Close

Rezultati i Sondazhit: Cila perfaqesuese mendoni se do te shpallet kampion?

Votues
14. Nuk mund të votoni në këtë sondazh
  • Brazili

    3 21.43%
  • Spanja

    5 35.71%
  • Italia

    5 35.71%
  • Uruguaji

    1 7.14%
  • Meksika

    0 0%
  • Japonia

    0 0%
  • Nigeria

    0 0%
  • Tahiti

    0 0%
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 47
  1. #21
    Emathia Maska e MaDaBeR
    Anëtarësuar
    20-05-2003
    Vendndodhja
    Në çdo vend ku ka jetë
    Postime
    5,321

    Për: Kupa e Konfederatave - Brazil 2013

    BraziiiiiiiiiiiiiiiiiiL...

    Thellohet me tej rekordi... 10 fitore radhazi...

    Brazil 4 - 2 Italy
    Për inad të Djallit dhe Shqyptarëvet, Zoti ka me mbajtë Shqypninë më kambë me nder e me lumni

  2. #22
    i/e regjistruar Maska e freeopen
    Anëtarësuar
    22-07-2011
    Postime
    1,516

    Për: Kupa e Konfederatave - Brazil 2013

    Turp per Brazilin te luaje akoma D.Alves,sa skarso qe eshte,ka mbaruar fare sidomos kunder Italise la nam.
    MOS I NDY TEMAT no name

  3. #23
    Emathia Maska e MaDaBeR
    Anëtarësuar
    20-05-2003
    Vendndodhja
    Në çdo vend ku ka jetë
    Postime
    5,321

    Për: Kupa e Konfederatave - Brazil 2013

    Citim Postuar më parë nga freeopen Lexo Postimin
    Turp per Brazilin te luaje akoma D.Alves,sa skarso qe eshte,ka mbaruar fare sidomos kunder Italise la nam.
    D. Alves as qe e vret mendjen per Brazilin. Ai e ka shetitje kombetaren. Ai preokopohet me shume per Messi-n se per Brazilin. Une mendoj se deri ne boteror do zbulohet ndonje lojtar tjeter per krahun e djathte. D. Alves nuk mbaj mend te kete bere nje ndeshje te hajrit nga fillimi e deri ne fund me Brazilin. Plus qe ky lojtar pis i dhuroi golin Paraguajt ne Kupen e Amerikes Latine e me pas u eleminuam.

    Neymar serish super gol nga goditja e denimit. Sikur ka rilindur me Skolarin...
    Për inad të Djallit dhe Shqyptarëvet, Zoti ka me mbajtë Shqypninë më kambë me nder e me lumni

  4. #24
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    22-03-2003
    Postime
    10,240

    Për: Kupa e Konfederatave - Brazil 2013

    Keto vitet e fundit, Alves eshte njeri nga mbrojtesit e khraut te djathte me te mire ne bote, kurse ai tipi thote "turp per Brazilin qe luan akoma me Alves". WTF?!

    Ndersa ky tjetri qe e mban veten si tifoz i Brazilit, thote nuk e mbaj mend qe Alves te ket bere nje ndeshje te hajrit me Brazilin!

    Hej more Zot c'na ka gjet me keto.
    ***


    Neymar po shkqlen.
    Ka shenuar ne tri ndeshje dhe eshte shpallur lojtari me i mire ne te gjitha ndeshjet.
    http://www.marca.com/2013/06/23/futb...371940476.html

    Secili gol me i bukur se tjetri.

    Neymar goal vs. Italy
    Ndryshuar për herë të fundit nga no name : 22-06-2013 më 21:46

  5. #25
    i/e regjistruar Maska e roni_s
    Anëtarësuar
    29-07-2006
    Postime
    639

    Për: Kupa e Konfederatave - Brazil 2013

    Citim Postuar më parë nga freeopen Lexo Postimin
    Turp per Brazilin te luaje akoma D.Alves,sa skarso qe eshte,ka mbaruar fare sidomos kunder Italise la nam.

    T'pakten Brazili nuk i hanger 4 gola
    All religions, arts and sciences are branches of the same tree.

  6. #26
    Emathia Maska e MaDaBeR
    Anëtarësuar
    20-05-2003
    Vendndodhja
    Në çdo vend ku ka jetë
    Postime
    5,321

    Për: Kupa e Konfederatave - Brazil 2013

    Citim Postuar më parë nga no name Lexo Postimin
    Keto vitet e fundit, Alves eshte njeri nga mbrojtesit e khraut te djathte me te mire ne bote, kurse ai tipi thote "turp per Brazilin qe luan akoma me Alves". WTF?!

    Ndersa ky tjetri qe e mban veten si tifoz i Brazilit, thote nuk e mbaj mend qe Alves te ket bere nje ndeshje te hajrit me Brazilin!

    Hej more Zot c'na ka gjet me keto.
    ***


    Neymar po shkqlen.
    Ka shenuar ne tri ndeshje dhe eshte shpallur lojtari me i mire ne te gjitha ndeshjet.
    http://www.marca.com/2013/06/23/futb...371940476.html

    Secili gol me i bukur se tjetri.

    Neymar goal vs. Italy
    D. Alves nuk e ve njeri ne diskutim qe ka qene nje nder me te miret, por jo me kombetaren. Nuk do ta harroj kurre golin qe na beri Paraguaj per faj te ktij lojtari. Me brazilin nuk ka qene asnjehere as ne lartesine e performances me te dobet qe ka bere me Barcelonen.
    Për inad të Djallit dhe Shqyptarëvet, Zoti ka me mbajtë Shqypninë më kambë me nder e me lumni

  7. #27
    i/e regjistruar Maska e freeopen
    Anëtarësuar
    22-07-2011
    Postime
    1,516

    Për: Kupa e Konfederatave - Brazil 2013

    Keto vitet e fundit, Alves eshte njeri nga mbrojtesit e khraut te djathte me te mire ne bote, kurse ai tipi thote "turp per Brazilin qe luan akoma me Alves"
    Sidomos kete te fundit ka shkelqyer........

    Ndersa ky tjetri qe e mban veten si tifoz i Brazilit, thote nuk e mbaj mend qe Alves te ket bere nje ndeshje te hajrit me Brazilin!

    Hej more Zot c'na ka gjet me keto.
    Po te jesh tifoz i nje ekipi sipas ''mendjes tuaj te ndritur'' nuk duhet te kritikosh lojtaret e atij ekipi
    hajde objektivitet hajde
    bela e madhe me disa tipa qe nuk jane as tifoza te Brazilit e as te Italise por ndjehen te ofenduar ne sedren e tyre sportive sepse kritikohet nje lojtar i klubit per te cilin bejne tifo.

    Me D.Alves ne ndeshjen kunder Italise eshte tallur gjate gjithe 90' te lojes dhe nje ''buzequmesht'' i quajtur De Sciglio ndersa ti na tregon perralla me mbret.
    shko shife ndeshjen dhe njehere tjeter,mos shih vetem neymar.

    4-0 0-3
    MOS I NDY TEMAT no name

  8. #28
    2010 Triplete Maska e oliinter
    Anëtarësuar
    14-11-2004
    Postime
    2,806

    Për: Kupa e Konfederatave - Brazil 2013

    hahahahahhaha brazili i shkuli dhembet bufonit
    vari leshte

  9. #29
    Emathia Maska e MaDaBeR
    Anëtarësuar
    20-05-2003
    Vendndodhja
    Në çdo vend ku ka jetë
    Postime
    5,321

    Për: Kupa e Konfederatave - Brazil 2013

    Citim Postuar më parë nga freeopen Lexo Postimin
    Sidomos kete te fundit ka shkelqyer........



    Po te jesh tifoz i nje ekipi sipas ''mendjes tuaj te ndritur'' nuk duhet te kritikosh lojtaret e atij ekipi
    hajde objektivitet hajde
    bela e madhe me disa tipa qe nuk jane as tifoza te Brazilit e as te Italise por ndjehen te ofenduar ne sedren e tyre sportive sepse kritikohet nje lojtar i klubit per te cilin bejne tifo.

    Me D.Alves ne ndeshjen kunder Italise eshte tallur gjate gjithe 90' te lojes dhe nje ''buzequmesht'' i quajtur De Sciglio ndersa ti na tregon perralla me mbret.
    shko shife ndeshjen dhe njehere tjeter,mos shih vetem neymar.

    4-0 0-3
    Pse vetem me D. Alves? Edhe Hulk edhe D. Alves, te dy bashke. As Hulk nuk me ka pelqyer asnjehere. Eshte lojtar qe nuk ka piken e lidhjes me stilin brazilian te te luajturit. Nje lojtar qe kur del vetem per vetem me portierin nuk ka besim tek gjuajtja teknike per te shenuar gol, por vetem tek forca. Me kujtohen nja 2-3 raste ne ndeshjen Zenit vs Milan ne CH.L. ku ky shtangisti brenda ne zone nuk bente gjuajtje teknike per gol por shpresonte tek forca e tij. Por, forca nuk ka siguri, e keshtu qe fati ishte me Abbiattin e jo me Hulkun.

    Brazili duhet te luaje me Lukas ne krahun e djathte. Eshte nje lojtar mjaft i shpejt, shume teknik dhe mjaft produktiv si dribbling, dhenien e asist apo goditjet ne porte. Ndersa per D. Alves i thashe çfare kisha per te thene.

    Une nuk jam tifoz qorr me lavderu çdo lojtar vetem pse eshte me ekipin tim. Kerkoj gjithmone me te miren. Dhe kur ka vend e mundesi per permiresim perse mos e shpreh mendimin tim? D. Alves duhet te perkushtohet me teper me Kombetaren pasi potencialin e ka. Ndersa Hulk-ut i shkon me se miri emri qe ka, te meret me mundje ose me e mira do ishte te kishte shkuar ne ndonje kombetare evropiane se ai me brazilin dhe stilin e lojes se brazilit stonon jashte mase shume. Stonon ashtu siç stonon Song tek Barcelona.
    Për inad të Djallit dhe Shqyptarëvet, Zoti ka me mbajtë Shqypninë më kambë me nder e me lumni

  10. #30
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    22-03-2003
    Postime
    10,240

    Për: Kupa e Konfederatave - Brazil 2013

    Citim Postuar më parë nga MaDaBeR Lexo Postimin
    D. Alves nuk e ve njeri ne diskutim qe ka qene nje nder me te miret, por jo me kombetaren. Nuk do ta harroj kurre golin qe na beri Paraguaj per faj te ktij lojtari. Me brazilin nuk ka qene asnjehere as ne lartesine e performances me te dobet qe ka bere me Barcelonen.
    Ka qene dhe eshte.
    Keto 6 vitet e fundit Brazili nuk ka pasur mbrojtes te krahut te djathte me te mire se Alves. Per momentin as qe diskutohet, s'ka asnje me te mire se ai, ndersa ju thoni qe nuk meriton te grumbullohet dhe te luaj per kombetaren e Brazilit. Kjo eshte marrezi!

    Ndoshta ne ndeshjen e fundit me Italine nuk ishte ne formen e tij me te mire, por ne dy ndeshjet e para te grupit ka luajtur shume mire, duke dhuruar edhe dy assiste.

    Alves nuk eshte vetem nje mbrojtes krahu, ai eshte edhe nje lojtar "assist". Me shume assiste jep Alves, sesa nje mesfushor.
    Ne linjen e krahut te djathte, Alves eshte #1.

    P.S; Per nje gabim apo nje ndeshje te dobet qe mund te bej cdo futbollist, nuk mund t'ia heqesh vlerat e tij. Mos u bej qesharak duke permendur nje rast te tille.
    Triumfin e Brazilit ne Copa America 2007 dhe Kupen e Konfederatave 2009 besoj/shpresoj se i mban mend. Alves ka shkelqyer me performancat e tij, ka qene njeri nga me meritoret per suksesin e Brazilit.
    Ndryshuar për herë të fundit nga no name : 25-06-2013 më 12:13

  11. #31
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    22-03-2003
    Postime
    10,240

    Për: Kupa e Konfederatave - Brazil 2013

    Perballjet ne fazen gjysmefinale:

    26/06 21:00 (Belo Horizonte) Brazil - Uruguay
    27/06 21:00 (Fortaleza) Spain - Italy



    Kalendari i ndeshjeve:





    Jepni mendimet e juaja.
    • Cilat kombetare do te luajne ne finale dhe kush do te jete fituesi?
    • Cilat kombetare do te luajne per vendin e trete dhe kush do te jete fituesi?
    • Kush do te shpallet lojtari me i mire ne Kupen e Konfederatave?




    P.S; Sipas meje, ne finale do te luajne; Brazil - Spanje. Fitues do te jete FC Barcelona (Spanja)
    Per vendin e trete do te luajne; Itali - Uruguaj. Fitues do te jete Italia.

    Lojtari me i mire ne Kupen e Konfederatave do te shpallet; Iniesta / Neymar.
    Ndryshuar për herë të fundit nga no name : 25-06-2013 më 12:14

  12. #32
    Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
    Anëtarësuar
    21-03-2003
    Vendndodhja
    Napoli,Italy
    Postime
    5,221

    Për: Kupa e Konfederatave - Brazil 2013

    Citim Postuar më parë nga freeopen Lexo Postimin
    Me D.Alves ne ndeshjen kunder Italise eshte tallur gjate gjithe 90' te lojes dhe nje ''buzequmesht'' i quajtur De Sciglio ndersa ti na tregon perralla me mbret.
    shko shife ndeshjen dhe njehere tjeter,mos shih vetem neymar.

    4-0 0-3
    Po pse ky Neymari, çfare beri kunder Italise??! Nje gol nga nje goditje denimi te paqene me nje portier qe u be per turp??!!
    Vetem nje gjest i Balos vlen sa gjithe ndeshja e Neymarit, perfshi ketu edhe golin!!
    Krenohen me Brazilin qe fitoi me dy gola jashteloje dhe nje goditje denimi te paqene.......sa gjynof kta braziljont!!!
    Jarigas

  13. #33
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    22-03-2003
    Postime
    10,240

    Për: Kupa e Konfederatave - Brazil 2013

    Citim Postuar më parë nga jarigas Lexo Postimin
    Po pse ky Neymari, çfare beri kunder Italise??! Nje gol nga nje goditje denimi te paqene me nje portier qe u be per turp??!!
    Prandaj u shpall lojtari i ndeshjes nga FIFA, se nuk beri asgje...


    Vetem nje gjest i Balos vlen sa gjithe ndeshja e Neymarit, perfshi ketu edhe golin!!

    Kjo ishte bombe!


    P.S; Jarigas, a beson ende ne babadimer?
    Shife tani cdo pesoj Italia ne gjysmefinale. :P

  14. #34

    Për: Kupa e Konfederatave - Brazil 2013

    Presim tifozat e Brazilit te vijne te na krenohen per paraqitjen perfekte te Brazilit ,dhe golat jashtezakonisht shume te bukur,sidomos ai i Fredit nga Luzi :P
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  15. #35
    Emathia Maska e MaDaBeR
    Anëtarësuar
    20-05-2003
    Vendndodhja
    Në çdo vend ku ka jetë
    Postime
    5,321

    Për: Kupa e Konfederatave - Brazil 2013

    Citim Postuar më parë nga BlooD_VenoM Lexo Postimin
    Presim tifozat e Brazilit te vijne te na krenohen per paraqitjen perfekte te Brazilit ,dhe golat jashtezakonisht shume te bukur,sidomos ai i Fredit nga Luzi :P
    BlooD, di ndonje ekip ti qe ka qene perfekt gjithmone dhe ka dominuar ne te gjitha takimet qe ka luajtur?

    Apo shikove ndonje koment ketu nga ndonje tifoz i Brazilit qe tha "FITORE SPEKTAKOLARE"?

    Tani nqs ty s'te vjen mire se Brazili e thelloi rekordin akoma ne 11 fitore radhazi ne Confederation Cup, s'kam ç'te te bej.

    Trajnjeri dhe lojtaret vete e thane qe nuk luajten mire, por suporti qe i dha publiku ekipit beri qe edhe me nje loje jo te mire ekipi te mund te fitonte. Kur e thone ata vete, ne tifozet s'kemi çfare shtojme me tej. Ah se harrova, ai mbrojtesi me i mire ne bote sipas jush shkelqeu serish, ishte me i miri ne fushe.
    Për inad të Djallit dhe Shqyptarëvet, Zoti ka me mbajtë Shqypninë më kambë me nder e me lumni

  16. #36
    i/e regjistruar Maska e roni_s
    Anëtarësuar
    29-07-2006
    Postime
    639

    Për: Kupa e Konfederatave - Brazil 2013

    Citim Postuar më parë nga no name Lexo Postimin
    Perballjet ne fazen gjysmefinale:

    26/06 21:00 (Belo Horizonte) Brazil - Uruguay
    27/06 21:00 (Fortaleza) Spain - Italy



    Kalendari i ndeshjeve:





    Jepni mendimet e juaja.
    • Cilat kombetare do te luajne ne finale dhe kush do te jete fituesi?
    • Cilat kombetare do te luajne per vendin e trete dhe kush do te jete fituesi?
    • Kush do te shpallet lojtari me i mire ne Kupen e Konfederatave?




    P.S; Sipas meje, ne finale do te luajne; Brazil - Spanje. Fitues do te jete FC Barcelona (Spanja)
    Per vendin e trete do te luajne; Itali - Uruguaj. Fitues do te jete Italia.

    Lojtari me i mire ne Kupen e Konfederatave do te shpallet; Iniesta / Neymar.


    Urime, Spanja shkoj ne finale. no name ishe i sakt ne parashikime bravo tash po presim cka do te ndodhe me teje!
    Ndryshuar për herë të fundit nga roni_s : 27-06-2013 më 19:08
    All religions, arts and sciences are branches of the same tree.

  17. #37

    Për: Kupa e Konfederatave - Brazil 2013

    Citim Postuar më parë nga MaDaBeR Lexo Postimin
    BlooD, di ndonje ekip ti qe ka qene perfekt gjithmone dhe ka dominuar ne te gjitha takimet qe ka luajtur?

    Apo shikove ndonje koment ketu nga ndonje tifoz i Brazilit qe tha "FITORE SPEKTAKOLARE"?

    Tani nqs ty s'te vjen mire se Brazili e thelloi rekordin akoma ne 11 fitore radhazi ne Confederation Cup, s'kam ç'te te bej.

    Trajnjeri dhe lojtaret vete e thane qe nuk luajten mire, por suporti qe i dha publiku ekipit beri qe edhe me nje loje jo te mire ekipi te mund te fitonte. Kur e thone ata vete, ne tifozet s'kemi çfare shtojme me tej. Ah se harrova, ai mbrojtesi me i mire ne bote sipas jush shkelqeu serish, ishte me i miri ne fushe.
    Gjeja e fundit per te cilen mua me behet vone,eshte rekordi i Brazilit ne KK. Ne fakt me ato ekipe bylmeze,nuk mund te presesh ndonje gje tjeter,aq me teper qe Brazili ka nja 10 vjet ku ne cdo kompeticion qe mer pjese shikohet si favorit po pastaj ndodh dicka rruges dhe nuk fiton....nejse.
    Sipas jush kujt ?
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  18. #38
    Emathia Maska e MaDaBeR
    Anëtarësuar
    20-05-2003
    Vendndodhja
    Në çdo vend ku ka jetë
    Postime
    5,321

    Për: Kupa e Konfederatave - Brazil 2013

    Citim Postuar më parë nga BlooD_VenoM Lexo Postimin
    Gjeja e fundit per te cilen mua me behet vone,eshte rekordi i Brazilit ne KK. Ne fakt me ato ekipe bylmeze,nuk mund te presesh ndonje gje tjeter,aq me teper qe Brazili ka nja 10 vjet ku ne cdo kompeticion qe mer pjese shikohet si favorit po pastaj ndodh dicka rruges dhe nuk fiton....nejse.
    Sipas jush kujt ?
    Po normal, Meksike, Uruguaj dhe Itali jane bylmeze. Edhe Spanja ndaj te njejtave ekipe bylmeze ka luajtur, por nuk i ka te gjitha fitore.

    Brazili qe nga fitimi i Boterorit ne 2002 e deri me sot ka vuajtur per trajnjer. Erdhi Dunga dhe donte te bente Brazil Europian por kjo eshte e pamundur. Brazili eshte Brazil dhe duhet te luaje si Brazil. Ndersa Menezes nuk ishte i afte te bente nje grup si duhet, nuk transmetonte filozofine e tij te futbollistet, nuk e mbante dot grupin te bashkuar dhe cfare eshte me e keqja eshte akuzuar se ka mare lojtare ne kombetare kundrejt pagesave.

    Brazili ka fituar me shume se kushdo ekip tjeter dhe eshte normale qe nuk do fitoje gjithmone i njejti. Megjithate une kam besim se Brazili shume shpejt do rikthehet serish ne vendin ku i takon pasi bazen e ka krijuar tashme. Ka nje ekip mjaft te ri ne moshe dhe me lojtare te talentuar. Plus qe jane disa dhejtra talente te moshave 15-16 vjeç qe po pritet te shperthejne per te ardhmen.

    Shpresoj ne nje fitore sonte. Forcaaaaa Brazilllllllllll
    Për inad të Djallit dhe Shqyptarëvet, Zoti ka me mbajtë Shqypninë më kambë me nder e me lumni

  19. #39
    Emathia Maska e MaDaBeR
    Anëtarësuar
    20-05-2003
    Vendndodhja
    Në çdo vend ku ka jetë
    Postime
    5,321

    Për: Kupa e Konfederatave - Brazil 2013

    Spanjollet qe mundohen te hewin topin me kembe e me duar dhe Fred shenon i rrezuar.

    GoooooooooooL Do BrasiiiiiiiiiiiiiiL.
    Për inad të Djallit dhe Shqyptarëvet, Zoti ka me mbajtë Shqypninë më kambë me nder e me lumni

  20. #40
    Emathia Maska e MaDaBeR
    Anëtarësuar
    20-05-2003
    Vendndodhja
    Në çdo vend ku ka jetë
    Postime
    5,321

    Për: Kupa e Konfederatave - Brazil 2013

    GooooooooooooooooooooooL Doooooooo BrasiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiL. Supeeeeer Neymaaaaaaaar

    Brazil 2 - 0 Balerinat e Spanjes
    Për inad të Djallit dhe Shqyptarëvet, Zoti ka me mbajtë Shqypninë më kambë me nder e me lumni

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •