Close
Faqja 1 prej 5 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 87
 1. #1
  Perjashtuar Maska e didii
  Anėtarėsuar
  14-04-2012
  Postime
  504
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  KARAKTERI JUAJ SIPAS MUAIJT TE LINDJES, ju pershtatet ndo pak?

  Janar
  Kokeforte dhe te pandjeshem. Ambicioze dhe serioze. Pelqeni te mesoni te tjeret. Gjithmone perpiqeni te gjeni dobesite e te tjereve. Pelqeni te kritikoni. Productive. Keni mendime te thella. Te zgjuar dhe te organizuar. Dini te beni te tjeret te lumtur. Te rezervuar. Rezistent ndaj semundjeve. Romantike por keni veshtiresi per te shprehur ndjenjat. Te drejte. Shpenzoni me kujdes.

  Shkurt
  Ide abstrakte. Pelqeni realitetin dhe abstrakten. Inteligjent dhe i zgjuar. Personalitet i ndryshueshem. Atraktiv. I qete, i turpshem dhe modest. I ndershem dhe i drejte. I vendosur per te arritur qellimet e vena vetes. Pelqeni lirine. Rebel kur iu vene rregulla strikte. Shume i ndjeshem dhe lendoheni shpejt. Nevrikoseni lehtesisht por nuk e tregoni. Ambicioz. Realizues te endrrave dhe shpresave. Romantik, por nuk e shfaqni. Supersticioz. Perpiqeni te mesoni te shprehni emocionet.

  Mars
  Personalitet atraktiv. I afrueshem. I turpshem dhe i rezervuar. Affectionate.Sh*y and reserved. I fshehte. I ndershem, bujar dhe simpatik. Adhuroni paqen dhe qetesine. I ndjeshem ndaj te tjereve. Pelqeni t’usherbeni te tjereve. Acaroheni shpejt. Meritoni besim. Dini te vleresoni. Vezhgues. Hakmarres. Pelqeni te enderroni dhe te fantazoni. Pelqeni udhetimet dhe kujdesin ndaj jush. I nxituar kur zgjidhni partnerin.pelqe*ni dekorin. Pelqeni gjerat e vecanta. E ndryshoni shpesh humorin.

  Prill
  Teheqes dhe dinamik. Decisiv dhe i nxituar por keni tendencen te pendoheni shpejt. Pelqeni dhe adhuroni veten. Mentalitet te forte. Pelqeni kujdesin. Diplomatik. Ngushellues, miqesor dhe zgjidhni problemet e te tjereve. I guximshem dhe i patrembur. Adventurier. I sjellshem dhe bujar. Por dhe agresive. I levizshem. Motivon veten dhe te tjeret. Seksi vetem ne nje menyre qe vetem partneri mund te iu shohe.

  Maj
  Kokeforte. Acaroheni shpejt. Pelqeni perkujdesjet. Nuk keni nevoje per motivacione. Sistematike. Te kuptueshem. Pelqeni artin dhe literaturen. Semureni zakonisht ne vesh dhe ne qafe. Pelqeni udhetimet. Nuk i pelqeni femijet. Imagjinate te mire. Nuk pelqeni te qendroni ne shtepi. Jeni gjithmone te shqetesuar. Doreshpuar. Keni veshtiresi ne frymemarrje. Punoni shume.

  Qershor
  Keni mendime te hapura dhe me horizont. Ndikoheni lehtesisht nga te sjellshmit. Te sjellshem dhe flisni pak. Keni shume ide. Te ndjeshem. Mendje aktive. Dini te zgjidhni dhe gjithmone doni me te miren. Shakaxhinj. Lendoheni shpejt. Kerkoni kohe per te sheruar plaget shpirterore. Kokeforte. Jeni hezitues. Pelqeni te ndiqni moden. Te afte per te treguar karakterin tuaj. Aftesi te mira debatuese. Enderrimtar. Miqesore. Merziteni shpejt.

  Korrik
  Dini te mbani secrete. Te veshtire per t’u kuptuar. Lavderoni veten keni reputacion. Te ndershem. Te shqetesuar per ndjenjat e te tjereve. Miqesore. Temperament emocional. Lendoheni shpejt dhe gjendja shpirterore eshte gjithmone ne ndryshim. Nuk jeni hakmarres. Falni, por kurre nuk harroni. Urreni gjerat e parendesishme. Drejtoni te tjeret fizikisht dhe menderisht. Te dashur. I trajtoni te gjithe ne menyre te barabarte. Gjykoni te tjret pas shume vezhimesh. Nuk keni veshtiresi ne te mesuar.

  Gusht
  Pelqeni te beni shaka. Atraktive. Te sjellshem dhe te dashur me te tjeret. Te guximshem dhe nuk trembeni lehte. Te qendrueshem dhe keni aftesi per te udhehequr. Dini te ngushelloni te tjeret, por jo veten. I kushtoni shume rendesi vetes. Nevrikoseni shpejt. Nevrikoseni kur iu provokojne. Te etur per lavdata. Beheni xhelozh lehtesisht. Nxitoheni kur mendoni. Pelqeni te udhehiqni. Keni ide te pavarura. Romantike. Pelqeni te keni shume shoke.

  Shtator
  Te sjellshem dhe beni compromise. Te kujdesshem dhe te organizuar. Pelqeni te vini ne dukje gabimet e te tjereve. Pelqeni te kritikoni. Kokeforte. I qete por i afte ne te folur. Gjakftohte. Xhentil dhe simpatik. Shqetesoheni per te tjeret dhe vini re detajet. I drejte por jo gjithmone i ndershem. Punoni mire. Shume i rezervuar. I ndjeshem. I mendueshem. Kujtese te mire. I zgjuar dhe i ditur. Duhet te kontrolloni veten kur kritikoni. Te afte per te motivuar veten. I kuptueshem. Pelqeni te beni qejf. Pelqeni sportet, kohen e lire dhe udhetimet. I shfaqni emocionet me veshtiresi. Zgjidhni me kujdes, sidomos, kur behet fjale per lidhje. Sistematik.

  Tetor
  Pelqen te chatosh. Do ata qe te duan. Cdo gje eshte e rendesishme. Bukuri fizike dhe shpirterore. Ndihmon, por nuk pretendon. Nevrikoseni shpejt. Miqte jane te rendesishem. Gjithmone krijon shoqeri te reja. Lendoheni shpejt, por e merrni veten shpejt. Enderrimtar. Mendoni shume. Ju intereson cfare mendojne te tjeret per ju. Emocional. I vendosur. Mendjemprehtesi*. Pelqeni udhetimet, artin dhe literaturen. I ndjeshem dhe xheloz. Shqetesohet per te tjeret. Pelqeni te jeni jashte shtepise. I drejte dhe I ndershem. Pelqeni te shpenzoni. Influencoheni lehtesisht. E humbisni lehtesisht besimin. Jeni shume te dhene pas femijeve.

  Nentor
  Keni shume ide ekstraordinare.* E keni te veshtire te kuptoni. Unik. Brilant. Ide te mprehta. Mendjeholle dhe te fuqishem. Dinamike. Dini te mbani secrete. Nukflisni shume. Gjithmone i mendueshem. I duruar. I vendosur. Edhe kur provokoheni, eshte e veshtire te nevrikoseni. Pelqeni vetmine. Mendoni gjithmone ndryshe. Asnjehre i qete. Nuk i vleresoni cmimet. Aftesi te medha ne pune. I ndershem. I afte per te kontrolluar emocionet.

  Dhjetor
  Te drejte dhe te ndershem. Patriote. Active ne lojra dhe ne bashkeveprime. Te paduruar dhe te nxituar. Ambicioze. Influencues ne organizime. Pelqeni lavderatat. Pelqeni kujdesin. Pelqeni te ndjeheni te dashur. Personalitet i ndryshueshem. Pelqeni gallatat. Logjike. Ndjenje te mire humori.

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e stela81
  Anėtarėsuar
  26-06-2012
  Vendndodhja
  Ne qiell
  Postime
  1,115
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Pėr: KARAKTERI JUAJ SIPAS MUAIJT TE LINDJES, ju pershtatet ndo pak?

  Deri diku me pershtatet...

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e inez
  Anėtarėsuar
  09-09-2012
  Vendndodhja
  Ne fantazi.
  Postime
  1,781
  Faleminderit
  4
  3 falenderime nė 3 postime

  Pėr: KARAKTERI JUAJ SIPAS MUAIJT TE LINDJES, ju pershtatet ndo pak?

  fiks ....
  above all don't fear any difficult moment, the best comes from them..

 4. #4
  mall Maska e bili99
  Anėtarėsuar
  05-04-2007
  Vendndodhja
  USA
  Mosha
  55
  Postime
  1,803
  Faleminderit
  391
  43 falenderime nė 32 postime

  Pėr: KARAKTERI JUAJ SIPAS MUAIJT TE LINDJES, ju pershtatet ndo pak?

  Prill...pasi na pelqen relativisht te themi se e ka qelluar "fallxhesha"
  I Ilirides jam Iliri,
  dhe i lire dua me mbet.
  Per cfardo xhevahiri,
  Shqiperine se jap per jete

 5. #5
  B@NeS@XhIe Maska e B@Ne
  Anėtarėsuar
  04-01-2010
  Vendndodhja
  .............
  Postime
  4,350
  Faleminderit
  251
  159 falenderime nė 120 postime

  Pėr: KARAKTERI JUAJ SIPAS MUAIJT TE LINDJES, ju pershtatet ndo pak?

  Pothuaj e gjitha e sakte , nja dy gjera te vockla perjashtoj

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e inez
  Anėtarėsuar
  09-09-2012
  Vendndodhja
  Ne fantazi.
  Postime
  1,781
  Faleminderit
  4
  3 falenderime nė 3 postime

  Pėr: KARAKTERI JUAJ SIPAS MUAIJT TE LINDJES, ju pershtatet ndo pak?

  kjo fallxhorja vete do ket lind ne tetor.. se e ka mbush me lavderime mooo..
  above all don't fear any difficult moment, the best comes from them..

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e stela81
  Anėtarėsuar
  26-06-2012
  Vendndodhja
  Ne qiell
  Postime
  1,115
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Pėr: KARAKTERI JUAJ SIPAS MUAIJT TE LINDJES, ju pershtatet ndo pak?

  Citim Postuar mė parė nga inez Lexo Postimin
  kjo fallxhorja vete do ket lind ne tetor.. se e ka mbush me lavderime mooo..
  pse mi lavderime te duket tetori ty kshtu..??

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e inez
  Anėtarėsuar
  09-09-2012
  Vendndodhja
  Ne fantazi.
  Postime
  1,781
  Faleminderit
  4
  3 falenderime nė 3 postime

  Pėr: KARAKTERI JUAJ SIPAS MUAIJT TE LINDJES, ju pershtatet ndo pak?

  Citim Postuar mė parė nga stela81 Lexo Postimin
  pse mi lavderime te duket tetori ty kshtu..??
  pse ste duket ty ? Shife cik Majin edhe krahasoje..
  above all don't fear any difficult moment, the best comes from them..

 9. #9
  Perjashtuar Maska e didii
  Anėtarėsuar
  14-04-2012
  Postime
  504
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: KARAKTERI JUAJ SIPAS MUAIJT TE LINDJES, ju pershtatet ndo pak?

  sa per " fallxheshen", doli dhe nje fallxhesh e dyte me duket, jam tetori
  keto i mora diku, thjsht copy paste, por vertet qe ato qe jan shkruar per tetorin jan te gjitha te verteta per mua

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e stela81
  Anėtarėsuar
  26-06-2012
  Vendndodhja
  Ne qiell
  Postime
  1,115
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Pėr: KARAKTERI JUAJ SIPAS MUAIJT TE LINDJES, ju pershtatet ndo pak?

  Maji e kunderta e tetorit, sed per ty goce, por mua me pershtatet totalish, perjashtim te pjeses se fundit,.....

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e inez
  Anėtarėsuar
  09-09-2012
  Vendndodhja
  Ne fantazi.
  Postime
  1,781
  Faleminderit
  4
  3 falenderime nė 3 postime

  Pėr: KARAKTERI JUAJ SIPAS MUAIJT TE LINDJES, ju pershtatet ndo pak?

  Citim Postuar mė parė nga didii Lexo Postimin
  sa per " fallxheshen", doli dhe nje fallxhesh e dyte me duket, jam tetori
  keto i mora diku, thjsht copy paste, por vertet qe ato qe jan shkruar per tetorin jan te gjitha te verteta per mua
  hahahahahahahaha e shef mi stelinke qe e gjeta.. hahaha sa kam qesh..
  above all don't fear any difficult moment, the best comes from them..

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e Linda5
  Anėtarėsuar
  03-10-2007
  Postime
  7,301
  Faleminderit
  70
  80 falenderime nė 70 postime

  Pėr: KARAKTERI JUAJ SIPAS MUAIJT TE LINDJES, ju pershtatet ndo pak?

  Hiē fare

  Ja ka kput poles kot
  Wir leben alle unter dem gleichen Himmel, aber wir haben nicht alle den gleichen Horizont.

 13. #13
  Shqiptar nga Kosova Maska e prishtina75
  Anėtarėsuar
  22-03-2012
  Postime
  3,367
  Faleminderit
  150
  152 falenderime nė 132 postime

  Pėr: KARAKTERI JUAJ SIPAS MUAIJT TE LINDJES, ju pershtatet ndo pak?

  Mars
  Personalitet atraktiv. I afrueshem. I turpshem dhe i rezervuar. Affectionate.Sh*y and reserved. I fshehte. I ndershem, bujar dhe simpatik. Adhuroni paqen dhe qetesine. I ndjeshem ndaj te tjereve. Pelqeni t’usherbeni te tjereve. Acaroheni shpejt. Meritoni besim. Dini te vleresoni. Vezhgues. Hakmarres. Pelqeni te enderroni dhe te fantazoni. Pelqeni udhetimet dhe kujdesin ndaj jush. I nxituar kur zgjidhni partnerin.pelqe*ni dekorin. Pelqeni gjerat e vecanta. E ndryshoni shpesh humorin.

  C eshte kjo mor plako?

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e inez
  Anėtarėsuar
  09-09-2012
  Vendndodhja
  Ne fantazi.
  Postime
  1,781
  Faleminderit
  4
  3 falenderime nė 3 postime

  Pėr: KARAKTERI JUAJ SIPAS MUAIJT TE LINDJES, ju pershtatet ndo pak?

  Citim Postuar mė parė nga stela81 Lexo Postimin
  Maji e kunderta e tetorit, sed per ty goce, por mua me pershtatet totalish, perjashtim te pjeses se fundit,.....
  edhe per mua e ka gjet, sidomos keajo pjesa qe thot 'jane shume tbukur'...
  above all don't fear any difficult moment, the best comes from them..

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e stela81
  Anėtarėsuar
  26-06-2012
  Vendndodhja
  Ne qiell
  Postime
  1,115
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Pėr: KARAKTERI JUAJ SIPAS MUAIJT TE LINDJES, ju pershtatet ndo pak?

  Citim Postuar mė parė nga didii Lexo Postimin
  sa per " fallxheshen", doli dhe nje fallxhesh e dyte me duket, jam tetori
  keto i mora diku, thjsht copy paste, por vertet qe ato qe jan shkruar per tetorin jan te gjitha te verteta per mua
  hahhah pra vetem tetori qenka tamam kshtu..... te tjerat futja kot, copy te gjitha....

 16. #16
  Perjashtuar Maska e didii
  Anėtarėsuar
  14-04-2012
  Postime
  504
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: KARAKTERI JUAJ SIPAS MUAIJT TE LINDJES, ju pershtatet ndo pak?

  te jem e sinqert, ato te tjerat as nuk i lexova kur e hodha, tani po i lexoj qe po shoh reagimet,jo per gje po o na beni te ndihemi fajtor :P

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e stela81
  Anėtarėsuar
  26-06-2012
  Vendndodhja
  Ne qiell
  Postime
  1,115
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Pėr: KARAKTERI JUAJ SIPAS MUAIJT TE LINDJES, ju pershtatet ndo pak?

  Citim Postuar mė parė nga didii Lexo Postimin
  te jem e sinqert, ato te tjerat as nuk i lexova kur e hodha, tani po i lexoj qe po shoh reagimet,jo per gje po o na beni te ndihemi fajtor :P
  une jo ste bej me faj, une ne rregull jame me pershtaten te gjitha... i kam pa copy une i kam te verteta...

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e stela81
  Anėtarėsuar
  26-06-2012
  Vendndodhja
  Ne qiell
  Postime
  1,115
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Pėr: KARAKTERI JUAJ SIPAS MUAIJT TE LINDJES, ju pershtatet ndo pak?

  Citim Postuar mė parė nga inez Lexo Postimin
  edhe per mua e ka gjet, sidomos keajo pjesa qe thot 'jane shume tbukur'...
  epra per mua e paskan harru ket detaj, por ska gje rendesi ka te jemi mire me shendet...

 19. #19
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,715
  Faleminderit
  188
  242 falenderime nė 192 postime

  Pėr: KARAKTERI JUAJ SIPAS MUAIJT TE LINDJES, ju pershtatet ndo pak?

  Prilli:
  Teheqes dhe dinamik. Decisiv dhe i nxituar por keni tendencen te pendoheni shpejt. Pelqeni dhe adhuroni veten. Mentalitet te forte. Pelqeni kujdesin. Diplomatik. Ngushellues, miqesor dhe zgjidhni problemet e te tjereve. I guximshem dhe i patrembur. Adventurier. I sjellshem dhe bujar. Por dhe agresive. I levizshem. Motivon veten dhe te tjeret. Seksi vetem ne nje menyre qe vetem partneri mund te iu shohe.

  Fjaline e fundit se kuptova mire...
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e inez
  Anėtarėsuar
  09-09-2012
  Vendndodhja
  Ne fantazi.
  Postime
  1,781
  Faleminderit
  4
  3 falenderime nė 3 postime

  Pėr: KARAKTERI JUAJ SIPAS MUAIJT TE LINDJES, ju pershtatet ndo pak?

  Citim Postuar mė parė nga didii Lexo Postimin
  te jem e sinqert, ato te tjerat as nuk i lexova kur e hodha, tani po i lexoj qe po shoh reagimet,jo per gje po o na beni te ndihemi fajtor :P
  ska gje mi lal, po he
  Citim Postuar mė parė nga stela81 Lexo Postimin
  epra per mua e paskan harru ket detaj, por ska gje rendesi ka te jemi mire me shendet...
  ashtu ee.. ty te myten ne komplimenta, tashi po ankohesh pse ste ka thene qe je e bukur.. lol
  above all don't fear any difficult moment, the best comes from them..

Faqja 1 prej 5 123 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •