Close
Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 69
 1. #21
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,083
  Faleminderit
  64
  769 falenderime nė 629 postime

  Pėr: Shqiperi: Lajmi i fundit zyrtar nga zgjedhjet parlamentare

  Nis numėrimi i votave, rezultatet e para nėpėr qarqe

  UPDATE- Nė qarkun e Elbasani numėrimi ka nisur disi me vonese, pasi nuk jane paraqitur ne kohe numeruesit e PS dhe PD, megjithate kane filluar te dalin edhe rezultatet e para, qe i perkasin KQV se Belshit. Ne 5 kuti jane keto rezultate: 339 vota per AMSH dhe 341 per AMPI

  ***

  Policia e Shtetit tha se procesi pėr shoqėrimin e kutive tė votimit me materiale zgjedhore pėr nė vendet e numėrimit ka filluar pas orės 19.00’ dhe aktualisht po ecėn normalisht pa pasur asnjė incident.
  Deri nė kėto momente nga punonjėsit e policisė janė shoqėruar dhe kanė mbėrritur nė Vendet e Numėrimit tė Votave 4.895 kuti votimi, pėrkatėsisht:
  - Nga Drejtoria e Policisė sė Qarkut Tiranė 1.010 kuti votimi,
  - Nga Drejtoria e Policisė sė Qarkut Gjirokastėr 180 kuti votimi,
  - Nga Drejtoria e Policisė sė Qarkut Vlorė 431 kuti votimi,
  - Nga Drejtoria e Policisė sė Qarkut Durrės 437 kuti votimi,
  - Nga Drejtoria e Policisė sė Qarkut Elbasan 467 kuti votimi,
  - Nga Drejtoria e Policisė sė Qarkut Korēė 443 kuti votimi,
  - Nga Drejtoria e Policisė sė Qarkut Kukės 156 kuti votimi,
  - Nga Drejtoria e Policisė sė Qarkut Dibėr 254 kuti votimi,
  - Nga Drejtoria e Policisė sė Qarkut Shkodėr 363 kuti votimi,
  - Nga Drejtoria e Policisė sė Qarkut Fier ka pėrfunduar procesi i shoqėrimit tė matreialeve zgjedhore pėr tė gjithė qarkun, nė total kanė mbėrritur nė VNV 576 kuti votimi.
  - Nga Drejtoria e Policisė sė Qarkut Berat ka pėrfunduar procesi i shoqėrimit tė matreialeve zgjedhore pėr tė gjithė qarkun, nė total kanė mbėrritur nė VNV 303 kuti votimi.
  - Po ashtu dhe nga Drejtoria e Policisė sė Qarkut Lezhė ka pėrfunduar procesi i shoqėrimit tė matreialeve zgjedhore pėr tė gjithė qarkun, nė total kanė mbėrritur nė VNV 258 kuti votimi.
  Sipas policisė janė nė proces shoqėrimi materialet zgjedhore dhe pėr 613 qendra votimi. Po ashtu policia theksoi se janė marrė masa pėr ruajtjen e ambienteve tė Vendit tė Numėrimit tė Votave, nė total 89, tė cilat janė marrė nė ruajtje nga ora 18.00’ e ditės sė sotme.
  Policia e Shtetit garantoi opinionin publik se po vazhdon me seriozitet dhe angazhim maksimal kėtė proces dhe do tė vazhdojė me tė njėjtin pėrkushtim deri nė pėrfundim tė tij.

  ***

  Ne Qarkun e Korces, rreth orės 23:30 te dites se sotme, ka perfunduar procesi i shoqerimit dhe dorezimit per ne Vendet e Numerimit te Votave te 447 qendrave te votimit prej te cilave te gjithat qendrat e kane perfunduar dorezimin me procesverbal te kutive. Ka nisur numerimi i kutive te para, nder te cilat, tri te Kolonjes kane prodhuar kete rezultat: 476 koalicioni i majte dhe 302 koalicioni i djathte.
  Policia theksoi se gjate procesit te shoqerimit dhe dorezimit te materialeve zgjedhore, nuk eshte evidentuar asnje incident.
  Nė Has, nė qarkun e Kukėsit mesohet se ka perfunduar dorezimi i materialeve zgjedhore ne Qendren e Numerimit te Votave dhe ka nisur edhe numerimi i kutive te para. Ka perfunduar numerimi i kater kutive te Hasit, qe kane ne avantazh koalicionin e Partise Demokratike. Ne KZAZ e Kukesit dhe te Tropojes nuk ka nisur ende numerimi.
  Policia e Tiranės njoftoi se deri nė orėn 23.10’ tė ditės sė sotme, nė Qarkun e Tiranės janė shoqėruar dhe dorėzuar pėr nė Vendet e Numėrimit tė Votave rreth 71 % e materialeve zgjedhore, ndėrkohė qė vazhdon dorėzimi dhe njė pjesė e tyre janė nė pritje tė dorėzimit nė vendin e numėrimit tė votave.
  Po kėshtu dhe nė Lezhė, pėrfundoi dorėzimi i kutive nė KZAZ-tė 12, 13 dhe 15, ndėrsa nė KZAZ nr 14 priten edhe kutitė e komunės Selitė. Nė Laē, PD nuk ka dėrguar ende listėn e numėruesve pėr tė filluar numėrimin.

  Nė qarkun e Shkodrės dhe Dibrės nuk ka filluar ende numėrimi. Kutitė janė transportuar tė gjitha nė KZAZ dhe pritet tė fillojė numėrimi i votave nga momenti nė moment.
  Ne Vlore ka nisur procesi i votimit, por me njefare tensioni. Vezhguesit e disa partive te vogla po e ngrene zerin se nga pozicioni ku gjenden nuk e shikojne mire fleten e votimit, per te shquar se ku eshte vene “kryqi”, per cilin subjekt eshte votuar. Per pasoje, eshte pezulluar numerimi. Edhe ne Sarande ka nisur ky proces, si pjese e qarkut te Vlores.
  Ne Gjirokaster nuk ka nisur numerimi i votave, as ne Permet. Ne Tepelene jane numeruar 5 kuti, ku PS ka marre 267 vota, PD 44 vota 292 vota, ndersa LSI ka marre 33 vota.
  Gjatė gjithė procesit tė shoqėrimit dhe dorėzimit tė materialeve zgjedhore, nuk ėshtė evidentuar asnjė incident.

  ***

  Eshtė drejt pėrfundimit transportimi i kutive tė votimit drejt qendrave tė numėrimit, ku do tė nisė njė tjetėr proces tepėr i rėndėsishėm, nga ku do tė nisė tė zbardhen hap pas hapi edhe rezultatet e para dhe trendi i verdiktit tė votuesve. Nė tė gjitha qarqet e vendit janė mbyllur qendrat e votimit nga ora 19:00 e dicka mė pas, nė varėsi tė njerėzve qė kanė qenė nė radhė duke pritur pėr tė hedhur votėn nė kuti, pėr t’iu drejtuar KZAZ-ve nėn mbikqyrjen e policisė, qė kanė edhe pėrgjegjėsinė pėr kėtė. Sipas KZAZ-ve tė ndryshme kanė mbėrritur kutitė e para, ndėrkohė qė ka nisur sistemimi i tyre, nė pritje tė fillimit tė procesit tė numėrimit. Nuk ka njė orar fiks tė numėrimit tė kutive tė votimit, por pas mbledhjeve respektive tė personave pėrgjegjės, sipas KZAZ-ve, do tė vendoset edhe ky start. Pritshmėritė janė qė numėrimi tė nisė rreth mesnatės dhe nisur nga fakti se ka vetėm njė fletė votimi, pėrfundimi i kėtij procesi mund tė mos zgjasė. Pėrvec incidentit tė rėndė qė ndodhi mėngjesin e sė dielės nė Lac, ku mbeti i vrarė njė qytetar, simpatizat i LSI-sė, dhe u plagos kandidati pėr deputet i PD-sė, Mhill Fufi, sė bashku me njė tė afėrm tė tij, procesi zgjedhor nuk ka prodhuar probleme tė tjera tė mprehta. Votimi ka shkuar pėrgjithėsisht normalisht dhe ėshtė mbikėqyrur nga vėzhgues tė shumtė vendas dhe tė huaj. Tė dyja kampet politike kanė pretenduar fitoren pa u mbyllur ende kutitė e votimit, cka ėshtė shoqėruar edhe me daljen e simpatizantėve tė dy koalicioneve nė festime nė rrugė. Pararelisht me parashikueshmėritė e partive garuese nė kėtė proces zgjedhor janė publikuar edhe dy exit poll-e, qė nxjerrin fitues tė ndryshėm.

  Panorama

 2. #22
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,083
  Faleminderit
  64
  769 falenderime nė 629 postime

  Pėr: Shqiperi: Lajmi i fundit zyrtar nga zgjedhjet parlamentare

  Pjesmarrja e votuesve ne zgjedhje deri ne oren 19:00

  Qarku Berat - 46.85%

  Qarku Diber: 47.04%

  Qarku Durres: 47.74%

  Qarku Elbasan: 43.24%

  Qarku Fier: 55.83%

  Qarku Gjirokaster: 46.88%

  Qarku Korēe: 53.59%

  Qarku Kukes: 55.73%

  Qarku Lezhe: 57.93%

  Qarku Shkoder: 40.12%

  Qarku Tirane: 43.13%

  Qarku Vlore: 39.33%

  KQZ

 3. #23
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,083
  Faleminderit
  64
  769 falenderime nė 629 postime

  Pėr: Shqiperi: Lajmi i fundit zyrtar nga zgjedhjet parlamentare

  Policia e Shtetit: Pėrfundoi shoqėrimi i materialeve zgjedhore


  TIRANĖ-Policia e Shtetit bėri tė ditur se pas orės 1:00 tė mėngjesit pėrfundoi procesi i shoqėrimit tė materialeve zgjedhore. Aktualisht nė Vendet e Numėrimit tė Votave janė dorėzuar tė gjitha kutitė me materialet zgjedhore.

  “Gjatė gjithė procesit tė shoqėrimit tė kutive tė votimit nuk ėshtė evidentuar asnjė incident dhe dorėzimi i tyre nga punonjėsit e policisė ėshtė bėrė konform akteve ligjore duke marrė dhe procesverbalet pėrkatėse”.

  Zėdhėnėsi i policisė sė shtetit bėri me dije se tė gjitha strukturat vendore tė Policisė sė Shtetit aktualisht janė angazhuar dhe kanė marrė njė sėrė masash pėr sigurimin e Vendeve tė Numėrimit tė Votave. Gjithsej janė marrė nė ruajtje 89 VNV nė tė gjithė vendin.

  - Nga Drejtoria e Policisė sė Qarkut Tiranė 18 VNV,
  - Nga Drejtoria e Policisė sė Qarkut Gjirokastėr 4 VNV,
  - Nga Drejtoria e Policisė sė Qarkut Vlorė 9 VNV,
  - Nga Drejtoria e Policisė sė Qarkut Durrės 7 VNV,
  - Nga Drejtoria e Policisė sė Qarkut Elbasan 10 VNV,
  - Nga Drejtoria e Policisė sė Qarkut Korēė 8 VNV,
  - Nga Drejtoria e Policisė sė Qarkut Kukės 3 VNV,
  - Nga Drejtoria e Policisė sė Qarkut Dibėr 3 VNV,
  - Nga Drejtoria e Policisė sė Qarkut Shkodėr 8 VNV,
  - Nga Drejtoria e Policisė sė Qarkut Fier 10 VNV,
  - Nga Drejtoria e Policisė sė Qarkut Berat 5 VNV,
  - Drejtoria e Policisė sė Qarkut Lezhė 4 VNV,

  Cdo veprim i punonjėsve tė policisė do tė realizohet bazuar nė Vendimet e Komisioneve Zonale tė Administrimit Zgjedhor nė pėrputhje tė plotė me dispozitat e legjislacionit zgjedhor.

  (d.b/BalkanWeb)

 4. #24
  Love all, but trust a few Maska e angmokio
  Anėtarėsuar
  02-09-2011
  Vendndodhja
  AngMoKio
  Postime
  3,935
  Faleminderit
  142
  222 falenderime nė 186 postime

  Pėr: Shqiperi: Lajmi i fundit zyrtar nga zgjedhjet parlamentare

  Balkanweb

  Te dhenat e fundit sipas Komisionit Qendror te Zgjedhjeve

  KORCE
  Sapo jane dorezuar kutite, Korca ka qene nder te parat qe ka nisur numerimin e votave bashke me Hasin.
  janė numėruar deri tani 55 nga 447 kuti gjithsej ku 9371 vota, APMI 6972 vota, FRD 120 vota.
  ELBASAN
  Elbasan, numėrohen 9 kuti nga 540 kuti, ku ASHE ka marre 1553 vota, APMI 1188 vota, FRD 120 vota.

  KUKES
  Numerohen 24 nga 169 kuti gjithsej, ku ASHE ka marre 2336 vota, APMI 4013 vota, dhe 82 vota FRD.

  DURRĖS
  Ne Qarkun Durrės janė numėruar deri tani 4 nga 444 kuti gjithsej, ASHE 479 vota, APMI 883 vota, dhe FRD me 71 vota.

  FIER
  Ne kete qark jane numeruar deri tani 34 nga 576 kuti gjithsej ASHE 7568 vota, APMI 3700 vota, kurse 271 vota kane shkuar ne adrese te kandidatit te pavarur, Dritan Prifti.

  LEZHĖ
  Numerohen janė numėruar deri tani 33 nga 258 kuti gjithsej ASHE ka marre 3585 vota, APMI 3652 vota, dhe 53 vota FRD.

  TIRANĖ
  Ne kete Qark jane numeruar aktualisht 26 kuti votimi ku ASHE ka marre 4 824 vota, APMI 2998 vota, AK 186 vota dhe FRD 22 vota.

  BERAT
  Ne qarkun e Beratit janė numėruar deri tani 33 nga 302 kuti ASHE 6775 vota, APMI 3281 vota, FRD 41 vota.

  DIBĖR
  Ne Diber jane numeruar 18 nga 264 kuti ku ASHE numeron ASHE 1899 vota, 1750 vota APMI, 97 FRD.

  GJIROKASTĖR
  Ne Gjirokaster jane numeruar 14 nga 237 kuti gjithsej ku ASHE 1756 vota, 713 APMI dhe 11 vota FRD.

  SHKODĖR
  Qarku Shkodėr janė numėruar deri tani 14 nga 417 kuti gjithsej ku ASHE ka marre 1 818 vota, APMI 872, dhe FRD 35 vota.

  VLORĖ
  Vetem ne oren 03:00 pas mesnate u numeruan 3 kutite e para ne Vlore. Deri tani jane numeruar 13 nga 432 kuti ku ASHE ka marre 4930 vota, APMI 2606 vota. Kandidati i pavarur Arben Malaj ka marre 127 vota, FRD 175 vota kurse AK, 39 vota.

  HAS-NIS PROCESI I NUMĖRIMIT TĖ VOTAVE NĖ KZAZ-nė NR. 10
  Ora 00:45-Ka nisur disa minuta mė parė procesi i numėrimit tė votave tė KZAZ-sė nr.10 qė pėrfshin rrethin e Hasit. Duke e bėrė tė ditur, kryetari i KZAZ-sė, Sahit Jaku saktėsoi se, “procesi i numėrimit tė votave ka nisur rreth orės 23:15, pas pėrfundimit tė tė gjitha pėrgatitjeve pėr njė proces normal numėrimi”.
  Nė kėtė zonė zgjedhore do tė numėrohen votat e derdhura nė 31 kuti. Pritet qė rezultatet e para rė dalin nė orėt e mėngjesit, ndėrsa numėrimi i tė gjitha votave pritet tė dalė mbrėmjen e ardhshme.
  Nė zonėn zgjedhore nr.10 nė listat e votimit ishin regjistruar 13600 votues. Ndėrsa kanė votuar 66% pėr qind e numrit tė zgjedhėsve nė 31 qendra votimi gjithsej.
  "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

 5. #25
  Love all, but trust a few Maska e angmokio
  Anėtarėsuar
  02-09-2011
  Vendndodhja
  AngMoKio
  Postime
  3,935
  Faleminderit
  142
  222 falenderime nė 186 postime

  Pėr: Shqiperi: Lajmi i fundit zyrtar nga zgjedhjet parlamentare

  Panorama

  UPDATE- Kėto janė rezultatet zyrtare tė publikuara nga Komisioni Qėndror i Zgjedhjeve deri nė orėn 05:46

  Qarku Vlorė, janė numėruar 25 nga 432, e majta ASHE 61,93%, e djathta APMI 30,74%, Malaj 1,6%
  Qarku Gjirokastėr, janė numėruar 14 nga 237 e majta ASHE 70,72%, e djathta APMI 28,72%
  Qarku Kukės, janė numėruar 33 nga 169 kuti, e majta ASHE 35,67, e djathta APMI 62,84%
  Qarku Lezhė, janė numėruar 37 nga 258 kuti, e majta ASHE 50,11%, e djatha APMI 49,80%
  Qarku Tiranė, janė numėruar 38 nga 1422 kuti, e majta ASHE 55,29%, e djathta APMI 40.35%
  Qarku Korēė, janė numėruar 55 nga 447, e majta ASHE 56,78%, e djathta APMI 42,25%
  Qarku Berat, janė numėruar 33 nga 302 kuti, e majta ASHE 66,94%, e djathta APMI 32,42%
  Qarku Elbasan, janė numėruar 12 nga 540 kuti, e majta ASHE 55.05 %, e djathta APMI 41.19 %
  Qarku Dibėr, janė numėruar 22 nga 264 kuti, e majta ASHE 48,46, e djathta APMI, 48,81%
  Qarku Durrės, janė numėruar 4 nga 444 kuti, e majta ASHE 33,40%, e djathta APMI 61,58%
  Qarku Shkodėr, janė numėruar 17 nga 417 kuti, e majta ASHE 65,76%, e djathta APMI 32,74%
  Qarku Fier, janė numėruar 44 nga 576 kuti, e majta ASHE 64.19%, e djathta APMI 31.86%
  "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

 6. #26
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  32
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime

  Pėr: Shqiperi: Lajmi i fundit zyrtar nga zgjedhjet parlamentare

  Kukan e Sekui takojnė Berishėn e Ramėn. Kukan: Nėse procesi mbyllet me sukses, fitore pėr vendin

  TIRANE- Kryetar i delegacionit tė PE, Eduard Kukan, kryesuesi i komisionit Ad Hoc per zgjedhjet ne vendin tone, duke theksuar se zgjedhjet jane test i rendesishem per te ardhmen e Shqiperise ka theksuar se lideret politike jane pergjegjes per mbarevajtjen e tyre.

  Deklarata e Kukan eshte bere ne nje prononcim te shkurter per mediat, dhene pas takimit qe ai se bashku me ambasadorin e BE-se, Sekui zhvilluan me kreun e PS-se, Edi Rama.

  “PE po e ndjek me interes procesin zgjedhor”- ka thene ai. Duke iu refruar edhe njehere ngjarjes se djeshme ne Lac ku mbeti i vrare simpatizanti i LSI-se dhe u plagos kandidati i PD-se, ai theksoi se ky ishte nje akt kriminal per te cilin duhet te flase drejtesia.

  “Shprehim shpresėn tonė qė edhe pjesa tjetėr e procesit, numėrimi dhe pranimi i rezultatit tė jetė i tillė. Nėse procesi mbyllet me sukses, atėherė kjo ėshtė njė fitore pėr Shqipėrinė dhe besoj se do tė jetė njė shtysė e fortė pėr integrimin. Ne jemi gati t’ju japim mbėshtetje”, tha Kukan.

  “Eshte pėrgjegjėsi e liderėve politikė pėr kėtė mbarėvajtje tė procesit zgjedhor, kėto zgjedhje janė vendimtare pėr vendin, ėshtė fitore pėr gjithė vendin, pėr integrimin nė BE dhe Evropė dhe tė ardhmen evropiane”- tha Kukan.

  Takimet

  Ambasadori i BE-se ne vendin tone, Etore Sekui, shoqeruar nga Eduard Kukan kryetar i delegacionit tė PE pėr marrėdhėniet me Evropėn Jug – Lindore, kryesuar i komisionit Ad Hoc i Parlamentit Evropian, i cili ndodhet nė Shqipėri me rastin e zgjedhjeve parlamentare kane vijuar axhenden e takimeve te sotme me nje takim me kreun e PS-se, Edi Rama.

  Me heret ata zhvilluan nje takim me kryeministrin e vendin Sali Berisha, ne godinen qeveritare.

  Takimi zhvillohet nje dite pas mbajtjes se zgjedhjeve dhe nderkohe qe ne gjithe qendrat e numerimit ne vend grupet kane nisur punen qe ne oret e nates per numerimin.

  Burimi: http://www.panorama.com.al/2013/06/2...m-me-berishen/
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 7. #27
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,083
  Faleminderit
  64
  769 falenderime nė 629 postime

  Pėr: Shqiperi: Lajmi i fundit zyrtar nga zgjedhjet parlamentare

  Rezultati paraprak i numėrimit 82 mandate ASHE – 55 APMI(minutė pas minute)

  Kutitė e numėruara sė fundi kanė ndryshuar disi rezultatin. Janė numėruar gjithsej 1820 nga 5508 kuti. Nga numėrimi koalicioni i majtė ka 82 mandate, koalicioni i djathtė 55 mandate dhe FRD 2 mandate. Gjithėsesi opozita vazhdon tė jetė nė avantazh.

  KQZ ka publikuar rezultatet paraprake tė votimit. Sipas kėtyre rezultateve koalicionit i majtė ka 84 mandate. Ndėrkohė koalicioni i djathtė ka 56 mandate. Pjesėmarrja nė rang vendi ka qenė 53.75 %.  Ja tė dhėnat paraprake

  -Nė rang kombėtar, koalicioni i majtė ASHE 84 mandate, koalicioni i djathtė APMI 56

  -Qarku Tiranė, koalicioni i majtė ASHE 19 mandate, koalicioni i djathtė APMI 13 mandate

  -Qarku Durrės, koalicioni i majtė ASHE 11 mandate, koalicioni i djathtė APMI 5 mandate

  -Qarku Elbasan, koalicioni i majtė ASHE 8 mandate, koalicioni i djathtė APMI 6 mandate

  -Qarku Shkodėr, koalicioni i majtė ASHE 6 mandate, koalicioni i djathtė APMI 5 mandate

  -Qarku Fier, koalicioni i majtė ASHE 11 mandate, koalicioni i djathtė APMI 5 mandate

  -Qarku Vlorė, koalicioni i majtė ASHE 8 mandate, koalicioni i djathtė APMI 4 mandat

  -Qarku Korēė, koalicioni i majtė ASHE 7 mandate, koalicioni i djathtė APMI 5 mandate

  -Qarku Berat, koalicioni i majtė ASHE 6 mandate, koalicioni i djathtė APMI 2 mandate

  -Qarku Lezhė, koalicioni i majtė ASHE 4 mandate, koalicioni i djathtė APMI 3 mandate

  -Qarku Gjirokastėr, koalicioni i majtė ASHE 4 mandate, koalicioni i djathtė APMI 1 mandat

  -Qarku Kukės, koalicioni i majtė ASHE 1 mandate, koalicioni i djathtė APMI 3 mandate

  -Qarku Dibėr, koalicioni i majtė ASHE 3 mandate, koalicioni i djathtė APMI 3 mandate

  Tė dhėnat e fundit sipas Komisionit Qėndror tė Zgjedhjeve ORA 11:15
  Pothuaj nė tė gjitha qarqet e vendit po vazhdon procesi i numėrimit tė votave.Krahasuar me vitin 2009 koalicioni i majtė nė kėto kuti tė numėruara ka 13,5% mė shumė vota ndėrkohė qė koalicioni i djathtė ka 7,9% mė pak. Nė disa KZAZ numėrimi vijon normalisht nė disa prej tyre ai ėshtė ndėrprerė si pasojė e lodhjes sė komisionerėve.
  KORĒE
  Janė numėruar deri tani 200/447 kuti gjithsej ku ASHE ka marrė 25447 vota, APMI 18021 vota, FRD 330 vota.

  ELBASAN
  Elbasan, numėrohen 83/540 kuti, ku ASHE ka marrė 16555 vota, APMI 1207 vota, FRD 500 vota.

  KUKES
  Numėrohen 81/169 kuti gjithsej, ku ASHE ka marrė 6760 vota, APMI 12421 vota dhe 82 vota FRD.

  DURRĖS
  Nė Qarkun Durrės janė numėruar deri tani 60/444 kuti gjithsej, ASHE 10533 vota, APMI 9275 vota, FRD me 499 vota dhe AK 92 vota.

  FIER
  Nė kėtė qark janė numėruar deri tani 98/576 kuti gjithsej ASHE 19162 vota, APMI 10689 vota, kurse 564 vota kanė shkuar nė adresė tė kandidatit tė pavarur, Dritan Prifti.

  LEZHĖ
  Numėrohen deri tani 76/258 kuti gjithsej ASHE ka marrė 9957 vota, APMI 9015 vota, FRD 172 vota dhe AK 64 vota.

  TIRANĖ
  Nė kėtė qark janė numėruar aktualisht 147/1422 kuti votimi ku ASHE ka marrė 26500 vota, APMI 18838 vota, AK 299 vota dhe FRD 1124 vota.

  BERAT
  Nė qarkun e Beratit janė numėruar deri tani 84/302 kuti ASHE 19449 vota, APMI 7832 vota, FRD 137 vota.

  DIBĖR
  Nė Dibėr janė numėruar 74/264 kuti ku ASHE numėron 11018 vota, ndėrsa APMI 9350 vota, FRD 516 vota.

  GJIROKASTĖR
  NėGjirokastėr janė numėruar 22/237 kuti gjithsej ku ASHE ka marrė 2685 vota, ndėrsa APMI 1106 dhe 20 vota FRD.

  SHKODĖR
  Qarku Shkodėr janė numėruar deri tani 56/417 kuti gjithsej ku ASHE ka marrė 8343 vota, APMI 6008, dhe FRD 207 vota.

  VLORĖ
  Vetėm nė orėn 03:00 pas mesnate u numeruan 3 kutitė e para nė Vlorė. Deri tani janė numėruar 83/432 kuti ku ASHE ka marrė 12148 vota, APMI 5308 vota. Kandidati i pavarur Arben Malaj ka marrė 383 vota, FRD 175 vota kurse AK, 39 vota.

  Tė dhėnat e fundit zyrtare nga Komisioni Qėndror i Zgjedhjeve deri nė orėn 11:00:

  TIRANĖ

  Janė numėruar aktualisht 159/1422 kuti votimi ku ASHE ka marrė 29 114 vota, APMI 20 315 vota, AK 616 vota dhe FRD 1230 vota.

  KORĒĖ

  Janė numėruar deri tani 134 nga 447 kuti gjithsej ku ASHE ka marrė 20374 vota, APMI 14898 vota, FRD 330 vota.

  KUKĖS

  Janė numėruar 74 nga 169 kuti gjithsej, ku ASHE ka marrė 5822 vota, APMI 10969 vota, dhe 82 vota FRD.

  ELBASAN

  Janė numėruar 88 kuti nga 540 kuti, ku ASHE ka marrė 11523 vota, APMI 88128 vota, FRD 340 vota.

  DURRĖS

  Janė numėruar deri tani 13 nga 444 kuti gjithsej, ASHE 4592 vota, APMI 4504 vota dhe FRD me 86 vota.

  FIER

  Janė numėruar deri tani 112/576 kuti gjithsej ASHE 24 349 vota, APMI 12 206 vota, AK 191 vota, FRD 537 kurse 1142 vota kanė shkuar nė adresė tė kandidatit tė pavarur, Dritan Prifti.

  LEZHĖ

  Janė numėruar deri tani 69 nga 258 kuti gjithsej ASHE ka marrė 9091 vota, APMI 8285 vota, dhe 83 vota FRD.

  BERAT

  Janė numėruar deri tani 70/302 kuti ASHE 16023 vota, APMI 6959 vota, FRD 137 vota.

  DIBĖR

  Janė numėruar 53 nga 264 kuti ku ASHE ka marrė 6540 vota, 6071 vota APMI, 323 FRD.

  GJIROKASTĖR

  Janė numėruar 25 nga 237 kuti gjithsej ku ASHE ka marrė 2946 vota, 1274 APMI dhe 22 vota FRD.

  SHKODĖR

  Janė numėruar deri tani 78/417 kuti gjithsej ku ASHE ka marrė 12896 vota, APMI 9637, dhe FRD 391 vota dhe AK 78 vota.

  VLORĖ

  Janė numėruar 87 nga 432 kuti ku ASHE ka marrė 18 029 vota, APMI 8643 vota. Kandidati i pavarur Arben Malaj ka marrė 668 vota, FRD 372 vota kurse AK, 220 vota.


  MAPO

 8. #28
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,083
  Faleminderit
  64
  769 falenderime nė 629 postime

  Pėr: Shqiperi: Lajmi i fundit zyrtar nga zgjedhjet parlamentare

  PDIU: Kemi marrė rezultat pėrtej parashikimit

  PDIU ėshtė njė tjetėr forcė politike qė pretendon se ka fituar bindshėm nė kėto zgjedhje. “PDIU, sipas tė dhėnave paraprake ka arritur tė sigurojė njė rezultat shumė tė mirė, pėrtej pritshmėrive dhe projeksioneve qė ne kemi paralajmėruar gjatė fushatės sonė elektorale. Po ashtu edhe koalicioni i mazhorancės “Punėsim, Mirėqenie dhe Integrim” nga tė dhėnat tona, projektohet tė jetė fitues nė kėto zgjedhje. PDIU bėn thirrje qė vullneti i qytetarėve tė lexohet i lirė dhe tė shpallet i lirė. Ne e duam Shqipėrinė tė Bashkuar. Ne e duam Shqipėrinė Europiane”,- tha dje kryetari i PDIU-sė, Shpėtim Idrizi. Ai sqaroi se rezultati i deritashėm bazohej nė njė vėzhgim qė kjo parti kishte bėrė nė 5 qarqe; Tiranė, Elbasan, Durrės, Fier dhe Vlorė. “PDIU del para publikut kėtė mbrėmje me tė gjithė pėrgjegjshmėrinė dhe detyrimin pėr tė njoftuar se Shqipėria sot votoi e lirė. Me njė manifestim dukshėm tė dėshirės e shpresės sė ēdo qytetari shqiptar pėr tė qenė aktor, faktor dhe autor pėr njė tė ardhme mė tė mirė, pėr njė tė ardhme europiane”, – tha ai.

  MAPO

 9. #29
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,083
  Faleminderit
  64
  769 falenderime nė 629 postime

  Pėr: Shqiperi: Lajmi i fundit zyrtar nga zgjedhjet parlamentare

  PD, Bogdani: Numėrimi po ecėn nė favorin tonė, do jemi fituesit


  TIRANE - Partia Demokratike shpreh besimin se nė pėrfundim tė numėrimit tė votave, tė djathtėt do tė jenė fituesit e kėtyre zgjedhjeve. Nė njė deklaratė pėr shtyp nga selia e PD-sė, Gerd Bogdani, tha se procesi i numėrimit tė votave po ecėn nė favor tė koalicionit tė djathtė.

  Duke iu referuar deklaratės sė kryetarit Rama, i cili shpalli fitoren e tė majtėve, Bogdani tha: “Nuk duhet tė harrojmė qė nė kėtė kohė nė vitin 2009 Edi Rama proklamonte fitoren, por nė fakt ai humbi. Nuk duhet tė harrojmė gjithashtu, qė nė kėtė kohė, nė vitin 2011 Edi Rama proklamonte pėrsėri fitoren, por pėrsėri mbeti nė opozitė”.

  Bogdani falėnderoi tė gjithė komisionerėt pėr punėn e tyre, si dhe vėzhguesit pėr monitorimin e procesit, duke i inkurajuar pėr pėrmbylljen e procesit me saktėsi.

  “Ne u bėjmė thirrje tė gjitha forcave politike tė vazhdojnė njė proces tė qetė dhe tė rregullt tė numėrimit tė votave dhe tė mos bllokojnė procesin. E pėrsėrisim, asnjė forcė politike nuk duhet tė bllokojė procesin, sepse qytetarėt duhet tė shohin tė gjitha votat e tyre tė numėruara, sa me shpejt dhe saktė!”,- pėrfundoi Bogdani.

  (er.nu/BalkanWeb)

 10. #30
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,083
  Faleminderit
  64
  769 falenderime nė 629 postime

  Pėr: Shqiperi: Lajmi i fundit zyrtar nga zgjedhjet parlamentare

  Zgjedhje model nė Durrės, asnjė incident nė qark

  Nga: KLODIANA HAXHIAJ


  Zgjedhje model nė Durrės, asnjė incident nė qarkDURRES- Qarku i Durrėsit ka treguar maturi, pjekuri dhe zgjuarsi, duke zhvilluar njė proces votimesh tė pakontestuar nga asnjė forcė politike nė zgjedhjet e 23 qershorit, prej tė cilit dalin 13 deputetė. Pjesėmarrja nė zgjedhje nė nivel qarku pėrllogaritet nė rreth 46%. Durrėsi ka shprehur interes mė tė madh se nė zgjedhjet e kaluara tė 2009-ės, pasi janė plot 144 mijė zgjedhės qė kanė votuar nė tė gjithė qarkun. Krahasuar me vitin 2009, numri i pjesėmarrėsve nė votime ka qenė mė i lartė, pasi nga 132,670 votues qė morėn pjesė katėr vite mė parė nė zgjedhjet parlamentare, kėtė radhė kjo shifėr ka shkuar mbi 144 mijė, nga 313.058 zgjedhės. Mėsohet se 74 200 persona kanė votuar nė Bashkinė e Durrėsit, nga 158 mijė zgjedhės nė kėtė njėsi vendore. Procesi i votimit u hap nė orėn 07:00 nė 442 qendra votimi, ndėrsa nė njė qendėr votimi nė Thumanė tė rrethit tė Krujės votimi nisi njė orė me vonesė, pėr shkak se komisioni i qendrės sė votimit kėrkoi tė ndėrrohej kryetarja e komisionit tė votimit, e cila ishte mbesa e kandidatit pėr deputet tė PD-sė, Vullnet Topalli. Nė njė qendėr tjetėr nė Thumanė, procesi nisi gjithashtu me njė orė vonesė.

  Kjo, pėr shkak se sekretarit tė qendrės sė votimit i kishte vdekur nėna, dhe u bė zėvendėsimi i tij. Pėrgjatė gjithė ditės sė djeshme, nė tė gjitha njėsitė vendore tė qarkut tė Durrėsit procesi i votimit vijoi normalisht. Ndryshe nga zgjedhjet e viteve tė tjera, nė shkallė qarku nuk u shėnua asnjė incident mes pėrfaqėsuesve tė forcave politike, pavarėsisht "luftės" sė fortė tė tyre pėr tė dalė fitues nė zgjedhjet parlamentare. Tė gjitha qendrat e votimit janė mbyllur nė orėn 19:00. Megjithatė pritet tė vijojė procesi i numėrimit gjatė orėve tė natės pėr tė kuptuar ndarjen e 13 mandateve nė qarkun e Durrėsit. Kryetari i Bashkisė sė Durrėsit, Vangjush Dako ka votuar gjatė paradites nė njė nga qendrat e votimit tė lagjes nr.11 tė kėtij qyteti. Kryebashkiaku Dako u ka bėrė thirrje tė gjithėve tė votojnė qetėsisht, nė mėnyrė qė procesi tė vijojė normalisht. Ndėrkohė, ai u ka bėrė thirrje tė gjithė qytetarėve tė Durrėsit tė marrin pjesė masivisht nė votime, nė kėtė proces shumė tė rėndėsishėm zgjedhor ku vendoset fati i vendit. Nė fund tė mbylljes sė procesit zgjedhor, Dako tha se nuk u vėrejt asnjė problematikė pėr t'u shėnuar. Nė tė njėjtėn linjė ishte edhe kreu i listės sė PSsė, Blendi Klosi, i cili deklaroi se nė rang qarku nuk ėshtė vėrejtur asnjė kontestim pėr zgjedhjet. Procesi i votimit mori nota maksimale edhe nga kreu i PDsė i Durrėsit, Igli Cara dhe kryesuesi i listės sė PD-sė, Eduart Halimi, i cili nėnvizoi se kėto ishin zgjedhjet mė tė mira, tė zhvilluara me qytetari nė qarkun e Durrėsit. Asnjė prej partive politike nuk e ka komentuar rezultatin final dhe nuk ka shprehur fitoren pėr asnjė krah. Kryesuesi i listės sė LSI-sė, Lefter Koka deklaroi se Durrėsi ka votuar, ka shprehur verdiktin e tij, dhe se LSI-ja ėshtė e sigurt se do tė fitojė mė shumė se njė mandat.

  (m.a/Gazeta Shqiptare/BalkanWeb)

 11. #31
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,083
  Faleminderit
  64
  769 falenderime nė 629 postime

  Pėr: Shqiperi: Lajmi i fundit zyrtar nga zgjedhjet parlamentare

  Mbyllet procesi i votimit nė Has, Tropojė e Shijak

  Fiton koalicioni i djathtė nė Has e Tropojė, nė Shijak fiton e majta


  Hasi ka mbyllur procesin zgjedhor, perfshire edhe numerimit.
  Koalicioni djathte ka marre 5212 vota ose 58.13 % kurse koalicioni majte ka marre 3753 vota, ose 41 %. Ne rrethin e Hasin ishin te rregjistruar 14 mije e 200 zgjedhes.
  Ne Shijak perfundoi numerimin e 17 kutive tė votimit. Partia Socialiste ka marre 2400 vota, PD 1695, PR 1213 vota dhe LSI 250 vota.
  Procesi i numerimit eshte mbyllur eshte ne Rrethin e Tropojes. Koalicioni djathte ka marre mbi 6500 vota, ndersa te majtet rreth 2100 vota.

  ABC News

 12. #32
  i/e regjistruar Maska e Akili-A
  Anėtarėsuar
  06-11-2006
  Postime
  2,976
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime

  Pėr: Shqiperi: Lajmi i fundit zyrtar nga zgjedhjet parlamentare

  Fier 121/ 576


  ps_________17.722
  pd__________9.196
  lsi__________4.635
  pdiu________ 2.057
  psv91_______1.435
  prifti________1.281
  ap(camet)_____800
  frd___________608
  psd___________529
  pr____________513
  nard ndoka_____429
  p.emigranteve__323
  ak____________199
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Akili-A : 24-06-2013 mė 10:56
  Te gjithe ankohen se s`kane para....por asnje nuk ankohet se nuk ka tru

 13. #33
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,083
  Faleminderit
  64
  769 falenderime nė 629 postime

  Pėr: Shqiperi: Lajmi i fundit zyrtar nga zgjedhjet parlamentare

  Rezultatet sipas qarqeve, numėrohen 29% e kutive. Koalicioni i majtė vazhdon nė avantazh

  UPDATE- Sipas te dhenave me te fundit nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nė tė gjithė vendin janė numėruar 29% e kutive.

  Deklarata eshte bere gjate nje komunikimi me median nga ana e zedheneses se KQZ, Drilona Hoxhaj. Ajo ka njoftuar vetem ecurine e procesit te numerimit ne rang vendi, duke u ndalur ne cdo KZAZ, pa dhene asnje te dhene rreth perkatesise se votave.

  Nderkohe qe eshte mbyllur ky proces ne keto qendra votimi, rezultatet gjithnje paraprake flasin per avantazh te koalicionit te majte.

  TIRANĖ

  Janė numėruar aktualisht 266/1422 kuti votimi
  ASHE ka marrė 47796 vota
  APMI 34124 vota
  FRD 1967 vota
  AK 883 vota

  KORĒE

  janė numėruar 267/447 kuti gjithsej
  ASHE ka marrė 52143 vota
  APMI 35596 vota
  FRD 856 vota.

  ELBASAN

  Numeruar 108/540 kuti
  ASHE ka marrė 21547 vota
  APMI 15156 vota
  FRD 626 vota.

  KUKES

  Numėrohen 119/169 kuti gjithsej
  ASHE ka marrė 10130 vota
  APMI 18060 vota
  FRD 199 vota

  DURRĖS

  Janė numėruar deri tani 85/444 kuti gjithsej
  ASHE 16263 vota
  APMI 14205 vota
  FRD me 798 vota
  AK 130 vota

  FIER

  Janė numėruar 151/576 kuti gjithsej
  ASHE 35034 vota
  APMI 17322 vota
  Dritan Prifti 1546

  LEZHĖ

  Numėrohen deri tani 127/258 kuti gjithsej
  ASHE ka marrė 18114 vota
  APMI 16195 vota
  FRD 392 vota
  AK 85 vota.


  BERAT

  Janė numėruar 109/302 kuti
  ASHE 24562 vota
  APMI 3225 vota
  FRD 137 vota.

  DIBĖR

  Janė numėruar 105/264 kuti
  ASHE numėron 16617 vota
  APMI 14295 vota
  FRD 878 vota.

  GJIROKASTĖR

  janė numėruar 52/237 kuti gjithsej
  ASHE ka marrė 7017 vota
  APMI 3288
  FRD 41 vota
  AK 3 vota.

  SHKODĖR

  janė numėruar 150/417 kuti gjithsej
  ASHE 23492 vota
  APMI 18664
  FRD 742 vota.

  VLORĖ

  janė numėruar 192/432 kuti
  ASHE 38634 vota
  APMI 18273 vota
  FRD 175 vota
  Arben Malaj 1369
  AK 30 vota

  Panorama
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Albo : 24-06-2013 mė 11:00

 14. #34
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,083
  Faleminderit
  64
  769 falenderime nė 629 postime

  Pėr: Shqiperi: Lajmi i fundit zyrtar nga zgjedhjet parlamentare

  PDIU: Mbi 17 mijė vota vetėm nė 20% tė kutive

  Partia Drejtėsi Integrim Unitet deklaron se ka marre mbi 17 mijė vota me vetėm 20% tė kutive tė hapura. Ne nje deklarate per mediat pėrfaqėsuesi i PDIU-sė, Andri Nurellari ka bere me dije se kjo e dhene i kenaq.

  “Me vetėm 20% tė kutive tė hapura, Partia Drejtėsi Integrim Unitet ka siguruar mbi 17 mijė vota ndėrkohė qė 15 mijė ka qenė shifra totale e votave tona nė zgjedhjet e mėparshme parlamentare. Pra vėrejmė me kėnaqėsi se rezultati i partisė sonė ėshtė shumėfishuar nga viti 2009 . Dhe gjeografia e votuesve tanė konfirmon njė parti kombėtariste, tė konsoliduar qė votohet anembanė Shqipėrisė”- tha ai.

  Sipas tij, nga projeksioni i tė dhėnave tė deritanishme, del se PDIU do tė pėrfaqėsohet me deputetė nė Tiranė, Elbasan, Fier, Durrės dhe Vlorė.

  “PDIU shpreh mirėnjohjen e thellė pėr qytetarėt e shumtė qė na kanė mbėshtetur nė mėnyrė masive nė keto zgjedhje. Ne ju falenderojmė nga zemra qė besuat nė projektin tonė kombėtar dhe ju garantojmė qė mbėshtetjen tuaj ne e konsiderojmė jo vetėm si njė privilegj, por mbi tė gjitha si obligim pėr mė shumė punė e kėmbėngulje nė misionin tonė politik Ne falenderojmė gjithashtu gjithė personelin e pėrfshirė nė administrimin e votės pėr punėn e bėrė deri tani dhe inkurajojmė qė tė vazhdojnė detyrėn e tyre patriotike me pėrgjegjshmėri dhe integritet. Nga cilėsia e procesit tė numėrimit varet e ardhmja e Shqipėrisė, imazhi i vendit, konsolidimi i institicioneve demokratike tė shtetit tonė dhe integrimi nė BE prandaj nė ftojmė tė gjithė aktorėt dhe faktorėt politik nė vend qė tė bėjnė tė gjitha pėrpjekjet qė ky proces zgjedhor tė pėrfundojė nė mėnyrė tė ndershme dhe rigoroze”, tha Nurellari.

  PDIU vlerėson se nga cilėsia e procesit tė numėrimit varet e ardhmja e Shqipėrisė, imazhi i vendit, konsolidimi i institucioneve demokratike tė shtetit tonė dhe integrimi nė BE ndaj fton tė gjithė aktorėt dhe faktorėt politik nė vend qė tė bėjnė tė gjitha pėrpjekjet qė ky proces zgjedhor tė pėrfundojė nė mėnyrė tė ndershme dhe rigoroze.

  Panorama

 15. #35
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Anėtarėsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetovė
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  100 falenderime nė 94 postime

  Pėr: Shqiperi: Lajmi i fundit zyrtar nga zgjedhjet parlamentare

  Verdikti 2013, numėrohen 1939/5508 kuti. ASHE 82 mandate, APMI 58, Dritan Prifti 1

  Ndėrkohė, mė poshtė sjellim rezultatet pėr koalicionet, e majta, Aleanca pėr Shqipėrinė Europianė (ASHE), Aleanca pėr Punėsim, Mirqenie dhe Integrim (AMPI), partitė e reja Fryma e Re Demokratike (FRD) Aleanca Kuq e Zi (AK). Ndarja e votive me mandate pėrkthehet nė 82 mandate pėr (ASHE), 58 mandate (AMPI) dhe 1 mandat pėr kandidatin e pavarur nė Fier, Dritan Prifti.

  Ēdo shifėr ndryshohet minutė pas minute me tė rejat mė tė fundit.
  Tė dhėnat e fundit sipas Komisionit Qėndror tė Zgjedhjeve ORA 15:50

  KORĒE
  Korēa janė numėruar deri tani 236/447 kuti gjithsej ku ASHE ka marrė 45835 vota, APMI 31047 vota, FRD 737 vota.

  ELBASAN
  Elbasan, numėrohen 108/540 kuti, ku ASHE ka marrė 21547 vota, APMI 15156 vota, FRD 626 vota.

  KUKES
  Numėrohen 119/169 kuti gjithsej, ku ASHE ka marrė 10130 vota, APMI 18060 vota dhe 199 vota FRD.

  DURRĖS
  Nė Qarkun Durrės janė numėruar deri tani 85/444 kuti gjithsej, ASHE 15941 vota, APMI 13378 vota, FRD me 771 vota dhe AK 130 vota.

  FIER
  Nė kėtė qark janė numėruar deri tani 151/576 kuti gjithsej ASHE 35034 vota, APMI 17322 vota, kurse 1546 vota kanė shkuar nė adresė tė kandidatit tė pavarur, Dritan Prifti.

  LEZHĖ
  Numėrohen deri tani 104/258 kuti gjithsej ASHE ka marrė 14267 vota, APMI 12767 vota, FRD 285 vota dhe AK 85 vota.

  TIRANĖ
  Nė kėtė qark janė numėruar aktualisht 247/1422 kuti votimi ku ASHE ka marrė 44612 vota, APMI 31963 vota, AK 883 vota dhe FRD 1838 vota.

  BERAT
  Nė qarkun e Beratit janė numėruar deri tani 109/302 kuti ASHE 24562 vota, APMI 3225 vota, FRD 137 vota.

  DIBĖR
  Nė Dibėr janė numėruar 105/264 kuti ku ASHE numėron 16617 vota, ndėrsa APMI 14295 vota, FRD 878 vota.

  GJIROKASTĖR
  Nė Gjirokastėr janė numėruar 45/237 kuti gjithsej ku ASHE ka marrė 5645 vota, ndėrsa APMI 2431, FRD 41 vota dhe AK 3 vota.

  SHKODĖR
  Qarku Shkodėr janė numėruar deri tani 137/417 kuti gjithsej ku ASHE ka marrė 21591 vota, APMI 16960, dhe FRD 756 vota.

  VLORĖ
  Qarku Vlorė janė numėruar 192/432 kuti ku ASHE ka marrė 38634 vota, APMI 18273 vota. Kandidati i pavarur Arben Malaj ka marrė 1369 vota, FRD 175 vota kurse AK, 39 vota.

  REZULTATET E NUMĖRIMIT SIPAS TE DHENAVE TE SIGURUARA NGA (BALKANWEB) ORA 16:15
  NUMĖROHEN 1822/5508 KUTI NĖ TOTAL

  QARKU TIRANE
  ASHE – 45376 vota (56.1%)
  APMI – 32619 vota (40.4%)
  FRD - 1881 vota (2.3%)
  AK – 944 vota (1.2%)

  QARKU ELBASAN
  ASHE – 25320vota (57.7%)
  APMI – 17672 vota (40.3%)
  FRD - 711 vota (1.6%)
  AK – 176 vota (0.4%)

  QARKU FIER
  ASHE –35034 vota (63.9%)
  APMI – 17322 vota (31.6%)
  FRD -723 vota (1.3%)
  AK – 232 vota (0.3 %)
  Te pavarur – 1546 vota (2.8 %)

  QARKU BERAT
  ASHE – 31216 vota (72.8%)
  APMI – 11294 vota (26.3%)
  FRD - 249 vota (0.6%)
  AK - 133 vota (0.3%)

  QARKU KORCE
  ASHE – 52143 vota (58.7%)
  APMI - 35596 vota (40.1%)
  FRD -858 vota (1 %)
  AK - 170 vota (0.2%)

  QARKU VLORE
  ASHE – 38634 vota (65.2%)
  APMI - 18273 vota (30.8%)
  FRD - 642 vota (1.1%)
  AK - 379 vota (0.6%)
  Te pavarur – 1369 vota (2.3 %)

  QARKU GJIROKASTER
  ASHE –7017 vota (67.7 %)
  APMI - 3288 vota (31.7%)
  FRD - 52 vota (0.5%)
  AK -

  QARKU DURRES
  ASHE – 16263 vota (51.8%)
  APMI - 14205 vota (45.2%)
  FRD – 798 vota (2.5%)
  AK - 149 vota (0.5%)

  QARKU DIBER
  ASHE – 16617 vota (52.1%)
  APMI - 14295 vota (44.8%)
  FRD - 878 vota (2.8 %)
  AK – 131 vota (0.4 %)

  QARKU LEZHE
  ASHE – 18114 vota (52 %)
  APMI – 16195 vota (46.5 %)
  FRD - 392 vota (1.1 %)
  AK – 108 vota (0.3%)

  QARKU SHKODER
  ASHE – 23429 vota (54.4 %)
  APMI – 18664 vota (43.3%)
  FRD - 797 vota (1.8 %)
  AK – 195 vota (0.5%)

  QARKU KUKES
  ASHE – 10591 vota (35.9 %)
  APMI - 18671 vota (63.3%)
  FRD – 200 vota (0.7 %)
  AK - 56 vota (0.2 %)

  B.W
  Sui generis

 16. #36
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Anėtarėsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetovė
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  100 falenderime nė 94 postime

  Pėr: Shqiperi: Lajmi i fundit zyrtar nga zgjedhjet parlamentare

  KZAZ 33/ XHAFAJ: DREJTUES TĖ POLICISĖ BURGJEVE NUMĖROJNĖ VOTAT

  Ora 17:00 Pėr tensionin nė KZAZ 33 nė Njėsinė Nr.4, te vendosur nė shkollėn ‘Bajram Curri’. Xhafaj denoncoi faktin se drejtues tė policisė sė burgjeve po numėrojnė votat. Ai tha se tentativa pėr manipulimit tė votave ėshtė kryer kur po ndėrrohej turni i oficerėve tė policisė duke shfrytėzuar kompaninė CEZ Shpėrndarje, e cila sipas Xhajfan nė makinėn e kėsaj kompanie kishte vota qė do futeshin nė njėsi nė favor tė PD.


  “Nė kėtė mjedis kur ėshtė vendi i numėrimit tė votave pėr njėsinė 4. gjatė kėtyre dtiėve ka pasur tensione pėr shkak tė personave tė inkriminuar tė cilėt njė pjesė e mirė kanė lėvizur me traga jo tė rregullta deri me armė. Duke pasur mbėshtetje tė strukturės sė policisė, por jo tė gjithėve. Policėt qė kanė qenė nė shėrbim janė vėnė nė shėrbim te personave qė kanė dashur tė manipulojnė, kam bėrė thirrje Prokurorisė qė tė marrė masat. Ishte tentativė arritėm ta kapim, do prononcohet komisionit zonal. Persona tė inkriminuar tė vėnė nė funksionon ka eksponent tė PD kanė qene tė shoqėruar nga efektiva tė policisė sė Tiranės. I kam kėrkuar policisė qė tė distancohen dhe tė respektohet ligji dhe ai tension qė po shihni sit ėshtė vetėm njė pjesė qė ka shoqėruar procesin e numrit tė votave. Ky ėshtė rezultat i pėrpjekjeve tė vazhdueshme pėr tė parė mundėsinė e deformimit tė rezultatit. Element tė tillė ka pasur dhe ka dhe nė grupet e numėrimit qė ka futur kėtu PD nė vendet e numėrimit tė votave. Drejtues tė policisė burgjeve janė kėtu duke numėruar votat”, tha Xhafaj.

  B.W
  Sui generis

 17. #37
  Love all, but trust a few Maska e angmokio
  Anėtarėsuar
  02-09-2011
  Vendndodhja
  AngMoKio
  Postime
  3,935
  Faleminderit
  142
  222 falenderime nė 186 postime

  Pėr: Shqiperi: Lajmi i fundit zyrtar nga zgjedhjet parlamentare

  Mustafaj: Demokrate mos u thyeni. Te analizohen shkaqet e humbjes.

  Ish-ministri i Jashtėm nė mandatin e parė tė qeverisė Berisha, Besnik Mustafaj ka komentuar ecurinė e numėrimit tė votave dhe rezultatet e deritanishme tė zgjedhjeve.
  Me anė tė njė komenti nė Facebook, Mustafaj u adresohet demokrateve e ne menyre te posacme asaj berthames se mrekullueshme qe dikur quheshin me krenari “qendrestare”.

  “E sotmja sigurisht qe nuk eshte nje dite e gezueshme per ne. Me kryesorja dhe e domosdoshme eshte qe asnje prej jush te mos ndjehet i thyer. Ju duhet te mblidhni forcat, krenare qe jeni demokrate dhe te beni nje analize thellesisht te sinqerte me veten dhe njeri-tjetrin te arsyeve pse kjo humbje dhe sidomos pse ne keto permasa. Nese demokratet e vertete, zhyten ne deshperim, demin e madh e ka Shqiperia jone e shtrenjte”, thekson Mustafaj.
  "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

 18. #38
  i/e regjistruar Maska e Akili-A
  Anėtarėsuar
  06-11-2006
  Postime
  2,976
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime

  Pėr: Shqiperi: Lajmi i fundit zyrtar nga zgjedhjet parlamentare

  BERAT 154/302

  51% E VOTAVE

  KOALICIONI PS 35.100 vota
  KOALICIONI PD 12400 vota

  FRD 281 vota
  AK 144 vota
  Te gjithe ankohen se s`kane para....por asnje nuk ankohet se nuk ka tru

 19. #39
  i/e regjistruar Maska e Akili-A
  Anėtarėsuar
  06-11-2006
  Postime
  2,976
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime

  Pėr: Shqiperi: Lajmi i fundit zyrtar nga zgjedhjet parlamentare

  ELBASAN 167/540

  31% E VOTAVE

  KOALICIONI PS 56.5%
  KOALICIONI PD 41.5%

  FRD 936 vota
  AK 246 vota


  LEZHE 147/258

  57% E VOTAVE

  KOALICIONI PS 51%
  KOALICIONI PD 48.5%

  FRD 458 vota
  AK 140 vota


  SHKODER 172/417

  41,25% E VOTAVE

  KOALICIONI PS 53%
  KOALICIONI PD 45%

  FRD 900 vota
  AK 211 vota


  KORCE 298/447

  66,67% E VOTAVE

  KOALICIONI PS 59%
  KOALICIONI PD 41%

  FRD 959 vota
  AK 191 vota


  VLORE 234/432

  54,17% E VOTAVE

  KOALICIONI PS 68%
  KOALICIONI PD 28.5%

  FRD 746 vota
  AK 440 vota
  Malaj 1560 vota


  DIBER 110/264

  41,67% E VOTAVE

  KOALICIONI PS 51%
  KOALICIONI PD 46.5%

  FRD 1018 vota
  AK 144 vota


  KUKES 124/169

  73,37% E VOTAVE

  KOALICIONI PS 34.5%
  KOALICIONI PD 64.5%

  FRD 201 vota
  AK 74 vota
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Akili-A : 24-06-2013 mė 12:59
  Te gjithe ankohen se s`kane para....por asnje nuk ankohet se nuk ka tru

 20. #40
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,083
  Faleminderit
  64
  769 falenderime nė 629 postime

  Pėr: Shqiperi: Lajmi i fundit zyrtar nga zgjedhjet parlamentare

  Mbyllet numėrimi nė bashkinė Sarandė, nė krye koalicioni i majtė

  SARANDE- Ka perfunduar rreth ores 15.00 procesi i numerimit ne KZAZ nr.88 nė Sarandė. Mbyllja e numerimit nxorri ne krye Koalicionin Aleanca pėr Shqipėrinė Europiane me 7560 vota, nderkohe qe koalicioni i djathte mori 3860 vota.

  Hariz Mema kryetar i KZAZ nr.88, i zgjedhur nga subjekti politik i PD bėri publike se nė zgjedhjet e 23 qershorit nė Sarandė morėn pjesė 42 pėrqind e votuesve tė rregjistruar sipas listave tė zgjedhėsve.

  Gjatė gjithė kohės sė numėrimit tė votave kandidatėt pėr deputet Koēo Kokėdhima i dyti nė listėn e PS dhe Arben Ristani i dyti nė listėn e PD nė Qarkun e Vlorės, kanė qenė nė qendrėn e numėrimit. SH. DINE

  Panorama

Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •