Close
Faqja 8 prej 10 FillimFillim ... 678910 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 141 deri 160 prej 186
  1. #141
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    25-05-2008
    Postime
    3,745

    Për: Xhamitë e reja, shqetësime në Maqedoni

    Citim Postuar më parë nga Lexuesi_ Lexo Postimin
    Shembullin e paqes.
    Shpresoj se nuk e ke seriozisht ...shumica e vatrave te lufterave e konflikteve jane vende muslimane !!!

  2. #142
    Djalë Drenice Maska e Lexuesi_
    Anëtarësuar
    18-06-2010
    Vendndodhja
    Ne vendin e ngjarjeve
    Postime
    6,014

    Për: Xhamitë e reja, shqetësime në Maqedoni

    Citim Postuar më parë nga ane Lexo Postimin
    Shpresoj se nuk e ke seriozisht ...shumica e vatrave te lufterave e konflikteve jane vende muslimane !!!

    Si islami si katolicizmi si ajo feja e izraelitve judaisteve e kan prejardhjen nga lindja dhe askush s'mundet me thane qe jo.

    E keto luftra jan ka i shkaktojn keta 2 te fundit.

  3. #143
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    27-02-2013
    Postime
    59

    Për: Xhamitë e reja, shqetësime në Maqedoni

    Citim Postuar më parë nga ane Lexo Postimin
    Shpresoj se nuk e ke seriozisht ...shumica e vatrave te lufterave e konflikteve jane vende muslimane !!!
    Te sulmuara dhe okupuara nga vendet krishtere ,behu pak e sinqerte dhe thuje nuk eshte keshtu.

  4. #144
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    27-02-2013
    Postime
    59

    Për: Xhamitë e reja, shqetësime në Maqedoni

    Citim Postuar më parë nga Antiproanti Lexo Postimin
    Shembull per cka?
    Cilat jane zbulimet dhe te arriturat e tyre qe kane kontribuar ne mireqenjen e njerezimit ose te botes...
    E po haj na thuaj ti pervec 10 shteteve me te fuqishmesi USA,GJERMANI,ANGLI ,FRANCE,e mos te i permendi edhe disa shtete tjera qe ne fakt jane shtete laike dhe skane asgje te perbashket me krishterizmin,me thuaj cilat shtete te Amerikes latine qe njihen si fundament i krishterizmin ,cfare kane aritur ata pervec ,prostitucionit ,karteleve te droges dhe vrasjeve

  5. #145
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anëtarësuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386

    Për: Xhamitë e reja, shqetësime në Maqedoni

    Qeveria nuk mbrohet dikush kur e ka keq. Nuk jam protestant, jam neutral nuk bej dallime ne njerez. nuk jam profet apo mesi i dikujt. Nese maqedonasit na shtypin si shqiptare edhe ne duhet te mbrohemi nuk jam kunder shqiptareve te Maqedonise, mund t'i kritikoj disa persona te pandergjegjshem, nuk bej percarje e segregacion. I kritikoj arabet dhe profetin e tyre qe duan t'ia imponojne me dhune, ju ndoshta besoni sinqerisht ne Zot ndersa arabet e kane per t'i shfrytezuar te tjeret, fatkeqesisht edhe shume bashkekombas jane bere vegla te tyre., nuk kam asgje kunder shhqiptareve ne Maqedoni, nuk e perkrahi fene islame pasi perdore metoda jo humane duke nxitur konflikte.

    La Dova pershendetje. Normal se jam kunder vandalizmit ne fe, nuk jam kunder myslimaneve apo maqedonasve por sic e thashe jam kunder vanndalizmit ne fe. Nuk jam vellezer i maqedonasve, jam vella i shqiptareve por cka me bo qe vet na keni demonizu saqe cdo postim qe bej me sulmoni me etiketime, jeni bere njerez pa ndjenja, po me duket se po beni gara cili po me poshteron me shume me etiketime trurin e keni bere. 'Robokop'. Per pedofiline e Muhamedit e dine krejt hoxhallaret, cfare islami ju besoni?! Nese besoni ne islamin e endrrave te juaja une mund ta riperseris se ai islam nuk ekziston. Kjo eshte dashuri per shqiptaret, jam duke i sqaruar disa gjera per vetedijesimin e shqiptareve, jemi ne vetmbrojtje nga korruptimi arabo vehabist. Ata kane miliarda dollare, kane miliona propagandues, perdorin metoda me djallezoret deri ne zhdukjen fizike, une kam nje iphone ne dispozicion (edhe kompjuteri me eshte prishur, lol). Kam hyre ne 'Valle', shtir e kam me dal. Tung pershendetje nga une per forumistet.
    Ndryshuar për herë të fundit nga mesia4ever : 27-02-2013 më 15:26

  6. #146
    Style & Substance Maska e qeveriablu
    Anëtarësuar
    16-05-2011
    Postime
    1,816

    Për: Xhamitë e reja, shqetësime në Maqedoni

    Citim Postuar më parë nga ane Lexo Postimin
    Te ishte sheriati ti sdo komunikoje me mua sot , e din pse ?
    Sepse pa duar nuk do mund te shkruaje ne tastier
    Hahaha... Lere ketu @ane se ja vure vulen !...Mos e komento me kete teme.Pse ju pergjigjesh komenteve te tyre,i jep mundesi vetem te dalin nga humnera.

    Kur poenton bindshem,ska nevoje te mirresh me keta.Leri te shkepurrdhin

    P.S: Nuk e di kjo fjale " Shkepurrdhin " a perdoret ne Kosove,por per afersisht don te thote kur tenton me kembe e duar te dalish nga balta.
    Mos blej asnje prodhim qe fillon me barkodin 860 (prodhime serbe),dhe ato 520 (prodhime greke) !

  7. #147
    Style & Substance Maska e qeveriablu
    Anëtarësuar
    16-05-2011
    Postime
    1,816

    Për: Xhamitë e reja, shqetësime në Maqedoni

    Citim Postuar më parë nga jram Lexo Postimin
    Te sulmuara dhe okupuara nga vendet krishtere ,behu pak e sinqerte dhe thuje nuk eshte keshtu.
    Po Sirine qe c`do dite vriten muslimanet me njeri tjetrin,cili vend i krishter e okupoi ?

    Po EGJIPTI ?
    ... LIBANI ?
    ... SUDANIN ?
    ... TUNIZINE ?
    ... LIBIJA ?

    Etj.,kush i okupoi...Bota arapo/muslimane eshte ne lufte qytetare dhe ne pozita te mjerueshme.Gjithmon ka qene keshtu,edhe ate menjehere mbas vdekjes se Muhamedit kane filluar konfliktet per pushtet dhe vellavrasja !

    Ku ke fakt me te mire te perdhosjes se vetvetes nga ana e arabeve : Nje parti e njejte BAAS i ka formuar dy shtete (Irak dhe Siri),meqenese njerezit e njejtes parti nuk munde te pajtoheshin !

    Arabet i disiplinon vetem IZRAELI
    Mos blej asnje prodhim qe fillon me barkodin 860 (prodhime serbe),dhe ato 520 (prodhime greke) !

  8. #148
    I regjistruar diku … Maska e Le dévoué
    Anëtarësuar
    20-08-2012
    Postime
    2,185

    Për: Xhamitë e reja, shqetësime në Maqedoni

    Citim Postuar më parë nga qeveriablu Lexo Postimin
    Po Sirine qe c`do dite vriten muslimanet me njeri tjetrin,cili vend i krishter e okupoi ?

    Po EGJIPTI ?
    ... LIBANI ?
    ... SUDANIN ?
    ... TUNIZINE ?
    ... LIBIJA ?

    Etj.,kush i okupoi...Bota arapo/muslimane eshte ne lufte qytetare dhe ne pozita te mjerueshme.Gjithmon ka qene keshtu,edhe ate menjehere mbas vdekjes se Muhamedit kane filluar konfliktet per pushtet dhe vellavrasja !

    Ku ke fakt me te mire te perdhosjes se vetvetes nga ana e arabeve : Nje parti e njejte BAAS i ka formuar dy shtete (Irak dhe Siri),meqenese njerezit e njejtes parti nuk munde te pajtoheshin !

    Arabet i disiplinon vetem IZRAELI
    Po tokat tua, n'sa pjese jan te ndara ?

    Anesti dhe ane ishin te pajtimit se juve, vetem serbia e maqedonia ju diciplinon. Ti here lekund koken se po, here jo kur dikush tjeter te thot, si psh; mesia.

    Si Tetovar qe je, nuk te ka hije kjo dyftyresi, por e drejta jote qe t'ia nxish imazhin ketije qyteti madheshtor.

  9. #149
    I regjistruar diku … Maska e Le dévoué
    Anëtarësuar
    20-08-2012
    Postime
    2,185

    Për: Xhamitë e reja, shqetësime në Maqedoni

    Citim Postuar më parë nga mesia4ever Lexo Postimin
    La Dova pershendetje. Normal se jam kunder vandalizmit ne fe, nuk jam kunder myslimaneve apo maqedonasve por sic e thashe jam kunder vanndalizmit ne fe. Nuk jam vellezer i maqedonasve, jam vella i shqiptareve por cka me bo qe vet na keni demonizu saqe cdo postim qe bej me sulmoni me etiketime, jeni bere njerez pa ndjenja, po me duket se po beni gara cili po me poshteron me shume me etiketime trurin e keni bere. 'Robokop'. Per pedofiline e Muhamedit e dine krejt hoxhallaret, cfare islami ju besoni?! Nese besoni ne islamin e endrrave te juaja une mund ta riperseris se ai islam nuk ekziston. Kjo eshte dashuri per shqiptaret, jam duke i sqaruar disa gjera per vetedijesimin e shqiptareve, jemi ne vetmbrojtje nga korruptimi arabo vehabist. Ata kane miliarda dollare, kane miliona propagandues, perdorin metoda me djallezoret deri ne zhdukjen fizike, une kam nje iphone ne dispozicion (edhe kompjuteri me eshte prishur, lol). Kam hyre ne 'Valle', shtir e kam me dal. Tung pershendetje nga une per forumistet.
    Mesi,

    Ti non-stop quan profetin e muslimaneve "pedofil", dhe pas kesaj shpreson respekt edhe me te madhe se c'gezo nga ne.

    Tash krahasoi dy kulturat tona ; Ne nuk te fyejm Zotin e as Jezu Krishtin apo nenen e tij sic bejn hebrenjt, kurse ti si hebrenjt, na fyen sic din ti te fyesh !

    Degjo veten se cfar thua ; "Arabet investojn milliarda dollar per zhdukjen fizike te jo-muslimaneve", e ku e mesove ti kete o fetar ? Kush ta tha kete ?

  10. #150
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    27-02-2013
    Postime
    59

    Për: Xhamitë e reja, shqetësime në Maqedoni

    Citim Postuar më parë nga qeveriablu Lexo Postimin
    Po Sirine qe c`do dite vriten muslimanet me njeri tjetrin,cili vend i krishter e okupoi ?

    Po EGJIPTI ?
    ... LIBANI ?
    ... SUDANIN ?
    ... TUNIZINE ?
    ... LIBIJA ?

    Etj.,kush i okupoi...Bota arapo/muslimane eshte ne lufte qytetare dhe ne pozita te mjerueshme.Gjithmon ka qene keshtu,edhe ate menjehere mbas vdekjes se Muhamedit kane filluar konfliktet per pushtet dhe vellavrasja !

    Ku ke fakt me te mire te perdhosjes se vetvetes nga ana e arabeve : Nje parti e njejte BAAS i ka formuar dy shtete (Irak dhe Siri),meqenese njerezit e njejtes parti nuk munde te pajtoheshin !

    Arabet i disiplinon vetem IZRAELI

    Me fal ,po si duket nuk more vesh se cfar thashe,bota arabe nuk ekziston me diktatoret ,por diktatoreti ishin kukullat e agresoreve dhe okupuesit e ketyre vendeve arabe qe ti ceke me lart,Tunizia/Franca,Libia/Italia dhe mos te vazhdoj e di qe ti i din me mire se une ,kjo qe ndodh tani ne keto vende ,e njejta gje ndodhi edhe me shqiperine ,bile bile akoma edhe sot vazhdon ....dalloje ,pushtim,okupim nga lufta qytetare ,sepse edhe amerika ka bere lufte te tille edhe ne evrope dhe cdo kund ndodh kjo dukuri ,une flisja per nje gje ntjeter dhe dhash pergjigje dikujt tjeter

  11. #151
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    25-05-2008
    Postime
    3,745

    Për: Xhamitë e reja, shqetësime në Maqedoni

    Citim Postuar më parë nga Le dévoué Lexo Postimin
    Po tokat tua, n'sa pjese jan te ndara ?

    Anesti dhe ane ishin te pajtimit se juve, vetem serbia e maqedonia ju diciplinon. Ti here lekund koken se po, here jo kur dikush tjeter te thot, si psh; mesia.

    Si Tetovar qe je, nuk te ka hije kjo dyftyresi, por e drejta jote qe t'ia nxish imazhin ketije qyteti madheshtor.
    Kur e kam thene kete ?
    Une kam thene se me thellimin sa me shume ne fe te shqiptareve maqedoneve ju lehtesohet pune per ti sunduar e jo kete qe ke shkruar ti ,turpi ju mbulofte ,doni ta merrni ne qafe nje popull!
    Nuk e kuptoni se jeni duke i derguar uje mullinjeve te armiqve .. ??!!

  12. #152
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    25-05-2008
    Postime
    3,745

    Për: Xhamitë e reja, shqetësime në Maqedoni

    Citim Postuar më parë nga qeveriablu Lexo Postimin
    Hahaha... Lere ketu @ane se ja vure vulen !...Mos e komento me kete teme.Pse ju pergjigjesh komenteve te tyre,i jep mundesi vetem te dalin nga humnera.

    Kur poenton bindshem,ska nevoje te mirresh me keta.Leri te shkepurrdhin

    P.S: Nuk e di kjo fjale " Shkepurrdhin " a perdoret ne Kosove,por per afersisht don te thote kur tenton me kembe e duar te dalish nga balta.
    Po perdoret hahha .. fakti qe mirrem me ta eshte se me pelqen ti shoh duke u shkepurrdhur ,kete keta meritojne ,te shkepurrdhin hahha

  13. #153
    I regjistruar diku … Maska e Le dévoué
    Anëtarësuar
    20-08-2012
    Postime
    2,185

    Për: Xhamitë e reja, shqetësime në Maqedoni

    Citim Postuar më parë nga ane Lexo Postimin
    Po perdoret hahha .. fakti qe mirrem me ta eshte se me pelqen ti shoh duke u shkepurrdhur ,kete keta meritojne ,te shkepurrdhin hahha
    Te pelqen ty, te shkepurdhësh me neve, po. Me duket se je e vetmja femer qe shkepurdhe me neve, se gjete naj shoqe ?

  14. #154
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-10-2002
    Vendndodhja
    përjashtuar
    Postime
    1,008

    Për: Xhamitë e reja, shqetësime në Maqedoni

    Citim Postuar më parë nga Le dévoué Lexo Postimin
    Te pelqen ty, te shkepurdhësh me neve, po. Me duket se je e vetmja femer qe shkepurdhe me neve, se gjete naj shoqe ?
    Kanë zonë m'u shpërthy e m'u shpordhë furrunxhitë e Hajdenbregut

    *
    klipp&klar

  15. #155
    I regjistruar diku … Maska e Le dévoué
    Anëtarësuar
    20-08-2012
    Postime
    2,185

    Për: Xhamitë e reja, shqetësime në Maqedoni

    Citim Postuar më parë nga Norça.li Lexo Postimin
    Kanë zonë m'u shpërthy e m'u shpordhë furrunxhitë e Hajdenbregut

    *
    Era sa atje po ju ndjehet, era shkrum, te prisht permbrenda

    Prite tani anen kur te vien mu çkarravit edhe me tye ahahahaha po ti, mos e le hic me "shpurth" : D D

  16. #156
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    27-02-2013
    Postime
    59

    Për: Xhamitë e reja, shqetësime në Maqedoni

    Citim Postuar më parë nga qeveriablu Lexo Postimin
    Po Sirine qe c`do dite vriten muslimanet me njeri tjetrin,cili vend i krishter e okupoi ?

    Po EGJIPTI ?
    ... LIBANI ?
    ... SUDANIN ?
    ... TUNIZINE ?
    ... LIBIJA ?

    Etj.,kush i okupoi...Bota arapo/muslimane eshte ne lufte qytetare dhe ne pozita te mjerueshme.Gjithmon ka qene keshtu,edhe ate menjehere mbas vdekjes se Muhamedit kane filluar konfliktet per pushtet dhe vellavrasja !

    Ku ke fakt me te mire te perdhosjes se vetvetes nga ana e arabeve : Nje parti e njejte BAAS i ka formuar dy shtete (Irak dhe Siri),meqenese njerezit e njejtes parti nuk munde te pajtoheshin !

    Arabet i disiplinon vetem IZRAELI

    Jürgen Todenhöfer, ish-politikan dhe jurist gjerman thotë: ''Janë afro 45 shtete muslimane, asnjëra nga ato në 200 vitet e fundit nuk ka sulmuar një shtet perëndimor. Gjithmonë kemi qenë ne ata të cilët kemi sulmuar ushtarakisht. Në kryqëzatat e përgjakshme, gjatë kolonizmit, në luftën e parë dhe dytë botërore, kemi marrë pjesë në shkatërrimin masiv nën komunizmin kinez dhe atë sovjetik, në holokaust po ashtu. Pra në gjitha këto ngjarje Muslimanët NUK kanë marr pjesë por NE. Dhe kur e lexoj se në Gjermani 83% e njerzëve i quajnë Muslimanët fanatik atëherë shihet qartë se bota perëndimore nuk ka aspak njohuri mbi botën islame dhe muslimanët. Kur është puna tek fanatikët ata janë në Perëndim dhe në parlamentet perëndimore. Unë personalisht askund nuk kam gjetur dashuri dhe mikëpritje më të mirë sesa në botën islame''.

  17. #157
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anëtarësuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386

    Për: Xhamitë e reja, shqetësime në Maqedoni

    Zoteri La Dova, me keni lodhur duke i riperseritur te njejtat gjera. Une kur them i them shqiptareve se Muhamedi ka qene ..... une nuk fyej dhe nuk e kam qellim te fyej myslimanet. Une them nje te vertete qe regjistrohet ne historine islame. Shqiptaret nuk i konsideroj myslimane, si mund te fyej dike qe nuk e konsideroj mysliman. Une nuk kerkoj te me respektoni mua. Nese nje gjerman me thote se Muhamedi eshte ..... sepse eshte martuar me 9 vjecare une i them 'po ashtu ka qene'.

  18. #158

    Për: Xhamitë e reja, shqetësime në Maqedoni

    Qeveria si ske turp dhe behesh me ment e grave,nese njeh histori nuk do flisje keshtu,sikur je rritur ne mes beogradit ose ne mes parisit.Bota jote perendimore qe po ju perendon dielli kan bere masakra,vrasje,embargo dhe shkaterrime te papara dhe endej po mbroni mbeturinat e tyre?
    Do duhet libra vollluminoz per ti pershkruar dredhut dhe demet etyre per tere njerezimin...
    Fitorja e vërtetë i takon Allahut dhe besimtarëve por qafirat këtë nuk e kuptojnë.

  19. #159
    Style & Substance Maska e qeveriablu
    Anëtarësuar
    16-05-2011
    Postime
    1,816

    Për: Xhamitë e reja, shqetësime në Maqedoni

    Citim Postuar më parë nga Le dévoué Lexo Postimin
    Po tokat tua, n'sa pjese jan te ndara ?
    Nuk jan tokat shqiptare te miat !
    Anesti dhe ane ishin te pajtimit se juve, vetem serbia e maqedonia ju diciplinon. Ti here lekund koken se po, here jo kur dikush tjeter te thot, si psh; mesia.
    Jo i/e dashur @Le devoue,problemi me ty eshte se nuk dine te lexosh mes rreshtave ! Per nje lexim te tille te duhet nje performance me e larte intelektuale,nuk mjaftojne fletushkat islamike qe lexon
    Ne ne Maqedoni jemi "te c`mendur" nuk mundet askush te na disiplinoje,e aq me shume nje grup sllavesh...prrthhh

    Problemi me ty eshte qe jeton ne iluzione,qe shqiptaret e Maqedonise i perkasin proviniences tende te nje islamizmi te eger dhe jo tolerant.Shqiptaret e maqedonise e kane fene islame por jane vetem tradicionalisht te tille,e jo si enderron ti ! Ne fakt ne Maqedoni ke nje grusht shokesh dhe miqesh Taliban qe i ndajne mendimet e tuaja,te tjeret s`ta shpurrthin hic ( e din kuptimin e fjales SHPURRTHIN ? hehe).
    Per Shqiptaret e Maqedonise nuk flet TI e as Nuh Musa ( veprimtare dhe aktivist te Islamit ),por UNE !
    Si Tetovar qe je, nuk te ka hije kjo dyftyresi, por e drejta jote qe t'ia nxish imazhin ketije qyteti madheshtor.
    Hajt, mos ja fut kot,nuk jam nga Tetova por nga Kumanova.I vetmi qytet ne Maqedoni me varreza deshmoresh Shqiptare ,te rene per kauzen kombetare.
    Mos blej asnje prodhim qe fillon me barkodin 860 (prodhime serbe),dhe ato 520 (prodhime greke) !

  20. #160
    Style & Substance Maska e qeveriablu
    Anëtarësuar
    16-05-2011
    Postime
    1,816

    Për: Xhamitë e reja, shqetësime në Maqedoni

    Citim Postuar më parë nga jram Lexo Postimin
    Jürgen Todenhöfer, ish-politikan dhe jurist gjerman thotë:
    Eh,permend njeriun i cili eshte ne listen e paguar nga islamiket.
    ''Janë afro 45 shtete muslimane, asnjëra nga ato në 200 vitet e fundit nuk ka sulmuar një shtet perëndimor. Gjithmonë kemi qenë ne ata të cilët kemi sulmuar ushtarakisht. Në kryqëzatat e përgjakshme, gjatë kolonizmit, në luftën e parë dhe dytë botërore, kemi marrë pjesë në shkatërrimin masiv nën komunizmin kinez dhe atë sovjetik, në holokaust po ashtu. Pra në gjitha këto ngjarje Muslimanët NUK kanë marr pjesë por NE.
    Nuk kane marre pjese,sepse kane qene te dobet ne te gjitha aspektet.
    Kryqezatat ishin reagim i te krishtereve ndaj pushtimeve te viseve te tyre nga ana e muslimaneve.
    Shiko veprimin / ekspanzioni e muslimaneve kur ishin "ne forme",kur ishin te forte arriten deri ne France.Shiko foton poshte ... Nuk keni muskuj se perseri do e beni kete !

    Dhe kur e lexoj se në Gjermani 83% e njerzëve i quajnë Muslimanët fanatik atëherë shihet qartë se bota perëndimore nuk ka aspak njohuri mbi botën islame dhe muslimanët. Kur është puna tek fanatikët ata janë në Perëndim dhe në parlamentet perëndimore.
    Ashtu eshte fanatiket jane ne perendim !! Perendimi nuk ka gjeneruar Al Kaiden,as ekstremizem fetare,as bomba vetevrasesish,as pergjakje dhe dhjetra te vdekur ne objektet e kultit (xhami) cdo dite,as rrenim ndertesash "binjakesh",as gurezim ,as fatva per diskriminim te personave me orientime te "tjera" sexuale,as apostazi,as vrasje ambasadoresh te vendeve te huaj te motivuar nga fanatizmi...etj.
    Sot ne Europen perendimore fanatizmi i krishtere perfaqesohet vetem nga nje grusht fetaresh,te tjeret jane ne pozita agnosticizmi.
    Unë personalisht askund nuk kam gjetur dashuri dhe mikëpritje më të mirë sesa në botën islame''.
    Nuk eshte pune mikepritje,por ke qene ne mesin e nje kulture te tyre qe per teje me siguri te eshte e aferte !...Per kete te duket qe jane me te ngrohte dhe mikeprites
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura  
    Mos blej asnje prodhim qe fillon me barkodin 860 (prodhime serbe),dhe ato 520 (prodhime greke) !

Faqja 8 prej 10 FillimFillim ... 678910 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •