptarja.
    Njekohesisht kur te ka lindur vajza e ke rregjistruar ne Shqiperi.


    ps. E mira eshte kur ajo te behet 18 vjec ta vendosi vete se cilen do mbaje , nqs ligji nuk i lejon te dyja. Nqs po athere si prish pune nenshtetesija e huaj .
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e DEA27
    Anėtarėsuar
    18-08-2004
    Postime
    511

    Pėr: vajza ka lindur ne uk po dua tja ndryshoje nenshtetesine ne shqiptare

    Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
    Ti vuajte per te marr Anglezen vet, ndersa cupes do ti japesh ate shqiptare? Pse? Pse nuk e le te vendosi vet kur te rritet ke do?
    .



    ndoshta vuajta, por kur behesh me femije ketu ne kete vend e kupton se ne momentin qe te kane pranuar si qytetare e ketij vendi, shume vendime ne lidhje me femijen tend varen nga keta. dhe kjo seshte aspak e kendshme per nje prind. Ne fakt duhet te jetosh ne UK te kuptosh qe ky vend eshte pak I frikshem per te rritur femije.
    failure is not an option!

  6. #6
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657

    Pėr: vajza ka lindur ne uk po dua tja ndryshoje nenshtetesine ne shqiptare

    Psh, na jep nje shembull?
    Citim Postuar mė parė nga DEA27 Lexo Postimin
    .



    ndoshta vuajta, por kur behesh me femije ketu ne kete vend e kupton se ne momentin qe te kane pranuar si qytetare e ketij vendi, shume vendime ne lidhje me femijen tend varen nga keta. dhe kjo seshte aspak e kendshme per nje prind. Ne fakt duhet te jetosh ne UK te kuptosh qe ky vend eshte pak I frikshem per te rritur femije.
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  7. #7
    Updating.... Maska e Wordless
    Anėtarėsuar
    19-06-2002
    Vendndodhja
    Undercover
    Postime
    3,154

    Pėr: vajza ka lindur ne uk po dua tja ndryshoje nenshtetesine ne shqiptare

    Citim Postuar mė parė nga PINK Lexo Postimin
    Psh, na jep nje shembull?
    Fėmija duhet ta ngasė makinėn kur tė rritet nga krahu i djathtė... Po kjo ėshtė e tmerrshme !!!
    Ky shtet ėshtė ky qė ėshtė sepse qytetarėt tanė janė kėta qė janė !

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676

    Pėr: vajza ka lindur ne uk po dua tja ndryshoje nenshtetesine ne shqiptare

    Nuk e di Dea cfare te shtyn ty te besh kete veprim, po ketu shqiptaret mezi presin qe femijet te marrin nenshtetesine amerikane. Kane me shume lehtesira dhe mundesi udhetimi, punesimi kur te rriten. Besoj se dhe andej duhet te jete keshtu, se di.
    Feelings change - memories don't.

  9. #9
    yep Maska e Izadora
    Anėtarėsuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793

    Pėr: vajza ka lindur ne uk po dua tja ndryshoje nenshtetesine ne shqiptare

    Citim Postuar mė parė nga DEA27 Lexo Postimin
    .



    ndoshta vuajta, por kur behesh me femije ketu ne kete vend e kupton se ne momentin qe te kane pranuar si qytetare e ketij vendi, shume vendime ne lidhje me femijen tend varen nga keta. dhe kjo seshte aspak e kendshme per nje prind. Ne fakt duhet te jetosh ne UK te kuptosh qe ky vend eshte pak I frikshem per te rritur femije.
    Se kam iden sesi eshte jeta andej , por nje gje duhet te kesh parasysh qe jashte ligjet per femijet jane me te forta dhe me te sigurta sesa ato ne shqiperi.
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  10. #10
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anėtarėsuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730

    Pėr: vajza ka lindur ne uk po dua tja ndryshoje nenshtetesine ne shqiptare

    si do tja heqesh fmis nanshtetsin angleze? ne rast se ke men me u kthy ne shqipni dakort po ne rast s ke men me jetu atje si do jetoj fmija ne angli veq me nanshtetsi shqiptare?
    JO NEGOCIATA VETĖVENDOSJE

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e Marya
    Anėtarėsuar
    10-05-2009
    Postime
    4,665

    Pėr: vajza ka lindur ne uk po dua tja ndryshoje nenshtetesine ne shqiptare

    Citim Postuar mė parė nga DEA27 Lexo Postimin
    .



    ndoshta vuajta, por kur behesh me femije ketu ne kete vend e kupton se ne momentin qe te kane pranuar si qytetare e ketij vendi, shume vendime ne lidhje me femijen tend varen nga keta. dhe kjo seshte aspak e kendshme per nje prind. Ne fakt duhet te jetosh ne UK te kuptosh qe ky vend eshte pak I frikshem per te rritur femije.
    Dmth kur e shikojne qe prindi nuk kujdeset sa duhet ja marrin femijen
    Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo

  12. #12
    yep Maska e Izadora
    Anėtarėsuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793

    Pėr: vajza ka lindur ne uk po dua tja ndryshoje nenshtetesine ne shqiptare

    Citim Postuar mė parė nga derjansi Lexo Postimin
    si do tja heqesh fmis nanshtetsin angleze? ne rast se ke men me u kthy ne shqipni dakort po ne rast s ke men me jetu atje si do jetoj fmija ne angli veq me nanshtetsi shqiptare?
    psh Turqit kane gjithe jeten e tyre qe jetoin ne gjermani me pashaporte turke , por me leje qendrimi te perhershem . po kane disfavorin se eshte nje limit koher rezidence jashte gjermanis , se perndryshe humbet leje qendrimin .
    Pashaporta e huaj te jep te drejten e gjendrimit kudo , vetem albanezja ta merr shpirtin lol
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  13. #13
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676

    Pėr: vajza ka lindur ne uk po dua tja ndryshoje nenshtetesine ne shqiptare

    Citim Postuar mė parė nga Marya Lexo Postimin
    Dmth kur e shikojne qe prindi nuk kujdeset sa duhet ja marrin femijen
    Femijen ta marrin njesoj keta. Une di qe rregullat, detyrimet jane njesoj per te gjithe; me nenshtetesi apo jo. Femijet e mi ketu kane lind dhe nuk di te kene pengesa, kufizime ne krahasim me ata femije qe se kane marre akoma nenshtetesine, perkundrazi. Jam kureshtare te di cfare veshtiresish ka ndesh dea.
    Feelings change - memories don't.

  14. #14
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    25-05-2008
    Postime
    3,745

    Pėr: vajza ka lindur ne uk po dua tja ndryshoje nenshtetesine ne shqiptare

    Citim Postuar mė parė nga DEA27 Lexo Postimin
    .



    ndoshta vuajta, por kur behesh me femije ketu ne kete vend e kupton se ne momentin qe te kane pranuar si qytetare e ketij vendi, shume vendime ne lidhje me femijen tend varen nga keta. dhe kjo seshte aspak e kendshme per nje prind. Ne fakt duhet te jetosh ne UK te kuptosh qe ky vend eshte pak I frikshem per te rritur femije.
    Shume lehte e ke ,kthe pasaporta e UK dhe kthehu te jetosh ne Shqiperi ..sdi pse e paske kompliku kaq shume !!

  15. #15
    i/e regjistruar Maska e DEA27
    Anėtarėsuar
    18-08-2004
    Postime
    511

    Pėr: vajza ka lindur ne uk po dua tja ndryshoje nenshtetesine ne shqiptare

    Citim Postuar mė parė nga ane Lexo Postimin
    Shume lehte e ke ,kthe pasaporta e UK dhe kthehu te jetosh ne Shqiperi ..sdi pse e paske kompliku kaq shume !!
    asnje veshteri deri tani shyqyr zotit, pervec faktit qe nuk jam shume entuziaste per jeten ketu, dhe nese nje dite do merrja vendimin per tu kthyer per kohe te gjate ne shqiperi sdo kisha kufizime.
    failure is not an option!

  16. #16
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    21-04-2007
    Vendndodhja
    KUDO DHE ASGJEKUND
    Postime
    837

    Pėr: vajza ka lindur ne uk po dua tja ndryshoje nenshtetesine ne shqiptare

    Citim Postuar mė parė nga DEA27 Lexo Postimin
    ju lutem me duhet informacion rreth nje problemi qe kam

    kam nje femije qe e kam lindur ne uk kur kam pasur nenshtetesi shqiptare. tani kam marr nenshtetesi angleze por pa hequr dore nga nenshtetsia shqiptare. (duo shtetesi)

    dua ti jap femijes time nenshtetesi shqiptare dhe nqs eshte e nevojshme te le nenshtetesine angleze
    a eshte e mundur kjo prej ambasades ketu ne londer?

    cfare procedurash duhet te ndjek!.


    ike e merri shqtare por sa nenshtetesi te duash pasi nenshtetesin angleze nu

  17. #17
    krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
    Anėtarėsuar
    21-07-2005
    Vendndodhja
    diku neper bote
    Postime
    2,637

    Pėr: vajza ka lindur ne uk po dua tja ndryshoje nenshtetesine ne shqiptare

    Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
    Ti vuajte per te marr Anglezen vet, ndersa cupes do ti japesh ate shqiptare? Pse? Pse nuk e le te vendosi vet kur te rritet ke do?
    ka mundesi te ja kete futur shqelm mbrapa babai i femijes dhe kesaj nuk i mbetet gje tjeter veq ikjes drejt shqiperise..kjo ishte ajo nena e re qe priste te lindete vajzen dhe kerkonte ndihma ne rroba dhe aksesore per vajzen nga shqiptaret ne londer..

    shume e thjeshte per shtetesine e dyte per vajzen..mjafton te paraqitesh ne ambasade dhe te tregojne rrugen..e dyta merr certefikaten e lindjes se vajzes, perktheje dhe noterizoje dhe regjistroje ne gjendjen civile ku je e rregjistruar ti atje ne shqiperi..te gjendjes civile jane te detyruar ta rregjistrojne pasi eshte femija jot dhe ti e verteton me certefikaten e lindjes te leshuara nga autoritetet londineze..apo se ke te rregjistruar fare..
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga _MALSORI_ : 28-08-2013 mė 17:21
    a do male me debore,trima te forte dhe malsore,fort bujare dhe burrerore,shko ne kukes i ke me dore.

  18. #18
    i/e regjistruar Maska e xhori
    Anėtarėsuar
    25-12-2006
    Vendndodhja
    MARCHE
    Postime
    1,518

    Pėr: vajza ka lindur ne uk po dua tja ndryshoje nenshtetesine ne shqiptare

    Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
    Nuk e di Dea cfare te shtyn ty te besh kete veprim, po ketu shqiptaret mezi presin qe femijet te marrin nenshtetesine amerikane. Kane me shume lehtesira dhe mundesi udhetimi, punesimi kur te rriten. Besoj se dhe andej duhet te jete keshtu, se di.
    ca thu moj mia. po ne sala na ka bo me pashaporta bio per te te leviz pa viza edhe ne mars, keshtu qe nuk ka nevoj per ate anglezen
    jeshét prčmč ne aliarčm
    jeshčm more jeshčm
    po drita skeshčm

  19. #19
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676

    Pėr: vajza ka lindur ne uk po dua tja ndryshoje nenshtetesine ne shqiptare

    Citim Postuar mė parė nga DEA27 Lexo Postimin
    asnje veshteri deri tani shyqyr zotit, pervec faktit qe nuk jam shume entuziaste per jeten ketu, dhe nese nje dite do merrja vendimin per tu kthyer per kohe te gjate ne shqiperi sdo kisha kufizime.
    Ti vet ke ndermend ta lesh anglezen? Nese e ke bere mendjen top per tu kthyer, beje. Kthehu. Neneshtetesine ben gabim qe kerkon ta heqesh. Nuk i dihet jetes. Mbase kete radhe s'te eci jashte, por mund te te duhet nje dite te kthehesh. Nuk e njoh situaten tende te tanishme, por jam me mendimin nese nuk je e lumutr jashte nuk ke pse jeton atje. Nese mendon se mund te ecesh me shume profesionalisht ne Shqiperi kthehu. Vetem per te punuar pune te rendomta nga mengjesi ne darke pa pare familjen me sy, apo per te ngrene buke free e ca ndihma qe te jep shteti nuk ja vlen te rrish jashte.. Vetem parazitet apo njerezit pa qellime ne jete mjaftohen me aq. Ka plot shqiptar qe e kane djegur green cardin ketu.. E provuan jashte dhe nuk deshen te ktheheshin me. Kjo se ishin me mire ne Shqiperi se jashte. E provuan njehere se coc u dukej dhe nje vit u mjaftoi per te kuptuar qe nuk donin te jetonin me ketej. Te uroj fat! Vetem heperhe mos ja hiq nenshtetesine. Nuk besoj t'i hapet ndonje problem dhe po jetoi ne Shqiperi. Ty cfare te shqeteson me shume ? Per cfare kufizimesh e ke fjalen?
    Feelings change - memories don't.

  20. #20
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-09-2008
    Postime
    93

    Pėr: vajza ka lindur ne uk po dua tja ndryshoje nenshtetesine ne shqiptare

    I shkreti femi per nenen qe paska

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •