Close
Faqja 7 prej 7 FillimFillim ... 567
Duke shfaqur rezultatin 121 deri 139 prej 139
  1. #121
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657

    Pėr: Syri i Artė 2013. Pjesa I. -Vende.

    Citim Postuar mė parė nga teta Lexo Postimin
    se nuk po kuptoi shum ,ka kohe te votoi edhe une?
    Fotografia 5: Qyteti Poshte Bedenave 5 pike
    Fotografia 3: Dubrovnik Qyteti i Vjeter 3 pike
    Fotografia 6: Mali i Tartarit 1 pike
    . sa e forte kjo.
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  2. #122
    i/e regjistruar Maska e teta
    Anėtarėsuar
    25-10-2005
    Postime
    2,005

    Pėr: Syri i Artė 2013. Pjesa I. -Vende.

    me vonese e?
    pertova te lexoi ca shkruhet me posht,shikova vetem fotot te fillimi

    ok sorry do jem me e kujdeseshme here tjeter

  3. #123
    i/e regjistruar Maska e hot_prinz
    Anėtarėsuar
    29-05-2007
    Vendndodhja
    Frankfurt
    Postime
    9,878

    Pėr: Syri i Artė 2013. Pjesa I. -Vende.

    Citim Postuar mė parė nga teta Lexo Postimin
    me vonese e?
    pertova te lexoi ca shkruhet me posht,shikova vetem fotot te fillimi

    ok sorry do jem me e kujdeseshme here tjeter

    Teta ,
    me mire me vonese, se sa fare.
    tempus fugit, amor manet in aeternum corde

  4. #124
    i/e regjistruar Maska e teta
    Anėtarėsuar
    25-10-2005
    Postime
    2,005

    Pėr: Syri i Artė 2013. Pjesa I. -Vende.

    o hot,se te kam shok te ngusht
    po te pyes ty ,ama me kusht qe mos te degjojn keta tjeter,
    .Si este puna qe ketu postoka foto vete bvizion??!! nuk kan te drejt tjeret?

  5. #125
    i/e regjistruar Maska e hot_prinz
    Anėtarėsuar
    29-05-2007
    Vendndodhja
    Frankfurt
    Postime
    9,878

    Pėr: Syri i Artė 2013. Pjesa I. -Vende.

    Citim Postuar mė parė nga teta Lexo Postimin
    o hot,se te kam shok te ngusht
    po te pyes ty ,ama me kusht qe mos te degjojn keta tjeter,
    .Si este puna qe ketu postoka foto vete bvizion??!! nuk kan te drejt tjeret?

    Teta, do me m'zhyt ne komplote kunder qeverise, apo si e ke hallin?
    Teta afroma veshin, xhan kompeticioni ka perfunduar dhe mendoj se eshte e padeshirueshme te diskutojme dhe te vendosim foto qe i japin drejtim tjeter temes, kuptove?
    tempus fugit, amor manet in aeternum corde

  6. #126
    i/e regjistruar Maska e teta
    Anėtarėsuar
    25-10-2005
    Postime
    2,005

    Pėr: Syri i Artė 2013. Pjesa I. -Vende.


  7. #127
    progress Maska e BvizioN
    Anėtarėsuar
    18-03-2005
    Vendndodhja
    UK
    Postime
    3,119

    Pėr: Syri i Artė 2013. Pjesa I. -Vende.

    teta.... po te lexosh pak a shume mbi menyren se si eshte organizuar konkursi do kuptosh perse postimet jane bere nga une
    Une jam thjesht pastruesi/kujdestari i seksionit dhe jo dikush me grada

    Ne lidhje me kritikat dhe diskutimet ne lidhje me fotot! Me ben shume pershtypje se shumica jane perqendruar ne pstprocesimin e fotos (ngjyra/kontasrt/mprehtesi/etj) dhe nuk po lexoj shume mbi kompozicionin e fotove! Personalisht per mua, ajo cfare perfshin ne kornize, menyra se si, kendi dhe lidhja e gjerave ne kompozicion ka po aq, mos te them me teper rendesi sesa postprocesimi. Une mendoj se postprocesimi eshte nje menyre shume personale interpretimi dhe eshte e natyrshme te ndryshoje nga nje person tek tjetri! Flas per veten time sigurisht.... ajo qe me godet fillimisht ne nje foto eshte permbajtja e saj dhe menyra se si eshte fotografuar. Cfare eshte munduar fotografi te permbledhe ne fotografi, kendi dhe lidhja e gjerave me njera tjetern ne foto.

    PS: Fotografia qe kam prezantuar une mund te mos jete fotografia me e mire qe kam shkrepur ndonjehere por ju siguroj qe nuk eshte as me e keqja qe kam shkrepur
    Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

  8. #128
    i/e regjistruar Maska e teta
    Anėtarėsuar
    25-10-2005
    Postime
    2,005

    Pėr: Syri i Artė 2013. Pjesa I. -Vende.

    kuptuar.
    tani une vlersim profesonal as ja kam iden se si behet.por te perzgjedhja ime qe bera jam fokusu te tema dhe impresioi qe marr

    qyteti posht bedenave -identitet
    dubrovniku-eufori
    mali-spontanitet ,relax

  9. #129
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657

    Pėr: Syri i Artė 2013. Pjesa I. -Vende.

    Bardhi se me dole ne shteg . Me c'pashe as ti as Alketi po as te tjeret se moret shume seriozisht. Sepse psh Alketit ja dallova foton lol, por ai ka shume me te mira se ajo. E te tjeret. Por si here e pare do thoja pas gjithe atij diskutimi e sterrdiskutim, mire dhe kaq qe u zhvillua. Po keep up it all of you. Per dashurine dhe ndjesine, kenaqesine qe u jep kamera qe kur vendos syrin ne fokus. Aty eshte magjia,perceptimi I fotografise. Ajo kapja e castit me nje shikim dhe click. Anyway, hopefully next time
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga PINK : 20-02-2013 mė 15:10
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  10. #130
    i/e regjistruar Maska e Elian70
    Anėtarėsuar
    30-07-2006
    Vendndodhja
    Vlorė
    Postime
    1,938

    Pėr: Syri i Artė 2013. Pjesa I. -Vende.

    hahahahahahahaaaaaaaaa
    Po kur jeni neper aropllana si ja beni??????!!!!!! o pilooooooot mbaje pak sa te kap kendin, hahahahahahahahahaaaaaa.

  11. #131
    Perjashtuar nga Mod.
    Anėtarėsuar
    07-09-2012
    Vendndodhja
    Ne Shqiperi
    Postime
    5,308

    Pėr: Syri i Artė 2013. Pjesa I. -Vende.

    Citim Postuar mė parė nga hot_prinz Lexo Postimin
    Teta ,
    me mire me vonese, se sa fare.
    si puna e ketj plakut thuaj

  12. #132
    progress Maska e BvizioN
    Anėtarėsuar
    18-03-2005
    Vendndodhja
    UK
    Postime
    3,119

    Pėr: Syri i Artė 2013. Pjesa I. -Vende.

    Citim Postuar mė parė nga Elian70 Lexo Postimin
    hahahahahahahaaaaaaaaa
    Po kur jeni neper aropllana si ja beni??????!!!!!! o pilooooooot mbaje pak sa te kap kendin, hahahahahahahahahaaaaaa.
    Per cilin do qe e merr seriozisht fotografine dhe qe deshiron te beje fotografi cilesore, fotografia nga aeroplani eshte jashte te gjitha opsioneve per kete arsye. - Ke nje dopio xham te trashe qe ndan objektivin e aparatit me pamjen qe do fotografosh qe mjerisht ne te shumten e rasteve eshte me njolla dhe pika dhe qe krijon reflektime apo pasqyrime. Dhe ndodhja ne nje objekt qe eshte ne levizje nuk ndihmon shume po ashtu. Por qe fotografite me celulare etj jane te zakonshme. Gjithsesi, ka patur raste qe nga dritarja e aeroplanit ne nje moment te pershtatshem nga nje fotografist profesional mund te jete bere nje foto fantastike. Personalisht as qe e marr mundimin ta nxjerr aparatin SLR kur jam ne avion.
    Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

  13. #133
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    05-11-2009
    Postime
    2,382

    Pėr: Syri i Artė 2013. Pjesa I. -Vende.

    Citim Postuar mė parė nga Toffee Lexo Postimin
    Jam dakort me ty..konkursi eshte dicka publike edhe per qejf po zhvillohet.
    E rendesishme eshte te pelqehet nga anetaret e forumit dhe te votohet po nga ata.
    Edhe njė festival kėnge ėshtė diēka publike, pėr publikun bėhet, pėr qejf, por kėngėn mė tė mirė nuk e vendos publiku, e vendos juria, se publiku nuk merr vesh. Ja shiko kėngėn e lalit, kėnga mė e pėlqyer nga publiku. Shiko sa vizita ka, po shkon rreth 7 milion, ndėrsa njė kėngė vėrtet e bukur nuk i ka as disa mijėra shikime. Por kjo nuk do thotė se kėnga e lalit ėshtė mė e bukur.

    Anėtarėt mund tė marrin pjesė nė konkurs duke i parė fotot, jo duke votuar. Pasi juria zgjedh foton mė tė mirė, atėherė tema mund tė hapet pėr komente nga anėtarėt.


    Tani po them ca fjalė pėr foton fituese. Ku ishin dobėsitė?

    E para ėshtė se nuk qe futur nė kuadrat ajo qė duhej tė futej, ai horizonti i bardhė ėshtė i tepėrt dhe e dėmton foton. Tjetra ėshtė se fotografia qe e mbiekspozuar, dhe kjo kuptohet te gurėt aty afėr, qė tė lėbyrin sytė. Po t'ia ulėsh ekspozimin, fotografia do tė dalė e errėt, e po tė merresh me pjesė tė veēanta, i humbet origjnalitetin dhe e bėn jonatyrale. Prandaj duhen rregulluar parametrat nė aparat, qė tė mos kesh probleme tė tilla mė pas. Gjithashtu fotografia ka ngjyra shumė tė theksuara e tė ndezura, aq sa duken jonatyrale, dhe kjo kuptohet te deti ngjyrė manushaqe.

    Natyra ėshtė e bukur, dhe kjo ėshtė arsyeja qė ėshtė zgjedhur, por si fotografi ka probleme. Ajo fotografi ėshtė si puna e njė fustani me xixa, qė mund tė mos ketė prerje ose copė tė mirė, por bie nė sy tė publikut nga xixat.


    Citim Postuar mė parė nga Toffee Lexo Postimin
    ps: rregullorja eshte vene kshu qe nuk ja vlen te diskutohet dicka e tille.
    Rregullorja ndryshon nė varėsi tė situatave dhe duhet tė jetė nė shėrbim tė sė mirės.

  14. #134
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657

    Pėr: Syri i Artė 2013. Pjesa I. -Vende.

    Citim Postuar mė parė nga Elian70 Lexo Postimin
    hahahahahahahaaaaaaaaa
    Po kur jeni neper aropllana si ja beni??????!!!!!! o pilooooooot mbaje pak sa te kap kendin, hahahahahahahahahaaaaaa.
    Lere ne plane po une kam kaq kohe kur kthehem nga puna, eshte nje tip si liqen ku pasqyrohet dielli kur perendon. E sa here kaloj me makine, ne levizje e siper e studioj se ku mund te ndaloj makinen dhe ku eshte spot me I mire. E kete Pune kam muaj qe e bej. Not to mention sa here them - do marr cameran me vete prape asnjehere nuk e bej. E ta bej short, ai vendi eshte I rrethuar me tela. Po dhe po ndalova skam ku parkoj . Aty ku edhte the best spot, I can't . Kshu dhe puna e pilotit. lol
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  15. #135
    progress Maska e BvizioN
    Anėtarėsuar
    18-03-2005
    Vendndodhja
    UK
    Postime
    3,119

    Pėr: Syri i Artė 2013. Pjesa I. -Vende.

    Bato, te kuptoj mire por kjo menyre e te votuarit me juri nxjerr probleme te tjera. Kush e cakton Jurine? Ne jemi ne nje forum virtual dhe ska asnje evidence konkrete qe dikush nga ne eshte profesionist dhe jo thjeshte entuziast ne fushen e fotografise. Do krijonte pakenaqesi tek konkuruesit te cilet pastaj do kishin pakenaqesi ne lidhje me vlersimet. Do ulte interesin e shumices per mendimin tim. Nejse... keto jane gjera qe mund ti diskutojme tek tema tjeter.


    Citim Postuar mė parė nga -BATO- Lexo Postimin
    Por kjo nuk do thotė se kėnga e lalit ėshtė mė e bukur.
    .
    Ajo kenga me siper kenga me e degjuar ne Shqiperi? Kemi ik krejt per lesh.

    PINK, ke te drejte ne lidhje me cilesite e fotove. Ne fakt une te tregohem realist nuk kisha asnje pretendim te isha dhe i dyti nga fundi, keshtu qe nga njera ane duhet ta shikoj si sukses

    Po seriozisht tani, shpresoj qe ne pjeset e tjera te kemi krijime me cilesore dhe me teper konkurues.
    Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

  16. #136
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657

    Pėr: Syri i Artė 2013. Pjesa I. -Vende.

    Ne gjithe boten e civilizuar dhe moderne eshte publiku I gjere qe vendos per suksesin e artistit. Ne cdo fushe te artit. Nje artist pa fans eshte si peshk pa uje. Edhte ide absurde!!! Ne cdo konkurs mund te kete juri, por fjalen e fundit e ka publiku. Shume e thjeshte dhe llogjike.
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  17. #137
    i/e regjistruar Maska e April
    Anėtarėsuar
    28-04-2012
    Postime
    36

    Pėr: Syri i Artė 2013. Pjesa I. -Vende.

    Citim Postuar mė parė nga BvizioN Lexo Postimin
    Ne lidhje me kritikat dhe diskutimet ne lidhje me fotot! Me ben shume pershtypje se shumica jane perqendruar ne pstprocesimin e fotos (ngjyra/kontasrt/mprehtesi/etj) dhe nuk po lexoj shume mbi kompozicionin e fotove! Personalisht per mua, ajo cfare perfshin ne kornize, menyra se si, kendi dhe lidhja e gjerave ne kompozicion ka po aq, mos te them me teper rendesi sesa postprocesimi. Une mendoj se postprocesimi eshte nje menyre shume personale interpretimi dhe eshte e natyrshme te ndryshoje nga nje person tek tjetri! Flas per veten time sigurisht.... ajo qe me godet fillimisht ne nje foto eshte permbajtja e saj dhe menyra se si eshte fotografuar. Cfare eshte munduar fotografi te permbledhe ne fotografi, kendi dhe lidhja e gjerave me njera tjetern ne foto.

    PS: Fotografia qe kam prezantuar une mund te mos jete fotografia me e mire qe kam shkrepur ndonjehere por ju siguroj qe nuk eshte as me e keqja qe kam shkrepur
    Ne fakt kompozimi, kendi i fotografimit, ekspozimi jane kryesoret ne fotografi dhe ate qe do te percjellesh. te pakten per mua. por ai postprocesimi eshte kushti k.o. per te bere ndryshimin mes te mireve.

    Nese nisemi e flasim per fotografi te mirefillte nje foto te shkrepur nga avioni, keq puna. mundesisht dhe me flash. e ku ka si ajo foto.

    Mund te beni juri, por lereni te kene thjesht veto. le te jete shumica qe voton, perderisa dhe synimi per cdo foto ai eshte. pavarsisht gustove e menyres se gjykimit e shqyrtimit.

  18. #138
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    22-03-2003
    Postime
    10,240

    Pėr: Syri i Artė 2013. Pjesa I. -Vende.

    . . .
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga no name : 21-02-2013 mė 20:56 Arsyeja: gabim

  19. #139
    i/e regjistruar Maska e Vdekja
    Anėtarėsuar
    20-06-2007
    Postime
    268

    Pėr: Syri i Arte 2013. Pjesa I. -Vende.

    Citim Postuar mė parė nga BvizioN Lexo Postimin
    Fotografia 6: Mali i Tartarit


    Malin nuk e shoh dot! M'ndihmon dikush?
    Nuk jam unė qė ju thėrras ,por jeni ju qė vini tek unė!

Faqja 7 prej 7 FillimFillim ... 567

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •