Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 42
  1. #21
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    21-09-2012
    Postime
    16
    Citim Postuar mė parė nga S V S Lexo Postimin
    taipan ne france e ke nje mundesi.merr sa ma shume dokumente ēe vertetojn historin tende.ne qoftese je me familje ke mundesi ma shume qe ta pranojne kerkesen per azil se sa vetem.por pergatitu mire se qa do te thushe po ashtu edhe gruan ne qoftese je i martum.se shume njerez kan ardhe me histori te verteta e skan fitu gja.sepse nuk din te tregojne si duhet ngjarjet qe i kan ndodhe.po te me ndigjosh mu duhet te kerkosh azil ne nje qytet te vogel sepse shancet i ke ma te mdhaja qe te pranojn.po te duash te vishe ne france shkruaj dhe do te sugjeroj ku te shkosh ne nje qytet te vogel ku i ke mundesit ta fitosh azilin aty ke edhe 2 familje nga kumanova.po deshte te dishe me shume shkruaj dhe te tregoj
    Faleminderit shume me infot,,,nuk e di si tja bej,,kam menduar te shkoj me shoqen dhe vajzen,por kam frike prej ato ''llogoret''ose kampet e azilit,ashtu qe kam mendu me shku njeher vetem,qe familja ime ti shmangej ketyre kushteve jo te mira ne fillim(mendimi jem),POR NESE ME SUGJERONI qe gjasat jan me te medha me familje,atehere pse jo,,,,dhe kam degjuar se ne France eshte pak me ''liberal'per azil,,,,flm shume,,,,nese do te me gjesh ne facebook: Legion Etrangere Shkup,,,,,edhe nje her te falenderoj ty dhe gjith anetareve per mirsjelljen dhe informatat e tyre,,,

  2. #22
    i/e regjistruar Maska e xhori
    Anėtarėsuar
    25-12-2006
    Vendndodhja
    MARCHE
    Postime
    1,518
    Citim Postuar mė parė nga taipan Lexo Postimin
    o manjak,por cfare problemi mendon ti pra?o qorr,shife se atij qe me tha per Suedi i shkrujta ''FALEMINDERIT'',,,,,lexo pak,,,dhe mos ofendo se sme njeh personalisht qe te me thuash se ''sqenka problem ekonomik'',,,,lop njeri
    o kafke kush te ofendoi ty, mos ke ndonje lop ne bace keshtu ti
    jeshét prčmč ne aliarčm
    jeshčm more jeshčm
    po drita skeshčm

  3. #23
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    21-09-2012
    Postime
    16
    [QUOTE=taipan;3502874]Faleminderit shume me infot,,,nuk e di si tja bej,,kam menduar te shkoj me shoqen dhe vajzen,por kam frike prej ato ''llogoret''ose kampet e azilit,ashtu qe kam mendu me shku njeher vetem,qe familja ime ti shmangej ketyre kushteve jo te mira ne fillim(mendimi jem),POR NESE ME SUGJERONI qe gjasat jan me te medha me familje,atehere pse jo,,,,dhe kam degjuar se ne France eshte pak me ''liberal'per azil,,,,flm shume,,,,nese do te me gjesh ne facebook: Legion Etrangere Shkup,,,,,edhe nje her te falenderoj ty dhe gjith anetareve per mirsjelljen dhe informatat e tyre,,,dhe po,nese mundesh me me tregu me shume,per cila qytete eshte me mire.....

  4. #24
    Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
    Anėtarėsuar
    23-08-2009
    Vendndodhja
    Ne mesin e te dashurve te mi...
    Postime
    10,781
    Persh taipan,ju dergova linkun ne fb,aty i keni te gjitha te dhenat.
    - - Shumė shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askė!
    Agim Metbala"

  5. #25
    i/e regjistruar Maska e Tipiku
    Anėtarėsuar
    08-08-2005
    Postime
    3,950
    Citim Postuar mė parė nga Xhenet.M.S. Lexo Postimin
    Persh taipan,ju dergova linkun ne fb,aty i keni te gjitha te dhenat.
    A ma dergon dhe mua te lutem ne fb
    Adresen e ke ke profili im i forumit :P

    Stjerner er dom som lyser i Mųrke

  6. #26
    Shqiptar nga Kosova Maska e prishtina75
    Anėtarėsuar
    22-03-2012
    Postime
    3,360
    .....askujt nuk do ti preferoja te marre rrugen drejt ndonje vendi europian, per kerkim azili. E gjithe ajo qe munde te arrihet eshte hargjimi nje shume te parase dhe qendrimi disa mujore ne ndonje kampqendrimi ku do te ndaje dhomen kryesisht me refugjat lufte nga vende te ndryshme te botes, kryesisht arab, kurd, etj..

  7. #27
    Azil ka dhe ne shqiperi. Nuk e di sa duhet ta kesh pensionin, po azil per pleq ka gjithandej.

  8. #28
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-06-2004
    Postime
    5,892
    Citim Postuar mė parė nga taipan Lexo Postimin
    Cili vend eshte me i pershtatur per te kerkuar azil,,,,,ne fakt jam Shqiptar nga Maqedonia,por kam arsye pse dua te kerkoj azil(sesht ekonomik),,,,,ju lutem per pergjigje te shpejta,,,,flm
    mesa di une ne britani ke mundesi te marresh azil , shko atje dhe mos harro te kesh fakte te verteta ne lidhje me azilin qekerkon dhe te marresh nje avokat te mire qe te ndihmoje

  9. #29
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    21-09-2012
    Postime
    16
    Citim Postuar mė parė nga ATMAN Lexo Postimin
    mesa di une ne britani ke mundesi te marresh azil , shko atje dhe mos harro te kesh fakte te verteta ne lidhje me azilin qekerkon dhe te marresh nje avokat te mire qe te ndihmoje
    po,por eshte veshtire te mirret viza per atje

  10. #30
    i/e regjistruar Maska e Konstantin
    Anėtarėsuar
    11-12-2010
    Postime
    447
    Kush shpreson per azil ne vendet e UE-se, e genjen veten. Mos i hyni kot avantures se shancet jan pothuajse te pamundura.

  11. #31
    Mjedisor Maska e Edvin83
    Anėtarėsuar
    20-03-2006
    Vendndodhja
    Tallinn
    Postime
    4,670
    Suedia i jep leje vetėm 4 maqedonasve, nga 890 kėrkesa pėr azil
    Publikuar mė 17.10.2012 | 21:23

    Nė Suedi vetėm katėr shtetas tė Maqedonisė ka marrė lejen e qėndrimit pas parashtrimit tė kėrkesės pėr azil. Kjo ėshtė bėrė e ditur nga Drejtoria pėr Emigracion e kėtij vendi, e cila ka nėnvizuar se vitin e kaluar rreth 890 qytetarė nga Maqedonia kanė kėrkuar statusin e azilit, shumica prej tyre pjesėtarė tė komuniteteve pakicė dhe qė kanė gjendje tė rėndė sociale.

    Gjatė vitit 2011 midis vendeve nga tė cilėt vijnė grupet mė tė mėdha tė azilkėrkuesve nė Suedi, Serbia u gjet nė vendin e tretė, Bosnja dhe Hercegovina nė vendin e nėntė, ndėrsa Maqedonia nė vendin e njėmbėdhjetė. Pėr dallim, mund tė theksohet e dhėna se nė 75 pėr qind nga azilkėrkuesit nga Eritreja dhe nė 43 pėr qind nga ata tė cilėt vijnė nga Iraku, u ėshtė miratuar leja pėr qėndrim.

    “Shumė njerėz nga Ballkani janė mashtruar qė tė kėrkojnė leje pėr qėndrim nė Suedi, tė cilėn asnjėherė nuk do ta marrin. Informacionet e rreme thjeshtė vijnė nga ana e agjencive turistike tė cilėt organizojnė udhėtime pėr Skandivaninė”, tha Enti suedez pėr migrime.

    Sipas parashikimit mė tė ri tė Entit suedez pėr migrime, vitin e ardhshėm numri i pėrgjithshėm i azilkėrkuesve nė Suedi do tė mund tė arrijė deri nė 50 mijė.

    Kjo shifėr sipas tyre, paraqet nivel mė tė lartė pas luftės nė Bosnjė para 20 viteve.

    /Shekulli Online/ Pėrgatiti: E.L/

  12. #32
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-06-2004
    Postime
    5,892
    Citim Postuar mė parė nga taipan Lexo Postimin
    po,por eshte veshtire te mirret viza per atje
    britania nuk eshte ne shengen dhe vize per britani nuk e di si merret


    hyr ne itali apo slloveni, merr tren per ne paris dhe atje gjej nje menyre per te kaluar lamanshin me tren apo me traget apo avion,pastaj kerko azil

  13. #33
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    21-09-2012
    Postime
    16
    Citim Postuar mė parė nga ATMAN Lexo Postimin
    britania nuk eshte ne shengen dhe vize per britani nuk e di si merret


    hyr ne itali apo slloveni, merr tren per ne paris dhe atje gjej nje menyre per te kaluar lamanshin me tren apo me traget apo avion,pastaj kerko azil
    flm per ndihmen,e vlersoj

  14. #34
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    10-05-2006
    Postime
    3,344
    Citim Postuar mė parė nga Bamba Lexo Postimin
    Azil ka dhe ne shqiperi. Nuk e di sa duhet ta kesh pensionin, po azil per pleq ka gjithandej.
    HA-HA .


    ps: Evropa ka marre fund keshtuqe ben mire aty ku je rri.

  15. #35
    i/e regjistruar Maska e claudia2012
    Anėtarėsuar
    05-01-2012
    Postime
    113
    hahahaha azil ka ku do pa lek te keni ju se do pa gu perndrryshe fle ne prru

  16. #36
    i/e regjistruar Maska e claudia2012
    Anėtarėsuar
    05-01-2012
    Postime
    113
    edhe ne europ po te jesh duan lefta

  17. #37
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    28-08-2013
    Postime
    1

    Pėr: Azil ne Evrope,ku?

    Taipan mirdita amundet 1 pyetje taspjegojm edhe tna tregojsh si duhet baba im 1 koh te gjat ka ik as nuk lajmrohet as para nuk na qon ne kemi mbet me gjyshen mami ene ne jemi 4 vellezer pun as kerkund ska per ne ene pi frige 1 vlla ekemi te smun na trego qish te bojm me ket arsye adena mbajn kur qkojm azill ene me qfar vendi mendoni juve te shkojm adena pranojn me keta fjali qeta tregova

  18. #38
    i/e regjistruar Maska e K.i EPERM
    Anėtarėsuar
    09-03-2009
    Postime
    924

    Pėr: Azil ne Evrope,ku?

    CITIM-- Legion Etrangere Shkup,,,,,edhe nje her te falenderoj ty dhe gjith anetareve per mirsjelljen dhe informatat e tyre,,,

    Sa e di unė nė Legion Etrangere duhet qendruar plotė 5 vite pėr ta fituar Nenshtetėsinė Franēeze,mė se miri shko nė Luksemburg aty i ke mundesitė pėr punė (ne te zezen kuptohet)ne Francė ,Gjermani,Belgjikė pse jo edhe ne Zvicerr,derisa ke vendos tė largohesh te uroj fat dhe te vendosesh me Shpi dhe Punė ---Mė Fat----

  19. #39
    geri Maska e geri891
    Anėtarėsuar
    27-10-2008
    Vendndodhja
    durres
    Postime
    38

    Pėr: Azil ne Evrope,ku?

    Citim Postuar mė parė nga taipan Lexo Postimin
    Cili vend eshte me i pershtatur per te kerkuar azil,,,,,ne fakt jam Shqiptar nga Maqedonia,por kam arsye pse dua te kerkoj azil(sesht ekonomik),,,,,ju lutem per pergjigje te shpejta,,,,flm



    o plako mire e ka ai i frances, aty mund te besh dicka, per te tjera sdi!!!!

  20. #40
    i/e regjistruar Maska e Antiproanti
    Anėtarėsuar
    28-07-2011
    Postime
    6,033

    Pėr: Azil ne Evrope,ku?

    Azil ne Evrope,ku?
    Ne Shqiperi...

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •