Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 7
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    07-10-2012
    Postime
    33

    Kerkoj Bekimin prej Mitrovices qe jeton ne Gjermani

    Ne periudhen e luftes ne Kosove familja ime ka pas mysafir nje djal nga Mitrovica e Kosoves qe na kishte dergu djali i tezes t'babit qe je jeton ne Mitrovic, ky mik e kishte emrin Bekim dhe ne ate kohe ishte 20 vjeē.
    Ka ndejtur ne shtepin time 3 muaj se ne kosove e kerkoshin per ta futur ne ushtri deri sa erdhen vllezerit e ti prej Gjermaniet me pashaport gjermane dhe e moren me vedi.
    Familja ime e ka trajtuar si princ, ashtu si pritet prej nje familje malsore, dhe atehere mua, que isha vetem 6 vjeē me dha nje premtim "sa te behesh 18 vjeē do vi e te marr me vedi ne Gjermani"
    Une tani jam 20 vjec dhe jetoj ne itali prej vitesh dhe nuk kam nevoj te iku ne Gjermani po do kishe pas qefe me fol edhe nje here me te!
    Familja e Lutfi Muē Nikaj nga Malesia e Madhe!

  2. #2
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anėtarėsuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty mė gjen, nėn hijen tėnde qė mė le amanet!Nėse tė duket qė kam humb,mė kerko atje ku fryn uragani i kohės,atje do mė gjeshė,duke tė kėrkua Ty!
    Postime
    7,750
    Citim Postuar mė parė nga jonisni Lexo Postimin
    Ne periudhen e luftes ne Kosove familja ime ka pas mysafir nje djal nga Mitrovica e Kosoves qe na kishte dergu djali i tezes t'babit qe je jeton ne Mitrovic, ky mik e kishte emrin Bekim dhe ne ate kohe ishte 20 vjeē.
    Ka ndejtur ne shtepin time 3 muaj se ne kosove e kerkoshin per ta futur ne ushtri deri sa erdhen vllezerit e ti prej Gjermaniet me pashaport gjermane dhe e moren me vedi.
    Familja ime e ka trajtuar si princ, ashtu si pritet prej nje familje malsore, dhe atehere mua, que isha vetem 6 vjeē me dha nje premtim "sa te behesh 18 vjeē do vi e te marr me vedi ne Gjermani"
    Une tani jam 20 vjec dhe jetoj ne itali prej vitesh dhe nuk kam nevoj te iku ne Gjermani po do kishe pas qefe me fol edhe nje here me te!
    Familja e Lutfi Muē Nikaj nga Malesia e Madhe!
    Nga cila ushtri iku,apo kush e kerkonte per ushtri,ne at kohe per Uēk nuk kishte kerkesa ose detyrime te dhunshme,kurse Serbia edhe me heret ndaloj marrjen e Shqiptarve ne ushtri,po sikur t'ja dije mbiemrin,ndoshta do Ju ndihmoja,pasi une vet jame nga Mitrovica...
    Rėndesia e njė personi nuk vlerėsohet nga hapėsira qė zė, por nga boshlleku qė le kur nuk ėshtė mė.

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e Pa_doreza2
    Anėtarėsuar
    02-11-2009
    Postime
    1,658
    Citim Postuar mė parė nga jonisni Lexo Postimin
    Ne periudhen e luftes ne Kosove familja ime ka pas mysafir nje djal nga Mitrovica e Kosoves qe na kishte dergu djali i tezes t'babit qe je jeton ne Mitrovic, ky mik e kishte emrin Bekim dhe ne ate kohe ishte 20 vjeē.
    Ka ndejtur ne shtepin time 3 muaj se ne kosove e kerkoshin per ta futur ne ushtri deri sa erdhen vllezerit e ti prej Gjermaniet me pashaport gjermane dhe e moren me vedi.
    Familja ime e ka trajtuar si princ, ashtu si pritet prej nje familje malsore, dhe atehere mua, que isha vetem 6 vjeē me dha nje premtim "sa te behesh 18 vjeē do vi e te marr me vedi ne Gjermani"
    Une tani jam 20 vjec dhe jetoj ne itali prej vitesh dhe nuk kam nevoj te iku ne Gjermani po do kishe pas qefe me fol edhe nje here me te!
    Familja e Lutfi Muē Nikaj nga Malesia e Madhe!
    Po Bekimi kishte Mbiemer emeri i Prindit apo i vellezerve te tij, edhe une jam nga Mitrovica
    S’ēarmatosem sa t’jetė jeta!

  4. #4
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anėtarėsuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty mė gjen, nėn hijen tėnde qė mė le amanet!Nėse tė duket qė kam humb,mė kerko atje ku fryn uragani i kohės,atje do mė gjeshė,duke tė kėrkua Ty!
    Postime
    7,750
    Citim Postuar mė parė nga Pa_doreza2 Lexo Postimin
    Po Bekimi kishte Mbiemer emeri i Prindit apo i vellezerve te tij, edhe une jam nga Mitrovica
    Une me shume jame nga Mitrovica,pasi jetoj ende ne Mitrovice,ndoshta Ju i keni harrua Mitrovicasit
    Rėndesia e njė personi nuk vlerėsohet nga hapėsira qė zė, por nga boshlleku qė le kur nuk ėshtė mė.

  5. #5
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    07-10-2012
    Postime
    33
    Citim Postuar mė parė nga e panjohura Lexo Postimin
    Nga cila ushtri iku,apo kush e kerkonte per ushtri,ne at kohe per Uēk nuk kishte kerkesa ose detyrime te dhunshme,kurse Serbia edhe me heret ndaloj marrjen e Shqiptarve ne ushtri,po sikur t'ja dije mbiemrin,ndoshta do Ju ndihmoja,pasi une vet jame nga Mitrovica...
    E ka kerku ushtria e serbe se ka ken krejt fillimi i luftes!

  6. #6
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    07-10-2012
    Postime
    33
    Mbiemri duhet te jete BERISHA dhe aj me 2 vllezerit besojm qe jetojn ne Hannover te Gjermanise.
    Mbiemri i kushrive te babit eshte Ramoēi
    Flm!
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga jonisni : 17-10-2012 mė 15:25

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e Lordlover
    Anėtarėsuar
    18-06-2010
    Vendndodhja
    Münster Germany
    Postime
    168
    Citim Postuar mė parė nga jonisni Lexo Postimin
    Ne periudhen e luftes ne Kosove familja ime ka pas mysafir nje djal nga Mitrovica e Kosoves qe na kishte dergu djali i tezes t'babit qe je jeton ne Mitrovic, ky mik e kishte emrin Bekim dhe ne ate kohe ishte 20 vjeē.
    Ka ndejtur ne shtepin time 3 muaj se ne kosove e kerkoshin per ta futur ne ushtri deri sa erdhen vllezerit e ti prej Gjermaniet me pashaport gjermane dhe e moren me vedi.
    Familja ime e ka trajtuar si princ, ashtu si pritet prej nje familje malsore, dhe atehere mua, que isha vetem 6 vjeē me dha nje premtim "sa te behesh 18 vjeē do vi e te marr me vedi ne Gjermani"
    Une tani jam 20 vjec dhe jetoj ne itali prej vitesh dhe nuk kam nevoj te iku ne Gjermani po do kishe pas qefe me fol edhe nje here me te!
    Familja e Lutfi Muē Nikaj nga Malesia e Madhe!
    Sė pari juve dhe familjen tuaj duhet uruar qė i keni hapur derėn dhe zemren njė bashkėkombasi tuaj tė perndjekur nga armiku.
    Ai zotriu po qe se ėshtė gjallė e shėndosh, sė paku njė herė duhej tė behej i gjallė, tė kėrkonte kontakt dhe tė interesohej pėr familjen tuaj, aq mė shumė sot qe teknologjia e avancuar e lehteson njė gjė te tillė (permes telefonave, fb. etj)
    Po tė isha nė vendin tuaj nuk do merrja mundimin tė kerkoj njė njeri tė tillė.

    Citim Postuar mė parė nga e panjohura Lexo Postimin
    Nga cila ushtri iku,apo kush e kerkonte per ushtri,ne at kohe per Uēk nuk kishte kerkesa ose detyrime te dhunshme,kurse Serbia edhe me heret ndaloj marrjen e Shqiptarve ne ushtri...
    Bėhet fjalė pėr periudhen e para luftes nė Kosovė. Ti duhet ta dish se vertetė nė ato kohė kėrkoheshin tė rinjėt shqiptarė per sherbim ushtarak, dhe shumė prej tyre janė kthyer nė arkivole nga republikat e ish-jugosllavisė e sidomos nga Serbia.

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •