Close
Faqja 0 prej 5 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 99
  1. #1
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    16-04-2012
    Postime
    1,286

    Kryekomunari i Manhattan, NY i jep Spahiut "Çertifikatë Nderi"

    Nju Jork, Spahiu shpallet "Qytetar Nderi"

    Kreshnik Spahiu është shpallur “Qytetar Nderi” i Nju Jorkut në SHBA për kontributin e tij në mbrojtje të interesave të shqiptarëve brenda dhe jashtë kufijve të Shqipërisë. Vlerësimi për kreun e Aleancës Kuqezi është bërë me rastin e 5-vjetorit të pavarësisë së Kosovës.

    “Me kërkesë të rajonit të “Manhatanit” dhe Presidentit të këtij rajoni Scott M. Stringer, Kreshnik Spahiu është shpallur qytetar nderi i Nju Jorkut duke u bërë i vetmi nënshtetas i huaj që merr këtë titull në një prej Shteteve të Bashkuara të Amerikës”, thuhet në njoftimin për shtyp të AK-së.

    Gjatë fjalës së rastit, Spahiu ka ftuar emigrantët që të kontribuojnë në ndryshimin e Shqipërisë. “Sot në atdhe ju priteni si të huaj sepse qeveria jonë ju numëron si turistë dhe ju ka mohuar të drejtën për të votua. Shqiptarët nga Kosova e Çamëria, Ulqini e Tetova, Tirana e Shkodra, të gjithë në vitin 2013 duhet ta shndërrojmë nga 100-vjetori i copëtimit në nisjen e shekullit të ndryshimit të kombit shqiptarë. Ejani së bashku të ndryshojmë regjimet politike dhe ta shndërrojmë Shqipërinë në tokën e premtuar”, tha kreu i AK-së.

    /Shekulli Online/Përgatiti: F.S/

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    13-08-2012
    Postime
    193

    Për: Nju Jork, Spahiu shpallet "Qytetar Nderi"

    e vertete eshte kjo???

  3. #3
    In GoD We TrUsT !!! Maska e SaS
    Anëtarësuar
    28-11-2005
    Postime
    2,792

    Për: Nju Jork, Spahiu shpallet "Qytetar Nderi"

    Citim Postuar më parë nga ana_gend Lexo Postimin
    e vertete eshte kjo???
    mese e vertete
    YoUr DrEaM Is YoUr DeStInY...

  4. #4
    Djalë Drenice Maska e Lexuesi_
    Anëtarësuar
    18-06-2010
    Vendndodhja
    Ne vendin e ngjarjeve
    Postime
    6,014

    Për: Nju Jork, Spahiu shpallet "Qytetar Nderi"

    Duhet te hyn ne Liber Genius shqyptaret per keto gjana. Viti 2012 mbaroj duke shpall njeri tjetrin qytetar nderi, sa N'Vlore sa n'Tirane sa n'Korqe sa n'Elbasane... tani shkuam te kerkojm titujt edhe ne Njue Joerk

  5. #5
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    13-08-2012
    Postime
    193

    Për: Nju Jork, Spahiu shpallet "Qytetar Nderi"

    Citim Postuar më parë nga Lexuesi_ Lexo Postimin
    Duhet te hyn ne Liber Genius shqyptaret per keto gjana. Viti 2012 mbaroj duke shpall njeri tjetrin qytetar nderi, sa N'Vlore sa n'Tirane sa n'Korqe sa n'Elbasane... tani shkuam te kerkojm titujt edhe ne Njue Joerk
    jo me pelqeu MOTIVACIONI pra askush nuk te denon kur punon per vendin tend perkundrazi, aaaaaaaaa se harrova per filogreket e forumit, ndoshta duhet ripare ceshtja e mbeshtetjes se ceshtjes shqiptare!

  6. #6
    Perjashtuar Maska e Saimo79
    Anëtarësuar
    19-06-2012
    Postime
    36

    Për: Nju Jork, Spahiu shpallet "Qytetar Nderi"

    Citim Postuar më parë nga Lexuesi_ Lexo Postimin
    Duhet te hyn ne Liber Genius shqyptaret per keto gjana. Viti 2012 mbaroj duke shpall njeri tjetrin qytetar nderi, sa N'Vlore sa n'Tirane sa n'Korqe sa n'Elbasane... tani shkuam te kerkojm titujt edhe ne Njue Joerk
    Po kto tijtuj nuk jepen per lemosh mor Lexuesi_ por per nje arsye qe tregon merite dhe jo c'do njeri mund te marr nje titull.

  7. #7
    Perjashtuar Maska e Saimo79
    Anëtarësuar
    19-06-2012
    Postime
    36

    Për: Nju Jork, Spahiu shpallet "Qytetar Nderi"

    Citim Postuar më parë nga ana_gend Lexo Postimin
    jo me pelqeu MOTIVACIONI pra askush nuk te denon kur punon per vendin tend perkundrazi, aaaaaaaaa se harrova per filogreket e forumit, ndoshta duhet ripare ceshtja e mbeshtetjes se ceshtjes shqiptare!
    Filodreqet mos i nga se o te fshijne komentet o te perjashtoj,pastaj nja 3-4 kokrra kemi dhe jane me kimet

  8. #8
    Djalë Drenice Maska e Lexuesi_
    Anëtarësuar
    18-06-2010
    Vendndodhja
    Ne vendin e ngjarjeve
    Postime
    6,014

    Për: Nju Jork, Spahiu shpallet "Qytetar Nderi"

    Citim Postuar më parë nga ana_gend Lexo Postimin
    jo me pelqeu MOTIVACIONI pra askush nuk te denon kur punon per vendin tend perkundrazi, aaaaaaaaa se harrova per filogreket e forumit, ndoshta duhet ripare ceshtja e mbeshtetjes se ceshtjes shqiptare!


    Phaj n'koft met qeshtja shqiptare ne keta tituj na paska rru dreqi me ka krejt....

  9. #9
    Djalë Drenice Maska e Lexuesi_
    Anëtarësuar
    18-06-2010
    Vendndodhja
    Ne vendin e ngjarjeve
    Postime
    6,014

    Për: Nju Jork, Spahiu shpallet "Qytetar Nderi"

    Citim Postuar më parë nga Saimo79 Lexo Postimin
    Po kto tijtuj nuk jepen per lemosh mor Lexuesi_ por per nje arsye qe tregon merite dhe jo c'do njeri mund te marr nje titull.


    Valla se di qysh jepen veq nja e di se te shqiptart si voja pulat qysh i lshon qeshtu po jepen titujt 1 dite po 1 dite jo :-D Po s'jam kunder ketyre titujve ama perfitime nga keta tituj une spo shoh.

  10. #10
    i/e regjistruar Maska e juanito02
    Anëtarësuar
    09-07-2007
    Postime
    2,964

    Për: Nju Jork, Spahiu shpallet "Qytetar Nderi"

    Bravo Spahiu
    Shyqyr qe doli nje parti qe mbron interesat kombetare te Shqiptareve.
    Jane keta qe po demaskojne gjithe nderhyrjen greke e serbe ne Shqiperi.
    Jane keta qe po ja qesin bojen Sali tradhatarit qe kerkon te shese shume gjera vec per karriken e tij.
    Ai ka firmosur per Janullatosin, per varret greke, per marreveshjen me detin etj.
    Ai ka fazllicet kosulente ne qeverri
    E na del me patriotizem ky birbo Sali sa ja mbyllen gojen me dhune te huajt.
    Albania Uber Alles

  11. #11
    Perjashtuar Maska e Saimo79
    Anëtarësuar
    19-06-2012
    Postime
    36

    Për: Nju Jork, Spahiu shpallet "Qytetar Nderi"

    Citim Postuar më parë nga Lexuesi_ Lexo Postimin
    Valla se di qysh jepen veq nja e di se te shqiptart si voja pulat qysh i lshon qeshtu po jepen titujt 1 dite po 1 dite jo :-D Po s'jam kunder ketyre titujve ama perfitime nga keta tituj une spo shoh.
    O Shqiptart titull ktij si japin se u prishi pazaret e rregjistrimit te popullsis e te detit e kto jan njato perfitime. Nejse nejse

  12. #12
    i/e regjistruar Maska e Antiproanti
    Anëtarësuar
    28-07-2011
    Postime
    6,033

    Për: Nju Jork, Spahiu shpallet "Qytetar Nderi"

    Urime!

    Rreziku eshte qe ti merret perseri...
    Dicka e tille ka ndodhur edhe me njerez dhe cmime shume me te rendesishme.

  13. #13
    i/e regjistruar Maska e hot_prinz
    Anëtarësuar
    29-05-2007
    Vendndodhja
    Frankfurt
    Postime
    9,878

    Për: Nju Jork, Spahiu shpallet "Qytetar Nderi"

    Nese eshte i vertete lajmi,

    atehere me vjen mire, qe kauza per bashkimin e shqipetareve si nje pergjigje, per padrejtesite qe u jane bere me shekuj, eshte e drejte dhe perkrahet nga Amerika demokratike.
    Uroj Spahiun dhe u deshiroj shqipetareve bashkim sa me te madh, e armiqte vafshin per te zit e ullinit.
    tempus fugit, amor manet in aeternum corde

  14. #14
    Djalë Drenice Maska e Lexuesi_
    Anëtarësuar
    18-06-2010
    Vendndodhja
    Ne vendin e ngjarjeve
    Postime
    6,014

    Për: Nju Jork, Spahiu shpallet "Qytetar Nderi"

    Harrova t'ia uroj Titullin Kreshit ;-) Urime shpresoj edhe te tjeret me radh kshtu do i marresh as edhe ni mos t'ja lesh Salos e Edios ;-)

  15. #15
    i/e regjistruar Maska e Fehmikaciu
    Anëtarësuar
    11-01-2013
    Vendndodhja
    Prishtinë
    Postime
    1,006

    Për: Nju Jork, Spahiu shpallet "Qytetar Nderi"

    Citim Postuar më parë nga BLEDI_SH Lexo Postimin
    Nju Jork, Spahiu shpallet "Qytetar Nderi"

    Kreshnik Spahiu është shpallur “Qytetar Nderi” i Nju Jorkut në SHBA për kontributin e tij në mbrojtje të interesave të shqiptarëve brenda dhe jashtë kufijve të Shqipërisë. Vlerësimi për kreun e Aleancës Kuqezi është bërë me rastin e 5-vjetorit të pavarësisë së Kosovës.

    “Me kërkesë të rajonit të “Manhatanit” dhe Presidentit të këtij rajoni Scott M. Stringer, Kreshnik Spahiu është shpallur qytetar nderi i Nju Jorkut duke u bërë i vetmi nënshtetas i huaj që merr këtë titull në një prej Shteteve të Bashkuara të Amerikës”, thuhet në njoftimin për shtyp të AK-së.

    Gjatë fjalës së rastit, Spahiu ka ftuar emigrantët që të kontribuojnë në ndryshimin e Shqipërisë. “Sot në atdhe ju priteni si të huaj sepse qeveria jonë ju numëron si turistë dhe ju ka mohuar të drejtën për të votua. Shqiptarët nga Kosova e Çamëria, Ulqini e Tetova, Tirana e Shkodra, të gjithë në vitin 2013 duhet ta shndërrojmë nga 100-vjetori i copëtimit në nisjen e shekullit të ndryshimit të kombit shqiptarë. Ejani së bashku të ndryshojmë regjimet politike dhe ta shndërrojmë Shqipërinë në tokën e premtuar”, tha kreu i AK-së.

    /Shekulli Online/Përgatiti: F.S/
    A ka mundesi te kjartesohen arsyet ,qe ky personalitet e merr titullin e qytetarit te nderit?.

  16. #16
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    23-09-2011
    Vendndodhja
    Dardanë
    Postime
    1,813

    Për: Nju Jork, Spahiu shpallet "Qytetar Nderi"

    Citim Postuar më parë nga Fehmikaciu Lexo Postimin
    A ka mundesi te kjartesohen arsyet ,qe ky personalitet e merr titullin e qytetarit te nderit?.
    Ja ku e ke arsyen:

    Citim Postuar më parë nga BLEDI_SH Lexo Postimin
    Nju Jork, Spahiu shpallet "Qytetar Nderi"

    Kreshnik Spahiu është shpallur “Qytetar Nderi” i Nju Jorkut në SHBA për kontributin e tij në mbrojtje të interesave të shqiptarëve brenda dhe jashtë kufijve të Shqipërisë. Vlerësimi për kreun e Aleancës Kuqezi është bërë me rastin e 5-vjetorit të pavarësisë së Kosovës.

    /Shekulli Online/Përgatiti: F.S/

  17. #17
    i/e regjistruar Maska e Fehmikaciu
    Anëtarësuar
    11-01-2013
    Vendndodhja
    Prishtinë
    Postime
    1,006

    Për: Nju Jork, Spahiu shpallet "Qytetar Nderi"

    Citim Postuar më parë nga Gon! Lexo Postimin
    Ja ku e ke arsyen:
    Aha tani po e shof,faleminderit GON,metvertet nje lajme qe me ka befasuar,ky eshte nje nder i madhe,ta shofim .....

  18. #18
    i/e regjistruar Maska e shitesi
    Anëtarësuar
    17-11-2003
    Vendndodhja
    ne frymemarrjen time
    Postime
    1,069

    Për: Nju Jork, Spahiu shpallet "Qytetar Nderi"

    Sa shume propagande denigruese kemi pare ktu ne forum qe nga ai qe ka nick albo e deri te greqet e vertete dhe me e bukura ishte se e shisnin kte lloj propagande duke vendosur kembet ne murin e larte perendimor po ja qe u shkau kemba dhe ne hale te gomereve vajtshin.Respekt Spahiut per sa ka bere.
    Feja e Shqiptarit eshte Shqiptaria

  19. #19
    i/e regjistruar Maska e Fehmikaciu
    Anëtarësuar
    11-01-2013
    Vendndodhja
    Prishtinë
    Postime
    1,006

    Për: Nju Jork, Spahiu shpallet "Qytetar Nderi"

    Po me duket ky Kreshniku deshiron te veproj si CEZARI:ALEA JAGETA ESTA,pore legjionet i mungojne,a ka mbrapa qe pason MARK ANTONIN(ALBIN KURTIN),me porosit popullin ROMAK(SHQIPETARET),se cezari eshte kthyer....

  20. #20

    Për: Nju Jork, Spahiu shpallet "Qytetar Nderi"

    Ka ndonje lajm anglisht per kete?

Faqja 0 prej 5 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •