Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 35
 1. #1
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  23-09-2011
  Vendndodhja
  Dardanė
  Postime
  1,817
  Faleminderit
  3
  20 falenderime nė 19 postime

  Perkufizime te Fan S.Nolit per krahinat shqiptare

  Perkufizime te Fan S.Nolit per krahinat shqiptare


  Per shkak te fshirjes se postimit tim nje dite me pare dua te hap nje tem ne vete per te sjell ketu perkufizimet e Nolit per disa krahina shqiptare. Kete gje po e bej, sepse nje anetare dje kerkoi qe ne se dikush di dicka se cfare mendimesh ka pasur Noli per shqiptaret e Kosoves dhe une e sjella ketu, por fatkeqesisht dikush nga moderatoret me fshiu postimin. Ndoshta e ka bere kete, sepse ato vargje i kane turbulluar pak filogreket, por ortodokset shqiptare skane pse te mos e pranojne kete perceptim te Nolit rreth shqiptareve te Kosoves, dhe se ne i duam shqiptaret e vertete, qofshin ata cfare do feje, sepse i kemi vellezer apo jo....:

  A do trima dhe sejmene

  Kapardisur kudo vene

  Gjume naten te mos flene

  Per tre Mirditas bej bene.  A te duhen genjeshtare,

  Matrapaze e kokethare

  Reren te ta shesin per fare

  Merr Krutan dhe je i lare.  A te duhen luftetare,

  A do botes t'i vesh zjarr

  Do arratine armiku te marre

  Merr nja dhjete Kosovare.  Po qejflinj a te duhen

  Qe me jevga duan te kruhen

  Zonja qe pjellin ēdo vit

  Veē Elbasani i rrit.  Do dembele per Stamboll

  Mos u lodh, e bridh dynjane

  Ne Tirane rrjesht taborre

  Vetem ty zgjasesh nje dore.  Hall i madh me Skraparlline

  Ka rrezik te hash dhe dru

  Dy ministra le ti lene

  Se na duhen dhe pa tru.  Do ministra Kolonjare

  Se mbahen burra me mend

  Duan kudo te jene te pare

  Ne mexhlis dhe ne kuvend.  Njerez te zgjuar me lezet

  Qe i gjen nga ēdo ane

  Qe te bejne hallve dhe salep

  Keta jane mjeshtrit Dibrane  A do njerez per ahengje

  Per tryeze dhe per kuvend

  Burra e gra kercejne me loder

  Keta i gjen veē ne Shkoder  A do male me debore

  Trima te forte e malesore

  Fort bujjare e burrerore

  Shko ne Kukes e i ke ne dore.  Keta Matjane burra te zot

  Qe dikur kane bere barot

  Se I njeh gjithe vendi mbare

  Jane te afte per xhandare.  A do budallenj

  Ca gomar e ca kopuk

  Shko e merri mu ne Puke  Kerko hoxhe e kerko prift

  Mos bridh e mos u ngjit

  Se si keta qe bejne mekat

  I gjen vetem ne Berat


  Ne se do burra llafazane

  Qe ēudisin gjithe dynjane

  Rrine tere dites rruges

  Nga keta gjen plot ne Durres.  Po kerkove kokepalare

  Kryengrites dhe gomare

  Qe punet te shkojne vaj

  Shko e merri ne Kavaje.


  A do te rruash florine

  Katandine dhe shtepine

  Me dy qofte mbush sinine

  Ec e merr Gjirokastrine.


  Dy gjera mos i harro Vlores

  Se ky faj lahet me gjak

  Ver nishanet dhe shiritat

  Kesaj pune i vene kapak.  Do te hash e te besh qejf

  Sofra si per mbret

  Pasterti e per hyzmet

  Te tille gjen vec ne Permet  Do per pune nje Korēar

  I ke bujq e ustallare

  Per qejf bashke hapur vene

  Krahe e koke s'u kane te share.  A do uret njerezit te rrine

  Ne komande te mbash njerezine

  Ne terbiet te vesh njerezine

  Merr te gjithe Laberine.  Do budallenj, hajvane me dy kembe

  Qe nuk dina as sit e hane

  Ku t'I flasesh te te vene

  Dil e shetit tere Myzeqene.

  Te gjitha keto jane te verteta

  Shpresoj qe te mos me fshihet tani e gjithe tema
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Gon! : 17-12-2012 mė 05:52

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e peshkatari2011
  Anėtarėsuar
  14-02-2011
  Postime
  261
  Faleminderit
  3
  2 falenderime nė 2 postime
  Gono,i ka ra m,te ai plaku shkret mer jahu po me ne tironcit,sikur e ka tepru i cik

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-01-2011
  Postime
  2,454
  Faleminderit
  1
  29 falenderime nė 26 postime
  me korcaret e ka tepruar nje cik
  korcaret nuk jane vetem bujq
  ai urren qytetet e medha, tiranen, shkodren, korcen, elbasanin
  ky eshte mendimi i fan nolit si permetar qe ishte
  pra atij i pelqejne kolonjaret, permetaret, skrapallinjte, per cudi edhe dibranet e mirditoret, e kuksianet

 4. #4
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  23-09-2011
  Vendndodhja
  Dardanė
  Postime
  1,817
  Faleminderit
  3
  20 falenderime nė 19 postime
  Citim Postuar mė parė nga peshkatari2011 Lexo Postimin
  Gono,i ka ra m,te ai plaku shkret mer jahu po me ne tironcit,sikur e ka tepru i cik

  Citim Postuar mė parė nga Ziti Lexo Postimin
  me korcaret e ka tepruar nje cik
  korcaret nuk jane vetem bujq
  ai urren qytetet e medha, tiranen, shkodren, korcen, elbasanin
  ky eshte mendimi i fan nolit si permetar qe ishte
  pra atij i pelqejne kolonjaret, permetaret, skrapallinjte, per cudi edhe dibranet e mirditoret, e kuksianet
  hahahaa.. sbesoj qe i ka futur fund e koke kot me kot jo, dicka te verteta ka rreth ketyre perkufizimeve, edhe ju e dini kete apo jo...?? lol

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Akili-A
  Anėtarėsuar
  06-11-2006
  Postime
  2,976
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga Gon! Lexo Postimin
  Perkufizime te Fan S.Nolit per krahinat shqiptare


  Per shkak te fshirjes se postimit tim nje dite me pare dua te hap nje tem ne vete per te sjell ketu perkufizimet e Nolit per disa krahina shqiptare. Kete gje po e bej, sepse nje anetare dje kerkoi qe ne se dikush di dicka se cfare mendimesh ka pasur Noli per shqiptaret e Kosoves dhe une e sjella ketu, por fatkeqesisht dikush nga moderatoret me fshiu postimin. Ndoshta e ka bere kete, sepse ato vargje i kane turbulluar pak filogreket, por ortodokset shqiptare skane pse te mos e pranojne kete perceptim te Nolit rreth shqiptareve te Kosoves, dhe se ne i duam shqiptaret e vertete, qofshin ata cfare do feje, sepse i kemi vellezer apo jo....:
  cfare thua mor kinez. tani ke hapur syte ti. kur e kemi lexuar ne Nolin ti flisje serbisht akoma.

  ju kosovaret shihni vetem grek dhe serb ne ender????? kok qekiq.
  Te gjithe ankohen se s`kane para....por asnje nuk ankohet se nuk ka tru

 6. #6
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  23-09-2011
  Vendndodhja
  Dardanė
  Postime
  1,817
  Faleminderit
  3
  20 falenderime nė 19 postime
  Citim Postuar mė parė nga Akili-A Lexo Postimin
  cfare thua mor kinez. tani ke hapur syte ti. kur e kemi lexuar ne Nolin ti flisje serbisht akoma.

  ju kosovaret shihni vetem grek dhe serb ne ender????? kok qekiq.
  Upsss... te dogjen legenin si me barut ato fjalet qe ka thene Noli per shqiptaret e Kosoves si duket apo jo... ?? Shiqo Akili, ne mund te ballafaqohemi ndoj here ndoshta, e atehere do e shohim se kush eshte kinezi, cili eshte greku e cili eshte shqiptari, edhe nga pamja e jashtme mund te krahasohemi, sepse greku dallon shume nga shqiptari apo jo..!! lol . Plote 100 vite vuajtje ne kurr nuk kemi folur serbishten vellau me vellane, pervec atehere kur na eshte imponuar te flasim me armikun. Madje madje te siguroj qe cdo here me se shumti vetem 30% e populsise shqiptare ka mundur te komunikoj me serbet serbisht, kurse pjesa tjeter ska qare koken per kete serbishten dhe serbet. Akilleee, ne Kosove tash e 109 vite e edhe me pare gjithqka ka frymezuar shqip brenda popullsise shqiptare... Ne kemi mesuar cdo here shqip, ne kemi kenduar shqip, ne edhe kemi luftuar shqip. E thashe edhe me larte, une keto perkufizime i soolla, sepse mbreme pyeti nje anetare se 'cfare mendime ka pasur Noli per shqiptaret e Kosoves, ne se di dikush dicka', dhe une i solla ato vargje mbreme, por cuditerisht dikush m'i kishte fshire, shktu qe sot i solla prap... PELCIT GREKOFIL

  P s. Ju grekofilet tash e 10 vite vetem shqiptaret e Kosoves i parafytyroni e i enderroni, kete e keni thene edhe vete, ju eshte futur frika ne palc!!

  Uroj qe vazhdimisht keto vargje t'i enderroni:

  A te duhen luftetare,

  A do botes t'i vesh zjarr


  Do arratine armiku te marre

  Merr nja dhjete Kosovare.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Gon! : 17-12-2012 mė 19:17

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Akili-A
  Anėtarėsuar
  06-11-2006
  Postime
  2,976
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga Gon! Lexo Postimin
  Upsss... te dogjen legenin si me barut ato fjalet qe ka thene Noli per shqiptaret e Kosoves si duket apo jo... ?? Shiqo Akili, ne mund te ballafaqohemi ndoj here ndoshta, e atehere do e shohim se kush eshte kinezi, cili eshte greku e cili eshte shqiptari, edhe nga pamja e jashtme mund te krahasohemi, sepse greku dallon shume nga shqiptari apo jo..!! lol . Plote 100 vite vuajtje ne kurr nuk kemi folur serbishten vellau me vellane, pervec atehere kur na eshte imponuar te flasim me armikun. Madje madje te siguroj qe cdo here me se shumti vetem 30% e populsise shqiptare ka mundur te komunikoj me serbet serbisht, kurse pjesa tjeter ska qare koken per kete serbishten dhe serbet. Akilleee, ne Kosove tash e 109 vite e edhe me pare gjithqka ka frymezuar shqip brenda popullsise shqiptare... Ne kemi mesuar cdo here shqip, ne kemi kenduar shqip, ne edhe kemi luftuar shqip. E thashe edhe me larte, une keto perkufizime i soolla, sepse mbreme pyeti nje anetare se 'cfare mendime ka pasur Noli per shqiptaret e Kosoves, ne se di dikush dicka', dhe une i solla ato vargje mbreme, por cuditerisht dikush m'i kishte fshire, shktu qe sot i solla prap... PELCIT GREKOFIL

  P s. Ju grekofilet tash e 10 vite vetem shqiptaret e Kosoves i parafytyroni e i enderroni, kete e keni thene edhe vete, ju eshte futur frika ne palc!!

  Uroj qe vazhdimisht keto vargje t'i enderroni:

  A te duhen luftetare,

  A do botes t'i vesh zjarr


  Do arratine armiku te marre

  Merr nja dhjete Kosovare.
  pse jeni kaq te frustruar ju kosovaret?????
  Te gjithe ankohen se s`kane para....por asnje nuk ankohet se nuk ka tru

 8. #8
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  23-09-2011
  Vendndodhja
  Dardanė
  Postime
  1,817
  Faleminderit
  3
  20 falenderime nė 19 postime
  Citim Postuar mė parė nga Akili-A Lexo Postimin
  pse jeni kaq te frustruar ju kosovaret?????
  Ti me te vertete duhet ti frikesohesh bashkimit te Shqiperise me Kossoven, se ne se do Zoti e te behet ky bashkim... atehere 'paska me t'honger noma e zeze more qyqan'

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e Akili-A
  Anėtarėsuar
  06-11-2006
  Postime
  2,976
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga Gon! Lexo Postimin
  Ti me te vertete duhet ti frikesohesh bashkimit te Shqiperise me Kossoven, se ne se do Zoti e te behet ky bashkim... atehere 'paska me t'honger noma e zeze more qyqan'
  deri dje kisha nje medyshje, por tani u binda 100% qe shqiperia nuk duhet te bashkohet me kosoven.
  Te gjithe ankohen se s`kane para....por asnje nuk ankohet se nuk ka tru

 10. #10
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  23-09-2011
  Vendndodhja
  Dardanė
  Postime
  1,817
  Faleminderit
  3
  20 falenderime nė 19 postime
  Citim Postuar mė parė nga Akili-A Lexo Postimin
  deri dje kisha nje medyshje, por tani u binda 100% qe shqiperia nuk duhet te bashkohet me kosoven.
  Hahaha... sepse thua ti apo jo?! Sepse te hyri frika ne palc tani eeeee...??

  Ne themi; cfare te mbjellesh do te korresh

  Mire e ka thene Noli, ne se nuk ia do te miren kombin shqiptare atehere ti je armik i kombit shqiptar, dhe shqiptqret e Kosoves cdo here i kane detyruar te arratisen armiqet e kombit...
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Gon! : 17-12-2012 mė 19:48

 11. #11
  abc Maska e POKO
  Anėtarėsuar
  05-03-2009
  Postime
  1,630
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga Akili-A Lexo Postimin
  deri dje kisha nje medyshje, por tani u binda 100% qe shqiperia nuk duhet te bashkohet me kosoven.
  gjysma e kombit e me shume biles,ka mbet jashte asaj qe quhet shqiperi sot...desht e s'deshet ju grekofilet rraciste fetare,bashkimi do behet realitet me emer te Zotit.


  CIA dhe GRU: Si do tė jetė Europa nė 2020
  Kosova, Ēamėria dhe njė pjesė e Maqedonisė i bashkohen Shqipėrisė. Modeli i ri gjeografik, kontinenti “plak” mes ndarjeve dhe bashkimeve, ja modeli i ri i servirur nga shėrbimet sekrete ruse dhe amerikane.
  Njerezit qe kafshojne doren e atij qe i ushqen,zakonisht lepijne kepucet e atyre qe i godasin.

 12. #12
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  18-04-2011
  Postime
  30
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga Gon! Lexo Postimin
  Hahaha... sepse thua ti apo jo?! Sepse te hyri frika ne palc tani eeeee...??

  Ne themi; cfare te mbjellesh do te korresh

  Mire e ka thene Noli, ne se nuk ia do te miren kombin shqiptare atehere ti je armik i kombit shqiptar, dhe shqiptqret e Kosoves cdo here i kane detyruar te arratisen armiqet e kombit...
  Goni -Dy gjera . Hitleri vuri zjarrin botes mbare ,deri sot nuk eshte lavderuar nga kush . dhe ndersa ne ne Shqiperi festojme pervjetoret e Arberorit Gjergj Kastriotit JU ne Kosove festoni pervjetoret e turkut Sulltan Muratit . Ju jeni turq ose keni rene ne dashuri me ( dhunuesin ) pushtuesin . E perfytyron dot qe mbas 110 vjetesh bijte tuaj te perkujtojne Krajl Dushanin dhe Milloshevicin ?

 13. 2 antarėt mė poshtė falenderuan kacauni pėr mendimin e shprehur nė kėtė postim:

  Ura e Cekajve (04-03-2014),xfiles (03-03-2014)

 14. #13
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  23-09-2011
  Vendndodhja
  Dardanė
  Postime
  1,817
  Faleminderit
  3
  20 falenderime nė 19 postime
  Citim Postuar mė parė nga kacauni Lexo Postimin
  Goni -Dy gjera . Hitleri vuri zjarrin botes mbare ,deri sot nuk eshte lavderuar nga kush . dhe ndersa ne ne Shqiperi festojme pervjetoret e Arberorit Gjergj Kastriotit JU ne Kosove festoni pervjetoret e turkut Sulltan Muratit . Ju jeni turq ose keni rene ne dashuri me ( dhunuesin ) pushtuesin . E perfytyron dot qe mbas 110 vjetesh bijte tuaj te perkujtojne Krajl Dushanin dhe Milloshevicin ?
  Cfare flete more grek?! Mos shpif more llapuzh a ke qene ti ndonjehere ne Kosove a jo?! Ti nuk njeh realitetin e shqiptareve te Kosoves dhe normalisht qe tani ke hapsire per shpifje, sepse te konvenon te shpikesh...

 15. #14
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  18-04-2011
  Postime
  30
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga Gon! Lexo Postimin
  Cfare flete more grek?! Mos shpif more llapuzh a ke qene ti ndonjehere ne Kosove a jo?! Ti nuk njeh realitetin e shqiptareve te Kosoves dhe normalisht qe tani ke hapsire per shpifje, sepse te konvenon te shpikesh...
  Nuk po shpik gje Zotni ,dogjet Kishat 1 500 vjecare dhe sot keni shkruar historine sic deshen pushtuesit osmnllinj .( kam ndejt disa dite Prizren ,kam degjuar se c'gjuhe flasin )Desh harrova , jam ortodoks por jo grek .Selam .

 16. 2 antarėt mė poshtė falenderuan kacauni pėr mendimin e shprehur nė kėtė postim:

  Ura e Cekajve (04-03-2014),xfiles (03-03-2014)

 17. #15
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  23-09-2011
  Vendndodhja
  Dardanė
  Postime
  1,817
  Faleminderit
  3
  20 falenderime nė 19 postime
  Citim Postuar mė parė nga kacauni Lexo Postimin
  Nuk po shpik gje Zotni ,dogjet Kishat 1 500 vjecare dhe sot keni shkruar historine sic deshen pushtuesit osmnllinj .( kam ndejt disa dite Prizren ,kam degjuar se c'gjuhe flasin )Desh harrova , jam ortodoks por jo grek .Selam .
  Ne dogjem pak kisha sllavo-ortodokse 1500 vjecare, kurse ata (sllavet) dogjen me mijera shtepi, xhami, burra e gra, pleq e femij. Ne po shkruajme edhe historine e fundit ne raport me sllavet ashtu sic duan disa shtete europiane (jo te gjitha, kuptohet). Paske qendruar mu ne qytetin ku minoriteti turk eshte me i madhi ne krahasim me te gjitha qytetet e tjera te Kosoven, madje pothuajse i vetmi, por Prizereni eshte vetem nje qytet nga 32 qytetet qe ka Kosova. Edhe une ta bej me dije se jam mysliman shqiptar dhe ne se ti je shqiptar ortodoks, atehere dije se ti je vellau im dhe une jam vellau yt per nga gjaku, e jo greku, turku e serbi... Paqe

 18. #16
  E dua letėrsinė Maska e Sorkadhe_Kelcyre
  Anėtarėsuar
  30-07-2005
  Vendndodhja
  me ariun polar
  Postime
  2,219
  Faleminderit
  312
  149 falenderime nė 118 postime
  me vjen keq te lexoj se ju gjykohet besimi shqiptareve te Kosoves. Besnikeria e tyre ndaj fese myslymane mendoj se eshte faktori kyc qe ata sot egzistojne . Nese do te ishin bere nje me orthodoksine serbe (gje qe gjithmone Serbet e kane enderruar) atehere do te ishte me e lehte per armiqte e shqiperise ta "trubullonin" edhe me shume te verteten.

  Faleminderit Gon per hapjen e temes. Eshte gjithmone bukur ta lexosh historine apo me mire karakteristikat qe veshin cdo krahine shqiptare, nepermjet vargjeve e rimes.

  Strofa e Permetit me e bukura !
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Sorkadhe_Kelcyre : 18-12-2012 mė 12:02
  What goes around---comes around

 19. #17
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  23-09-2011
  Vendndodhja
  Dardanė
  Postime
  1,817
  Faleminderit
  3
  20 falenderime nė 19 postime
  Citim Postuar mė parė nga Sorkadhe_Kelcyre Lexo Postimin
  me vjen keq te lexoj se ju gjykohet besimi shqiptareve te Kosoves. Besnikeria e tyre ndaj fese myslymane mendoj se eshte faktori kyc qe ata sot egzistojne . Nese do te ishin bere nje me orthodoksine serbe (gje qe gjithmone Serbet e kane enderruar) atehere do te ishte me e lehte per armiqte e shqiperise ta "trubullonin" edhe me shume te verteten.

  Faleminderit Gon per hapjen e temes. Eshte gjithmone bukur ta lexosh historine apo me mire karakteristikat qe veshin cdo krahine shqiptare, nepermjet vargjeve e rimes.

  Strofa e Permetit me e bukura !
  Cfare te shtoj me teper e nderuar, vetem mund te them se aprovohet nga ana ime i gjithe ky shkrim qe ti ke shkruar me larte si plotesisht te vertete. Por nje here ma fshine kete postimin me larte, dikush qe mendoj se eshte shume progrek e prosllav dhe eshte kunder shqptareve te Kosoves me mish e me shpirte e bere kete gje, sepse shqiptari i vertete nuk do te fshinte kurr keto perkufizime te krahinave shqiptaqre sipas Nolit...
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Gon! : 18-12-2012 mė 12:33

 20. #18
  i/e regjistruar Maska e cool_shqype
  Anėtarėsuar
  30-05-2007
  Vendndodhja
  jetoj me lemoshat e nanes natyre
  Postime
  1,031
  Faleminderit
  30
  20 falenderime nė 13 postime
  Citim Postuar mė parė nga Sorkadhe_Kelcyre Lexo Postimin
  me vjen keq te lexoj se ju gjykohet besimi shqiptareve te Kosoves. Besnikeria e tyre ndaj fese myslymane mendoj se eshte faktori kyc qe ata sot egzistojne . Nese do te ishin bere nje me orthodoksine serbe (gje qe gjithmone Serbet e kane enderruar) atehere do te ishte me e lehte per armiqte e shqiperise ta "trubullonin" edhe me shume te verteten.

  Faleminderit Gon per hapjen e temes. Eshte gjithmone bukur ta lexosh historine apo me mire karakteristikat qe veshin cdo krahine shqiptare, nepermjet vargjeve e rimes.

  Strofa e Permetit me e bukura !
  Faktori qe Shqypet e Dardanis sat rrojn, jane ata burra e cuca qi dhan jeten tue luftue sa me sllavin e sa me halldupin....jane ata foshnja qi rritun me tymin e kulls se djegun ninull krismen e alltis paten dhe djegesit kangen e alltis i kendun.......
  each second is eternity as eternity is now,
  and now, now is forever

 21. #19
  New York Maska e mario_kingu
  Anėtarėsuar
  09-12-2004
  Vendndodhja
  New York
  Postime
  2,237
  Faleminderit
  3
  22 falenderime nė 22 postime
  puna eshte se secili nga ne Fjalet e te madhit Fanolit i marim si na intereson
  mos u mendoni me fjalet e nolit sepse nuk i kapni dot as ju as un
  Noli atehere kur ka thene keto gjera i ka thene sepse akoma kishte shqiptar me tradita
  Partizoni

 22. #20
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  18-04-2011
  Postime
  30
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga Gon! Lexo Postimin
  Ne dogjem pak kisha sllavo-ortodokse 1500 vjecare, kurse ata (sllavet) dogjen me mijera shtepi, xhami, burra e gra, pleq e femij. Ne po shkruajme edhe historine e fundit ne raport me sllavet ashtu sic duan disa shtete europiane (jo te gjitha, kuptohet). Paske qendruar mu ne qytetin ku minoriteti turk eshte me i madhi ne krahasim me te gjitha qytetet e tjera te Kosoven, madje pothuajse i vetmi, por Prizereni eshte vetem nje qytet nga 32 qytetet qe ka Kosova. Edhe une ta bej me dije se jam mysliman shqiptar dhe ne se ti je shqiptar ortodoks, atehere dije se ti je vellau im dhe une jam vellau yt per nga gjaku, e jo greku, turku e serbi... Paqe
  Bravo Goni !Paqe . Paqja e Perendise qofte me TY . ( Nje i njohuri im ,shok , eshte vrare ne kete lufte ).

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •