Close
Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 72
 1. #21
  Perjashtuar Maska e Ura e Cekajve
  Anėtarėsuar
  02-07-2013
  Vendndodhja
  Galaktika Andromeda
  Postime
  349
  Faleminderit
  48
  23 falenderime nė 22 postime

  Pėr: Mbiemrat e Familjeve Shkodrane me Prejardhje te huaj.

  Citim Postuar mė parė nga BLEDI_SH Lexo Postimin
  ik mor debil,mor antishqiptar,mor pis,si ske turp,ke pa ndonje tiranas te zi ne surrat ti??
  Te gjith "tironsit" e vjeter jane puro ezmer tip Siriano Iranian Turk. Por shumica e tiranasve sot jane me origjine dibrane, korcare, vllehe, tepelenas. Tironasit e vjeter jane shum pak te mbetur dhe jane me prejardhje te huaj, kjo eshte fakte, ne qoftese nuk e di kete gje, informohu mir.

 2. #22
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  16-04-2012
  Postime
  1,291
  Faleminderit
  1
  22 falenderime nė 18 postime

  Pėr: Mbiemrat e Familjeve Shkodrane me Prejardhje te huaj.

  Citim Postuar mė parė nga Ura e Cekajve Lexo Postimin
  Te gjith "tironsit" e vjeter jane puro ezmer tip Siriano Iranian Turk. Por shumica e tiranasve sot jane me origjine dibrane, korcare, vllehe, tepelenas. Tironasit e vjeter jane shum pak te mbetur dhe jane me prejardhje te huaj, kjo eshte fakte, ne qoftese nuk e di kete gje, informohu mir.
  qe ketu ne forum ti luan nje loje teper te qelbur kjo po shihet nga temat qe ti hap,,por prapaganden tende te qelbur shko shite diku tjeter,dhe ti pis antishqiptar meqe ti thua dicka,duhet te jesh ti po ai qe duhet te vertetosh ate cka thua, na sjell ketu pra dokumenta qe vertetojne idiotlliqet qe ti thua,mire dio ishte te na sillje djhe ndonje foto..

 3. #23
  Perjashtuar Maska e Ura e Cekajve
  Anėtarėsuar
  02-07-2013
  Vendndodhja
  Galaktika Andromeda
  Postime
  349
  Faleminderit
  48
  23 falenderime nė 22 postime

  Pėr: Mbiemrat e Familjeve Shkodrane me Prejardhje te huaj.

  Citim Postuar mė parė nga Fleur Blanche Lexo Postimin
  M'fal se po ta them troc ne nje shprehje shkodrance, po ty naqe "te paska rrujt Perja me kohe"... s'qenke ketu fare!!!
  Une te them shqip qe kam te njejten prejardhje me Gjon Buzukun, ti me permend prurje nga vendet islamike.
  Po ku e ke prejardhjen nga Gjon Buzukun, ne endrrat e tua? Vet thua qe NUK ke mbiemer Shqiptar dhe vet pohon qe nuk je e sigurt per prejardhjen tende.
  Pastaj, Gjon Buzuku ka qene prift katolik, nga i beri femijet ai?

 4. #24
  -
  Anėtarėsuar
  14-02-2011
  Postime
  2,457
  Faleminderit
  4
  34 falenderime nė 25 postime

  Pėr: Mbiemrat e Familjeve Shkodrane me Prejardhje te huaj.

  Citim Postuar mė parė nga Ura e Cekajve Lexo Postimin
  Te gjith "tironsit" e vjeter jane puro ezmer tip Siriano Iranian Turk. Por shumica e tiranasve sot jane me origjine dibrane, korcare, vllehe, tepelenas. Tironasit e vjeter jane shum pak te mbetur dhe jane me prejardhje te huaj, kjo eshte fakte, ne qoftese nuk e di kete gje, informohu mir.
  Po ik o malok ik!!! Kur u bėtė edhe ju malokėt, t'i tregoni prejardhjen pjesės sė zhvilluar qytetare!
  Jo vetėm qė po ia kėput me gjyle topi, por edhe nėse e marrim tė mirėqenė kėto qė thua, ata sė paku janė njerėz qė kanė ditur tė integrohen me kulturėn, traditėn, qytetarinė etj etj... po fara juaj e malokėve qė s'bėheni kurrė njerėz, si i bėhet halli...

  ik e mbill qepė tani nė atė katundin tėnd dhe nisja asaj kėngės: "o moj mirditore a ke frena dore...."

  Citim Postuar mė parė nga Ura e Cekajve Lexo Postimin
  Po ku e ke prejardhjen nga Gjon Buzukun, ne endrrat e tua? Vet thua qe NUK ke mbiemer Shqiptar dhe vet pohon qe nuk je e sigurt per prejardhjen tende.
  Pastaj, Gjon Buzuku ka qene prift katolik, nga i beri femijet ai?
  E sheh ēfarė injoranti je!!! ti qenke pėr kėmishė force o i gjorė... mbiemri im ėshtė shqiptar nė gjenezė, dhe sikur ta dije kuptimin e asaj qė thashė, do tė ishe nė gjendje ta kuptoje se ku e kisha fjalėn... por qė toponimet asaj treve shqiptare ia ndryshuan pėr qėllime asimilimi. Dhe ja ti tani, kur s'di gjėra kaq themelore do na tregosh prejardhjen tė gjithėve. Ehhh si u katandis ky vend...
  Pastaj prejardhja, nuk nėnkupton qė tė kesh lidhje gjaku me njė prift o malok... po ik se na shkatėrrove me kėtė cekėtirėn tėnde.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Fleur Blanche : 13-07-2013 mė 16:48

 5. #25
  Perjashtuar Maska e Ura e Cekajve
  Anėtarėsuar
  02-07-2013
  Vendndodhja
  Galaktika Andromeda
  Postime
  349
  Faleminderit
  48
  23 falenderime nė 22 postime

  Pėr: Mbiemrat e Familjeve Shkodrane me Prejardhje te huaj.

  Citim Postuar mė parė nga BLEDI_SH Lexo Postimin
  qe ketu ne forum ti luan nje loje teper te qelbur kjo po shihet nga temat qe ti hap,,por prapaganden tende te qelbur shko shite diku tjeter,dhe ti pis antishqiptar meqe ti thua dicka,duhet te jesh ti po ai qe duhet te vertetosh ate cka thua, na sjell ketu pra dokumenta qe vertetojne idiotlliqet qe ti thua,mire dio ishte te na sillje djhe ndonje foto..
  Ejani te lagjia ime ne Tirane dhe do ju tregoj te gjith Tiornsit e vjeter den baba den, pastaj me thoni qe kam te drejt apo jo. Po e filloj me nje tirons den baba den 300 vjeēar, Dashamir Shehi, e ka pranuar vete qe familja e tij e ka prejardhjen nga Irani.

 6. #26
  Perjashtuar Maska e Ura e Cekajve
  Anėtarėsuar
  02-07-2013
  Vendndodhja
  Galaktika Andromeda
  Postime
  349
  Faleminderit
  48
  23 falenderime nė 22 postime

  Pėr: Mbiemrat e Familjeve Shkodrane me Prejardhje te huaj.

  Citim Postuar mė parė nga Fleur Blanche Lexo Postimin
  Po ik o malok ik!!! Kur u bėtė edhe ju malokėt, t'i tregoni prejardhjen pjesės sė zhvilluar qytetare!
  Jo vetėm qė po ia kėput me gjyle topi, por edhe nėse e marrim tė mirėqenė kėto qė thua, ata sė paku janė njerėz qė kanė ditur tė integrohen me kulturėn, traditėn, qytetarinė etj etj... po fara juaj e malokėve qė s'bėheni kurrė njerėz, si i bėhet halli...

  ik e mbill qepė tani nė atė katundin tėnd dhe nisja asaj kėngės: "o moj mirditore a ke frena dore...."
  O katunare jugore, Kam tre breza ne Tirane dhe nuk jam nga Veriu. Eja ne tirane po deshe te te jap nje mesim qytetarie.

 7. #27
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  16-04-2012
  Postime
  1,291
  Faleminderit
  1
  22 falenderime nė 18 postime

  Pėr: Mbiemrat e Familjeve Shkodrane me Prejardhje te huaj.

  Citim Postuar mė parė nga Ura e Cekajve Lexo Postimin
  Ejani te lagjia ime ne Tirane dhe do ju tregoj te gjith Tiornsit e vjeter den baba den, pastaj me thoni qe kam te drejt apo jo. Po e filloj me nje tirons den baba den 300 vjeēar, Dashamir Shehi, e ka pranuar vete qe familja e tij e ka prejardhjen nga Irani.
  degjo ti pis qe ke shit bethen per 300euro te qelbura greke,vetem ju ''voriopirdhjiotet'' beni lojra dhe shtremberime historie e keni ne gjak,sepse nuk pertypni dot qe shtet ju bene shqiptaret..prandaj sajoni poshtersia si keta qe thua ti,si ajo kaukazit etj...se cthot dashamir shehi as qe dua tja di,fakte dokumenete historike ke???ndonje foto ke??-ta thash dhe me lart nuk jam un ai qe duhet te vete diku per te ''verifikuar'' idiotlliqet e tua,je ti ai qe duhet te sjellesh ketu verifikime,o i semure.

 8. #28
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Anėtarėsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime nė 230 postime

  Pėr: Mbiemrat e Familjeve Shkodrane me Prejardhje te huaj.

  Fleur,

  Po se kupton, qe ky eshte atqillja, me nik tjeter.

  Ky o zhapiko kenete, qe kushedi nga cfare beu myzeqeje, ka prejardhjen.

  Se shikon, qe eshte mi interneti, qe ska pike llogjika, dhe pertyp artikuj neper web.  S'eshte faji I ktij, o I dolfit, qe sberi ca sapun me teper.
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 9. #29
  -
  Anėtarėsuar
  14-02-2011
  Postime
  2,457
  Faleminderit
  4
  34 falenderime nė 25 postime

  Pėr: Mbiemrat e Familjeve Shkodrane me Prejardhje te huaj.

  Citim Postuar mė parė nga Ura e Cekajve Lexo Postimin
  O katunare jugore, Kam tre breza ne Tirane dhe nuk jam nga Veriu. Eja ne tirane po deshe te te jap nje mesim qytetarie.
  katunarja e sat'ėme! andromedan i galaktikės sė psikiatrisė!

 10. #30
  ...in the battle of Love! Maska e Pirate of Love
  Anėtarėsuar
  07-09-2010
  Vendndodhja
  Made in Lugina!
  Postime
  1,040
  Faleminderit
  28
  46 falenderime nė 36 postime

  Talking Pėr: Mbiemrat e Familjeve Shkodrane me Prejardhje te huaj.

  Ooooouuu vetem nga Mongolia edhe Xhaponia qe nuk paskan arritur te zbarkojne ne Shkoder!

  Me duket qe ky autori "popullore" qenka komplet "shkence" ne vete edhe ate. Edhe pse nuk paskam degjuar per "shkencen" ne fjale, por zakonisht ndodhe qe edhe hyhyhyh njerez me alamet titujsh shkencore rreshqasin nga menyra e argumenteve dhe fakteve, vetem e vetem qe po sjellin ndonje risi. Seē me duket i palogjikshem tere keto burime te dhenash keshtu.

  Se ishte Shkodra atehere Paris e vendet tjera te Shiperise sikur metropolat e EU-se e te vershonin keshtu huuuuurraaaaaaa Asyl ne Shkoder e ku te arrijme ne Shqiperi do ikim
  ...nuk i dihet kurre, nuk i dihet kurre, ndoshta vjen momenti...!

 11. #31
  Perjashtuar Maska e Ura e Cekajve
  Anėtarėsuar
  02-07-2013
  Vendndodhja
  Galaktika Andromeda
  Postime
  349
  Faleminderit
  48
  23 falenderime nė 22 postime

  Pėr: Mbiemrat e Familjeve Shkodrane me Prejardhje te huaj.

  Citim Postuar mė parė nga Fleur Blanche Lexo Postimin
  Po ik o malok ik!!! Kur u bėtė edhe ju malokėt, t'i tregoni prejardhjen pjesės sė zhvilluar qytetare!
  Jo vetėm qė po ia kėput me gjyle topi, por edhe nėse e marrim tė mirėqenė kėto qė thua, ata sė paku janė njerėz qė kanė ditur tė integrohen me kulturėn, traditėn, qytetarinė etj etj... po fara juaj e malokėve qė s'bėheni kurrė njerėz, si i bėhet halli...

  ik e mbill qepė tani nė atė katundin tėnd dhe nisja asaj kėngės: "o moj mirditore a ke frena dore...."


  E sheh ēfarė injoranti je!!! ti qenke pėr kėmishė force o i gjorė... mbiemri im ėshtė shqiptar nė gjenezė, dhe sikur ta dije kuptimin e asaj qė thashė, do tė ishe nė gjendje ta kuptoje se ku e kisha fjalėn... por qė toponimet asaj treve shqiptare ia ndryshuan pėr qėllime asimilimi. Dhe ja ti tani, kur s'di gjėra kaq themelore do na tregosh prejardhjen tė gjithėve. Ehhh si u katandis ky vend...
  Pastaj prejardhja, nuk nėnkupton qė tė kesh lidhje gjaku me njė prift o malok... po ik se na shkatėrrove me kėtė cekėtirėn tėnde.
  Vetem Turku NUK i ka ndryshuar ndonjehere toponimet Shqiptare. Sllavet po, i kane ndryshuar. Por ti nuk ke lexuar dhe te kuptoj.

 12. #32
  ų
  Anėtarėsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime nė 46 postime

  Pėr: Mbiemrat e Familjeve Shkodrane me Prejardhje te huaj.

  Citim Postuar mė parė nga Fleur Blanche Lexo Postimin
  Kėta Martini, mesa di unė, janė nga Dukagjini. Pse tė intereson kaq shumė ty kjo Ėngjėllushe Martini? Kjo ka qejf xaxat lol, kėshtuqė, nqs ke marrė shumė ngjyrė atje ku je tani duke vuajtur , mbase edhe mund tė tentosh; ta jap lejen, ti e di qė s'jam xheloze unė.

  Sapo te me shikoje mua ajo,do rrezohet pertoke !
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 13. #33
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  16-04-2012
  Postime
  1,291
  Faleminderit
  1
  22 falenderime nė 18 postime

  Pėr: Mbiemrat e Familjeve Shkodrane me Prejardhje te huaj.

  Citim Postuar mė parė nga Ura e Cekajve Lexo Postimin
  O katunare jugore, Kam tre breza ne Tirane dhe nuk jam nga Veriu. Eja ne tirane po deshe te te jap nje mesim qytetarie.
  dhe mos na i fyej vajzat shkodrane se ti q.............tan ropt e shpis,kopuk.

 14. #34
  Perjashtuar Maska e Ura e Cekajve
  Anėtarėsuar
  02-07-2013
  Vendndodhja
  Galaktika Andromeda
  Postime
  349
  Faleminderit
  48
  23 falenderime nė 22 postime

  Pėr: Mbiemrat e Familjeve Shkodrane me Prejardhje te huaj.

  Citim Postuar mė parė nga BLEDI_SH Lexo Postimin
  degjo ti pis qe ke shit bethen per 300euro te qelbura greke,vetem ju ''voriopirdhjiotet'' beni lojra dhe shtremberime historie e keni ne gjak,sepse nuk pertypni dot qe shtet ju bene shqiptaret..prandaj sajoni poshtersia si keta qe thua ti,si ajo kaukazit etj...se cthot dashamir shehi as qe dua tja di,fakte dokumenete historike ke???ndonje foto ke??-ta thash dhe me lart nuk jam un ai qe duhet te vete diku per te ''verifikuar'' idiotlliqet e tua,je ti ai qe duhet te sjellesh ketu verifikime,o i semure.
  Une Vorioepirot ahahahah

  Dokumentat i ke te Mbiemri, nuk te mjafton?
  E verteta eshte para syve te te gjithve, por ti nuk do te shikosh.

 15. #35
  -
  Anėtarėsuar
  14-02-2011
  Postime
  2,457
  Faleminderit
  4
  34 falenderime nė 25 postime

  Pėr: Mbiemrat e Familjeve Shkodrane me Prejardhje te huaj.

  Citim Postuar mė parė nga Ura e Cekajve Lexo Postimin
  Vetem Turku NUK i ka ndryshuar ndonjehere toponimet Shqiptare. Sllavet po, i kane ndryshuar. Por ti nuk ke lexuar dhe te kuptoj.
  A tė thashė unė qė ti s'di as gjėrat mė themelore... ja sapo e vėrtetove. Po Gjon Buzuku nga ishte o idiot? Si quhej ajo trevė dhe si quhet tani? E di ti qė gjysma e Shkodrės sot mban kėtė mbiemėr dhe sa njerėz qė i kanė dhėnė qytetarisė sė kėtij qyteti ka nxjerrė?

  Po ik mėr mutacion gjenetik.
  -----
  O Xhuxhu, a bėjmė njė lutje tė na ringjallet Dolfi?

 16. #36
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  16-04-2012
  Postime
  1,291
  Faleminderit
  1
  22 falenderime nė 18 postime

  Pėr: Mbiemrat e Familjeve Shkodrane me Prejardhje te huaj.

  Citim Postuar mė parė nga Ura e Cekajve Lexo Postimin
  Une Vorioepirot ahahahah

  Dokumentat i ke te Mbiemri, nuk te mjafton?
  E verteta eshte para syve te te gjithve, por ti nuk do te shikosh.
  o debil ae din sa mbiemra turq ka ne greqi:karaman-lis,karaxha-feris,haxhi-s,etj etj etj.....ca do thote kjo mor debil

 17. #37
  Perjashtuar Maska e Ura e Cekajve
  Anėtarėsuar
  02-07-2013
  Vendndodhja
  Galaktika Andromeda
  Postime
  349
  Faleminderit
  48
  23 falenderime nė 22 postime

  Pėr: Mbiemrat e Familjeve Shkodrane me Prejardhje te huaj.

  Citim Postuar mė parė nga Xhuxhumaku Lexo Postimin
  Fleur,

  Po se kupton, qe ky eshte atqillja, me nik tjeter.

  Ky o zhapiko kenete, qe kushedi nga cfare beu myzeqeje, ka prejardhjen.

  Se shikon, qe eshte mi interneti, qe ska pike llogjika, dhe pertyp artikuj neper web.  S'eshte faji I ktij, o I dolfit, qe sberi ca sapun me teper.
  O atqille,
  nuk e di per ēfare po flet.

 18. #38
  Perjashtuar Maska e Ura e Cekajve
  Anėtarėsuar
  02-07-2013
  Vendndodhja
  Galaktika Andromeda
  Postime
  349
  Faleminderit
  48
  23 falenderime nė 22 postime

  Pėr: Mbiemrat e Familjeve Shkodrane me Prejardhje te huaj.

  Citim Postuar mė parė nga Fleur Blanche Lexo Postimin
  A tė thashė unė qė ti s'di as gjėrat mė themelore... ja sapo e vėrtetove. Po Gjon Buzuku nga ishte o idiot? Si quhej ajo trevė dhe si quhet tani? E di ti qė gjysma e Shkodrės sot mban kėtė mbiemėr dhe sa njerėz qė i kanė dhėnė qytetarisė sė kėtij qyteti ka nxjerrė?

  Po ik mėr mutacion gjenetik.
  -----
  O Xhuxhu, a bėjmė njė lutje tė na ringjallet Dolfi?
  Po te kishe ndryshuar Turku toponimet, sot Shkodra do quheshe Islamistan.

 19. #39
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Anėtarėsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime nė 230 postime

  Pėr: Mbiemrat e Familjeve Shkodrane me Prejardhje te huaj.

  Fler,

  Merren robt me lek plepin dhe NN,

  Sa krapa ka qe fluturojne,...ehhhh

  Dolfi, po perpelitet dhe kshu si po vine punet, do ngjallet prape.
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 20. #40
  ų
  Anėtarėsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime nė 46 postime

  Pėr: Mbiemrat e Familjeve Shkodrane me Prejardhje te huaj.

  Citim Postuar mė parė nga Xhuxhumaku Lexo Postimin
  Fler,

  Merren robt me lek plepin dhe NN,

  Sa krapa ka qe fluturojne,...ehhhh

  Dolfi, po perpelitet dhe kshu si po vine punet, do ngjallet prape.

  Xhuxhu,si thu ti...do mi hedhi syte angjela mua ?
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •