Close

Rezultati i Sondazhit: Cila perfaqesuese mendoni se do te shpallet kampion?

Votues
14. Nuk mund të votoni në këtë sondazh
  • Brazili

    3 21.43%
  • Spanja

    5 35.71%
  • Italia

    5 35.71%
  • Uruguaji

    1 7.14%
  • Meksika

    0 0%
  • Japonia

    0 0%
  • Nigeria

    0 0%
  • Tahiti

    0 0%
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 47 prej 47
  1. #41
    Emathia Maska e MaDaBeR
    Anëtarësuar
    20-05-2003
    Vendndodhja
    Në çdo vend ku ka jetë
    Postime
    5,321

    Për: Kupa e Konfederatave - Brazil 2013

    Vazhdon shpartallimi i balerinave. 3-0...
    Për inad të Djallit dhe Shqyptarëvet, Zoti ka me mbajtë Shqypninë më kambë me nder e me lumni

  2. #42
    Emathia Maska e MaDaBeR
    Anëtarësuar
    20-05-2003
    Vendndodhja
    Në çdo vend ku ka jetë
    Postime
    5,321

    Për: Kupa e Konfederatave - Brazil 2013

    Brazili kampion i Kupes se Konfederatave. Fiton 3-0 dhe shpallet kampion. Dhe sigurisht Neymar do te shpallet lojtari me i mire i kompeticionit.

    Posedimin e topit e ka Spanja ndersa dominimin e lojes gjate gjith 90 minutave e ka Brazili.

    Magjistari Felipao po e rikthen Brazilin aty ku duhet.

    Ne 3 aksione lojtari i fundit i Spanjes ka ndalur sulmuesit e Brazilit dhe vetem Piqur u ndeshkua me te kuq.
    Për inad të Djallit dhe Shqyptarëvet, Zoti ka me mbajtë Shqypninë më kambë me nder e me lumni

  3. #43
    2010 Triplete Maska e oliinter
    Anëtarësuar
    14-11-2004
    Postime
    2,806

    Për: Kupa e Konfederatave - Brazil 2013

    Me ne fund edhe cingerrimat spanjolle moren fund. U deshen brazilianet qe ti ulnin me kembe ne toke (te kemi parasysh qe ne mezin e tyre nuk jane me rivaldo apo ronaldo).
    I uroj tifozave braziliane fitoren e kesaj kupe modeste por qe tregoi me shume sesa modesti. Kjo spanje u duk qe kishte marre fund qe me takimin me italine ku vetem fati i ndeshkoj italianet. Por me mire keshtu per spanjollet pasi i mundi 5 here kampioni i botes dhe jo pak por BRAZILI.

    Keshtu qe spanjollet te mendojne ndonje gje tjeter tashme dhe mire se u rikthyen me kembe ne toke.
    vari leshte

  4. #44
    Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
    Anëtarësuar
    21-03-2003
    Vendndodhja
    Napoli,Italy
    Postime
    5,221

    Për: Kupa e Konfederatave - Brazil 2013

    Citim Postuar më parë nga no name Lexo Postimin
    Prandaj u shpall lojtari i ndeshjes nga FIFA, se nuk beri asgje...
    Qe fjala per ndeshjen kunder Italise!! Perveç simulimit per te perfituar nej goditje denimi dhe realizimit te nej goli me ndermjetesine e portierit italian, çfare beri ??!!

    Kjo ishte bombe!


    P.S; Jarigas, a beson ende ne babadimer?
    Shife tani cdo pesoj Italia ne gjysmefinale. :P
    Une shoh futboll, i dashur, mandej nxjerr perfundimet e mia, qe mund te jene edhe te gabuara!!! Per rastin ne fjale,une pashe se ç'pesoi Spanja ne gjysfinale.......per turp ishin!!!
    Jarigas

  5. #45
    Emathia Maska e MaDaBeR
    Anëtarësuar
    20-05-2003
    Vendndodhja
    Në çdo vend ku ka jetë
    Postime
    5,321

    Për: Brazili kampion i Kupes se Konfederatave 2013

    Me ne fund, pas triumfit ne Cofenderations Cup, Brazili eshte ngjitur ne vendin e 9 ne renditjen boterore. Felipao Magjistari e ka nxjerre ekipin nga rrethi vicioz ku kishte disa kohe qe kishte rene dhe e ka rikthyer ate tek fitoret. Tashme Brazilit i duhet te punoje akoma me fort, te arrije te tjera fitore ne menyre qe te ngjitet aty ku e meriton, ne njerin nga vendet e podiumit.

    Tiki-Takat e Spanjes e provuan edhe njehere qe pasimet Pique - Alba nuk jane te vlefshme pa sulmet. Brazili e dominoi dhe e sulmoi Spanjen gjate gjithe kohes. Tregues i qarte i dominimit te Brazilit ishin kartonat e verdhe per te gjithe mbrojtesit e Spanjes si dhe kartoni i kuq i Pikes. Madje, edhe Arbeloa bashke me Sergio Ramos rrezikuan mjaft per te dale me karton te kuq, pasi shkaktuan faull ndaj lojtarit te fundit te Brazilit qe po dilte perballe portierit. Pastaj, pavaresisht mbajtjes se topit nga Pique - Alba me teper se Brazili, Brazili e shkundi nga themelet dhe e turperoi kampionen e Botes dhe Europes ne te njejten kohe. Madje, ndjeu keqardhje per to dhe i meshiroi ne fushen e lojes, duke mos i shenuar te pakten 2 gola te sigurte çka do ishte katastrofale per Spanjen.

    Brazili keshtu ka vendosur rekord ne Confederations Cup, duke fituar 12 ndeshje radhazi. Po ashtu, e ka fituar gjithsej kete kompeticion 4 here, me shume se kushdo tjeter, 3 here radhazi si askush tjeter. Nje detaj i kendshem i ketij edicioni eshte se Brazili i ka fituar te gjitha ndeshjet qe ne pjesen e pare, pra ka qene ne avantazh qe ne pjesen e pare ne te 5 takimet qe ka luajtur ne kete Cofenderations Cup.
    Për inad të Djallit dhe Shqyptarëvet, Zoti ka me mbajtë Shqypninë më kambë me nder e me lumni

  6. #46
    i/e regjistruar Maska e roni_s
    Anëtarësuar
    29-07-2006
    Postime
    639

    Për: Brazili kampion i Kupes se Konfederatave 2013

    Citim Postuar më parë nga MaDaBeR Lexo Postimin
    Me ne fund, pas triumfit ne Cofenderations Cup, Brazili eshte ngjitur ne vendin e 9 ne renditjen boterore. Felipao Magjistari e ka nxjerre ekipin nga rrethi vicioz ku kishte disa kohe qe kishte rene dhe e ka rikthyer ate tek fitoret. Tashme Brazilit i duhet te punoje akoma me fort, te arrije te tjera fitore ne menyre qe te ngjitet aty ku e meriton, ne njerin nga vendet e podiumit.

    Tiki-Takat e Spanjes e provuan edhe njehere qe pasimet Pique - Alba nuk jane te vlefshme pa sulmet. Brazili e dominoi dhe e sulmoi Spanjen gjate gjithe kohes. Tregues i qarte i dominimit te Brazilit ishin kartonat e verdhe per te gjithe mbrojtesit e Spanjes si dhe kartoni i kuq i Pikes. Madje, edhe Arbeloa bashke me Sergio Ramos rrezikuan mjaft per te dale me karton te kuq, pasi shkaktuan faull ndaj lojtarit te fundit te Brazilit qe po dilte perballe portierit. Pastaj, pavaresisht mbajtjes se topit nga Pique - Alba me teper se Brazili, Brazili e shkundi nga themelet dhe e turperoi kampionen e Botes dhe Europes ne te njejten kohe. Madje, ndjeu keqardhje per to dhe i meshiroi ne fushen e lojes, duke mos i shenuar te pakten 2 gola te sigurte çka do ishte katastrofale per Spanjen.

    Brazili keshtu ka vendosur rekord ne Confederations Cup, duke fituar 12 ndeshje radhazi. Po ashtu, e ka fituar gjithsej kete kompeticion 4 here, me shume se kushdo tjeter, 3 here radhazi si askush tjeter. Nje detaj i kendshem i ketij edicioni eshte se Brazili i ka fituar te gjitha ndeshjet qe ne pjesen e pare, pra ka qene ne avantazh qe ne pjesen e pare ne te 5 takimet qe ka luajtur ne kete Cofenderations Cup.

    po ta kishte marre milani neymarin, jam i bindun se vetem per te kishe me shkrujt!! sidoqtjet resepkte
    Ndryshuar për herë të fundit nga roni_s : 04-07-2013 më 17:25
    All religions, arts and sciences are branches of the same tree.

  7. #47
    Emathia Maska e MaDaBeR
    Anëtarësuar
    20-05-2003
    Vendndodhja
    Në çdo vend ku ka jetë
    Postime
    5,321

    Për: Brazili kampion i Kupes se Konfederatave 2013

    Citim Postuar më parë nga roni_s Lexo Postimin

    po ta kishte marre milani neymarin, jam i bindun se vetem per te kishe me shkrujt!! sidoqtjet resepkte
    Nuk ka piken e lidhjes. Une per Neymar kam shkruar qe kur eshte evidentuar, bashke me Ganson. Po ashtu, kam shkruar edhe kritika ndaj Neymar, sidomos per disa ndeshje miqesore ndaj Anglise e Gjermanise ku ai nuk sukej fare ne fushe. Po ashtu ndaj Meksikes ishte hije. Ka patur nje periudhe qe sikur ishte larguar fare nga bota e futbollit, nuk orientohej fare.

    Kam shkruar e shkruaj per cdo futbollist Brazilian, aq me teper po te jete edhe pjese e Milanit. Une jam ai tifoz Milanist qe shikoja cdo ndeshje te Interit kur atje luante Ronaldo.

    Nejse...
    Për inad të Djallit dhe Shqyptarëvet, Zoti ka me mbajtë Shqypninë më kambë me nder e me lumni

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •