Close
Faqja 0 prej 57 FillimFillim 121050 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 1130
  1. #1

    Kafeja e Mengjesit

    Nese ka dicka qe nuk mund te shmanget ne mengjes eshte kafeja! Ne nje fare menyre cdo gje qe ndalet para se te rifilloje ai kaos i dites qe ndjek! Disa ulen dhe e pine me nge, disa ne kembe, me nje fryme te vetme! Disa e perdorin per nje muhabet te shpejte me "shoket e shoqet e perditshem te kafese"!
    Si e pini kafene e mengjesit dhe cfare mendoni ne ato momente?
    Think Different! Think Again!

  2. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar A.I pėr postimin:

    luljeta luli (25-09-2015)

  3. #2
    i/e regjistruar Maska e teta
    Anėtarėsuar
    25-10-2005
    Postime
    2,005

    Pėr: Kafeja e Mengjesit

    hah
    kafen e mengjesit e pi me koleget nga kabinetit,eshte tipik kafe femrore,nje rikapitullim i thash e thuesheve te dites se djeshme.
    turke me pak e preferuara e ime.

    uuu prit ishit edhe ndonjeri-a nga ju kur kishit noj postim shum interesant si personazh aty
    eshte edhe ajo ne pushim buke ect ..ama kjo eshte me argetuesja
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga teta : 31-05-2013 mė 12:41

  4. #3
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676

    Pėr: Kafeja e Mengjesit

    Une pa kafe se filloj dot e se mbaroj dot diten. Kafja me qeteson shume dhe me jep energji per diten ne vazhdim. Espresso pi zakonisht. Vetem ne pune ndonje amerikane. Tutke e kam rralluar. S'me shijon me si me pare. S'do ishte keq te kisha nje kafe tani.
    Feelings change - memories don't.

  5. #4
    i/e regjistruar Maska e Prudence
    Anėtarėsuar
    11-03-2008
    Postime
    2,419

    Pėr: Kafeja e Mengjesit

    Tek kafja e punes.ne kembe.jemi gjithmone 7 ne tavoline.une marr gjithm makiato te shkurter, meqe seshte sh cilesore kafja qe perdoret aty.8.30-9.15.
    Ka raste pi ndonje te dyte ne drek vetem me kolegen e zyres.

    Nje me mjafton. Dy kur dal mbasdite(ndodh rralle) e mezi me Ze gjumi naten.
    "Mė e mira ėshtė armike e sė mirės"

  6. #5
    B@NeS@XhIe Maska e B@Ne
    Anėtarėsuar
    04-01-2010
    Vendndodhja
    .............
    Postime
    4,338

    Pėr: Kafeja e Mengjesit

    Ahhh , kjo kafe...se di se ēar do behej pa te nese nuk ekzistonte...lol
    E nis diten dhe e mbaroj me kafe ....mund ta pij ne ēdo ore pa prb. Ne mengjes e pij ne shtepi ndonjeher e nxituar nje gllenke duke u veshur apo duke ndihmuar ēunat ..
    ne dreke e pij ne pune pas drekes , me koleget e shumta her dhe ne darke ne shtepi pas darkes.
    Ne fundjave mund te pij dhe rreth ores 16:30/17:00 .
    mu be ves i "keq" pas lindjes se ēunit dyte ..per ēudi dhe ai kur merr eren e kafes e pelqen dhe ndonjeher fut
    nai gisht dhe e lepin me qef , lool vaj halli kur te rritet, do bahet kafexhi si mami vet, haha


    Si e pini kafene e mengjesit dhe cfare mendoni ne ato momente?
    Ne mengjes nuk kam kohe te mendoj , lol me jep kenaqesi dhe kaq ne dreke dhe ne darke me relax /qetesim

  7. #6
    Perjashtuar nga Mod.
    Anėtarėsuar
    07-09-2012
    Vendndodhja
    Ne Shqiperi
    Postime
    5,308

    Pėr: Kafeja e Mengjesit

    spara pi kafe.

  8. #7
    CHEERFUL GIRL
    Anėtarėsuar
    14-04-2008
    Postime
    3,536

    Pėr: Kafeja e Mengjesit

    Citim Postuar mė parė nga Plaku me kostum Lexo Postimin
    spara pi kafe.
    Ti je dhe goxha plak Plaku rri kembekryq , llullen ne goje dhe pi kafe
    E ne qofte, ftohte e ngrice, ti duro se dimri do t ike nje dite...

  9. #8
    Perjashtuar nga Mod.
    Anėtarėsuar
    07-09-2012
    Vendndodhja
    Ne Shqiperi
    Postime
    5,308

    Pėr: Kafeja e Mengjesit

    jo jo se duhani dhe kafeja e tepruar te bejne dem

  10. #9
    i/e regjistruar Maska e Marya
    Anėtarėsuar
    10-05-2009
    Postime
    4,665

    Pėr: Kafeja e Mengjesit

    Citim Postuar mė parė nga A.I Lexo Postimin
    Si e pini kafene e mengjesit dhe cfare mendoni ne ato momente?
    E pi shpejt e shpejt dhe mendoj te beje edhe nje te dyte se ajo e para mbaroi shpejt
    Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo

  11. #10

    Pėr: Kafeja e Mengjesit

    Duhet nje nga ato kafet amerikane qe nuk marojn asiher

    Nje nder arsyet qe me bejne te cohem ne mengjes per te shkuar ne pune eshte pikerisht ideja qe sapo te mberrij, para se te filloj, do pi nje kafe! Mire qe tani i kam rralluar disi sepse ne sezon provimesh behesha per ta marre ne rruge intravenoze
    Think Different! Think Again!

  12. #11
    CHEERFUL GIRL
    Anėtarėsuar
    14-04-2008
    Postime
    3,536

    Pėr: Kafeja e Mengjesit

    Une kafen e mengjesit e pij ne mengjes zakonisht , nga ora 11 ose 12 Pastaj bej ca bej .... e pi dhe ndonje nga pasditja .... sidomos kur ma bejne gati me shijon shume :P Po piva frape , nje pi per gjithe diten .... se perndryshe ngelem ne ajer tere kohen e mezi zbres ne toke
    E ne qofte, ftohte e ngrice, ti duro se dimri do t ike nje dite...

  13. #12
    Perjashtuar nga Mod.
    Anėtarėsuar
    07-09-2012
    Vendndodhja
    Ne Shqiperi
    Postime
    5,308

    Pėr: Kafeja e Mengjesit

    Citim Postuar mė parė nga A.I Lexo Postimin
    Duhet nje nga ato kafet amerikane qe nuk marojn asiher

    Nje nder arsyet qe me bejne te cohem ne mengjes per te shkuar ne pune eshte pikerisht ideja qe sapo te mberrij, para se te filloj, do pi nje kafe! Mire qe tani i kam rralluar disi sepse ne sezon provimesh behesha per ta marre ne rruge intravenoze
    Nuk mbarojne? Po e pive si ekspreso ose si turke nuk mbsron ajo. Lol

    une kafen amerikane e pija ne dy menyra ose te vaket ose te ftohte dhe ne nje gote te madhe. Dhe e pija shpejt me pipth lol


    kafe, qumesht dhe kahlua per shije me te mire. Dy te tilla pija me kahlua
    Ose me raste kahlua vetem me qumesht lol
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Plaku me kostum : 01-06-2013 mė 17:43

  14. #13
    i/e regjistruar Maska e inez
    Anėtarėsuar
    09-09-2012
    Vendndodhja
    Ne fantazi.
    Postime
    1,779

    Pėr: Kafeja e Mengjesit

    Citim Postuar mė parė nga A.I Lexo Postimin

    Nje nder arsyet qe me bejne te cohem ne mengjes per te shkuar ne pune eshte pikerisht ideja qe sapo te mberrij, para se te filloj, do pi nje kafe! Mire qe tani i kam rralluar disi sepse ne sezon provimesh behesha per ta marre ne rruge intravenoze
    lol kete shprehje kam pas edhe une gjate sezonit, i thosha shoqeve, nuk me ben efekt me kafja, e dua i.vene... Me paske lexu mendjen
    Citim Postuar mė parė nga A.I Lexo Postimin
    Si e pini kafene e mengjesit dhe cfare mendoni ne ato momente?
    zakonisht e pi macchiato por ka dite kur jam shum pergjumesh e marr kafe ekspres, me trecerek bustine sheqer. Turkja sme pelqen, ndonjehere nga halli kur skam alternative tjeter. Mendimet pastaj jane ne varesi te humorit, kohes dhe rrethanave. Ca kohe preferoja ta pija vetem, ka kohe te tjera qe e kam tnevojshme prezencen e dikujt. Gjths pavareisht luhatjeve te sfondit, protagonistja kryesor eshte po ajo: kafeja !
    above all don't fear any difficult moment, the best comes from them..

  15. #14
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676

    Pėr: Kafeja e Mengjesit

    Kurse per mua dhe shoqet e dhomes momenti me i preferuar gjate sezoneve ishte koha e kafese. Sa na shijonte! Sidomos ajo e mesnates.
    Feelings change - memories don't.

  16. #15

    Pėr: Kafeja e Mengjesit

    Citim Postuar mė parė nga inez Lexo Postimin
    lol kete shprehje kam pas edhe une gjate sezonit, i thosha shoqeve, nuk me ben efekt me kafja, e dua i.vene... Me paske lexu mendjen

    Kam pase vetem nje problem ama...duke qene se ishim nje grup qe lexonte ne biblioteke...dhe te gjithe nuk vinin ne te njejtin orar... kur vinin te tjeret, gjoja e pare qe thonin "hajd se te jap nje kafe tek makinetat"...nuk i thoje dot jo ! perfundoje qe 2 oret e para kalonin afer makinetave te kafeve duke kerku kacidhe! Ne fund ja gjetem sepse bleme ca celesa qe mbusheshin nje here e mire dhe i perdorje tek makinetat!
    Think Different! Think Again!

  17. #16
    i/e regjistruar Maska e inez
    Anėtarėsuar
    09-09-2012
    Vendndodhja
    Ne fantazi.
    Postime
    1,779

    Pėr: Kafeja e Mengjesit

    Citim Postuar mė parė nga A.I Lexo Postimin

    Kam pase vetem nje problem ama...duke qene se ishim nje grup qe lexonte ne biblioteke...dhe te gjithe nuk vinin ne te njejtin orar... kur vinin te tjeret, gjoja e pare qe thonin "hajd se te jap nje kafe tek makinetat"...nuk i thoje dot jo ! perfundoje qe 2 oret e para kalonin afer makinetave te kafeve duke kerku kacidhe! Ne fund ja gjetem sepse bleme ca celesa qe mbusheshin nje here e mire dhe i perdorje tek makinetat!
    hahaha e kam akoma nje celes te tille. Por ajo makineta qe kishim ne fakultet qe funksiononte me celes, u hoq, dhe me kane ngelur ende para brenda . Me erdhi shum inat kur e hoqen se sa e kisha mbushur celesin lol. Gocat qeshnin me mua e per gati 2 jave me paguanin kafen qe te me hiqnin 'traumen' e celesit
    above all don't fear any difficult moment, the best comes from them..

  18. #17
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-06-2004
    Postime
    5,922

    Pėr: Kafeja e Mengjesit

    (kur erdhem ketu ne it me rastin e fillimit te krizes ne 2008)

    ne fillim e pinim kafene moka ne shtepi per te kursyer ,por nuk na bente efektin e duhur kafeina nuk na jepte efektin qe deshironim ne ne familje

    atehere u detyrova te blija nje ekspres 100 euro te nje marke shume te mire taljone , por edhe kjo nuk bente kafene ashtu sic e deshironim ne ne familje

    atehere blejme neskafe dhe kjo vetem na ben derman duke qene se te gjitheve neve familje na jep dozen e deshiruar te kafeines dhe na e mban syrin e hapur kur deshirojme sidomos ne mengjes kur zgjohemi

    ne raste te tjera emergjente pijme kafe ekspres neper bar kafe dhe pirja e kafese jashte shtepise justifikohet vetem ne raste te rralla per arsye qe dihen tashme jemi zyrtarisht ne krize ekonomike dhe eurot nuk gjendet lehte
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ATMAN : 02-06-2013 mė 05:40

  19. #18

    Pėr: Kafeja e Mengjesit

    Citim Postuar mė parė nga inez Lexo Postimin
    hahaha e kam akoma nje celes te tille. Por ajo makineta qe kishim ne fakultet qe funksiononte me celes, u hoq, dhe me kane ngelur ende para brenda . Me erdhi shum inat kur e hoqen se sa e kisha mbushur celesin lol. Gocat qeshnin me mua e per gati 2 jave me paguanin kafen qe te me hiqnin 'traumen' e celesit
    Emri:  1.jpg

Shikime: 7861

Madhėsia:  41.3 KB

    Nje celes ngjyre te verdhe! Edhe mua me kane ngel leke brenda ne celes. Duhet me kalu nje dite andej nga makinetat e shtepise se studentit afer universitetit per me i harxhu ato leke Celesi na shpetoi si ne edhe makineten vete (qe u nderrua disa here per thyerje me dhune) sepse kishte raste qe merrte leket dhe nuk jepte kafe...ok kur merrte pak cent por imagjino ca behej kur futeshin 3-4 euro per me qeras te gjithe Me ardhjen e celesave u ul dhuna!
    Think Different! Think Again!

  20. #19

    Pėr: Kafeja e Mengjesit

    Heyyy,e keni pire dmth kafen e mengjezit ju?Si jeni? Mire?

    Une kafen e mengjezit e pi me kunatat dhe vjerren bashke .
    Eshte kenaqesi shume.Bejm nje dore muhabet,pak thashetheme .

    Kalofshi bukur te gjithe

    Neser mund te vij, te pij nje kafe me ju,kush te jete ne linj.
    Nėse kerkon besimin tim, Mė jep sinqeritetin tėnd...

  21. #20
    cherry blossom girl
    Anėtarėsuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095

    Pėr: Kafeja e Mengjesit

    rralle here pi kafe. jam adhuruese e cajit ndersa ne sezon provimesh dua patjeter te fle min 6-7 ore naten, as kafja as caji e asgje tjeter nuk me ben derman pervec gjumit. perndryshe truri im nuk funksionon
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga broken_smile : 02-06-2013 mė 07:05

Faqja 0 prej 57 FillimFillim 121050 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •