Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 25
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  12-02-2011
  Vendndodhja
  Antarkdite
  Postime
  629
  Faleminderit
  3
  5 falenderime nė 4 postime

  Agron Duka fiton mandatin si republikan ne Durres

  DURRĖS-Suprizat me listat e kandidatėve pėr deputetė, duket se nuk kanė fund. Ish-ministri socialist Agron Duka do tė kandidojė nėn siglėn e Partisė Republikane nė Durrės.
  Pak ditė pasi u pėrfol pėr tėrheqjen e tij nga listat e PS, burime brenda koalicionit tė djathtė konfirmojnė pėr News24, kandidimin e Arben Dukės nė qarkun e Durrėsit. Fatmir Mediu kofnirmoi se Duka eshte emri i zgjedhur i PR per Durresin.

  Me kėtė emėr tė ri nė lista, ‘lufta’ pėr deputet pritet tė jetė e ashpėr. Dihet qė tek koalicioni i majtė, nė krye tė listės sė kandidatėve pėr deputetė ėshtė Lefter Koka i LSI dhe emra tė tjerė tė PS.

  Agron Duka ka zgjedhur aleatin mė tė madh tė Berishės, Fatmir Mediun pėr tė siguruar njė vend nė parlament dhe kofnirmohet se ka marrė aprovimin e kreut tė PR.

  Por, Duka, ky ish-ministėr i qeverisė ‘Nano” ka qenė njė nga emrat mė tė akuzuar nga kreu i PD, Berisha. Duka, biznesmen i njohur, ėshtė akuzuar shpesh nga Berisha se monopolizoi tregun nė kohėn qė ishte ministėr i Bujqėsisė.

  Duket se gara do te jete e forte dhe brenda te djathteve. Pak dite me pare, me 2 Maj, i ftuar ne emisonin '360 Grade', ministri i qeverise 'Berisha', Sokol Olldashi gjate nje replike, permendi pikerisht Agron Duken.
  "Flet pėr vajin e sheqerin dhe harroni monopolistin, Agron Duka qė pėr 8 vjet monopolizoi sheqerin e vajin".

  (danielabonollari/BalkanWeb) [/B]
  moj Evrope moj k*rve qemotit, ndave tokat e Shqipnise me ushqye kelyshet e Rusise

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  12-02-2011
  Vendndodhja
  Antarkdite
  Postime
  629
  Faleminderit
  3
  5 falenderime nė 4 postime

  Pėr: Ish-ministri i Nanos, Duka kandidat i Republikanėve pėr deputet, nė Durrės

  Fatmir Mediu po i leviz guret Doktorit, kerkon ti marre deputete per tu bere faktor qeverisje ...... eshte bo kuplara fare kjo pune.
  moj Evrope moj k*rve qemotit, ndave tokat e Shqipnise me ushqye kelyshet e Rusise

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-01-2011
  Postime
  2,454
  Faleminderit
  1
  29 falenderime nė 26 postime

  Pėr: Ish-ministri i Nanos, Duka kandidat i Republikanėve pėr deputet, nė Durrės

  na i shpifen keta politkane ne shqiperi
  nuk kane fare objektiva, ideale duan vetem te bejne leke me ane te pushtetit. te gjithe jane burra te poshter nga familje te poshtra.

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e mesuesi_1
  Anėtarėsuar
  27-06-2009
  Vendndodhja
  ne shkolle
  Postime
  2,080
  Faleminderit
  4
  14 falenderime nė 14 postime

  Pėr: Ish-ministri i Nanos, Duka kandidat i Republikanėve pėr deputet, nė Durrės

  Citim Postuar mė parė nga Mike Oldfield Lexo Postimin
  Fatmir Mediu po i leviz guret Doktorit, kerkon ti marre deputete per tu bere faktor qeverisje ...... eshte bo kuplara fare kjo pune.
  une e mendoj ndryshe .... eshte tentativa e fudnit per te hedhur qeverine .... meh-diu duke marre duken prane bitheve te tija po tenton te ve Salen perpara nje zgjedhje .... po tenton ti jape shah-mat .... pra Sala duhet te pranoje ne aleance dukat e krimit duke ia ka futur vehtes sa krahu ose te marre distancat nga meh-didhe ki i fundit te gjeje sebepin per te dale nga qoverria diten e fundit ....

  Sala duhet te rrij ne mes te dy alternativave .... te pranoj ne heshtje dukat e krimit dhe muajin e fundit te mare distancat edhe nga meh-diu i gerdecave ....

  ki meh-diu qe me koken lart hyn neper zyrat e departamentit te shtetit benkeka aleance brenda nates me dukat e krimit per te hedhur qoverrine ne diten e fundit ....

  .
  "They will not control us, We will be victorious"

 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  12-02-2011
  Vendndodhja
  Antarkdite
  Postime
  629
  Faleminderit
  3
  5 falenderime nė 4 postime

  Pėr: Ish-ministri i Nanos, Duka kandidat i Republikanėve pėr deputet, nė Durrės

  Citim Postuar mė parė nga mesuesi_1 Lexo Postimin
  une e mendoj ndryshe .... eshte tentativa e fudnit per te hedhur qeverine .... meh-diu duke marre duken prane bitheve te tija po tenton te ve Salen perpara nje zgjedhje .... po tenton ti jape shah-mat .... pra Sala duhet te pranoje ne aleance dukat e krimit duke ia ka futur vehtes sa krahu ose te marre distancat nga meh-didhe ki i fundit te gjeje sebepin per te dale nga qoverria diten e fundit ....

  Sala duhet te rrij ne mes te dy alternativave .... te pranoj ne heshtje dukat e krimit dhe muajin e fundit te mare distancat edhe nga meh-diu i gerdecave ....
  ki meh-diu qe me koken lart hyn neper zyrat e departamentit te shtetit benkeka aleance brenda nates me dukat e krimit per te hedhur qoverrine ne diten e fundit ....

  .
  Ideja juaj zoti Mesues eshte interesante, Mediu eshte qeni i ambasades dhe nuk ben asgje pa "urdherin" e saj. Doktori sa te mbyllet mandati qeverises te marre distancat nga Mediu dhe ta mbaje sa me larg. Nuk i duhet fare ky njeri me ato pese vota qe merr, po natyrisht nuk i duhet as Duka i krimit e i Klanit te Zemunit, se pastaj votuesit te ndeshkojne po more te njejtin vendim amoral si Edveri.
  Prandaj LARGO Mediun e pas tij edhe Duken e Mafies qe menazhon pasurine e familjes se Enver Hoxhes !
  moj Evrope moj k*rve qemotit, ndave tokat e Shqipnise me ushqye kelyshet e Rusise

 6. #6
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,083
  Faleminderit
  64
  769 falenderime nė 629 postime

  Pėr: Ish-ministri i Nanos, Duka kandidat i Republikanėve pėr deputet, nė Durrės

  E bukura me ju me lart eshte se komentoni per gjera te parendesishme emocionale, dhe nuk komentoni per gjerat thelbesore:

  1. Cilat jane shanset qe Duka te fitoje ne Durres nje mandat per koalicionin e Berishes?

  2. A do te humbi apo do te fitoje koalicioni i Berishes nje mandat me shume ne Durres me kandidimin e Dukes?

  Ne fakt, une do te thosha qe strategjia e Berishe eshte shume e zgjuar. Me Duken, gjysma e socialisteve te Durresit do te votojne per Duken si person, pa e kuptuar qe votat e tyre do te shkojne per koalicionin e Berishes. Dhe nese nuk e dini, qeverine ne Tirane nuk e krijon ai qe merr vota e mandate me pak, por ai qe merr vota e mandate me shume si koalicion. Ashtu sic jam i bindur qe Duka do te kandidoje ne nje zone elektorale qe ne zgjedhjet e fundit fitoi PS e jo PD ne Durres.

  Sa per akuzat ndaj Agron Dukes, krahasimisht me socialistet e tjere te lidhur me krimin e trafiqet kriminale, ai ka nje biznes privat dhe eshte nje nga taksapaguesit me te medhenj ne vend fale atij biznesi. Dhe rasti i tij konsolidon voten e biznesit te vendit per koalicionin e Berishes dhe i rrjedh vota te majtes.

  Politika eshte aritmetike, Olimbi!

  Albo

 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  12-02-2011
  Vendndodhja
  Antarkdite
  Postime
  629
  Faleminderit
  3
  5 falenderime nė 4 postime

  Pėr: Ish-ministri i Nanos, Duka kandidat i Republikanėve pėr deputet, nė Durrės

  Shijaku sa per dijeni tende qe rri ne hamerike eshte zone tradicionalisht e djathte, aty fitoi edhe Olldashi ne 2005 kunder Dukes qe menazhon bizneset e familjes se Enver Hoxhes dhe taljoneve bashke. Sa per aritmetiken Mediut do tja kene spjegu mire ke ambasada, por te rrime e te shikojme se cdo ndodhe.
  moj Evrope moj k*rve qemotit, ndave tokat e Shqipnise me ushqye kelyshet e Rusise

 8. #8
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,083
  Faleminderit
  64
  769 falenderime nė 629 postime

  Pėr: Ish-ministri i Nanos, Duka kandidat i Republikanėve pėr deputet, nė Durrės

  Duka: Bisedat me Ramėn pėr deputet nė Durrės e Berat, nuk e mbajti premtimin

  Ish-ministri: Konkurrenca me Kokėn? Jemi tė lirė!

  “S’pranova ofertėn e Ramės i pesti nė Berat, vij nga biznesi, nuk e vuaj pjesėn ideore”


  Ish-ministri i Bujqėsisė nė kohėn e PS-sė, Agron Duka, rrėfen pėr gazetėn negociatat me Edi Ramėn dhe Fatmir Mediun pėr tė kandiduar pėr deputet mė 23 qershor. Ai shprehet se kreu i PS-sė i kishte premtuar fillimisht se do tė bėhej deputet, mė pas se nuk kishte hapėsira dhe oferta e fundit ishte vendi i pestė nė Berat. Ky pozicion u quajt jo dinjitoz nga kryetari i grupit tė punės pėr programin e zhvillimit rural nė PS, i cili mė pas bisedoi me Fatmir Mediun pėr tė qenė i pari i listės nė Durrės.

  Pėrse u larguat nga PS-ja dhe vendosėt tė kandidoni pėr Partinė Republikane?

  Unė nga viti 2009, pasi pata njė farė ftohjeje me Ramėn pėr arsye qė dihen sepse nuk mė kandidoi dhe nuk na pa si pjesė e ekipit tė tij, mė ftoi vetė. Mė tha qė ‘hajde jep kontributin tėnd, kam bėrė gabim atėherė’. Mė tha qė ‘do tė jesh deputet nė tė ardhmen’. Vazhdova punėn dhe i gjithė elektorati i zonės sime priste qė unė tė shkoja dhe tė jepja kontribut. Unė kam njė lidhje tė ngushtė me njerėzit atje, jam munduar qė tė bėj punė gjatė kohės qė kam qenė deputet i zonės dhe ministėr. Njerėzit mė duan dhe donin qė tė vinte ky lajm, kur papritur dhe kur nuk mė shkonte mendja Rama mė thėrriti dhe mė tha qė ‘nuk do jesh deputet’.

  Kur ka ndodhur ky takim?

  Ka ndodhur para dy-tri ditėsh.

  Ju dha njė ofertė tjetėr?

  Ideja nė fillim ishte qė tė mos isha fare. I thashė qė njerėzit po presin dhe nuk ėshtė normale qė tė bėhem kryetar i grupit tė punės pėr zhvillimin rural dhe unė tė bėj njė program, tė jem pjesė e tė ardhmes nė PS dhe ti mė thua qė nuk do jesh deputet pėr arsye qė nuk e marr vesh? Mė tha pastaj qė do e shoh edhe njė mundėsi dhe pastaj mė tha qė do jesh i pesti nė Berat.

  Pse nuk e pranuat?

  Nuk m’u duk dinjitoze. I thashė mė pas qė tė mundohet tė shikojė ndonjė gjė tjetėr qė tė jetė tamam dinjitoze, jo pėr mua, por pėr atė qė mė ka prezantuar nė publik. Edhe pėr faktin se PS-ja ka investuar tek unė, se nė fund tė fundit unė njė person i thjeshtė jam, por pėr njė ish-ministėr tė Bujqėsisė, kryetari i grupit tė punės pėr programin, anėtar i Asamblesė kombėtare. Unė i thashė qė dua tė jap njė farė kontributi dhe jam i detyruar tė gjej njė mėnyrė tjetėr pėr qarkun e Durrėsit.

  Mė pas kontaktuat me Mediun?

  Unė me Fatmirin kam njė miqėsi tė vjetėr, qė nga koha kur ishte Godo kryetar i PR-sė. Edhe gjatė kohės qė isha deputet kam pasur kontakte tė mira dhe tė vazhdueshme, pavarėsisht se ishim nė kampe tė ndryshme. Bėra njė takim me Fatmirin dhe i thashė qė jam nė njė gjendje tė tillė dhe dua tė jem pjesė e lojės dhe nuk dua tė largohem. Ai pa asnjė lloj kushti, qoftė edhe ideor, pranoi. Unė nuk jam shumė skrupuloz dhe kur kam qenė ministėr e deputet, i kam pasur shokė tė majtė edhe tė djathtė. Nuk e vuajta pjesėn ideore, pasi unė vij nga biznesi. Mediu ishte shumė i gatshėm qė edhe unė tė mos largohesha nga politika dhe tė mos kisha njė vdekje politike. U konsultova edhe me miqtė e mi, pėrfshi kėtu edhe socialistė qė mė thanė: “pėrderisa nuk ka rrugė tjetėr, po bėn shumė mirė”.

  Ju do jeni nė njė koalicion me PD-nė, ku Kryeministri Berisha nuk i ka kursyer kritikat ndaj jush, tė fundit para disa ditėsh. Do ta keni problem kėtė?

  Unė nuk e kam parė, por kam qenė hartues i programit tė PS-sė dhe mund tė mė ketė atakuar si kundėrshtar politik. Unė e kam marrė njė vendim tė tillė dhe nuk jam aventurier. Do tė vazhdoj nė mėnyrė institucionale dhe do marr pjesė nė vendimet qė do marrė partia.

  Berisha nuk ju ka atakuar vetėm pėr pjesėn programore, njė nga akuzat e tij tė famshme ka qenė “Duka i krimit”…

  Pėr kėto gjėra do ta takoj vetė Berishėn.

  Nė qarkun e Durrėsit, i pari nė listė nga LSI-ja do tė jetė kunati juaj, Lefter Koka. E keni menduar edhe kėtė fakt?

  Nė kėtė botė jemi tė gjithė tė lirė dhe shyqyr qė ia arritėm kėsaj dite. Ēdonjėri ka idetė dhe mendimet e tij. Secili ėshtė i lirė tė kandidojė, tė militojė dhe tė ėndėrrojė kudo qoftė. Nė botėn e zhvilluar ky fenomen ndodh edhe brenda familjes sė vogėl, jo mė nė dy familje tė ndryshme. Mua kjo mė duket e palogjikshme.

  ADI SHKEMBI

  Panorama

 9. #9
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,083
  Faleminderit
  64
  769 falenderime nė 629 postime

  Pėr: Ish-ministri i Nanos, Duka kandidat i Republikanėve pėr deputet, nė Durrės

  Citim Postuar mė parė nga Mike Oldfield Lexo Postimin
  Shijaku sa per dijeni tende qe rri ne hamerike eshte zone tradicionalisht e djathte, aty fitoi edhe Olldashi ne 2005 kunder Dukes qe menazhon bizneset e familjes se Enver Hoxhes dhe taljoneve bashke. Sa per aritmetiken Mediut do tja kene spjegu mire ke ambasada, por te rrime e te shikojme se cdo ndodhe.
  Edhe Kavaja ishte bastion i PD ku vete Berisha kandidonte, por ne zgjedhjet e fundit vendore votoi per nje kryetar bashkie socialist. Ta them kete te te kujtoj se nuk jemi ne vitin 2005, jemi ne vitin 2013. Emerimi i Dukes nga republikanet ne listat e tyre, do te thote qe votat e socialisteve te Shijakut, votat qe Duka do te marri ne zgjedhje, do te numerohen si vota te koalicionit te Berishes. Dhe cdo vote e hedhur per Duken, eshte nje vote e humbur nga koalicioni i majte. Dhe kjo nuk e pengon PD qe te kandidoje njeriun e saj ne te njejten zone me Duken. Berisha e ka ne dore qe te nxjerri nje kandidat te PD ne ate zone, qe te te beje edhe ty te lumtur, ose mund te zgjedhi qe te mos kandidoje fare nje kandidat te PD ne ate zone, e te mbeshtesi Duken, duke garantuar nje mandat ne zgjedhje.

  Ato per te cilat ju shkruani e kane emrin "emocione", keto qe une po te shkruaj e kane emrin "strategji para zgjedhore" per te minimizuar voten e kundershtarit e per te garantuar fitoren e koalicionit te djathte ne zgjedhje.

  Albo

 10. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  12-02-2011
  Vendndodhja
  Antarkdite
  Postime
  629
  Faleminderit
  3
  5 falenderime nė 4 postime

  Pėr: Ish-ministri i Nanos, Duka kandidat i Republikanėve pėr deputet, nė Durrės

  Citim Postuar mė parė nga Albo Lexo Postimin
  Edhe Kavaja ishte bastion i PD ku vete Berisha kandidonte, por ne zgjedhjet e fundit vendore votoi per nje kryetar bashkie socialist.

  Ajo puna e Kavajes eshte pak me e koklavitur, pasi parlamentin e qytetit dmth keshillin bashkiak e fitoi PD, ndersa kryetarin TRAFIKANT e fitoi Edveri. Po nejse ti "strateg" hamerikan, i "kupton" ma mire keto marifete elektorale.....
  moj Evrope moj k*rve qemotit, ndave tokat e Shqipnise me ushqye kelyshet e Rusise

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e mardo
  Anėtarėsuar
  06-04-2011
  Postime
  380
  Faleminderit
  11
  2 falenderime nė 2 postime

  Pėr: Ish-ministri i Nanos, Duka kandidat i Republikanėve pėr deputet, nė Durrės

  mire qe nuk eshte enveri gjall , se edhe ate do fuste sala ne lista

  politika eshte aritmetike , OLIMBI

 12. #12
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,083
  Faleminderit
  64
  769 falenderime nė 629 postime

  Pėr: Ish-ministri i Nanos, Duka kandidat i Republikanėve pėr deputet, nė Durrės

  Agron Duka siguron mandatin e Durrėsit

  Njė sondazh i realizuar ditėt e fundit nė Qarkun e Durrėsit, konfirmon mandatin e ish- ministrit tė Bujqėsisė, Agron Duka si deputet i Parlamentit tė ri tė Shqipėrisė. Sondazhi vlerėson se Duka do tė arrijė tė marrė vota tė mjaftueshme pėr tu shpallur deputet. Tė dhėnat e sondazhit nxjerrin nė pah njė fushatė tė qetė, tė kulturuar dhe bindėse tė kandidatit Duka nė kėtė prag procesi elektoral. Sipas sondazhit, Agron Duka, kandidat pėr deputet i Partisė Republikane, siguron vendin nė Kuvendin e ri me dominancė bindėse ndaj rivalėve tė tij. Duka shpalli kandidaturėn e tij nė Qarkun e Durrėsit, pak ditė para nisjes sė fushatės elektorale. Por pavarėsisht kėsaj, modeli i ndjekur nė fushatė dhe kontributi qė ka pasur nė qytetin e Durrėsit dhe gjithė qarkun pėr detyrat qė ka mbajtur mė parė, e kanė bėrė atė njė personazh politik qė gėzon mbėshtetjen e mjaft qytetarėve. Duka ka zhvilluar njė fushatė intensive gjatė kėtij muaji, duke zhvilluar takime nė gjithė Qarkun e Durrėsit.

  KJ

 13. #13
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,083
  Faleminderit
  64
  769 falenderime nė 629 postime

  Pėr: Ish-ministri i Nanos, Duka kandidat i Republikanėve pėr deputet, nė Durrės

  Durrės, Agron Duka: Fitova jo me listė partish, me votė popullore

  DURRES - Surpriza e zgjedhjeve parlamentare nė qarkun e Durrėsit ishte PR, e cila nė Shijak doli forcė e dytė politike. Nė njė intervistė pėr "Gazeta Shqiptare", ish-ministri socialist, Agron Duka, dje deklaroi se ndryshe nga tė gjithė deputetėt e tjerė tė partive tė mėdha qė u emėruan nga partitė nė lista, ai fitoi me elektorat tė drejtpėrdrejtė me votė popullore. Ndėrkohė, Duka tha se do tė jetė opozitar me kunatin e tij, Lefter Koka, me tė cilin ka marrėdhėnie shumė tė mira.
  Zoti Duka, si ndjeheni tani qė keni marrė mandatin e deputetit pas 8 vjetėsh?
  Jam natyrisht shumė i lumtur. Jam i nderuar, sepse marrė nė rang qarku 9600 vota dhe pas ca llogaritjesh pretendojmė pėr tė fituar mandatin e dytė nė rang qarku. Ėshtė njė fitore qė mė bėn tė shumė tė lumtur, kjo sepse tregova veten pėrballė elektoratit me dinjitet.
  Pėr ju kjo ishte njė sfidė tė kandidonit nėn siglėn e PR?
  Ishte njė kapėrcim shumė i madh, por ky ėshtė njė mandat qė e kam pėr dinjitet personal se sa pėr politikė tė mirėfilltė. Ishte njė sfidė ndaj vetes, por edhe ndaj Partisė Socialiste. E konsiderova sfidė, pasi kam fituar nė elektorat tė drejtpėrdrejtė dhe kam marrė dyfishin e votave tė parashikuara. Nuk mund tė them sesa kam fituar, por pėr njė gjė jam plotėsisht i sigurt: tė gjithė deputetėt e tjerė tė partive tė mėdha u emėruan nga partitė nė lista, ndėrsa unė kam fituar nė elektorat tė drejtpėrdrejtė me votė popullore. Ē'gėzim mund tė kenė ata qė janė emėruar nga krerėt e partive nė lista, ndėrsa unė kam punuar e kam bindur votuesit pėr tė fituar.
  Zoti Duka, sa shanse ka pėr tė marrė kandidatin e dytė?
  Edhe 1200 vota duhen, e ndėrkohė janė edhe 50 kuti ende tė pahapura. Shpresojmė deri nė momentin e fundit, pasi i dyti nė listė ėshtė Kastriot Rada nga Kruja, personalitet nė kėtė qytet. Partia Republikane ka njė traditė tė saj dhe ėshtė parti shumė e njohur nė Shqipėri. Kjo do tė thotė qė edhe pėr shkak tė punės sonė si kandidatė, por edhe pėr traditė, njerėzit na kanė votuar.
  Ju do tė jeni sė bashku me kunatin tuaj, Lefter Koka nė parlamentin e ardhshėm. Opozitarė, apo kunetėr?
  Me zotin Koka qė e kam kunat, kemi marrėdhėnie shumė tė mira. Nė parlament unė do tė jem opozitar. Kundėrshtarė politikė nė parlament. Nė kėtė parlament ka ndodhur qė do tė jenė Monika me Ilir Metėn, bashkėshortė, Ilirjan Celibashi nga PS dhe me Fatmir Mediu nga PR, edhe ca tė tjerė qė nuk i mbaj mend tani.
  Do tė qėndroni nė opozitė apo do t'i bashkoheni PS-sė, partisė suaj tė origjinės?
  E them me bindje tė plotė qė do tė jem opozitar dhe ne si PR do tė kemi grupin tonė parlamentar. Kjo pėr faktin sepse kemi fituar njė mandat nė Shkodėr, njė nė Elbasan, njė nė Tiranė dhe pretendojmė tė dytin nė Durrės.
  Kujt ia dedikoni fitoren?
  Ua dedikoj qytetarėve tė Shijakut, qė edhe pse pati njė rrymė anti tė djathtė, mė nxorėn mua dhe PR-nė forcė tė dytė politike nė kėtė qytet pas 23 vjetėsh. Pėrshėndes edhe strukturat e PR-sė nė nivel qarku, por nė veēanti vėllain tim, Armando Duka, qė menaxhoi fushatėn time elektorale.

  (er.nu/GSH/BalkanWeb)

 14. #14
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  28-09-2009
  Vendndodhja
  Ke dollari
  Postime
  1,424
  Faleminderit
  12
  52 falenderime nė 49 postime

  Pėr: Ish-ministri i Nanos, Duka kandidat i Republikanėve pėr deputet, nė Durrės

  Citim Postuar mė parė nga Albo Lexo Postimin
  Edhe Kavaja ishte bastion i PD ku vete Berisha kandidonte, por ne zgjedhjet e fundit vendore votoi per nje kryetar bashkie socialist. Ta them kete te te kujtoj se nuk jemi ne vitin 2005, jemi ne vitin 2013. Emerimi i Dukes nga republikanet ne listat e tyre, do te thote qe votat e socialisteve te Shijakut, votat qe Duka do te marri ne zgjedhje, do te numerohen si vota te koalicionit te Berishes. Dhe cdo vote e hedhur per Duken, eshte nje vote e humbur nga koalicioni i majte. Dhe kjo nuk e pengon PD qe te kandidoje njeriun e saj ne te njejten zone me Duken. Berisha e ka ne dore qe te nxjerri nje kandidat te PD ne ate zone, qe te te beje edhe ty te lumtur, ose mund te zgjedhi qe te mos kandidoje fare nje kandidat te PD ne ate zone, e te mbeshtesi Duken, duke garantuar nje mandat ne zgjedhje.

  Ato per te cilat ju shkruani e kane emrin "emocione", keto qe une po te shkruaj e kane emrin "strategji para zgjedhore" per te minimizuar voten e kundershtarit e per te garantuar fitoren e koalicionit te djathte ne zgjedhje.

  Albo
  Ja dhe nje tjeter nga perlat e tua fallxhoreske.

  Ti po flet perseri kot per Duken se nuk e di si rrodhen ngjarjet. Nuk e futi Berisha gjekundi por doli vete me PR sepse i tha Rama te kandidonte ne vend tjeter, por ai donte ne Durres dhe Rama I tha ik pirdhu.

  Eshte me mire aq nuk doli i pavarur se me kete rast mori dhe nje mandat te djathte ta sjelli majtas ti bejme nja 90 e ca se duhen!

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Anėtarėsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime nė 230 postime

  Pėr: Ish-ministri i Nanos, Duka kandidat i Republikanėve pėr deputet, nė Durrės

  Citim Postuar mė parė nga Xinxerfilli Lexo Postimin
  Ja dhe nje tjeter nga perlat e tua fallxhoreske.

  Ti po flet perseri kot per Duken se nuk e di si rrodhen ngjarjet. Nuk e futi Berisha gjekundi por doli vete me PR sepse i tha Rama te kandidonte ne vend tjeter, por ai donte ne Durres dhe Rama I tha ik pirdhu.

  Eshte me mire aq nuk doli i pavarur se me kete rast mori dhe nje mandat te djathte ta sjelli majtas ti bejme nja 90 e ca se duhen!
  kot me te pyetur, pse bie ne kondradikte me veten, edhe thua i tha rama ik e pirdhu, dhe pastaj thua, qe do e marri mandatin e djathte dhe do e sjelli majtas.

  Po mire, kot me te pyet ca eshte Agron Duka, numeror Topi?

  ca i pandehni njerzit, pa dinjitet fare?

  Sa per dijeni Agron Duka eshte nji nga bisnesmenet me te medhej ne shqiperi. Dhe ne politike u fut prej fatos nanos, jo prej partise socialiste. u fut si shpetim idrizi dhe andis harasani, qe kane qene marre me bisneset e tyre, dhe nano i afroj, sic afroj dhe edi ramen ne ps.

  Nji arsye pse u afruan keta te tre qe edhe sepse, Ilir Meta, ja kajti nonen bisnesit kur qe kryeminister, i sharroj te gjithe pervec Spartak Brahos dhe skrapallinjve. Prandaj i beri tucin Fatos Nano, me duken me shoke.

  Agron Duka e ka treguar qe eshte burre. iku ne 2005 nga politika, dhe sberi gam gam si plot te tjere. e thirri Rama, ju afrua. por ti e di ca fjalesh tha per Ramen.

  shpresojme qe rama te kete ndryshuar, pas fitores, dhe te mos kujtoj qe nejrzit jane numeror topi qe i perdor ai kur do.
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 16. #16
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-01-2011
  Postime
  2,454
  Faleminderit
  1
  29 falenderime nė 26 postime

  Pėr: Agron Duka fiton mandatin si republikan ne Durres

  kjo qe dobesia e te djathtes qe mori te dezertuarit e te majtes

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Anėtarėsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime nė 230 postime

  Pėr: Agron Duka fiton mandatin si republikan ne Durres

  po per cte djathet flet, o zit,

  merri me tradhe te gjtihe nje nga nje, qe nga berisha e deri tek me i fundit, pervec dash shehit, te gjithe te majte kane qene dhe jane.

  ska te djathte pa kthimin e prones tek i zoti.

  reforma agrare, dhe zaptimi i tokave te te tjereve, eshte ekstremizem i majte.
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 18. #18
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-01-2011
  Postime
  2,454
  Faleminderit
  1
  29 falenderime nė 26 postime

  Pėr: Agron Duka fiton mandatin si republikan ne Durres

  Citim Postuar mė parė nga Xhuxhumaku Lexo Postimin
  po per cte djathet flet, o zit,

  merri me tradhe te gjtihe nje nga nje, qe nga berisha e deri tek me i fundit, pervec dash shehit, te gjithe te majte kane qene dhe jane.

  ska te djathte pa kthimin e prones tek i zoti.
  do e shofesh tani c`fare eshte e majta. si tha rama do u japim tapine atyre qe kane 20 vjet qe e punojne token. se ne qe kemi 10 vjet ne amerike do na i marin. toka i takon atij qe e punon. berisha e beri qe cdo njeri te mar license shitje per 24 ore se ishte i djathe, shife c`ka per te bere rama. do shkoj nje licence berberi 20 mije euro.

  reforma agrare, dhe zaptimi i tokave te te tjereve, eshte ekstremizem i majte.

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Anėtarėsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime nė 230 postime

  Pėr: Agron Duka fiton mandatin si republikan ne Durres

  Citim Postuar mė parė nga Ziti Lexo Postimin
  do e shofesh tani c`fare eshte e majta. si tha rama do u japim tapine atyre qe kane 20 vjet qe e punojne token. se ne qe kemi 10 vjet ne amerike do na i marin. toka i takon atij qe e punon. berisha e beri qe cdo njeri te mar license shitje per 24 ore se ishte i djathe, shife c`ka per te bere rama. do shkoj nje licence berberi 20 mije euro.

  reforma agrare, dhe zaptimi i tokave te te tjereve, eshte ekstremizem i majte.
  o zit,

  e majta dihet, po edhe sala,

  token e gjyshit tim kujt ja dha?

  grekeve te dropullit.

  athere, cti them atij une,

  faleminderit sali efendi,

  se je ti qe na shton bagatine.

  po rri o zit, se ne asnji vend te botes sbehet kshu.

  po tokat e tiransve, ca i beri,

  u turren me kuc e me mac dhe ja u zaptuan

  te ndodhe en amerike, apo angli kjo gje?

  me thuaj ti ci ben shteti?
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 20. #20
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,083
  Faleminderit
  64
  769 falenderime nė 629 postime

  Pėr: Ish-ministri i Nanos, Duka kandidat i Republikanėve pėr deputet, nė Durrės

  Citim Postuar mė parė nga Xinxerfilli Lexo Postimin
  Ja dhe nje tjeter nga perlat e tua fallxhoreske.

  Ti po flet perseri kot per Duken se nuk e di si rrodhen ngjarjet. Nuk e futi Berisha gjekundi por doli vete me PR sepse i tha Rama te kandidonte ne vend tjeter, por ai donte ne Durres dhe Rama I tha ik pirdhu.

  Eshte me mire aq nuk doli i pavarur se me kete rast mori dhe nje mandat te djathte ta sjelli majtas ti bejme nja 90 e ca se duhen!
  Xinxerfilli i perallave, lexoi lajmet me siper jo vetem shkruaj, se i meson si rrodhen ngjarjet nga goja e vete Dukes. A nuk me thua, votat qe socialistet e Durresit i dhane Dukes, a nuk u numeruan si vota per koalicionin e Berishes? Po mandati qe fitoi, a nuk u rendit ne listen e mandateve te te djathteve? Po intervisten ku Duka thosh se "Edi Rama nuk ka tiparet e nje burri shteti" a e lexove? Sigurisht qe nuk i lexove. Lexo edhe intervisten me te fundit pas zgjedhjeve ku thote se vota e tij ne kuvend do te jete vote e opozites edhe pse kunati i tij eshte i majte.

  Dhe nje pyetje kisha une per ty: Kur tjetri te thote "ik pirdhu" para se te vije ne pushtet e para se te mbahen zgjedhje, cfare mendon se do te thote kur te jete bere kryeminister?

  Albo

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •