Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 13

Tema: Manitoba

  1. #1
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-10-2012
    Vendndodhja
    Shkup
    Postime
    12

    Smile Manitoba

    Ju lutem kam nevoj per ndihme,kam aplikuar per ne Manitoba ne kanada,
    jam i martuar baba i dy vajzave 3 vjec dhe 8 muajshe,momentalisht pa pune,
    kushtet i plotesojna per ne kanada si nga financimi por edhe me dokumente tjera,por kemi nje problem me kerkojn settlement plan per ta nenshkruar dikush,nuk esht garancion por vetem te deklarohet personi se na njef,nuk po mundem te gjej askend ju lutem neqofse ka dikush te me ndihmoje kam familje ne toronto por kot duhet te jet personi vetem i manitobes,ju lutem shum shum neqofse ka dikush te pranoj ne manitoba per ta nenshkruar settlement plan,ju kthej me gjithe te mirat
    ju pershendes

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    07-10-2010
    Postime
    56

    Mundesisht

    Citim Postuar mė parė nga ardian075 Lexo Postimin
    Ju lutem kam nevoj per ndihme,kam aplikuar per ne Manitoba ne kanada,
    jam i martuar baba i dy vajzave 3 vjec dhe 8 muajshe,momentalisht pa pune,
    kushtet i plotesojna per ne kanada si nga financimi por edhe me dokumente tjera,por kemi nje problem me kerkojn settlement plan per ta nenshkruar dikush,nuk esht garancion por vetem te deklarohet personi se na njef,nuk po mundem te gjej askend ju lutem neqofse ka dikush te me ndihmoje kam familje ne toronto por kot duhet te jet personi vetem i manitobes,ju lutem shum shum neqofse ka dikush te pranoj ne manitoba per ta nenshkruar settlement plan,ju kthej me gjithe te mirat
    ju pershendes
    Hi Shok,si je a je mire,por sa i perket ndonje ndimese nuk kam mundesi sepse jetoj ne Maqedoni,por une kam nje nevoj per ty,po a ka mundesi qe te me tregojsh se si shkoj e terra aplikacioni i rregullt per ne Kanada,sepse keto faqet e migracionit kur i lexoj po ma komplikojn punet dhe nuk po i mare vesht mire,por njeriu qe i ka kalu praktikisht shum thjesht te tregon edhe me lehte e ka?te lutem nese ka mundesi dhe nese nuk perton me mi shkruar,jam vetjak i pa martuar,te tregova per arsye qe te me tregojsh se si vetjak si shkon procedura.flm per mirkuptimin,mundesh te me shkruajsh edhe faqe private,por edhe ketu,ku ta shofish te arsyeshme ty,ju faleminderit,por te deshiroj qe te kishe kryj pune sa i perket settlement planit.tung

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-10-2012
    Vendndodhja
    Shkup
    Postime
    12
    Shoki aplikacionin nuk e kam mush hala,se pa settlement planin menjeher refuzohesh prandaj edhe jam tu lyp dikush me me nenshkru,nuk esht ndonje garancion po ja njerzit frigohen me nenshkru dhe krejt normal esht i kuptoj,por ti mas mirti e ki me apliku ne skilled workers tash prej janarit 2012 do te ket,neqofse ke ndonje pervoje pune te mire dhe kerkohet ne kanade atehere ke shanca me fitu me skilled workers vize pune,vetem ashtu shoku ndyshe rend e ki edhe pse i pa martum,te pershendes si te duna diqka ktu jam te ndihmoj

  4. #4
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    03-12-2012
    Postime
    2
    Shoki une jom prej Manitobes(Canada) dhe jotoj ktu qe 13 vjet, ju lutem tregom ma hollsisht se qfar ndimi te duhet. tung ju pershenesim

  5. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar mentora pėr postimin:

    Gerta Durres (19-03-2017)

  6. #5
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-10-2012
    Vendndodhja
    Shkup
    Postime
    12
    Citim Postuar mė parė nga mentora Lexo Postimin
    Shoki une jom prej Manitobes(Canada) dhe jotoj ktu qe 13 vjet, ju lutem tregom ma hollsisht se qfar ndimi te duhet. tung ju pershenesim
    flm.per mesazhin,JU kam shkruar me zgjeresisht ne P.mesazh,ju falemnderit shum

  7. #6
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-10-2012
    Vendndodhja
    Shkup
    Postime
    12
    http://www.immigratemanitoba.com/how...e/eligibility/
    kjo esht faqja zyrtare per aplikim per te imigruar ne manitoba,ku normal duhesh se pari me e shiku a pershtates sipas kushteve qe kerkojn
    A,B,C,ose D dhe patjeter settlement planin ta kesh,prandaj ju lus te gjitheve sipas mundesive normal JU kuptoj krejtve,neqofse mundet dikush me pranu per settlement planin
    Ju falemnderit shum

  8. #7
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-10-2012
    Vendndodhja
    Shkup
    Postime
    12

    Pėr: Manitoba

    a kurkush nuk don te ofroje nje te mire

  9. #8
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-08-2013
    Postime
    4

    Pėr: Manitoba

    Pershendetje Ardian,

    I nderuar a keni pase mundesi ta zgjidhni deri tash problemin lidhur me settlement plan ne Manitoba. Edhe une jam njejt ne kerkim te te ndonje personi qe gjindet ne Manitoba.

    Te lutem a mundesh me me tregu a ke arrite me zgjidhe kete problem deri me tash.

    Qdo info nga ju do me ndihmonte shume, te gjitha kushtet i plotesoj, si eksperienca, financiare etj.... (qe kerkohen nga Citizenship and Immigration Canada), vetem me mungon nje person qe mundet te nenshkruaje settlement plan.

    Ju faliminderit shume

    Armend Eshrefi

  10. #9
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-08-2013
    Postime
    4

    Pėr: Manitoba

    Mentora,

    Tash kam arrite me i shiku forumet ku flitet per Manitoba sepse edhe une kam te njejtin hall sikurse Ardian075 lidhur me settlement plan. Ju lutem a mundeni me qete kohe me bisedu me gjeresisht ne telefon apo kontaktu nepermes emailit personal.

    Ju faliminderit shume paraprakisht,

    Armend Eshrefi

  11. #10
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-10-2012
    Vendndodhja
    Shkup
    Postime
    12

    Pėr: Manitoba

    Citim Postuar mė parė nga armend2007 Lexo Postimin
    Mentora,

    Tash kam arrite me i shiku forumet ku flitet per Manitoba sepse edhe une kam te njejtin hall sikurse Ardian075 lidhur me settlement plan. Ju lutem a mundeni me qete kohe me bisedu me gjeresisht ne telefon apo kontaktu nepermes emailit personal.

    Ju faliminderit shume paraprakisht,

    Armend Eshrefi

    Armend tash e lexova mesazhin tend,beso moti kohe nuk paskam hy ne forum, un rasteshisht kam gjet nje njeri ne manitoba-winnipeg dhe qfar koincidence shoqja e atij personi me qellu kusherinke me nenen time,po beso se 4 muj ende jemi ka provojm me apliku qe pari me ielts nuk morra rezultat te mire,level 4 kam,por per ne kanade kisha 0 poena me level 4 dhe tash me ka mbet prap te hy me ne 21 shtator dhe aty ka 5 tetor ta dorzoj aplikimin,tjerat dokumente i kam te gjitha gati vetem me ka mbet edhe ielts,dhe te aplikoj dhe me mbet vetem te pres ,te deshiroj edhe ty suksese armend,po sidoqofte neqofse mundem si te shkoj ateher un beso do ta mbushi sett.planin,te pershendes

  12. #11
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-08-2013
    Postime
    4

    Pėr: Manitoba

    I nderuari Ardian,

    Te faliminderit shume per mezashin tende.

    Te lutem a ka mundesi te komunikojme nepermes email, skypet apo telefonit. Edhe njehere dua te te faliminderoje per pergjigjjen tande.

    Sinqerisht,

    Armendi

  13. #12

    Pėr: Manitoba

    Tani po e lexoja kete teme. Ca i keni bere vetes o lumemedhenj qe keni perfunduar ne Manitoba? Manitoba dhe Saskatchewan jane dy provincat me cope cope ne Canada. Manitoba me te vertete ka 50 mije liqene po ama ka dhe popullaten me te madhe ne numer te arinjve polar. Po ashtu dhe nga krimet me te larta per fryme popullise pasi ka shume indiane aborigjene. Jane 5 fise te ndryshme te medha qe i perkasin pese grupeve gjuhesore - Cree, Ojibway, Dakota, Ojibway-Cree dhe Dene. Ndersa vete Manitoba ka 63 reservate indianesh me nengrupe te shumta. Qe mos e zgjas me leksione demografie, Manitoba eshte province e veshtire dhe shume e ftohte. Kur ankohen njerezit per Toronton qe nuk ka asnje ndryshim nga New York city ne klime (mbase fare pak me ftohte) atehere merre me mend se cmund te thuhet per Manitoben.

  14. #13
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    04-10-2017
    Postime
    1

    Pėr: Manitoba

    A ka ndonje shqiptar ne Manitoba te me ndihmoje me settlement plan, i plotesoj te gjitha kriteret por nuk kam connection me Manitoben. Jam i gatshem ta shperblej per mundimin.

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •