Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 16
  1. #1

    My KinoWork [Mr-Bledi]" "Punimet e mija""

    Hello fellas!
    Se fundmi duke u frymezuar nga vimeo kam zbuluar nje talent te ri... regjizuren... te bej filma keshtu qe per fat, e kam nej kamera canon sx40... edhe nisa te regjistroj vendosa edhe disa programe editimi edhe i kam disa projekte ne mendje ne zhvillim e siper.... por duke i marre doren edhe programeve, bera disa video intro, (TOP 20 Movies of 2013) pra kjo eshte puna ime e pare.... sic thashe do perpiqem ti sjell edhe projektet e tjera... disa prej jush mund te mendoje" damn, sa kohe te lire qe paska" Ndoshta keni te drejte.... Shpresoj te jem ne vendin e duhur... Pres komentet, kritikat, mendimet tuaja... etj



    Gjithe te mirat!!

    Lejoheshka vetem nje video o.O
    She's the morphine queen of my vaccine.

  2. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Mr-Bledi pėr postimin:

    DiGiT@LiFE (04-12-2013)

  3. #2

    Pėr: My KinoWork [Mr-Bledi]" "Punimet e mija""

    Part 1 ;;; Kjo eshte me e vjeter.... 1 jave me e vjeter
    She's the morphine queen of my vaccine.

  4. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Mr-Bledi pėr postimin:

    DiGiT@LiFE (04-12-2013)

  5. #3
    i/e regjistruar Maska e [Elita]
    Anėtarėsuar
    15-02-2013
    Vendndodhja
    Larg!
    Postime
    454

    Pėr: My KinoWork [Mr-Bledi]" "Punimet e mija""

    Si per fillim nuk je keq . Suksese !

  6. #4
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    20-03-2013
    Postime
    147

    Pėr: My KinoWork [Mr-Bledi]" "Punimet e mija""

    Zotri Mr-Bledi pasi nje nder tjera jam adhurues i filmit dhe gjithashtu teatrove e operave do mundohem te jap nje mendim .
    Nuk e di se qka ke nderment te krijosh po kjo qka prune ktu eshte nje mundesi e reklamimit te filmave qe prezentohen ne kinema .
    Nese ke pas ta besh ledhmerin e filmava mes vete dhe ndoshat vazhdimesin e tyre menoi se edhe ktu se ke ber renditjen e duhur ne ket spekter .nga kandi korografiki menoj se deri dikun sje keq si kopi past dhe disa redukime ne muzik .prapashtesa ose begrabdu te cilin e ke krijuar me pelqeu .
    Nese ka ndrement te besh krahasime te filamve dhe te meresh me relamimin e tyre ateher je ne regull .nese deshiron te krahasosh filmat te zhanreve te ndryshme mendimi im eshte marsh filmin ne orgjinal i cili zgjat 3 ore e 30 minuta eshte nje film vizatimor i cili me von eshte cenzuruar filmi quhet Hewy Metal .Krejt filmat pak a shum kan mar tematika nga ky film shum fenomenal .Pra filmat siq jan sot psh Avatari ka piknisjen aty .psh Filmi Brazill .Ose luftetaret e ruges .(ng.Worioss ) ose Filmin odisea 2001 shihe vet dhe do gjesh ngashmerin .Por ke filma nga shpageti filma me gjuliano Gjemen .Ose ka filamt horor Zogjet te Hiqkokut ose Frankeshtajnin ne verzionin bardhe e zi .Ose ne s\zhnarte tjera si jan ata dokumentar qe zgjasin dikun me shum se tre or sia eshte .Sqisat e ndjenjave .
    Ne zhanrin horor e ke filmin ne origjinal bardhe e zi ''flutura '' ose filmin ''podrumi ''ne zhnret aksion ke filmin me te mir te te gjitha kohrave ''gjuetarin e kaprojve"ose "Apokalipsa sot ''.
    te gjitha margjinat e mundeshme te shiqimave dhe nuansa te ciloat pretendon varsisht se qka kerkon mundesh te krijosh krahsime nga prpaskena e tyre ato qe se vren nje shikues ne film pra prpaskene ne kuader te filmit .Psh ja nje shembull .ne filmin Konon 1 ke mbraa skenen kur njeriu ben Sex me kamilen ,Ose ne filmin ''Maxhistari i Ozit 'ke mbrpa skenes nje sken qoroditese te hijes se maxhistrarit .
    Tash mos te hy ne detaje .
    Te pershendes

  7. #5

    Pėr: My KinoWork [Mr-Bledi]" "Punimet e mija""

    bluey pershendetje... Une thjesht aty vura ne pune fantazine edhe imagjinaten time, po te kishte nje part 3 do kishte me shume detaje akoma, ose nqs do kisha punuar me shume ne 2 part-et e para, por sic e kam cekur... ishte thjesht per t'i marre doren programit... Une kam marre kameran qe thashe edhe kam nisur te xhiroj, psh javen qe vjen, kam nje konference ne qytetin e vlores me disa bashk-moshatare te mijte edhe kam ndermend te bej nje film, intro, dokumentar, s'ka rendesi... neser do jete nata e fundit e festes se birres ne korce edhe bashke me familjen vendosem te shkojme neser atje... perseri kameran me vete.... ose pata nje ditelindjen te nje mikes sime, edhe asaj dite e pata bere nje si tip skenari, ku tani po merrem me montimin ne PC... vecse nuk kam shume kohe pasi jam edhe ne pune gjate dites (eshte pune verore meqe e kam pushim ne shkolle)
    kjo deshire me ka ardhur duke pare ne vimeo.com ato filmat qe lart-permende, i kam pare pothuajse te gjithe, perzgjedhje mjaft te mira!
    kalo mire
    She's the morphine queen of my vaccine.

  8. #6
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    20-03-2013
    Postime
    147

    Pėr: My KinoWork [Mr-Bledi]" "Punimet e mija""

    Zotri Mr-Bledi un te uroi suksese .Po te me pyesesh per skenario se qka kisha ber un mundesh me be nje dekumentar varsisht nga intersimi te zhanreve .Psh per politik mundesh me mar nje reportazh te nje tematike e cila ka qellim karieren .Mund te quash siq te duash por un do preferoja te besh nje skenario te till e cila mbieton kohen .Psh .skena eshte demir ferfellaz ose shtengat me bor .Portestuesit ne rug nga ballkoni nje person te cilen e quaj un gjenrali x percjell demostratat .zhvillohet ne monolog aty ne ate dhom.jasht nje person duke pastruar me lopat deboren e grumbulluar ne prepa sken ke demostruesit qe brohorasi kunes regjimeve dhe njerezve te pushteshme .Gjenrali jap urdher dhe burgosen te gjith duke perfshir edhe pastruesin e debores .Pse nje kohe bie qevria dhe ne krey te vendit vjen ai pastruesi se ashtu ne shaka kishin vendosur ne burg potestuesit.I njeti tash behet i pushteshme kalon nje koh .behne prap skena e njet tash me personazh te tjer por me te njeten sken .Demostrata deimer i madhg tash gjenral eshte pastruesi .para shtepis se tij reziidente pastruesi tjeter .Prap ipet urdheri te burgosen protestuesit .Dhe keshtu vazhdoin dhe krhet me gjeneralin ne bin e me te njeten sken me pastruesin para rezidences se ti .
    Pra ket skenario un e kam ber ne vitin 83 ne nje teater te improvizuar .Polica e ka pas ndaluar dhe ma ka mer krejt skenarion me monolog .e kam rikrijuar prap por askush se mer guximin te bej ket skenari ne film.
    te pershendes dhe te uroi sukses .

  9. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar bluey pėr postimin:

    Mr-Bledi (07-09-2013)

  10. #7

    Pėr: My KinoWork [Mr-Bledi]" "Punimet e mija""

    She's the morphine queen of my vaccine.

  11. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Mr-Bledi pėr postimin:

    DiGiT@LiFE (04-12-2013)

  12. #8

    Pėr: My KinoWork [Mr-Bledi]" "Punimet e mija""

    She's the morphine queen of my vaccine.

  13. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Mr-Bledi pėr postimin:

    DiGiT@LiFE (04-12-2013)

  14. #9

    Pėr: My KinoWork [Mr-Bledi]" "Punimet e mija""

    She's the morphine queen of my vaccine.

  15. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Mr-Bledi pėr postimin:

    DiGiT@LiFE (04-12-2013)

  16. #10
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    21-05-2012
    Postime
    390

    Pėr: My KinoWork [Mr-Bledi]" "Punimet e mija""

    per gjithe mundimin & kohen qe ke dedikuare meriton 1 bravo

  17. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar DiGiT@LiFE pėr postimin:

    Mr-Bledi (07-12-2013)

  18. #11

    Pėr: My KinoWork [Mr-Bledi]" "Punimet e mija""

    Citim Postuar mė parė nga DiGiT@LiFE Lexo Postimin
    per gjithe mundimin & kohen qe ke dedikuare meriton 1 bravo
    faleminderit, po me thua "i know that feeling bro"

    ndonje koment +
    ?
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Mr-Bledi : 02-12-2013 mė 14:16
    She's the morphine queen of my vaccine.

  19. #12

    Pėr: My KinoWork [Mr-Bledi]" "Punimet e mija""

    She's the morphine queen of my vaccine.

  20. #13

    Pėr: My KinoWork [Mr-Bledi]" "Punimet e mija""

    e fundit fare!!! filmimet jane te mijat! Shpresoj t'ju pelqeje!!
    She's the morphine queen of my vaccine.

  21. #14
    i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
    Anėtarėsuar
    06-01-2008
    Postime
    7,489

    Pėr: My KinoWork [Mr-Bledi]" "Punimet e mija""

    Per aq sa kuptoj,qe eshte shum pak,o me mire per aq sa mendoj... videot jane realizuar nga nje person qe ka sy dhe mbase edhe pasion,qe do te thote qe video ka rritem,ka rrjedhshmeri,ka kuptim estetik dhe artistik,te pakten si montazh.

    Mesazhi o shkrimi i videos mbi shkaqet e shkaterimit te natyres... nuk me pelqeu,mu duk i thjeshte per te mos thene banal,i hiqte bukurin dhe videos.

  22. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar SERAFIM DILO pėr postimin:

    Mr-Bledi (26-11-2014)

  23. #15

    Pėr: My KinoWork [Mr-Bledi]" "Punimet e mija""

    Kemi nje azhornim!!

    Teksa po kaloja tek kjo rruga, pashe kete artistin qe po performonte dhe me terhoqi vemendjen!! pastaj o perpoqa te marr aq sa munda me telefon dhe pse rastisa nga fundi!! i kerkova te thote dhe nja dy fjale ne fund.. dhe ja rezultati!

    She's the morphine queen of my vaccine.

  24. #16

    Pėr: My KinoWork [Mr-Bledi]" "Punimet e mija""

    Po e shoh si alternative, nje kanal youtube, kam shume material te pa perpunuar, edhe pse kam akoma shume rruge perpara!! gjykoni dhe komentoni ju!!
    Jeni te mirepritur, ju lutemi!!
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Mr-Bledi : 04-08-2016 mė 17:37
    She's the morphine queen of my vaccine.

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •