Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
  1. #1

    Nga Shqiperia ne Kanada

    Pershendetje te gjitheve, forumista.
    Une jam nje qytetar Shqiptar qe ka deshire te shkollohet dhe te jetoje ne Kanada....
    Aktualisht jam ne perfundim te shkolles se mesme dhe jam vullnetar ne nje OJF, dua te vazhdoj per informatike, programim, dizajn, inxhinieri, rrjeta, etj...
    Zoteroj shume mire anglishten, bera nje provim te anglishtes tek testden dhe i mora pothuajse te gjitha piket online, per provimin e toefl-it them
    Deri ketu per bukuri, shkollim, eksperience, trajnime, gjuhe te huaja...

    Nuk po zgjatem me ne detaje, pra dua te shkoj legalisht dhe te rri legalisht
    A ka ndokush info, me vize psh, me te drejte studimi, ndonje nisme e ndonje shoqate apo cdo rruge tjtr...
    A na ndihmon kush, ju lutem dhe faleminderit.
    Mr-Bledi
    She's the morphine queen of my vaccine.

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e K.i EPERM
    Anėtarėsuar
    09-03-2009
    Postime
    924

    Pėr: Nga Shqiperia ne Kanada

    CITIM--Mr-Bledi-A ka ndokush info, me vize psh, me te drejte studimi, ndonje nisme e ndonje shoqate apo cdo rruge tjtr...

    Para disa ditėsh nė njė Emision TV(nė France)flitej pėr mundėsitė e Studenteve franēez tė cilėt nė numer tė madh i vazhdojnė studimet nė Kanadė ,atje Studentet shkollohėn dhe punojnė nė tė njejten kohė,Kanada ju afron kėtė mundėsi shumė Studenteve tė huajė.
    Do tė ishte mirė dikush qė jeton nė Francė te tė ndihmojė nė kėtė drejtim,me informacione mė te sakta ,mė vjen keq por unė nuk e gjeta ndonjė Shoqatė Studentore apo diēka tė ngjashme.
    Nėse vertetė ke vendosur pėr studime nė Kanadė,kerko informata dhe procedurat e nevojshmė, ke kohė tė mjaftueshme ;3 muaj! dhe nė Shtator vendosėsh nė Kanadė
    Suksese

  3. #3

    Pėr: Nga Shqiperia ne Kanada

    FLM K.i EPERM

    O Piplla, vec info po kerkoj, s'dua te ve asnjeri ne siklet!! Kuptomeni!!
    She's the morphine queen of my vaccine.

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •