Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 44
  1. #1
    I love god
    Anëtarësuar
    23-02-2007
    Postime
    8,043

    Nis aventura e ‘Big Brother 6′

    http://www.live-bba.com/2012/09/big-brother-albania-live.html


    duhet me ble tv. tjeter


    ps, nuk eshte pak lluks i tepruar ky bigi per Shqiperine?
    Ndryshuar për herë të fundit nga drague : 23-02-2013 më 17:32

  2. #2
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    16-04-2012
    Postime
    1,286

    Për: big brother albania

    ashtu esht drague,te gjitha ne reegull i ka shqipnia,vetem big brother i mugon.......pfffffffffff,kesaj i thone mos me pas brek ne meth e me shku me ble kustum....

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-08-2006
    Vendndodhja
    askund
    Postime
    9,007

    Për: big brother albania

    Citim Postuar më parë nga BLEDI_SH Lexo Postimin
    ashtu esht drague,te gjitha ne reegull i ka shqipnia,vetem big brother i mugon.......pfffffffffff,kesaj i thone mos me pas brek ne meth e me shku me ble kustum....
    nuk kena pse mu cudit ashtu e do tregu ashtu jane bleresit shifi ne fb njerez qe jetojne me borxhe vejne foto jave per jave neper lokale (shyqyr qe skam fb ma)une se shoh kete bigun vecse me ban pershtypje pse austria se ka nje te tille?
    JO SEKS PARA MARTESE

  4. #4
    I love god
    Anëtarësuar
    23-02-2007
    Postime
    8,043

    Për: big brother albania

    Citim Postuar më parë nga goldian Lexo Postimin
    nuk kena pse mu cudit ashtu e do tregu ashtu jane bleresit shifi ne fb njerez qe jetojne me borxhe vejne foto jave per jave neper lokale (shyqyr qe skam fb ma)une se shoh kete bigun vecse me ban pershtypje pse austria se ka nje te tille?
    ne jemi vipa goldi
    alles shakira i kemi

  5. #5
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-08-2006
    Vendndodhja
    askund
    Postime
    9,007

    Për: big brother albania

    flm 2013 qe na riktheve xhuxhumakun ne forum
    JO SEKS PARA MARTESE

  6. #6
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    16-04-2012
    Postime
    1,286

    Për: big brother albania

    Citim Postuar më parë nga goldian Lexo Postimin
    nuk kena pse mu cudit ashtu e do tregu ashtu jane bleresit shifi ne fb njerez qe jetojne me borxhe vejne foto jave per jave neper lokale (shyqyr qe skam fb ma)une se shoh kete bigun vecse me ban pershtypje pse austria se ka nje te tille?
    ka ne gjermani,madje diku me kapi syni nje skene elektrik blue kret si thot drague,haha, ishte nji bjonde,lene mas e pyt,po atje kane edhe te drejte mi ba, kushte te tjera,ekonomi te tjeter,e kane pak ven per bigun

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e freeopen
    Anëtarësuar
    22-07-2011
    Postime
    1,516

    Për: big brother albania

    Kam shkruar ne nje cope kartoni me germa te medha ''Ne shtepine time ndalohet kategorikisht te diskutohet per big brother,ne te kundert do tju perze nga shpia''. Sapo hyn ne korridor gjeja e pare qe bie ne sy eshte ai paralajmerim,kam rene rehat.

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e pranvera bica
    Anëtarësuar
    23-03-2009
    Vendndodhja
    Atje ku ka serenata.
    Postime
    5,874
    Postimet në Bllog
    1

    Për: big brother albania

    ...Xhuxhu! Sa e bukur kjo Arbana eeee...

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e stel.a
    Anëtarësuar
    21-02-2013
    Vendndodhja
    far away
    Postime
    77

    Për: big brother albania

    kur fillon

  10. #10
    CHEERFUL GIRL
    Anëtarësuar
    14-04-2008
    Postime
    3,536

    Për: big brother albania

    Citim Postuar më parë nga freeopen Lexo Postimin
    Kam shkruar ne nje cope kartoni me germa te medha ''Ne shtepine time ndalohet kategorikisht te diskutohet per big brother,ne te kundert do tju perze nga shpia''. Sapo hyn ne korridor gjeja e pare qe bie ne sy eshte ai paralajmerim,kam rene rehat.
    hahahah , une per vete e kam te zgjidhur. Nuk kam TV
    E ne qofte, ftohte e ngrice, ti duro se dimri do t ike nje dite...

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anëtarësuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379

    Për: big brother albania

    teta,

    s'o gjo albana,

    kam pi kafe disa vjet ne nji bar ku pinte edhe ajo,
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  12. #12
    i/e regjistruar Maska e Linda5
    Anëtarësuar
    03-10-2007
    Postime
    7,276

    Për: big brother albania

    Citim Postuar më parë nga drague Lexo Postimin
    http://www.live-bba.com/2012/09/big-brother-albania-live.html


    duhet me ble tv. tjeter


    ps, nuk eshte pak lluks i tepruar ky bigi per Shqiperine?

    Lere se u shqeva nga syte,lluks katunarie

    Nuk me pelqeu asnji konkurent deri tani.

    Ishin cop cop,pa shije fare!
    Wir leben alle unter dem gleichen Himmel, aber wir haben nicht alle den gleichen Horizont.

  13. #13
    i/e regjistruar Maska e pranvera bica
    Anëtarësuar
    23-03-2009
    Vendndodhja
    Atje ku ka serenata.
    Postime
    5,874
    Postimet në Bllog
    1

    Për: big brother albania

    Citim Postuar më parë nga Xhuxhumaku Lexo Postimin
    teta,

    s'o gjo albana,

    kam pi kafe disa vjet ne nji bar ku pinte edhe ajo,
    Pershendetje shoku !Na ka mare malli per humorin tend...si the ia ke pire lengun ne nje lokal???Haha!

    Te pyeta per Arbanen!

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e Prudence
    Anëtarësuar
    11-03-2008
    Postime
    2,419

    Për: big brother albania

    Nuk e pashe.S'me terheq.Spektakel i shtire.
    "Më e mira është armike e së mirës"

  15. #15
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676

    Për: big brother albania

    Se kam ndjek asnjehere. Na eshte bere Fb ime, si BB. Cfare nuk lexojme! Nje show i vertet!
    Feelings change - memories don't.

  16. #16
    yep Maska e Izadora
    Anëtarësuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793

    Për: big brother albania






    Nisi mbrëmjen e të shtunës plot emocione, surpriza dhe mister edicioni i gjashtë i ‘Big Brother’, aventura 100-ditore që mbledh brenda një shtëpie njerëz të panjohur, të cilët do të jenë nën vëzhgim 24 orë në 24.

    Në shtëpi aktualisht ndodhen 16 konkurrentë, secili prej tyre me një sekret ose mision të veçantë dhe qëllimi i secilit gjatë qëndrimit në shtëpi është që ta ruajë sekretin e tij sa më gjatë.

    Po cilët janë personazhet e këtij reality show?

    Banori i parë që hyri në shtëpinë më të famshme në Shqipëri ishte Iliri, një 27-vjeçar, i cili jeton prej 9 vitesh në Firence, ku pret të diplomohet për arkitekturë. Bashkë me të pragun e shtëpisë e shkeli në të njëjtën kohë edhe Joana, 26-vjeçarja nga Tirana e diplomuar për farmaci, e cila ka ëndërr të ketë një farmaci të sajën.

    Konkurrentja e tretë që hyri në shtëpi ishte Elona, e cila vjen enkas nga Parisi për t’u bërë pjesë e kësaj eksperience të jashtëzakonshme. Ajo është stiliste dhe ka punuar për shtëpi shumë të njohura të modës në Paris.

    Blendi, një tjetër banor iu bashkua shtëpisë më pas. Ky konkurrent ka një mision të veçantë…në fakt bashkë me vëllanë e tij binjak identik Andi, kanë një mision të veçante…gjatë qëndrimit të tyrë në shtëpi ata do të jenë një person i vetëm. Pra për banorët do të jetë vetëm një konkurrent, por për publikun në fakt janë dy. Ata do të vishen dhe do të sillen njësoj…le të shohim si do të shkojë!

    Olseni, nga Elbasani, por që prej vitesh jeton në Athinë u fut në shtëpi. Ai prezantohet si një djalë energjik, me shumë fantazi dhe ide, sidomos për të bërë biznes. Ky personazh i këtij ‘reality show’ futet jo me një sekret, por me një mision në BB6. Para banorëve tatuazhin, që ia ka dedikuar mamasë së tij, do ta paraqesë si tatuazhin dedikuar të dashurës.

    Banorja tjetër është Etleva, e cila vjen nga Miloti dhe prej kohësh është transferuar në Tiranë, ku ndjek studimet për sociologji. Arma e saj më e fortë është fjala dhe komunikimi, ndaj beson se kjo do ta ndihmojë shumë gjatë qëndrimit të saj në shtëpi.

    Arsimi, djali nga Prizreni, i cili punon në një organizatë humanitare, në kohën e lirë i përkushtohet pasionit të tij, fotografisë. Ai ka një studio, ku ka realizuar me dhjetëra sete fotografike. Në fund të mbrëmjes, vëllai i dha një mision Arsimit, i cili do të ketë në dorë fatin e një prej banorëve të shtëpisë. Arsimi do të zgjedhë njërin prej tyre për ta çuar në nominim të përhershëm, pra deri në fund të qëndrimit të tij në ‘Big Brother’.

    Altina vjen nga Gjakova dhe është diplomuar për aktrim në Akademinë e Arteve në Prishtinë. Ka vendosur të vijë në ‘Big Brother’ pasi mendon se një aktore do të ndihej si në shtëpinë e saj këtu.

    Banori që u fut në shtëpi më pas ishte Marselino, 25 vjec nga Berati, por prej vitesh jeton në Bari. Ai është bërë baba prej një viti dhe nga ky moment jeta e tij është e ndarë mes Tiranës dhe Barit. Në të njëjtën kohë me Marselinon u fut edhe Eldora, 27-vjeçarja që jeton në Tiranë, ka studiuar për gjermanisht, por ndërkohë ndjek studimet e dyta në degën e Infermierisë, e njëkohësisht punon në një agjenci udhëtimi.

    Banori tjetër, që është edhe me moshën më të madhe në këtë show është Xhimi 44 vjeç, i cili e ka kaluar jetën duke shëtitur e jetuar në qytetet të ndryshme të Europës, pasi gjithnjë ka dashur të jetë një shpirt i lirë. Ndërsa banorja me moshën më të re në shtëpi ështëElena, 18-vjeçarja nga Tirana, e cila është modele e suksesshme. Eshtë familjarizuar me kamerat dhe dëshiron të jetë në qendër të vëmendjes. Por ka një ves, shihet pa pushim në pasqyrë!!!

    Anaidi, 27-vjeçari nga Tirana ka studiuar për gazetari, profesion të cilin pret ende ta ushtrojë. Kryesisht është marrë me biznese private, ndërsa thotë se jeta e tij ka qenë një aventurë, ku asnjë ditë nuk i ngjante tjetrës.

    Banorja që hyri thuajse në fund në shtëpi ishte Olta, 25 vjeç nga Burreli, por që prej 15 vjetësh jeton në Londër, ku sapo ka përfunduar shkollën e lartë për biznes-ekonomi.

    Një konkurrent vjen nga Prishtina dhe ai është Shpendi, 30-vjeçar, baba i një vajze 15 muajsh. Puna e tij lidhet me një aktivitet privat.Bashkë me të hyri edhe Jonilda, e cila vjen nga Parma ku punon si laborante dentare për të qenë pjesë e këtij show.

    Cilat janë sekretet e banorëve tanë?
    1.Jam talasemik
    2.Ushtroj Taekwondo
    3.Nuk flas me babanë prej 13 muajsh
    4.Jam i martuar
    5.Do të bëj një ndërhyrje estetike gjatë qëndrimit në ‘Big Brother’
    6.Di 100 tekste kengesh përmendësh
    7.Në moshën 4-vjeçare kam pirë duhan për arsye shëndetësore
    8.Kam punuar si zhigolo
    9. Jam fans i Real Madrid
    10.Prej 11 vjetësh kujdesem për një person me nevoja specifike
    11.Kam 100 palë këpucë
    12. Kanuni ka prishur lidhjen time
    13. Jam vegjetarian

    Ashtu sikurse dihej, edhe këtë edicion e moderon Arbana Osmani, e cila veç shkathtësisë, elokuencës dhe zhdërvjellësisë për të përcjellë në mënyrë të shkëlqyeshme çdo situatë, në spektaklin e parë u shfaq jashtëzakonisht elegante me një fustan të krijuar enkas për të, nga stilistja nga Kosova Krenare Rugova. Opinionist i këtij show është Arjan Konomi.
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  17. #17
    yep Maska e Izadora
    Anëtarësuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793

    Për: big brother albania

    Citim Postuar më parë nga mia@ Lexo Postimin
    Se kam ndjek asnjehere. Na eshte bere Fb ime, si BB. Cfare nuk lexojme! Nje show i vertet!
    Big Brother nuk te afron ndonje gje edukative , perkundrazi eshte nje kaos i vertet karakteresh.
    Une vetem gjysmen pash mbreme se me zuni gjumi nen zerin e Arbanes.


    Arbana me pelqen si prezantuese , eshte e thjesht :-)
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  18. #18
    Perjashtuar nga Mod.
    Anëtarësuar
    07-09-2012
    Vendndodhja
    Ne Shqiperi
    Postime
    5,308

    Për: Nis aventura e ‘Big Brother 6′

    dje shtypa nje adrese kur dola tek faqja e big brother
    pash qe kishte chat

    shkrujata ne chat "Wtf is this shit?"

    per cfare merreni me gjera te tilla?

  19. #19
    i/e regjistruar Maska e Besoja
    Anëtarësuar
    24-07-2008
    Vendndodhja
    Prrenjas, Shqiperi
    Postime
    3,260

    Për: Nis aventura e ‘Big Brother 6′

    Kur mbaron?

  20. #20
    krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
    Anëtarësuar
    21-07-2005
    Vendndodhja
    diku neper bote
    Postime
    2,637

    Për: Nis aventura e ‘Big Brother 6′

    o njerez..
    misioni i televizionit eshte edhe edukativ..pra edukimi i shikuesve te tij..tani topja e tanit duke pare sa mbrapa bote jan shqiptaret vendosen ta sjellin kete model spektakli ku shikuesit te shihnin kulmin e hipokrizise dhe intrigave..te shihnin horllik pa pare..duke pare kete spektakel shqiptaret sidomos rinija duhet te ndihet krenare nese behet peder apo lesbike..bile ta reklamojne si vlere universale..te jet krehare qe pallohen live me ke tu dale perpara...shkurt dhe shqip..duke pare spektaklin shqiptaret duhet te ndryshojne karakterin e tyre ..duhet te behen pa shtylle kurrizore...ky eshte misioni i vellait te madh..
    a do male me debore,trima te forte dhe malsore,fort bujare dhe burrerore,shko ne kukes i ke me dore.

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •