Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 13
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    12-04-2013
    Postime
    24

    Pershendetje:

    Miq si jeni : Ju lutem nje ndihm sa me te sakt dhe serioze do doja se jam shum keq me jeten ' Si mund te shkoj ne canada si esht zgjedhja me e mir nese dikush nga ju ndodhet ne canada mund te me tregoj disi me mir un ndodhem ne itali por ketu spo punoj fare dhe du te shoj ne canada skam njeri te me garantoj flm te gjithve ju lutem nese dikush mendon se di dicka mund te me udhezoj... E.Taraj

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    12-04-2013
    Postime
    24

    Pėr: Pershendetje:

    ju lutem po pres ndonje pergjigje nga ju ..! Nese dhe dikush qe jeton ne canada mund tre me udhezoj flm

  3. #3
    Moderator Maska e benseven11
    Anėtarėsuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    new jersey-usa
    Postime
    13,816

    Pėr: Pershendetje:

    Provo te shkosh ne Zvicer ne ndonje rajon
    ku flitet italisht
    Mund te gjesh pune te mire,nqs ke kualifikim
    ke profesion
    E ke me te lehte te emigrosh,do kesh me pak
    shpenzime udhetimi. dhe asnje problem me
    gjuhen.Ky eshte varianti me i mire

    Per Kanada duhet te dish anglisht ose frengjisht
    kosto e jeteses eshte e larte,shtrenjtesi
    gjithandej,qerate e larta dhe per pune do e kesh
    te veshtire per arsye te gjuhes
    ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

  4. #4
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    12-04-2013
    Postime
    24

    Pėr: Pershendetje:

    sh flm por ne zvicer se kam iden se ne kanada me kan then esht pak me e lehet dhe sa te besh vend pastaj esht jeta ndryshe..!

  5. #5
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-04-2004
    Postime
    684

    Pėr: Pershendetje:

    Tungjatjeta taraj,
    Procedura e imigrimit ne Canada eshte duke pesuar ndryshime vitet e fundit keshtu qe informatat me te mira mund te marresh ne web faqen zyrtare : http://www.cic.gc.ca/english/index-can.asp
    Sa per thjeshtesim, imigrimi ne Canada mund te behet ne disa baza: kualifikim (per shkak te mungeses se punetoreve te kualifikuar ne disa profesione te caktuara), bashkim familiar (martohesh me shtetas te Canada'se), investues (ke deshire te transferosh pasurine dhe te investosh ne Canada), afarist (ke eskperience te sukseshme) dhe strehim (azil, duhet te dokumentosh se ne vendin ku jeton je i perndjekur dhe i diskriminuar ne baze te nacionalitetit, religjionit, ose orientimit seksual)

  6. #6
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    12-04-2013
    Postime
    24

    Pėr: Pershendetje:

    pershendetje Uke Topalli : nese mund te strehohem qoft dhe azil nje undesi qe mund te me realizohet mund te ket se keto se besoj un akoma profesion me diplom nuk mbroj ... faleminderit

  7. #7
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-04-2004
    Postime
    684

    Pėr: Pershendetje:

    taraj,

    a mund te dokumentosh se je i perndjekur ne vendin ku jeton? Neqoftese jo atehere nuk mund te llogaritesh ne strehim. Sa i perket profesioneve, jo te gjitha profesionet kerkojne diplom, p.sh. saldues, infermier, fermer etj. Te kisha keshilluar te hulumtosh web faqen e permendur me lart.

  8. #8
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    12-04-2013
    Postime
    24

    Pėr: Pershendetje:

    unke topalli ,
    po si mund ta dekumentoj me ndonje avokat me jep ndonje rrug zgjidhje per me shum te dergova nje sms faleminderit

  9. #9
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-06-2004
    Postime
    5,926

    Pėr: Pershendetje:

    Citim Postuar mė parė nga taraj Lexo Postimin
    ju lutem po pres ndonje pergjigje nga ju ..! Nese dhe dikush qe jeton ne canada mund tre me udhezoj flm
    mos u lodh fare me kanadane plako por hidh syte me ndonje vend tjeter, kanadaja eshte bere keq fare per letra

  10. #10
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    12-04-2013
    Postime
    24

    Pėr: Pershendetje:

    Citim Postuar mė parė nga ATMAN Lexo Postimin
    mos u lodh fare me kanadane plako por hidh syte me ndonje vend tjeter, kanadaja eshte bere keq fare per letra
    po mendohet se esh me mir nga ana ekonomike kanadaia ,un kam 3 muaj ketu ne itali dhe pa pun ketu ne rome nese ke mundesi te me ndihmosh me ndonje vend tjtr ta di per faleminderit mund dhe te me sygjerosh ndonje vend tjtr

  11. #11
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-06-2004
    Postime
    5,926

    Pėr: Pershendetje:

    Citim Postuar mė parė nga taraj Lexo Postimin
    po mendohet se esh me mir nga ana ekonomike kanadaia ,un kam 3 muaj ketu ne itali dhe pa pun ketu ne rome nese ke mundesi te me ndihmosh me ndonje vend tjtr ta di per faleminderit mund dhe te me sygjerosh ndonje vend tjtr
    anglia britania , vendet nordike , australia zelanda e re - kanadaja nuk ben letra te lodh shume, kam nje shok te toronto dhe hoqi tmerr disa vjet per te bere vellain e vet me letra , edhe une ne it jam dhe po du me ik ne france se ketu ku jam kam 1 vit e ca pa pune

    shkurt shko atje ku te japin pune - qofte kjo edhe ne vendin me te pamenduar nga ty me pare
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ATMAN : 22-04-2013 mė 09:58

  12. #12
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    12-04-2013
    Postime
    24

    Pėr: Pershendetje:

    Citim Postuar mė parė nga ATMAN Lexo Postimin
    anglia britania , vendet nordike , australia zelanda e re - kanadaja nuk ben letra te lodh shume, kam nje shok te toronto dhe hoqi tmerr disa vjet per te bere vellain e vet me letra , edhe une ne it jam dhe po du me ik ne france se ketu ku jam kam 1 vit e ca pa pune

    shkurt shko atje ku te japin pune - qofte kjo edhe ne vendin me te pamenduar nga ty me pare
    po skemi njers andej o jo vetem geeqi dhe itali kemi mbeshtetje po ska pun fare po do mundohem po nuk ke mbeshtetje esht veshtir

  13. #13
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676

    Pėr: Pershendetje:

    Citim Postuar mė parė nga Uke Topalli Lexo Postimin
    taraj,

    a mund te dokumentosh se je i perndjekur ne vendin ku jeton? Neqoftese jo atehere nuk mund te llogaritesh ne strehim. Sa i perket profesioneve, jo te gjitha profesionet kerkojne diplom, p.sh. saldues, infermier, fermer etj. Te kisha keshilluar te hulumtosh web faqen e permendur me lart.
    Je i sigurt qe nuk duhet diplome per infermieri? Dhe ne Shqiperi duhet diplome e jo me jashte. Ka profedione qe nuk kame diplome, por dub
    Feelings change - memories don't.

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •