Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 16
  1. #1

    Spurdhjakėt e facebook-ut...

    Citim Postuar mė parė nga projekti21_dk Lexo Postimin
    Nga spurdhjakėt e “like”-xhinjtė e “share”-xhinjtė na ka dalė njė

    NJOFTIM
    Dje ka hyrė nė fuqi Ligji pėr fb…
    Me kėtė rast deklaroj se keqpėrdorimi i tė dhėnave tė mia personale dhe fotografive, pa pėlqimin dhe miratimin tim ėshtė shkelje sipas Konventės sė Bernit. Secili qė e lexon kėtė tekst, mund ta kopjojė dhe ta publikojė nė profiling e vet tė fb. Me kėtė, ai vihet nė mbrojtje tė Ligjit. Me kėtė rast, e njoftoj administratėn e fb, se nga ky moment NDALOHET PUBLIKIMI, KOPJIMI DHE DISTRIBUIMI I TĖ DHĖNAVE TĖ MIA PERSONALE si dhe ēdo akcion tjetėr kundėr meje nė bazė tė profilit nė fb ose nga pėrmbajtjet nė tė. Pėrmbajtja nė kėtė profil ėshtė nėn shenjėn e padukshme dhe nuk guxon tė shkilet (UKC 1 1-308-1-103 dhe Statusi romak). Tė gjithė anėtarėve u preferohet qė ta publikojnė kėtė njoftim nė kėtė ose nė formė tjetėr mė tė plotėsuar me detaje dhe hollėsi tė tjera qė kanė tė bėjnė me keqpėrdorimet e tė dhėnave nga profile nė fb dhe kėmbim-mesazhet qė kanė tė bėjnė me fb. Nėse nuk e publikoni kėtė njoftim nė murin tuaj, konsideroeht se heshtazi miratoni dhe pranoni pėrdorimin e tė dhėnave tuaja personale si dhe tė fotografive tuaja, bashkė shėnimet biografike dhe elementet tjera tė profilit.

    KUNDĖRNJOFTIM ( imi )
    Tė dashur miq tė fb. Unė gjithė kėto postime qė i kam bėrė nė fb, i kam tė ruajtuara edhe nė kompjuterin tim personal. Ēka do tė thotė kjo? Kjo do tė thotė tė dashur miq, se gjithė kėto materiale i postoj pėr ju. I postoj pėr tė komunikuar me ju. Ato qė ma merr mendja se s’janė pėr juve nuk i postoj. Fshehtėsitė ua dėrgoj miqve nėpėr e-maile. Prandaj keni lejen prej meje, sa herė tė doni, sa herė tė ju duhet, sa herė tė ju pėlqejė diēka merrni gjithė kėto materiale pėr vete a pėr miqtė tuaj.
    Kėtu nė Danimarkė as idenė nuk e kanė pėr kėtė ligj!
    Lėrini kėto marifete o miq ( disa spurdhjakė dmth) se nuk ju ka hije.
    Fundja, nuk je i obliguar tė kesh fare fb!
    . .
    "Projekti 21" nuk i bėn reklamė vetes, afirmon tė tjerėt!

  2. #2

    Pėr: Spurdhjakėt e facebook-ut...

    Ju faleminderit miq

    Aktualisht janė 28 vizitorė duke vizituar kėtė temė. (2 antarė dhe 26 vizitorė)
    "Projekti 21" nuk i bėn reklamė vetes, afirmon tė tjerėt!

  3. #3

    Pėr: Spurdhjakėt e facebook-ut...

    Shume kurioz jam bo me ta pa fytyren a te korespondon me postimet !

    Zakonisht fytyrat prej budallai ngjajne shume me veprimet e tyre dhe doja te nxirrja konkluzion a ngjajne dhe me shkrimet keto fytyra ...
    Revolution 1848

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e Prudence
    Anėtarėsuar
    11-03-2008
    Postime
    2,419

    Pėr: Spurdhjakėt e facebook-ut...

    hiē s'te mora vesh mor bir. ..... do thoshte teto Ollga
    "Mė e mira ėshtė armike e sė mirės"

  5. #5
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    21-05-2012
    Postime
    390

    Pėr: Spurdhjakėt e facebook-ut...

    Spurdhjakėt ???

    se kuptova kete fjale

  6. #6
    yep Maska e Izadora
    Anėtarėsuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793

    Pėr: Spurdhjakėt e facebook-ut...

    Nje pyetje kisha une Z. Adem :-)
    Thjesht kuriozitet sa eshte numri i miqve tuaj ne FB dhe a i konsideron te tere miq te besuar ?
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  7. #7

    Pėr: Spurdhjakėt e facebook-ut...

    Citim Postuar mė parė nga Izadora Lexo Postimin
    Nje pyetje kisha une Z. Adem :-)
    1. Thjesht kuriozitet sa eshte numri i miqve tuaj ne FB dhe
    2. a i konsideron te tere miq te besuar ?
    Pėrshėndetje Izadora.
    ( hahahah ) Ma zgjove edhe mua kureshtjen tė di sa miq kam nė fb
    1. Po paskam 1.936
    2. Te miqtė ndryshon hesapi ( si nė Fb si nė Forum). Kėta ndahen nė dy grupe: miq tė ngushtė dhe miqėsi e gjerė.

    * Miq tė nugushtė janė ata me tė cilėt njihesh mirė( miq tė femijėrisė qė je rritur me ta, miq gjatė shkollimit nė tė gjitha nivelet, miq - koleg tė punės(jo tė gjithė), miq tė aktiviteteve( ta zėme me grupe te ndryshme kulturore, revista, shkrime, publikime), miq qė tė njohin e i njeh si fytyra publike ( ta zėmė kam miq nga Radioja - njė herė si dėgjues e pastaj miq ), miq tė punės ( unė shumicėn i kam ish nxėnės tė mij si nė Kosovė, si nė Maqedoni, si nė Danimarkė bashkė me prindėrit e tyre etj etj), ke muhabet tė mirė, u beson shumėcka dhe tė besojnė poashtu.

    * Miqėsia e gjerė a e zgjeruar - edhe kjo ndahet nė dy grupe: miqėsia tungjatjeta dhe miqėsia e llumit.
    Kjo lloj miqėsie zakonisht shprehet nėėrmjet Fb dhe Forumevendaj njihet si: miqėsia e facebookut dhe miqėsia e forumeve qoftė e kėtij apo edhe forumeve tjera

    Facebook-u - (miqėsia tungjatjeta ) Kėtu njerėzit janė mė tė moderuar, mė tė matur dhe mbi tė gjitha ke mundėsi t'i zgjedhėsh. Ta zėmė kur mė bėn dikush ftesė pėr miqėsi, unė e para e punės qė bėj ėshtė vizitoj faqen e tij. Aty gati e merr atė pasqyrėn e tij. Ndaj vendosi nė do ta pranoj, a jo.

    Atė llumin nuk e pranoj fare.

    Forumet: Kėtu ndryshon puna. Kėtu nuk ke mundėsi ta ndash miqėsinė tungjatjeta nga llumi. Kėtu njerėzit dalin me nofka ( anonimė ). Ai kur del me nofkė nuk e ka mė veten nėn kontroll fare. Kėtu njerėzia shpalosin shpirtin e tyre, sa nganjėherė, kur lexon shkrimet e disave thua o zot a ėshtė njeri a kafshė a cka ėshtė puna e tij. Mirėpo, edhe kėtu ka njerėz tė mirė. Unė kam kontaktuar edhe me forumistė dhe vėrtet nuk jam zhgėnjyer.

    Ue paskam shkruar tepėr!

    Tash unė kam njė pyteje pėr ty: mos jemi miq nė FB?

    P.S. Se po mė mbetet merak pa e shtuar edhe njė fjali: Nė kėtė forum ka ndonjė tip kaq tė poshter sa them: o zot, kėtė njeri edhe kudra ( bushrta ) po ta kishte pjellė, mė tė ndėrgjegjshėm e mė tė ndershėm do ta kishte bėrė!
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga projekti21_dk : 20-02-2013 mė 14:17
    "Projekti 21" nuk i bėn reklamė vetes, afirmon tė tjerėt!

  8. #8
    100%shqiptare Maska e loneeagle
    Anėtarėsuar
    25-04-2002
    Vendndodhja
    not where i want to be
    Postime
    4,224

    Pėr: Spurdhjakėt e facebook-ut...

    As qe e kuptova per cfare behet fjale. Nese behet fjale per privatesine e nje individi, informaciontet, foto etc. qe ti vendos ne faqen tende kane te drejte ti shikojne vetem miqt por keto mund te perdoren/shperndahen qe mund ti bien ne dore individve/organizatave qe ti nuk i ke autorizuar.

    pyetje: pse nuk i thone facebook por facebook-ut lol
    I LOVE GOD

    j&g

  9. #9

    Pėr: Spurdhjakėt e facebook-ut...

    Citim Postuar mė parė nga loneeagle Lexo Postimin
    As qe e kuptova per cfare behet fjale. Nese behet fjale per privatesine e nje individi, informaciontet, foto etc. qe ti vendos ne faqen tende kane te drejte ti shikojne vetem miqt por keto mund te perdoren/shperndahen qe mund ti bien ne dore individve/organizatave qe ti nuk i ke autorizuar.

    pyetje: pse nuk i thone facebook por facebook-ut lol
    pėrshėndetje loneeagle, askush nuk ėshtė i detyruar/obliguar tė hap facebook!
    "Projekti 21" nuk i bėn reklamė vetes, afirmon tė tjerėt!

  10. #10

    spurdhjakėt kanė bėrė kėtė njoftim

    Nga spurdhjakėt e “like”-xhinjtė e “share”-xhinjtė na ka dalė njė

    NJOFTIM
    Dje ka hyrė nė fuqi Ligji pėr fb…
    Me kėtė rast deklaroj se keqpėrdorimi i tė dhėnave tė mia personale dhe fotografive, pa pėlqimin dhe miratimin tim ėshtė shkelje sipas Konventės sė Bernit. Secili qė e lexon kėtė tekst, mund ta kopjojė dhe ta publikojė nė profiling e vet tė fb. Me kėtė, ai vihet nė mbrojtje tė Ligjit. Me kėtė rast, e njoftoj administratėn e fb, se nga ky moment NDALOHET PUBLIKIMI, KOPJIMI DHE DISTRIBUIMI I TĖ DHĖNAVE TĖ MIA PERSONALE si dhe ēdo akcion tjetėr kundėr meje nė bazė tė profilit nė fb ose nga pėrmbajtjet nė tė. Pėrmbajtja nė kėtė profil ėshtė nėn shenjėn e padukshme dhe nuk guxon tė shkilet (UKC 1 1-308-1-103 dhe Statusi romak). Tė gjithė anėtarėve u preferohet qė ta publikojnė kėtė njoftim nė kėtė ose nė formė tjetėr mė tė plotėsuar me detaje dhe hollėsi tė tjera qė kanė tė bėjnė me keqpėrdorimet e tė dhėnave nga profile nė fb dhe kėmbim-mesazhet qė kanė tė bėjnė me fb. Nėse nuk e publikoni kėtė njoftim nė murin tuaj, konsideroeht se heshtazi miratoni dhe pranoni pėrdorimin e tė dhėnave tuaja personale si dhe tė fotografive tuaja, bashkė shėnimet biografike dhe elementet tjera tė profilit.
    "Projekti 21" nuk i bėn reklamė vetes, afirmon tė tjerėt!

  11. #11

    Unė kam bėrė kėtė kundėrnjoftim

    KUNDĖRNJOFTIM ( imi )
    Tė dashur miq tė fb. Unė gjithė kėto postime qė i kam bėrė nė fb, i kam tė ruajtuara edhe nė kompjuterin tim personal. Ēka do tė thotė kjo? Kjo do tė thotė tė dashur miq, se gjithė kėto materiale i postoj pėr ju. I postoj pėr tė komunikuar me ju. Ato qė ma merr mendja se s’janė pėr juve nuk i postoj. Fshehtėsitė ua dėrgoj miqve nėpėr e-maile. Prandja keni lejen prej meje, sa herė tė doni, sa herė tė ju duhet, sa herė tė ju pėlqejė diēka merrni gjithė kėto materiale pėr vete a pėr miqtė tuaj.
    Kėtu nė Danimarkė as idenė nuk e kanė pėr kėtė ligj!
    Lėrini kėto marifete o miq ( disa spurdhjakė dmth) se nuk ju ka hije.
    Fundja, nuk je i obliguar tė kesh fare fb!
    "Projekti 21" nuk i bėn reklamė vetes, afirmon tė tjerėt!

  12. #12
    100%shqiptare Maska e loneeagle
    Anėtarėsuar
    25-04-2002
    Vendndodhja
    not where i want to be
    Postime
    4,224

    Pėr: Spurdhjakėt e facebook-ut...

    Citim Postuar mė parė nga ademgashi_dk Lexo Postimin
    pėrshėndetje loneeagle, askush nuk ėshtė i detyruar/obliguar tė hap facebook!
    E vertet, por per ata qe zgjedhin ta hapin edhe zgjedhin cilin pranojn si shoke/shoqe dmth bejne selection s'ka perse fb ose ata qe jane ne fb te abuzojne me privatesine e tjetrit. Askush nuk eshte i detyruar te blej makine por per ata qe blejne nuk do te thote qe ne kemi te drejte ta perdorim makinen e tyre pa lejen e tyre ose ta demtojme makinen e tjetrit.
    I LOVE GOD

    j&g

  13. #13

    Pėr: Spurdhjakėt e facebook-ut...

    mė falni paska dalė dy herė!!
    kėrkoj ndjesė.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga projekti21_dk : 20-02-2013 mė 14:55
    "Projekti 21" nuk i bėn reklamė vetes, afirmon tė tjerėt!

  14. #14

    Pėr: Spurdhjakėt e facebook-ut...

    Citim Postuar mė parė nga loneeagle Lexo Postimin
    E vertet, por per ata qe zgjedhin ta hapin edhe zgjedhin cilin pranojn si shoke/shoqe dmth bejne selection s'ka perse fb ose ata qe jane ne fb te abuzojne me privatesine e tjetrit. Askush nuk eshte i detyruar te blej makine por per ata qe blejne nuk do te thote qe ne kemi te drejte ta perdorim makinen e tyre pa lejen e tyre ose ta demtojme makinen e tjetrit.

    nė postimin nė facebuk e ke njė pėrgjigje qė edhe ua mė duket e qėlluar: kėtu ėshtė nga Mėsuesi dardan.
    "Projekti 21" nuk i bėn reklamė vetes, afirmon tė tjerėt!

  15. #15

    Pėr: Spurdhjakėt e facebook-ut...

    Citim Postuar mė parė nga DiGiT@LiFE Lexo Postimin
    Spurdhjakėt ???

    se kuptova kete fjale
    pėrgjigjen e paske nė signaturėn tėnde: gėrmo o tare gėrmo, se @@ e mia do gjesh!

    prandaj gėrmo dhe gjej kuptimin e kėsaj fjale, ndryshe, sic ke thėnė vetė: "@@ e mia do gjesh"
    "Projekti 21" nuk i bėn reklamė vetes, afirmon tė tjerėt!

  16. #16

    Pėr: Spurdhjakėt e facebook-ut...

    Citim Postuar mė parė nga EuroStar1 Lexo Postimin
    1. Shume kurioz jam bo me ta pa fytyren a te korespondon me postimet !

    2.Zakonisht fytyrat prej budallai ngjajne shume me veprimet e tyre dhe doja te nxirrja konkluzion a ngjajne dhe me shkrimet keto fytyra ...
    1. Po mor si nuk ka mundėsi. Futu nė fb tim dhe shiko sa tė duash, kliko kėtu

    2. Po mor edhe kėtė e vėrteton qė tani. Merr njė psyrė dhe vare nė mur. Shikoje veten... jo, jo, jo mos e bėj kėtė, mo shiko veten se kam frikė jo vetėm se do ta thyesh pasqyrėn, por edhe do ta shembėsh murin nga trishtimi!
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga projekti21_dk : 20-02-2013 mė 15:08
    "Projekti 21" nuk i bėn reklamė vetes, afirmon tė tjerėt!

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •