Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 14
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e e askujt
    Anėtarėsuar
    31-03-2013
    Postime
    140

    Endrra Gjermane...

    Vjen nje moment , ku ti mendon se eshte koha per ti dhen nje drejtim me konkret nje endrre te thurrur prej shum kohesh..
    Vjen nje moment qe thua mjaft enderrova , dua ti bej gjerat realitet....un dua.....un mundem...



    Pershendetje miq . .
    Nga ajo qe lexuat me siper , besoj e kuptuat per cf behet fjal. Bashk me 4 shoqe te miat ,,, duam te shkojm ne gjermani pas studimeve , per ta ushtruar atje profesionin ton . Kemi rreth 12-14 muaj , qe po perpiqemi te gjejme nje menyre te sigurt. Kemi degjuar qe mund te aplikosh permes internetit. Kemi degjuar qe ne shqiperi egzistojn qendra qe te lidhin me gjermanin..
    Kemi degjuar.....por asgje sna jep siguri....

    Nese dikush prej jush di dicka ,, njeh dike qe mund te dij dicka.....do me bente verte nje nder. Sepse informacioni eshte ai qe vertet me duhet.
    Te jesh vajze , studente ne shqiperi....qe aspiron te shkosh jasht shtetit .....ne nje situat ku prindrit , me merakun e tyre si prinder , i tremben shum ksaj ideje, dhe perpiqen cdo moment te te bindin se nuk duhet ta besh.....nuk eshte e lehte....

    ndaj , do ju kerkoja suport , ne formen e nje informacioni me teper , se cf rruge duhet te ndjek....per te me cuar nje hap me pran endrres sime....


    Ju flm qe e lexuat shkrimin tim........kalofshi bukur ne vazhdim.....

  2. #2
    cherry blossom girl
    Anėtarėsuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095

    Pėr: Endrra Gjermane...

    nuk di si te te ndihmoj, por vetem mund te te them pac fat!

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e e askujt
    Anėtarėsuar
    31-03-2013
    Postime
    140

    Pėr: Endrra Gjermane...

    te falenderroj shum , gjithsesi ..

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e inez
    Anėtarėsuar
    09-09-2012
    Vendndodhja
    Ne fantazi.
    Postime
    1,779

    Pėr: Endrra Gjermane...

    na thuaj cprofesion ke, qe te orientojme..
    above all don't fear any difficult moment, the best comes from them..

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e e askujt
    Anėtarėsuar
    31-03-2013
    Postime
    140

    Pėr: Endrra Gjermane...

    infermieri !!......

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e inez
    Anėtarėsuar
    09-09-2012
    Vendndodhja
    Ne fantazi.
    Postime
    1,779

    Pėr: Endrra Gjermane...

    mesa di une per infermieri ka shum kerkesa ne gjermani. Ceshtja eshte se duhet te kesh njohuri shum te mira te gjuhes. Nese ke ndonje person atje qe te te hospitoje, ku te flesh a te rrish, dhe nese e di gjuhen mire mund te shkosh te interesohesh neper klinika e spitale per intervista. PAstaj nuk e di cprocedure kane per punen e konvertimit te diplomes, a per provim shteti.
    above all don't fear any difficult moment, the best comes from them..

  7. #7
    CHEERFUL GIRL
    Anėtarėsuar
    14-04-2008
    Postime
    3,536

    Pėr: Endrra Gjermane...

    Citim Postuar mė parė nga e askujt Lexo Postimin
    Vjen nje moment , ku ti mendon se eshte koha per ti dhen nje drejtim me konkret nje endrre te thurrur prej shum kohesh..
    Vjen nje moment qe thua mjaft enderrova , dua ti bej gjerat realitet....un dua.....un mundem...



    Pershendetje miq . .
    Nga ajo qe lexuat me siper , besoj e kuptuat per cf behet fjal. Bashk me 4 shoqe te miat ,,, duam te shkojm ne gjermani pas studimeve , per ta ushtruar atje profesionin ton . Kemi rreth 12-14 muaj , qe po perpiqemi te gjejme nje menyre te sigurt. Kemi degjuar qe mund te aplikosh permes internetit. Kemi degjuar qe ne shqiperi egzistojn qendra qe te lidhin me gjermanin..
    Kemi degjuar.....por asgje sna jep siguri....

    Nese dikush prej jush di dicka ,, njeh dike qe mund te dij dicka.....do me bente verte nje nder. Sepse informacioni eshte ai qe vertet me duhet.
    Te jesh vajze , studente ne shqiperi....qe aspiron te shkosh jasht shtetit .....ne nje situat ku prindrit , me merakun e tyre si prinder , i tremben shum ksaj ideje, dhe perpiqen cdo moment te te bindin se nuk duhet ta besh.....nuk eshte e lehte....

    ndaj , do ju kerkoja suport , ne formen e nje informacioni me teper , se cf rruge duhet te ndjek....per te me cuar nje hap me pran endrres sime....


    Ju flm qe e lexuat shkrimin tim........kalofshi bukur ne vazhdim.....
    Me kujton mua me disa shoqe qe benim te tilla plane Une uroj vertete qe te te shkoje sa me mbare! Nje vajz qe njoh une , mbaroi infermierine ne Tirane dhe nga interneti aplikoi edhe ajo ( sesi nuk e di por nese do do ta pyes ) ama ajo e njihte gjuhen gjermane pak a shume , e kish bere 4 vite ne gjimnaz. Normalisht te kerkojne te pakten nivelin B2. Gjithsesi do ta pyes e do te te jap info me te detajuara ishalla.

    good luck
    E ne qofte, ftohte e ngrice, ti duro se dimri do t ike nje dite...

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e e askujt
    Anėtarėsuar
    31-03-2013
    Postime
    140

    Pėr: Endrra Gjermane...

    Citim Postuar mė parė nga inez Lexo Postimin
    mesa di une per infermieri ka shum kerkesa ne gjermani. Ceshtja eshte se duhet te kesh njohuri shum te mira te gjuhes. Nese ke ndonje person atje qe te te hospitoje, ku te flesh a te rrish, dhe nese e di gjuhen mire mund te shkosh te interesohesh neper klinika e spitale per intervista. PAstaj nuk e di cprocedure kane per punen e konvertimit te diplomes, a per provim shteti.
    jo nuk kam asnje andej fatkeqsisht. Gjuhes gjermane kam pak qe i jam futur . Dhe duke qen se jam vit i 2 ne universitet......sa ta mbaroj univ , e kam mbaruar dhe kursin ...e kshu do jem pak me gati.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga e askujt : 03-04-2013 mė 08:00

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e e askujt
    Anėtarėsuar
    31-03-2013
    Postime
    140

    Pėr: Endrra Gjermane...

    Citim Postuar mė parė nga Arvima Lexo Postimin
    Me kujton mua me disa shoqe qe benim te tilla plane Une uroj vertete qe te te shkoje sa me mbare! Nje vajz qe njoh une , mbaroi infermierine ne Tirane dhe nga interneti aplikoi edhe ajo ( sesi nuk e di por nese do do ta pyes ) ama ajo e njihte gjuhen gjermane pak a shume , e kish bere 4 vite ne gjimnaz. Normalisht te kerkojne te pakten nivelin B2. Gjithsesi do ta pyes e do te te jap info me te detajuara ishalla.

    good luck
    di qe kur dicka e do me gjith zemer ,,,, eshte e sigurt qe do ta kesh ! dhe do e arrij e di
    te falenderoj....do me ndihmoje vertet shum....
    do jem ne pritje

  10. #10
    Love all, but trust a few Maska e angmokio
    Anėtarėsuar
    02-09-2011
    Vendndodhja
    AngMoKio
    Postime
    3,928

    Pėr: Endrra Gjermane...

    Citim Postuar mė parė nga e askujt Lexo Postimin
    infermieri !!......
    A nuk mendon se me kete profesion mund te shikosh ne plot vende te tjera te botes. Pse pikerisht Gjermania?
    "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e e askujt
    Anėtarėsuar
    31-03-2013
    Postime
    140

    Pėr: Endrra Gjermane...

    Citim Postuar mė parė nga angmokio Lexo Postimin
    A nuk mendon se me kete profesion mund te shikosh ne plot vende te tjera te botes. Pse pikerisht Gjermania?
    Me mire ti futesh nje rruge , dhe ta cosh deri ne fund..... Se sa te corientohesh neper 100 rrug te tjera , dhe si perfundim mos te zgjedhesh asnjeren...

  12. #12
    i/e regjistruar Maska e inez
    Anėtarėsuar
    09-09-2012
    Vendndodhja
    Ne fantazi.
    Postime
    1,779

    Pėr: Endrra Gjermane...

    duke kerku ne net gjeta kte, dhe u kujtova per ty. Nese te intereson shikoje si mundesi lidhjen me 1 agjensi :
    Kerkohen per punesim ne Nürnberg te Gjermanise, 15 infermjer.
    Kandidatet do te punesohen ne nje klinike te madhe, eksperienca nuk eshte kusht i domosdoshem. Projekti fillon ne shtator !!
    Te interesuarit duhet te kontaktojne sa me shpejte pasi qe nga e hena fillon perzgjedhja e tyre.
    E detyrueshme mesimi i gjuhes gjermane qe ndiqet prane qendres tone.
    Ndermjetesimi GRATIS !!

    Kontaktoni ne Nr e meposhtem per te rezervuar nje takim per informim!!!

    Cel: 0693456803
    E-mail karriere-in-de@hotmail.de

    Adresa Germanlingua
    Prane Stadiumit Dinamo
    Rruga Emin Duraku 100/3 Tirane
    above all don't fear any difficult moment, the best comes from them..

  13. #13
    i/e regjistruar Maska e e askujt
    Anėtarėsuar
    31-03-2013
    Postime
    140

    Pėr: Endrra Gjermane...

    shpesh kto qendrat e kurseve te huaja i perdorin kto lloj lajmerimesh thj per te shtuar klientele...
    Megjithate mund te jet e vertet ....
    Kta qe do aplikojn aty duhet patjeter ta ken diplomen , un jam akoma ne vit te 2
    gjithsesi , inez , te flm shum qe u kujtove ,,, dhe u tregove i gatshem per ndihme..
    Ndoshta dikujt tjeter do i hy ne pun .

    Un vet e gjeta zgjidhjen . Po na ndihmon nje petagogu jon..
    E ishalla na ikin gjerat mire.
    Flm te gjithve per pergjigjet....

  14. #14
    I love god
    Anėtarėsuar
    23-02-2007
    Postime
    8,043

    Pėr: Endrra Gjermane...

    Citim Postuar mė parė nga angmokio Lexo Postimin
    A nuk mendon se me kete profesion mund te shikosh ne plot vende te tjera te botes. Pse pikerisht Gjermania?
    hiqe ket firm mer pallavesh se je dhe mod.

    i bje qe une qe jam ateist,nuk jam shqiptar.na ka gjet belaja me kto fetaret

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •