Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 24 prej 24
 1. #21
  E dua letėrsinė Maska e Sorkadhe_Kelcyre
  Anėtarėsuar
  30-07-2005
  Vendndodhja
  me ariun polar
  Postime
  2,219
  Faleminderit
  312
  149 falenderime nė 118 postime

  Pėr: Pucrra te vogla

  Citim Postuar mė parė nga Prudence Lexo Postimin
  Jo nuk hane...por kur laj fytyren kam mje ndjesi sikur dhembin...dhe pasi kalon kohe nga larja kur i prek ato kane si dicka qe mund te hiqet ne maje,,,por sh sh te vogel ......se di cfare mund te prodhojne pucrat...

  Lekura e njeriut ka pore te cilat jane te lidhura me gjendrat e yndyrshme qe jane posht lekures . Lidhen keto me ane te disa kanaleve te vogla te cilat prodhojne nje leng vajor qe quhet Sebum. Normalisht Sebumi del nepermjet kanaleve te vogla qe lidhin gjendrat e yndyrshme , ne siperfaqe te lekures. Ne rast kur poret bllokohen, Sebumi bllokohet nen lekure duke akumuluar nje sasi lengu vajor dhe duke forumar keshtu pucrren . Prandaj pastrimi i lekures rregullisht eshte i domosdoshem , per te parandaluar akumulimin e Sebumit nen lekure.

  edhe dicka tjeter. Lexova qe s'ishe e rregullt ne perdorjen e kremit hidratues. Mendoj se duhet ta korrigjosh kete fakt. Zbutja e lekures me krem hidratues eshte e domosdoshme ne pershtatshmeri te llojit te lekures qe ke ..
  What goes around---comes around

 2. #22
  cherry blossom girl
  Anėtarėsuar
  14-05-2010
  Postime
  6,112
  Faleminderit
  55
  245 falenderime nė 202 postime

  Pėr: Pucrra te vogla

  une them te besh kuren qe te ka dhene mjeku njehere. ki durim, fatkeqesisht problemet dermatologjike kerkojne kohe..shpesh here eshte veshtire te percaktohet shkaku. mund te jete nga stresi ose stresi ka kontribuar ne shfaqjen e problemit. nese kura nuk funksionon atehere mund te besh nje patch test per alergjite dhe nje analize gjaku per probleme hormonale (kujdes kjo duhet bere ne ditet e para te ciklit, sepse perndryshe eshte e kote). mundohu te evitosh qumeshtin dhe nenproduktet e tij gjate kesaj kohe.

 3. #23
  i/e regjistruar Maska e [Elita]
  Anėtarėsuar
  15-02-2013
  Vendndodhja
  Larg!
  Postime
  444
  Faleminderit
  23
  25 falenderime nė 23 postime

  Pėr: Pucrra te vogla

  Eshte nje losion qe permban clyndamicin , nuk e si se me c emer tregtare mund ta gjesh aty.ndiq udhezimet per perdorim qe jepen aty. Besoj qe do te ndihmoje.

 4. #24
  i/e regjistruar Maska e Prudence
  Anėtarėsuar
  11-03-2008
  Postime
  2,438
  Faleminderit
  77
  124 falenderime nė 80 postime

  Pėr: Pucrra te vogla

  Sot ma zuri lia e pyllit(varicela) njerin nga cunat..... Sna u ndane pucrat...
  "Mė e mira ėshtė armike e sė mirės"

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •