Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 18 prej 18
 1. #1
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-11-2002
  Postime
  6,667
  Faleminderit
  0
  19 falenderime nė 18 postime

  Question Ligji per letrat Italiane

  Kam degjuar se ka dale perseri ligji per te ber letrat ne Itali.

  A eshte e vertete ?

 2. #2
  .................... Maska e iktuus
  Anėtarėsuar
  30-11-2008
  Postime
  1,280
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga EuroStar1 Lexo Postimin
  Kam degjuar se ka dale perseri ligji per te ber letrat ne Itali.

  A eshte e vertete ?
  Po e vertet eshte.
  Dashuria, miqsia,respekti nuk formojn lidhje aq te forta sa nje urrejtje e perbashket

 3. #3
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-11-2002
  Postime
  6,667
  Faleminderit
  0
  19 falenderime nė 18 postime
  Citim Postuar mė parė nga iktuus Lexo Postimin
  Po e vertet eshte.
  Ndonje info me te detajuar apo ndonje link Iktuus , se me duhet tja dergoj nje robit tim

  Faleminderit

 4. #4
  .................... Maska e iktuus
  Anėtarėsuar
  30-11-2008
  Postime
  1,280
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Nese se kupton gjuhen perktheje me google translate se skam as durim as kohe ta perkthej
  http://www.laleggepertutti.it/14097_...l-15-settembre
  Dashuria, miqsia,respekti nuk formojn lidhje aq te forta sa nje urrejtje e perbashket

 5. #5
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-11-2002
  Postime
  6,667
  Faleminderit
  0
  19 falenderime nė 18 postime
  E perkthen vet ai, se po ja coj si link

  Rrofsh per informacionin

 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-09-2009
  Postime
  143
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  hey cfar ligji eshte se keshtu me tha edhe njeri ne itali ka dal nje ligj per dokumenta, une per momentin jam ne itali tash a mund te me tregoni pak me shume ju lutem cfar procedure esht dhe a me duhet ndonje avokat apo joo etj

 7. #7
  gemini Maska e gemini
  Anėtarėsuar
  24-08-2005
  Vendndodhja
  eu
  Postime
  78
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Duhet me pagu shume leke per te mar dukumentat,me pak fjal mund te besh dokumentat po punoje ne ndonje vend pa regulla dhe a qe te ka ne pune duhet te paguaj 1000 euro,si pun gjobe o vleraq per te te regulluar gjendjen tende si clendestin, dhe 6 muaj kontribute per ty per perjudhen qe ke qene pa regulla ne pune..gje qe nje italian eshte e veshtire qe ti paguaj,por po re dakord qe mund ti paguash ti nje pjes o te tera po ta leverdisi.ah edhe nje gje tjeter,vetem qe te duhet te paraqitesh ndonje dikument ku mund te vertetosh qe je ne itali qe ne 2011 ne mos gaboj..
  "Tu vedi cose che esistono e ti chiedi perchč;io sogno cose mai esistite e mi chiedo perchč no?"

 8. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-09-2009
  Postime
  143
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  cka je tu than se spo kuptoj glandestin, dokument prej 2011 etj.. une tash kam ardh ne itali jam ketu gati nje jave dhe mora vesh dicka per dokumentat, pyeta dike une ketu dhe me tha qe gjeja kriesore per dokumenta eshte tet siguroj dikush pune dhe e mer sonxhornon ky ligj eshte cdoer ketu. Ki ligji tash qe ka dal a eshte per ne apo per ato qe jam moti ketu.

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e xhori
  Anėtarėsuar
  25-12-2006
  Vendndodhja
  MARCHE
  Postime
  1,529
  Faleminderit
  6
  35 falenderime nė 28 postime
  ne qofte se keni 10mij euro teper mund ti beni dokumentat. kaq kushton me taksa e me te gjitha asnje sipermarres nuk besoj se ka deshire te paguaj kete shume
  jeshét prčmč ne aliarčm
  jeshčm more jeshčm
  po drita skeshčm

 10. #10
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-11-2002
  Postime
  6,667
  Faleminderit
  0
  19 falenderime nė 18 postime
  Citim Postuar mė parė nga xhori Lexo Postimin
  ne qofte se keni 10mij euro teper mund ti beni dokumentat. kaq kushton me taksa e me te gjitha asnje sipermarres nuk besoj se ka deshire te paguaj kete shume
  Letrat Ialiane mer xhor.... jo Amerikane

  750 Euro paguhen per bustapaga 3 mujore dhe shnet. Me qen pronari i mire, ti paguan ai edhe ato

 11. #11
  fossa dei leoni Maska e prenceedi
  Anėtarėsuar
  07-11-2008
  Postime
  2,141
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Citim Postuar mė parė nga EuroStar1 Lexo Postimin
  Letrat Ialiane mer xhor.... jo Amerikane

  750 Euro paguhen per bustapaga 3 mujore dhe shnet. Me qen pronari i mire, ti paguan ai edhe ato
  Je i sigurte.......???? Mua me thane se shkojne diku tek 6000 euro.

 12. #12
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-11-2002
  Postime
  6,667
  Faleminderit
  0
  19 falenderime nė 18 postime
  Citim Postuar mė parė nga prenceedi Lexo Postimin
  Je i sigurte.......???? Mua me thane se shkojne diku tek 6000 euro.
  100% i sigurte

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e xhori
  Anėtarėsuar
  25-12-2006
  Vendndodhja
  MARCHE
  Postime
  1,529
  Faleminderit
  6
  35 falenderime nė 28 postime
  Citim Postuar mė parė nga EuroStar1 Lexo Postimin
  Letrat Ialiane mer xhor.... jo Amerikane

  750 Euro paguhen per bustapaga 3 mujore dhe shnet. Me qen pronari i mire, ti paguan ai edhe ato
  italia eshte ne kriz jo amerika
  750 x 6 muaj plus ato te tjerat, dje pyeta komercialistin dhe me tha qe duhen gati 10mij euro, jo eurostara
  jeshét prčmč ne aliarčm
  jeshčm more jeshčm
  po drita skeshčm

 14. #14
  gemini Maska e gemini
  Anėtarėsuar
  24-08-2005
  Vendndodhja
  eu
  Postime
  78
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  duhet te paguhen kontributet ose sigurimet si i thojne ne shqiperi,dhe keto jane ne baz te punes qe bene,dhe 1000 euro si takse fikse per letrt qe do futesh..keshtu ka vendosur MONTI, se nuk kane lek keta ketej nga italia..por me e bukura eshte qe duhet te dimostrosh qe je ne itali perpara vitit 2012, keshtu qe kush vjen tani nuk e ka te lehte..
  "Tu vedi cose che esistono e ti chiedi perchč;io sogno cose mai esistite e mi chiedo perchč no?"

 15. #15
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-09-2009
  Postime
  143
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  o njerez a mund te me ndihmon be dikush ti bej dua letrat italiane nuk jam duke gjetur ndonje njeri ndonje pronar qe ka firme te veten qe te me siguron pune cka eshte ajo, te me thot qe un e mar ket ne pune dhe sa per parat ja paguaj une 750 eurot cka jane ato qe that ju me lart dhe kontributet. Une jam ne trevizo ne nje lagje ketu afer , nese njeh dikush ndonje shqiptar ose ketu nese ka ne forum ndonje qe jeton ne itali dhe ka ndonje firme ose dicka mund te me shkruani ne mp ose edhe ketu ju flm

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e xhori
  Anėtarėsuar
  25-12-2006
  Vendndodhja
  MARCHE
  Postime
  1,529
  Faleminderit
  6
  35 falenderime nė 28 postime
  Citim Postuar mė parė nga rinor.1 Lexo Postimin
  o njerez a mund te me ndihmon be dikush ti bej dua letrat italiane nuk jam duke gjetur ndonje njeri ndonje pronar qe ka firme te veten qe te me siguron pune cka eshte ajo, te me thot qe un e mar ket ne pune dhe sa per parat ja paguaj une 750 eurot cka jane ato qe that ju me lart dhe kontributet. Une jam ne trevizo ne nje lagje ketu afer , nese njeh dikush ndonje shqiptar ose ketu nese ka ne forum ndonje qe jeton ne itali dhe ka ndonje firme ose dicka mund te me shkruani ne mp ose edhe ketu ju flm
  nuk ja vlen te prishesh 10 mij euro per letrat italiane, mendimi im
  jeshét prčmč ne aliarčm
  jeshčm more jeshčm
  po drita skeshčm

 17. #17
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-09-2009
  Postime
  143
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  o xhori pse be 10 mij euro nuk e di cka je tu fol, ketu nuk te duhet as avokat as asgje, ke oferte pune mbaroi puna mund te paguash nja 1500 e diku, mer nje leter qe je ketu para vitit 2011 apo 2012 keshtu mua me than ketu ne kuesture

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e xhori
  Anėtarėsuar
  25-12-2006
  Vendndodhja
  MARCHE
  Postime
  1,529
  Faleminderit
  6
  35 falenderime nė 28 postime
  Citim Postuar mė parė nga rinor.1 Lexo Postimin
  o xhori pse be 10 mij euro nuk e di cka je tu fol, ketu nuk te duhet as avokat as asgje, ke oferte pune mbaroi puna mund te paguash nja 1500 e diku, mer nje leter qe je ketu para vitit 2011 apo 2012 keshtu mua me than ketu ne kuesture

  Kaq eshte o vlla se pyeta prandaj te them.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Peniel : 01-10-2012 mė 05:12
  jeshét prčmč ne aliarčm
  jeshčm more jeshčm
  po drita skeshčm

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •