Close
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 44 prej 44
  1. #41
    i/e regjistruar Maska e Fehmikaciu
    Anëtarësuar
    11-01-2013
    Vendndodhja
    Prishtinë
    Postime
    1,006

    Për: Selanik, shoqatat e emigrantëve apel për çështjen e pasaportave

    Citim Postuar më parë nga KORCARI 2 Lexo Postimin
    Ketu eshte seicili per vete dhe shoqatat qe perbehen nga 10-20 anetare nuk perfaqsojne asnjeri dhe nuk i pjerth njeri!
    Kjo eshte per te ardhur keq,organizimi qenka shum i dobet,dhe nuk paska njerze qe i levizin gjerat,intersat individuale dhe kolektive paskan mbetur ne duart e fatit.
    Une personalisht jame habitur se si dikund ne ATHINE me dukej,se sa agresiv ishin demonstruesit ndaj porsonaliteteve kryesore GJERMANE,duke i paraqitur gjermanet si Fashista,kjo me ka be pershtypje,gjith ato ndihma qe i jap gjermania per te shpetuar popullin grek,dhe mosmirnjoja e tyre duke i paraqitur gjermanet si te till...

  2. #42
    i/e regjistruar Maska e KORCARI 2
    Anëtarësuar
    26-12-2012
    Vendndodhja
    Thesaloniqi
    Postime
    360

    Për: Selanik, shoqatat e emigrantëve apel për çështjen e pasaportave

    Po ku pjerth in per shqiptaret keta more,keta me teper duan dhe respektoj ne kafshet se sa shqiptaret,ketu ne dogane polici ta hedh pashaporte n surratit e ta gris pa ju bere scri terr,e ti me thua mua Germania ,protestat kunder germaniste jane te organizuara nga aparati shteteror dhe propaganda mediatike qe kontrollohet nga partite dhe politka

  3. #43
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,122
    Postimet në Bllog
    17

    Për: Selanik, shoqatat e emigrantëve apel për çështjen e pasaportave

    Citim Postuar më parë nga drague Lexo Postimin
    nje pyetje kam une:si duhet ta shkruajne ne gjendje civile Saloniki? apo selanik
    Ashtu sic shkruan ekzaktesisht certifikata e lindjes se femijes qe ka lindur jashte territorit te Shqiperise e ne nje shtet te huaj. Eshte idiotesi te mundohesh te shqiperosh vendlindjen femijeve shqiptare qe kane lindur jashte Shqiperise duke u hapur probleme nga me te ndryshmet kur levizin me ato pashaporta shqiptare neper bote. Ose nese do ta besh akoma me te thjeshte, ver ne anglisht, gjuhen nderkombetare, shtetin ku ka lindur, pa qene nevoja qe te vihet qyteti ku ka lindur.

    Eshte njesoj si femijeve te tu te lindur ne Gjermani shteti shqiptar t'iu japi nje pashaporte qe lexon: Vendlindja: Gjermani. Ne te gjitha aeroportet dhe ne te gjitha pikat e kalimit ne bote, djali yt do te ndalohej pasi policet nuk do te gjenin dot ndonje "Gjermani" ne harten e botes.

    Eshte nje gje te mos i ndihmosh emigrantet si shtet. Por te pakten mos u hap probleme idioteske si keto me lart.

    Albo

  4. #44
    i/e regjistruar Maska e peshkatari2011
    Anëtarësuar
    14-02-2011
    Postime
    258

    Për: Selanik, shoqatat e emigrantëve apel për çështjen e pasaportave

    Nese eshte e mundur,thjesht per kureshtje,,,,ndonje foto te faqes se pare te pasaportes se ndonjerit qe eshte kthyer ne kufi nga,,,,,,,,greke

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •