Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 21
 1. #1
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  13-06-2010
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  467
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime

  Si gatuhet lazanja ?

  Do doja te tija se si gatuhet ky ushqim i shishem. Por do doja te dija tradicionalen e jugut te Italise dhe jo ndonje guzhine kineze e adoptuar me ushqim italian

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e xhori
  Anėtarėsuar
  25-12-2006
  Vendndodhja
  MARCHE
  Postime
  1,529
  Faleminderit
  6
  35 falenderime nė 28 postime
  Citim Postuar mė parė nga [Asteroid] Lexo Postimin
  Do doja te tija se si gatuhet ky ushqim i shishem. Por do doja te dija tradicionalen e jugut te Italise dhe jo ndonje guzhine kineze e adoptuar me ushqim italian
  shko ne google dhe aty e gjen si ta duash
  jeshét prčmč ne aliarčm
  jeshčm more jeshčm
  po drita skeshčm

 3. #3
  CHEERFUL GIRL Maska e Arvima
  Anėtarėsuar
  14-04-2008
  Vendndodhja
  Aty ku te sjellin te gjitha rruget ...
  Postime
  3,532
  Faleminderit
  186
  152 falenderime nė 95 postime
  Kerko tek gatimet e Xhenetit , aty ke gjithe ato specialitete te shijshme

  Ketu ke dhe Lazanjen

  http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=141848&page=5
  If you want to be TOGETHER you have TO-GET-HER !

 4. #4
  Perjashtuar nga Mod.
  Anėtarėsuar
  07-09-2012
  Vendndodhja
  Ne Shqiperi
  Postime
  5,361
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime
  Citim Postuar mė parė nga Arvima Lexo Postimin
  Kerko tek gatimet e Xhenetit , aty ke gjithe ato specialitete te shijshme

  Ketu ke dhe Lazanjen

  http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=141848&page=5
  xhenet eshte chef
  hahah po ti Arvima do na besh ndonje lazanje?

 5. #5
  CHEERFUL GIRL Maska e Arvima
  Anėtarėsuar
  14-04-2008
  Vendndodhja
  Aty ku te sjellin te gjitha rruget ...
  Postime
  3,532
  Faleminderit
  186
  152 falenderime nė 95 postime
  Citim Postuar mė parė nga Plaku me kostum Lexo Postimin
  xhenet eshte chef : p
  hahah po ti Arvima do na besh ndonje lazanje? : p
  Une sot e bera Tani pas nja tre muajsh se ruajme linjat

  Lere Xheneten ti, te shkon leng goja nga gatimet e saj, lum ai qe do e kete
  If you want to be TOGETHER you have TO-GET-HER !

 6. #6
  Perjashtuar nga Mod.
  Anėtarėsuar
  07-09-2012
  Vendndodhja
  Ne Shqiperi
  Postime
  5,361
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime
  Citim Postuar mė parė nga Arvima Lexo Postimin
  Une sot e bera : D Tani pas nja tre muajsh se ruajme linjat : p

  Lere Xheneten ti, te shkon leng goja nga gatimet e saj, lum ai qe do e kete :^l ulja3
  xhenet pare skam, vec zemren kam

  edhe ti linjat si une? hahaha :-)

  do ma ruash nje pjese? ahhaha

 7. #7
  CHEERFUL GIRL Maska e Arvima
  Anėtarėsuar
  14-04-2008
  Vendndodhja
  Aty ku te sjellin te gjitha rruget ...
  Postime
  3,532
  Faleminderit
  186
  152 falenderime nė 95 postime
  Citim Postuar mė parė nga Plaku me kostum Lexo Postimin
  xhenet pare skam, vec zemren kam : ^gg

  edhe ti linjat si une? : o hahaha :-)

  do ma ruash nje pjese? ahhaha
  Sorry, ishte per dreke e mbarova
  If you want to be TOGETHER you have TO-GET-HER !

 8. #8
  Perjashtuar nga Mod.
  Anėtarėsuar
  07-09-2012
  Vendndodhja
  Ne Shqiperi
  Postime
  5,361
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime
  Citim Postuar mė parė nga Arvima Lexo Postimin
  Sorry, ishte per dreke e mbarova
  :O


  cfare ishte ajo puna e linjave?

 9. #9
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  13-06-2010
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  467
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Faleminderit miq per ndihmen. Neser do shqyhem ne lazanje. Ta shohim nese do e arrije qellimin. Jeni te ftuar pas buke

 10. #10
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  09-09-2012
  Vendndodhja
  Ne Kine
  Postime
  1,834
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Edhe une hengra lazanja vegjetariane per darke.
  Na e dhane mqs ishim ne krye te detyres..mu kujtuan kohet e tollonit se ishte me list

 11. #11
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  101 falenderime nė 92 postime

  Pėr: Si gatuhet lazanja ?

  Ua paskan zene lazanjen 'ne fyt' pjesemarresve te kesaj teme,pervec Arvimes.
  Where does a thought go when it's forgotten?

 12. #12
  cherry blossom girl
  Anėtarėsuar
  14-05-2010
  Postime
  6,112
  Faleminderit
  55
  245 falenderime nė 202 postime

  Pėr: Si gatuhet lazanja ?

  lazanjen provojeni edhe me pesto dhe patate (nje specialitet i regione Liguria ne Itali). eshte shume e shijshme, nese ju pelqen pesto kuptohet

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e Elian70
  Anėtarėsuar
  30-07-2006
  Vendndodhja
  Vlorė
  Postime
  1,931
  Faleminderit
  31
  170 falenderime nė 125 postime

  Pėr: Si gatuhet lazanja ?

  c'eshte kjo lazanje???? te mbetet ne fyt e mezi kalohet. keni harruar nje gje me shume rendesi, por eshte sekret dhe nuku ua thom....
  Te Dish, te Besh, te Dish te Besh, Bej te Ditur!

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Anėtarėsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime nė 230 postime

  Pėr: Si gatuhet lazanja ?

  Njome fytin me tlyn, dhe te shket poshte pa siklet,...lol

  Per ilustrim, ke tangon e fundit ne Paris

  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e Elian70
  Anėtarėsuar
  30-07-2006
  Vendndodhja
  Vlorė
  Postime
  1,931
  Faleminderit
  31
  170 falenderime nė 125 postime

  Pėr: Si gatuhet lazanja ?

  Citim Postuar mė parė nga Xhuxhumaku Lexo Postimin
  Njome fytin me tlyn, dhe te shket poshte pa siklet,...lol

  Per ilustrim, ke tangon e fundit ne Paris

  tango apo tanga????
  Te Dish, te Besh, te Dish te Besh, Bej te Ditur!

 16. #16
  cherry blossom girl
  Anėtarėsuar
  14-05-2010
  Postime
  6,112
  Faleminderit
  55
  245 falenderime nė 202 postime

  Pėr: Si gatuhet lazanja ?


 17. #17
  i/e regjistruar Maska e Elian70
  Anėtarėsuar
  30-07-2006
  Vendndodhja
  Vlorė
  Postime
  1,931
  Faleminderit
  31
  170 falenderime nė 125 postime

  Pėr: Si gatuhet lazanja ?

  fletat e lazanjes edhe mund t'i kete bere vete, por si ne rastin kur e ben vete edhe ne rastin kur e blen te gatshme i vuri thjesht si tullat pa i zbutur fare dhe kur te behet pjekja ato do te mbeten perseri te forta, e "kutu" qendron sekreti....sa per te tjerat ingredientet hidhi si te duash, si salcice sallame kaciokavallo saclen e domates mundesisht te bere vet dhe jo Ciro-ja e zeze si helm qe shitet ne pazar (merkato)...Kete e them se edhe femijet e vegjel duhet ta pelqejne e jo si pasticua qe hanim ne kohen e xhaxhit...
  Te Dish, te Besh, te Dish te Besh, Bej te Ditur!

 18. #18
  cherry blossom girl
  Anėtarėsuar
  14-05-2010
  Postime
  6,112
  Faleminderit
  55
  245 falenderime nė 202 postime

  Pėr: Si gatuhet lazanja ?

  une marr ato qe jane te buta, te fresketa dmth, 15 min ne furre dhe eshte gati ti thua se del me e mire nese i zbut pak ne uje edhe keto? s'e kam provuar ndonjehere keshtu...

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e Elian70
  Anėtarėsuar
  30-07-2006
  Vendndodhja
  Vlorė
  Postime
  1,931
  Faleminderit
  31
  170 falenderime nė 125 postime

  Pėr: Si gatuhet lazanja ?

  uje apo dicka tjeter?????

  p.s. kush tha H2O?
  Te Dish, te Besh, te Dish te Besh, Bej te Ditur!

 20. #20
  cherry blossom girl
  Anėtarėsuar
  14-05-2010
  Postime
  6,112
  Faleminderit
  55
  245 falenderime nė 202 postime

  Pėr: Si gatuhet lazanja ?

  jo mo vodka :-D

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •