Close
Faqja 2 prej 57 FillimFillim 12341252 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 1130
  1. #21
    i/e regjistruar Maska e inez
    Anėtarėsuar
    09-09-2012
    Vendndodhja
    Ne fantazi.
    Postime
    1,779

    Pėr: Kafeja e Mengjesit

    Citim Postuar mė parė nga broken_smile Lexo Postimin
    rralle here pi kafe. jam adhuruese e cajit ndersa ne sezon provimesh dua patjeter te fle min 6-7 ore naten, as kafja as caji e asgje tjeter nuk me ben derman pervec gjumit. perndryshe truri im nuk funksionon
    gjumi ne sezon provimesh eshte tejet i domosdoshem, une per vete e kisha shum te spostuar ne kohe : flija ne 4 te mengjesit e cohesha ne 10-11. Si ore e plotesoja 7 orarshin, por gjithsesi nuk jep te njejtin efekt si te flesh me perpara. Kjo per arsye tejet biologjike..
    Po sa mire qe te pelqen caji, un mezi e shtyj per vete.. me duket si uje me nje shije te shplare dhe sme ngjit gjekundi. Preferoj shijet e forta, dominuese.

    Citim Postuar mė parė nga A.I Lexo Postimin
    Nje celes ngjyre te verdhe! Edhe mua me kane ngel leke brenda ne celes. Duhet me kalu nje dite andej nga makinetat e shtepise se studentit afer universitetit per me i harxhu ato leke Celesi na shpetoi si ne edhe makineten vete (qe u nderrua disa here per thyerje me dhune) sepse kishte raste qe merrte leket dhe nuk jepte kafe...ok kur merrte pak cent por imagjino ca behej kur futeshin 3-4 euro per me qeras te gjithe Me ardhjen e celesave u ul dhuna!
    une e kam te kuq. Njehere nje makinete ne fakultet tek neve ishte prishur dhe nxirte gjera pa futur lek, nuk e beson dot sa u be rradha aty para .. Derisa mbaruan pijet brenda nuk pushonin njerezit se gumezhituri. Pastaj ngeli si fiksim dhe te gjithe kalonin njehere nga makinetat me shpresen mos ishte prishur ndonje, nuk hidhnin lek dhe i gjuanin kot e me kot .
    above all don't fear any difficult moment, the best comes from them..

  2. #22
    Perjashtuar nga Mod.
    Anėtarėsuar
    07-09-2012
    Vendndodhja
    Ne Shqiperi
    Postime
    5,308

    Pėr: Kafeja e Mengjesit

    ore mire qe flisni per kafet
    po kafet ku jane?

  3. #23
    cherry blossom girl
    Anėtarėsuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095

    Pėr: Kafeja e Mengjesit

    Citim Postuar mė parė nga inez Lexo Postimin
    gjumi ne sezon provimesh eshte tejet i domosdoshem, une per vete e kisha shum te spostuar ne kohe : flija ne 4 te mengjesit e cohesha ne 10-11. Si ore e plotesoja 7 orarshin, por gjithsesi nuk jep te njejtin efekt si te flesh me perpara. Kjo per arsye tejet biologjike..
    Po sa mire qe te pelqen caji, un mezi e shtyj per vete.. me duket si uje me nje shije te shplare dhe sme ngjit gjekundi. Preferoj shijet e forta, dominuese.
    flet keshtu se nuk ke provuar ndonjehere cajrat qe kam une ne shtepi prandaj i kam nga te gjitha shijet, caj te zi te thjeshte, caj jeshil, caj me shije frutash te kombinimeve te ndryshme, caj me shije kanelle, cokollate, liquirizia, vanilje, trendafili... pastaj ose me bustina ose me lule, caj mali, e shume e shume te tjere... ndoshta gjithsej jane mbi 40 llojesh te ndryshme ndersa ne vere preferoj cajin e ftohte. nejse, se dola nga tema dhe une, po jua le fjalen juve kafexhinjve.

  4. #24

    Pėr: Kafeja e Mengjesit

    Caj mali nuk lexova une ^_^ Mos e vrit mendjen per dalje nga tema se kafe po pime ketu!
    Une per sa mundohem me cajin (Twinnings) prap se prap nuk arrij dot ta zevendesoj kafen! Kafja turke me pelqen shume por ndoshta se sa here ma pergatisnin dhe e benin te mire fare se e bonin me zemer () sepse kur e kam bo vete ose e hiqja shpejt ose vone dhe sja gjeja asiher kohen e duhur!
    Me kujtohej qe kur ma pergatiste gjyshja, cdo mengjes do vinte te pyeste a eshte cu cuni dhe nese isha cu ma bente "o rrushku, te te boj nona i kafe?"...kush mund ti thonte dot jo! Kjo pune deri para rreth 4 vjetesh se pastaj thonte "ec e beji nje kafe cunit"...edhe ketu nuk mund te thoje dot jo
    Think Different! Think Again!

  5. #25
    Perjashtuar nga Mod.
    Anėtarėsuar
    07-09-2012
    Vendndodhja
    Ne Shqiperi
    Postime
    5,308

    Pėr: Kafeja e Mengjesit

    une kur u nisa per ne shqiperi bleca 3 kuti caji ishte dhe dimer. nena(gjyshja) se pinte, as une se pija se nuk me shkonte vetem

    ndryshimi: mu kujtua prape kjo e kamarierit

    ne plazh, kohe dreke lol nxehte(kohe vere) perjashta
    ulem ne lokal i them kamarierit nje caj
    ky me pergjigjet, e do te nxehte apo te ftohte? hhahh
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Plaku me kostum : 02-06-2013 mė 10:04

  6. #26
    cherry blossom girl
    Anėtarėsuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095

    Pėr: Kafeja e Mengjesit

    Citim Postuar mė parė nga A.I Lexo Postimin
    Caj mali nuk lexova une ^_^ Mos e vrit mendjen per dalje nga tema se kafe po pime ketu!
    Une per sa mundohem me cajin (Twinnings) prap se prap nuk arrij dot ta zevendesoj kafen! Kafja turke me pelqen shume por ndoshta se sa here ma pergatisnin dhe e benin te mire fare se e bonin me zemer () sepse kur e kam bo vete ose e hiqja shpejt ose vone dhe sja gjeja asiher kohen e duhur!
    Me kujtohej qe kur ma pergatiste gjyshja, cdo mengjes do vinte te pyeste a eshte cu cuni dhe nese isha cu ma bente "o rrushku, te te boj nona i kafe?"...kush mund ti thonte dot jo! Kjo pune deri para rreth 4 vjetesh se pastaj thonte "ec e beji nje kafe cunit"...edhe ketu nuk mund te thoje dot jo
    per gjyshen ke te drejte, edhe po te mos me pelqente fare kafja, edhe 10 kafe do pija po te ma ofronin me kaq embelsi sic bejne gjyshet. po paske qene dhe qenke i perkedheluri i shtepise ti : p

    p.s. cajin e malit e kam permendur, si jo. e ke aty nga fundi postimit : ) edhe ato te eraclea-s jane te mire.

  7. #27
    CHEERFUL GIRL
    Anėtarėsuar
    14-04-2008
    Postime
    3,536

    Pėr: Kafeja e Mengjesit

    Rrini boni llafe ju , une per vete e piva kafen e mengjesit e tani po behem gati me pi i tjeter!

    Sa per llojine kafes , nder te preferuarat e mija eshte frape-ja , pastaj ekspresi e pastaj turkja. Ca kohe me pare pija shume kafe turke , e kisha shume qejf ( sidomos kur ma pergatisnin te tjetet , nuk u thoja jo ). Ate kafen Amerikane e kam provuar ne Oslo , nje filxhan i madh qe mezi e percillja .... po nga halli se s'kishte lloj tjeter. Shyqyr thuaj qe pata marre me vete frape qe ma porositen , dhe e pija ne shtepi me akullore. Eh , keq kur mesohesh me kafe.

    Nje foto e fresket , e bere nga une sot ne kafen e mengjesit :-D



    Bujrum
    E ne qofte, ftohte e ngrice, ti duro se dimri do t ike nje dite...

  8. #28
    i/e regjistruar Maska e inez
    Anėtarėsuar
    09-09-2012
    Vendndodhja
    Ne fantazi.
    Postime
    1,779

    Pėr: Kafeja e Mengjesit

    Citim Postuar mė parė nga Arvima Lexo Postimin
    Rrini boni llafe ju , une per vete e piva kafen e mengjesit e tani po behem gati me pi i tjeter!

    Sa per llojine kafes , nder te preferuarat e mija eshte frape-ja , pastaj ekspresi e pastaj turkja. Ca kohe me pare pija shume kafe turke , e kisha shume qejf ( sidomos kur ma pergatisnin te tjetet , nuk u thoja jo ). Ate kafen Amerikane e kam provuar ne Oslo , nje filxhan i madh qe mezi e percillja .... po nga halli se s'kishte lloj tjeter. Shyqyr thuaj qe pata marre me vete frape qe ma porositen , dhe e pija ne shtepi me akullore. Eh , keq kur mesohesh me kafe.

    Nje foto e fresket , e bere nga une sot ne kafen e mengjesit :-D


    Bujrum
    ku e ke pire mi dreq, se me ngjan e njohur ajo lulja e mesit
    above all don't fear any difficult moment, the best comes from them..

  9. #29
    Perjashtuar nga Mod.
    Anėtarėsuar
    07-09-2012
    Vendndodhja
    Ne Shqiperi
    Postime
    5,308

    Pėr: Kafeja e Mengjesit

    Arvima.

    Shoh dy filxhane
    I imi ku eshte?

  10. #30
    i/e regjistruar Maska e silentgirl
    Anėtarėsuar
    19-11-2011
    Postime
    1,985

    Pėr: Kafeja e Mengjesit

    Citim Postuar mė parė nga Arvima Lexo Postimin
    Rrini boni llafe ju , une per vete e piva kafen e mengjesit e tani po behem gati me pi i tjeter! : D

    Sa per llojine kafes , nder te preferuarat e mija eshte frape-ja , pastaj ekspresi e pastaj turkja. Ca kohe me pare pija shume kafe turke , e kisha shume qejf ( sidomos kur ma pergatisnin te tjetet , nuk u thoja jo : D ). Ate kafen Amerikane e kam provuar ne Oslo , nje filxhan i madh qe mezi e percillja .... po nga halli se s'kishte lloj tjeter. Shyqyr thuaj qe pata marre me vete frape qe ma porositen , dhe e pija ne shtepi me akullore. Eh , keq kur mesohesh me kafe.

    Nje foto e fresket , e bere nga une sot ne kafen e mengjesit : - D



    Bujrum
    Te vi une dhe plaku...,por ti paguash ti kafet ama

    Eh kjo kafeja e mengjesit...,eshte bere si droge per te gjithe...., frapeja nuk eshte se me pelqen shume...,me teper pi makiato ...,para nje viti u fiksova shume keq me kafen turke dhe gjithmon kur ulesha merrja vetem kafe....,qellonte qe ulesha 4 here ..,te 4-ta heret kafe pija deri sa i thashe vetes stop qe te mos semuresha : p gjithesesi dy kafe ne ditet besoj i duhen cdo njeriu qe eshte mesuar ti pi kafet..., ja shikoni anetarin me siper...,deri tani do e ket pire te dyten dhe po pergatit te treten : p
    Pyetni te diturit ,rrini me te urtet dhe shoqerohuni me te varferit.

  11. #31
    Perjashtuar nga Mod.
    Anėtarėsuar
    07-09-2012
    Vendndodhja
    Ne Shqiperi
    Postime
    5,308

    Pėr: Kafeja e Mengjesit

    Citim Postuar mė parė nga silentgirl Lexo Postimin
    Te vi une dhe plaku...,por ti paguash ti kafet ama :- E

    Eh kjo kafeja e mengjesit...,eshte bere si droge per te gjithe...., frapeja nuk eshte se me pelqen shume...,me teper pi makiato ...,para nje viti u fiksova shume keq me kafen turke dhe gjithmon kur ulesha merrja vetem kafe....,qellonte qe ulesha 4 here ..,te 4-ta heret kafe pija : D deri sa i thashe vetes stop qe te mos semuresha : p gjithesesi dy kafe ne ditet besoj i duhen cdo njeriu qe eshte mesuar ti pi kafet..., ja shikoni anetarin me siper...,deri tani do e ket pire te dyten dhe po pergatit te treten : p
    Shume menyra per te perkthyer fotografine qe ka hedhur arvima

    Sa shpejt e pika kafen ajo goca andej Arvima pije se e piu edhe tenden :P

  12. #32
    B@NeS@XhIe Maska e B@Ne
    Anėtarėsuar
    04-01-2010
    Vendndodhja
    .............
    Postime
    4,338

    Pėr: Kafeja e Mengjesit

    Citim Postuar mė parė nga Plaku me kostum Lexo Postimin
    Arvima.

    Shoh dy filxhane
    I imi ku eshte?

    Plaku s'te ben mire per tensionin

  13. #33
    Perjashtuar nga Mod.
    Anėtarėsuar
    07-09-2012
    Vendndodhja
    Ne Shqiperi
    Postime
    5,308

    Pėr: Kafeja e Mengjesit

    Citim Postuar mė parė nga B@Ne Lexo Postimin

    Plaku s'te ben mire per tensionin
    e shoqeroj me hudhra :P hhahaha

    ngref dhe cu

  14. #34

    Pėr: Kafeja e Mengjesit

    Se mos ftoni naiher pa dashje eeee!
    Do kisha porosit kapucino po sec kom pershtypje qe tek ai bari e bojn me shllak
    Think Different! Think Again!

  15. #35
    CHEERFUL GIRL
    Anėtarėsuar
    14-04-2008
    Postime
    3,536

    Pėr: Kafeja e Mengjesit

    Hahaha Inez si dihet , diku ne Tr

    O Plak , akoma jane plot filxhanat se i bera fotot pa filluar , se pastaj i pime me nje fryme

    Urdheroni kush do kafe , po ju lej 3 filxhane.... dmth dy jane makiato njeri eshte kafe ... mos thoni qe sju dhashe.

    E ne qofte, ftohte e ngrice, ti duro se dimri do t ike nje dite...

  16. #36
    Perjashtuar nga Mod.
    Anėtarėsuar
    07-09-2012
    Vendndodhja
    Ne Shqiperi
    Postime
    5,308

    Pėr: Kafeja e Mengjesit

    i kerkoj falje goces andej

  17. #37
    B@NeS@XhIe Maska e B@Ne
    Anėtarėsuar
    04-01-2010
    Vendndodhja
    .............
    Postime
    4,338

    Pėr: Kafeja e Mengjesit

    Rrofsh Arvi, une po marr ate kafen pa sheqer


  18. #38
    i/e regjistruar Maska e inez
    Anėtarėsuar
    09-09-2012
    Vendndodhja
    Ne fantazi.
    Postime
    1,779

    Pėr: Kafeja e Mengjesit

    Citim Postuar mė parė nga Arvima Lexo Postimin
    Hahaha Inez si dihet , diku ne Tr

    Urdheroni kush do kafe , po ju lej 3 filxhane.... dmth dy jane makiato njeri eshte kafe ... mos thoni qe sju dhashe.

    kafen dua une, rrofsh
    above all don't fear any difficult moment, the best comes from them..

  19. #39
    B@NeS@XhIe Maska e B@Ne
    Anėtarėsuar
    04-01-2010
    Vendndodhja
    .............
    Postime
    4,338

    Pėr: Kafeja e Mengjesit

    Citim Postuar mė parė nga inez Lexo Postimin
    kafen dua une, rrofsh
    E piva une, merr ate qe ngel , hahahaha

  20. #40
    Perjashtuar nga Mod.
    Anėtarėsuar
    07-09-2012
    Vendndodhja
    Ne Shqiperi
    Postime
    5,308

    Pėr: Kafeja e Mengjesit

    bane shiko mos ke pire qumesht vetem ti se keto i piva une

Faqja 2 prej 57 FillimFillim 12341252 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •