Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    30-03-2013
    Postime
    17

    Question Ju lutem nje pergjigje nga emigrantet qe jetojne ne Angli!

    Pershendetje emigrant te nderuar!Do deshiroja te dija se sa kam shance emigrimi ne Angli duke marre parasysh profesionin tim si mjek.Kam informacione qe ne shume shtete te evropes si ne gjermani suedi etj pranohet dhe u jepet shtetesia personave qe kane diplomuar ne mjekesi duke marre parasysh mungesen e madhe te ketyre te fundit.Dua te dij si qendron puna ne ANGLI,a pranon ky shtet azil per mjek,infermiere?

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e mitjuk
    Anėtarėsuar
    19-05-2005
    Vendndodhja
    Monaco
    Postime
    900

    Pėr: Ju lutem nje pergjigje nga emigrantet qe jetojne ne Angli!

    Blerim harroje qe ka azil,seppse mjek ka ku do dhe biles jan edhe te pa pune sepse ska vende pune siē mendohet dua te them qe hun ne pun si stazhera dhe tevjetrit largohen me motivacioonin qe te punojn ne menyr te pa mvarur,dhe harroje dhe kuptoje qe azili per ne shqiptaret ka marr fund perveē arsyeve politike dhe asaj gjakmarrjeje,kush te thot qe ke shanse dije qe do jen thjesht spekudhime dashakeqe per te ju dhen rrugen drejt europes juve duke pas parasysh shpenzimet qe do keni, une them ki kujdes une kam ne europ mbi 15 vite dhe kam 2 vjet e gjysem qe kam fitu azil humanitar ky eshte nje shans thjesht gjithsesi pyet 100 vete e bej si di vet une them kujdes kaq ta prift zoti mar
    Sa bukur eshte kur ne shpirt ke gjithmone ngrohtesi. FaLeMiNdErIt.

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •