Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 8
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    04-10-2012
    Postime
    5

    Gjuha Shqipe e shkret...

    ... si ne titull ! A e kuptoni si qysh po shkruj ? Nese po, athere pse pe komplikojm ma shum ? Sipas vendimit shkencor gjuha Shqipe osht gjuh ma e melodike ne bot ?!? A e din najkush ? A osht e vertet ? E gjuha Italijane osht ne vend te dyt sepse i ko 2 zona(?) ma pak se gjuha Shqip ! Ne vertet a mundet dikush me shqaru ket ...
    Nuk besoj se 100 Shiptor 100 mendime !!!

  2. #2
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    22-08-2011
    Vendndodhja
    Among virtual idiots
    Postime
    326
    Ke bere fillore?!

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    05-11-2009
    Postime
    2,382
    Nuk pe kuptoj temėn. Qka osht pytja?

  4. #4
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    04-04-2006
    Vendndodhja
    Tirone
    Postime
    8,398
    Citim Postuar mė parė nga karogja Lexo Postimin
    ... si ne titull ! A e kuptoni si qysh po shkruj ? Nese po, athere pse pe komplikojm ma shum ? Sipas vendimit shkencor gjuha Shqipe osht gjuh ma e melodike ne bot ?!? A e din najkush ? A osht e vertet ? E gjuha Italijane osht ne vend te dyt sepse i ko 2 zona(?) ma pak se gjuha Shqip ! Ne vertet a mundet dikush me shqaru ket ...
    Nuk besoj se 100 Shiptor 100 mendime !!!
    Ti s'mund ta kuptosh , sikur tere shqiptaret te mblidhen e te ta shpjegojne. Sepse keto mesohen ne klase te dyte te fillores e ti mesa duket nuk e ke bere ose ke munguar ne mesim ate dite se ndoshta ke pasur rradhen e lopes apo te deleve per ne kullote. Meso te shkruash e te flasesh mire shqipen tone te bukur e pastaj me te vertete do te te tingelloje si melodi. Keshtu sic e shkruan ti gjuhen shqipe or lum miku, gjuha ndihet e lodhur ne gojen tende.
    Unė jam njeri i thjeshtė.
    Kėnaqem me pak.
    Mė mjafton mė e mira.

  5. #5
    Love all, but trust a few Maska e angmokio
    Anėtarėsuar
    02-09-2011
    Vendndodhja
    AngMoKio
    Postime
    3,928
    Citim Postuar mė parė nga -BATO- Lexo Postimin
    Nuk pe kuptoj temėn. Qka osht pytja?
    Karogja don me u bo kengetar.
    "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

  6. #6
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    04-10-2012
    Postime
    5
    Shumė interesante dhe unė jam i lumtur sepse ky eksperiment ka njė sukses ... qė do tė thotė qė ju tė gjithė e kuptuat atė qė kam kėrkuar pėr tė thėnė dhe nė fakt ne askush nuk u pėrgjigj. Dhe duke folur e kulturės Shqiptare kėtu, unė kam dėgjuar asgjė, por fyerjet dhe rrahje tupanit. Pif...

  7. #7
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    04-10-2012
    Postime
    5
    Citim Postuar mė parė nga 2043 Lexo Postimin
    Ti s'mund ta kuptosh , sikur tere shqiptaret te mblidhen e te ta shpjegojne. Sepse keto mesohen ne klase te dyte te fillores e ti mesa duket nuk e ke bere ose ke munguar ne mesim ate dite se ndoshta ke pasur rradhen e lopes apo te deleve per ne kullote. Meso te shkruash e te flasesh mire shqipen tone te bukur e pastaj me te vertete do te te tingelloje si melodi. Keshtu sic e shkruan ti gjuhen shqipe or lum miku, gjuha ndihet e lodhur ne gojen tende.
    Shumė interesante dhe unė jam i lumtur sepse ky eksperiment ka njė sukses ... qė do tė thotė qė ju tė gjithė e kuptuat atė qė kam kėrkuar pėr tė thėnė dhe nė fakt ne askush nuk u pėrgjigj. Dhe duke folur e kulturės Shqiptare kėtu, unė kam dėgjuar asgjė, por fyerjet dhe rrahje tupanit. Pif...

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e ikthus
    Anėtarėsuar
    07-02-2008
    Postime
    146
    Citim Postuar mė parė nga karogja Lexo Postimin
    ... si ne titull ! A e kuptoni? Nese po, athere pse pe komplikojm ma shum ? !!!
    si qysh po shkruj

    Nga vjen ti er lal se s`merresh vesh.Je i pakuptueshem, enigmatik,i padeshifrueshem,mos je bo karroqe prej alkoholit.

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •