Close
Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 53
 1. #1
  wake up&smell the roses Maska e Era-R
  Anėtarėsuar
  16-11-2010
  Vendndodhja
  Home is where your heart is
  Mosha
  29
  Postime
  277
  Faleminderit
  5
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Emer musliman dhe bashkekohor per djem

  Selamu Alejkum motra dhe vellezer..Fillimisht me lejoni tju uroj nga zemra Kurban Bajramin. Allahu sjellte me te begati e meshire...
  Ne jemi ne pritje te nje djali..kishim deshire tia vinim emrin musliman por edhe pak bashkekohor...qe te mos ndihet ndryshe nga femijet e tjere..nese dikush di jua kisha ditur per nder po te me thonit ndonje,,,po pati mundesi edhe kuptimin.Allahu jua shperblefte..
  Ska rėndėsi se sa shpejt vjen e keqja,sepse e mira ėshtė gjithmonė njė hap pėrpara

 2. #2
  Fol mire ose hesht Maska e Linė
  Anėtarėsuar
  26-04-2012
  Vendndodhja
  Kosovė
  Mosha
  28
  Postime
  205
  Faleminderit
  6
  13 falenderime nė 10 postime
  Ue alejkum selam Era-R

  Shembull:

  Amar - jetėgjatė, jeton shumė

  Enis - ai qė tė shoqėron, shoqėruesi

  Enes - adaptuar, mėsuar

  Imran - Vend i banuar, jo shkretinė

  Jahja - Jeton (emėr i njė pejgamberi)

  Rejhan - Simbolik, i shkruar me shifra; alegorik

  Rijad - Kėnaqėsi, pajtueshmėri

  Sead - Fat, fatbardhėsi

  Zaim - Prijės, udhėheqės

  Adnan - gjakpastėr, fis i hershėm arab e tje. e tje...

 3. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Linė pėr postimin:

  Era-R (19-01-2016)

 4. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  12-08-2011
  Postime
  15
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  une skuptoj nje gje ketu pse kerkoni dhe i quani emra musliman.kur thjesht ato jan emra arabe kur po keto emra qe perdorin muslimanet ne vendet arabe i perdorin edhe te krishtert qe jetojn ne vende arabe.muhameti e kishte emrin muhamet qe kur lindi dhe musliman u be rrethe moshes 45 vjeē.njoh shume te krishtere qe vijne nga ato vende dhe i kan emrat po te njejte me muslimanet.veri emer shqiptar ore burre se askush sta merre per te keq.

 5. #4
  i/e regjistruar Maska e Sami Hyseni
  Anėtarėsuar
  01-01-2010
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  880
  Faleminderit
  14
  7 falenderime nė 7 postime
  Tungjatjeta Era-r,

  Se pari, ju deshiroj nje shendet te mire juve dhe femijes (akoma ne barke sa kuptova) dhe pastaj nje lindje te shendosh ne nje kohe te duhur.

  Moter e dashur (sipas emrit me duket te jesh femer,apo jo?), pse deshironi emer musliman? Si e kuptoj une, ju jeni shqiptare, pra, si Gjuha e Simbolet tjera kombetare, edhe Emri ( i djalit) percakton perkatesine kombetare te tij...A deshiron ti qe nje dite djalit tende t“i thone se, nuk je shqiptar?

  Sa emra te bukur qe kemi ne gjuhen shqipe, si; Besnik, Agron, Kreshnik, Kushtrim... e shume e shume te tjere...

 6. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Sami Hyseni pėr postimin:

  Era-R (19-01-2016)

 7. #5
  Gjithmone me ty Maska e El0na
  Anėtarėsuar
  02-08-2012
  Vendndodhja
  KL
  Postime
  66
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Sami Hyseni Lexo Postimin
  Tungjatjeta Era-r,

  Se pari, ju deshiroj nje shendet te mire juve dhe femijes (akoma ne barke sa kuptova) dhe pastaj nje lindje te shendosh ne nje kohe te duhur.

  Moter e dashur (sipas emrit me duket te jesh femer,apo jo?), pse deshironi emer musliman? Si e kuptoj une, ju jeni shqiptare, pra, si Gjuha e Simbolet tjera kombetare, edhe Emri ( i djalit) percakton perkatesine kombetare te tij...A deshiron ti qe nje dite djalit tende t“i thone se, nuk je shqiptar?

  Sa emra te bukur qe kemi ne gjuhen shqipe, si; Besnik, Agron, Kreshnik, Kushtrim... e shume e shume te tjere...
  Ti vjen e jep keshilla per emra Shqiptaresh kur emri yt eshte 24 karat Arab.
  Edhe Sami edhe Hysen???
  E mira e njė kujtese tė keqe ėshtė se mund tė shijosh disa herė tė njėjtėn tė mirė si herėn e parė.

 8. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,058
  Faleminderit
  68
  49 falenderime nė 44 postime
  edhe musliman dhe bashkekohor?
  si te thuash e du gruan te virgjer po qe te kete pervoje ne seks
  JO SEKS PARA MARTESE

 9. #7
  i/e regjistruar Maska e Prudence
  Anėtarėsuar
  11-03-2008
  Postime
  2,438
  Faleminderit
  77
  124 falenderime nė 80 postime
  Adem= Adam, foli Adi dhe je ok.
  "Mė e mira ėshtė armike e sė mirės"

 10. #8
  Gjithmone me ty Maska e El0na
  Anėtarėsuar
  02-08-2012
  Vendndodhja
  KL
  Postime
  66
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Kam nje komshie qe eshte Muslimane dhe ka dy djem, i madhi e ka emri Taxhul dhe i dyti Zahirul. Uroj te te pelqej njeri prej ketyre dy emrave.
  E mira e njė kujtese tė keqe ėshtė se mund tė shijosh disa herė tė njėjtėn tė mirė si herėn e parė.

 11. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  25-05-2008
  Postime
  3,759
  Faleminderit
  151
  241 falenderime nė 201 postime
  Citim Postuar mė parė nga El0na Lexo Postimin
  Ti vjen e jep keshilla per emra Shqiptaresh kur emri yt eshte 24 karat Arab.
  Edhe Sami edhe Hysen???
  Samiu nuk e vendosi emrin e tij me vullnetin e tij ,te tjeret vendosen per kete por Samiu e din cdo te thote te kesh nje emer qe nuk ka te bej asgje me identitetin kombetar keshtuqe keshillat e tij jane me te vlefshmet sepse bazohen nga praktika.Une kam nje moter me emer arab(emrin e stergjyshes),ende ankohet tek prinderit...
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ane : 24-10-2012 mė 03:42

 12. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  25-05-2008
  Postime
  3,759
  Faleminderit
  151
  241 falenderime nė 201 postime
  Nuk ka emra musliman ,ka emra arab ,kush thote qe ka emra musliman ai genjen haptas .

 13. #11
  Love all, but trust a few Maska e angmokio
  Anėtarėsuar
  02-09-2011
  Vendndodhja
  AngMoKio
  Postime
  3,935
  Faleminderit
  142
  222 falenderime nė 186 postime
  Citim Postuar mė parė nga ane Lexo Postimin
  Samiu nuk e vendosi emrin e tij me vullnetin e tij ,te tjeret vendosen per kete por Samiu e din cdo te thote te kesh nje emer qe nuk ka te bej asgje me identitetin tend keshtuqe keshillat e tij jane me te vlefshmet sepse bazohen nga praktika.Une kam nje moter me emer arab(emrin e stergjyshes),ende ankohet tek prinderit...
  Je gabim, Samiu sikur mos ta pelqente emrin e tij nuk vinte dhe u regjistronte ne forum me Sami Hyseni por me emer Shqiptar. Fakti qe se beri do te thote qe eshte ne rregull me ate emer.

  Ne Shqiptaret mbarojme te japim keshilla pa u menduar gjate.
  "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

 14. #12
  Perjashtuar nga Mod.
  Anėtarėsuar
  07-09-2012
  Vendndodhja
  Ne Shqiperi
  Postime
  5,361
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime
  Citim Postuar mė parė nga Era-R Lexo Postimin
  Selamu Alejkum motra dhe vellezer..Fillimisht me lejoni tju uroj nga zemra Kurban Bajramin. Allahu sjellte me te begati e meshire...
  Ne jemi ne pritje te nje djali..kishim deshire tia vinim emrin musliman por edhe pak bashkekohor...qe te mos ndihet ndryshe nga femijet e tjere..nese dikush di jua kisha ditur per nder po te me thonit ndonje,,,po pati mundesi edhe kuptimin.Allahu jua shperblefte..
  Abdyl
  Abdullah
  Abdulkalahiri
  Aziz
  Mulham
  Mundhir
  Munzir
  Mustafa
  Mushtaq
  Nadhir
  Habib

  e shume e shume te tjere.

  Ke dhe Arben
  Ardit
  e shume e shume te tjere.

  Citim Postuar mė parė nga angmokio Lexo Postimin
  Je gabim, Samiu sikur mos ta pelqente emrin e tij nuk vinte dhe u regjistronte ne forum me Sami Hyseni por me emer Shqiptar. Fakti qe se beri do te thote qe eshte ne rregull me ate emer.

  Ne Shqiptaret mbarojme te japim keshilla pa u menduar gjate.
  Te regjistrohej me emer shqiptar te hiqej si dikush tjeter?

 15. #13
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  25-05-2008
  Postime
  3,759
  Faleminderit
  151
  241 falenderime nė 201 postime
  Citim Postuar mė parė nga angmokio Lexo Postimin
  Je gabim, Samiu sikur mos ta pelqente emrin e tij nuk vinte dhe u regjistronte ne forum me Sami Hyseni por me emer Shqiptar. Fakti qe se beri do te thote qe eshte ne rregull me ate emer.

  Ne Shqiptaret mbarojme te japim keshilla pa u menduar gjate.
  Ai vetem ka dashur te regjistrohet me emrin e tij te vertete ,kaq ,nuk besoj qe femijve te tij u ka vendosur emra arab perderisa e dha keshillen me larte .Pse ti je pro vendosjes se emrave arab?!

 16. #14
  Love all, but trust a few Maska e angmokio
  Anėtarėsuar
  02-09-2011
  Vendndodhja
  AngMoKio
  Postime
  3,935
  Faleminderit
  142
  222 falenderime nė 186 postime
  Citim Postuar mė parė nga ane Lexo Postimin
  Ai vetem ka dashur te regjistrohet me emrin e tij te vertete ,kaq ,nuk besoj qe femijve te tij u ka vendosur emra arab perderisa e dha keshillen me larte .Pse ti je pro vendosjes se emrave arab?!
  Profeti a.s i thote prinderve Musliman te kene kujdes ne vendosjen e emrave te femijeve te tyre dhe te zgjedhin per ta emra qe kane kuptim te bukur.

  Sigurisht emer Shqiptar ose Islam.
  "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

 17. #15
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-11-2002
  Postime
  6,667
  Faleminderit
  0
  19 falenderime nė 18 postime
  Citim Postuar mė parė nga ane Lexo Postimin
  Une kam nje moter me emer arab(emrin e stergjyshes),ende ankohet tek prinderit...
  Zgjidhja eshte e thjeshte: Bashkia e nderronte brenda 10 minutave

 18. #16
  Love all, but trust a few Maska e angmokio
  Anėtarėsuar
  02-09-2011
  Vendndodhja
  AngMoKio
  Postime
  3,935
  Faleminderit
  142
  222 falenderime nė 186 postime
  Citim Postuar mė parė nga Plaku me kostum Lexo Postimin
  Abdyl
  Abdullah
  Abdulkalahiri
  Aziz
  Mulham
  Mundhir
  Munzir
  Mustafa
  Mushtaq
  Nadhir
  Habib

  e shume e shume te tjere.

  Ke dhe Arben
  Ardit
  e shume e shume te tjere.


  Te regjistrohej me emer shqiptar te hiqej si dikush tjeter?
  Ti pse vure nickun plaku me kostum dhe jo emrin tend real?
  "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

 19. #17
  i/e regjistruar Maska e teta
  Anėtarėsuar
  25-10-2005
  Postime
  2,011
  Faleminderit
  22
  34 falenderime nė 28 postime
  Citim Postuar mė parė nga goldian Lexo Postimin
  edhe musliman dhe bashkekohor?
  si te thuash e du gruan te virgjer po qe te kete pervoje ne seks
  e njof kete situat
  dhe nuk eshte shaka as ky versioni qe thua ti
  pooor nga rrespekti per anataret e familjes edhe do te ju plotesosht deshiren,por edhe nuk do qe te demtohet nese ben ta quaj kshu femiun me ndonje emer parahistorik.

 20. #18
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  20-08-2012
  Postime
  2,201
  Faleminderit
  69
  89 falenderime nė 82 postime
  Citim Postuar mė parė nga ane Lexo Postimin
  Nuk ka emra musliman ,ka emra arab ,kush thote qe ka emra musliman ai genjen haptas .
  Ok Ane, emra arab do t'i vejm femive tan, ku po te dhemb ty ? Mos ndoshta emri ane eshte emer shqiptar ?! Emrat shqiptar pervec se tek muslimanet, ende nuk pash tek mark-gjonajt !

 21. #19
  *Viking* Maska e Tipiku
  Anėtarėsuar
  08-08-2005
  Vendndodhja
  Valhalla (from Old Norse Valhöll "hall of the slain"[1]) is a majestic, enormous hall located in Asgard, ruled over by the god Odin.
  Postime
  3,989
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 7 postime
  Ebjan ose Abjan

  Liebe ist wie der Wind, kann man nicht berühren, fühlt sich aber
  Stjerner er det,Der lyser i Mųrke

 22. #20
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  25-05-2008
  Postime
  3,759
  Faleminderit
  151
  241 falenderime nė 201 postime
  Citim Postuar mė parė nga Le dévoué Lexo Postimin
  Ok Ane, emra arab do t'i vejm femive tan, ku po te dhemb ty ? Mos ndoshta emri ane eshte emer shqiptar ?! Emrat shqiptar pervec se tek muslimanet, ende nuk pash tek mark-gjonajt !
  Eshte e drejte e juaja te vendosnin vet per emrat e femijve tuaj ,ska asgje te keqe ,une vetem dhashe nje keshille "kam frike" se nga euforia e juaj momentale do "pesojne" vet me vone femijet tuaj ,si ata Gadafet e Kosoves .Nofka Ane nuk eshte emri im i vertete ,eshte thjesht per perdorim ne kete forum dhe me pelqen si emer por kurre sdo ja vendosja femijes tim!

Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •