Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 12 prej 12
 1. #1
  E dua letėrsinė Maska e chengiz
  Anėtarėsuar
  25-03-2012
  Vendndodhja
  Kukes
  Postime
  106
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime

  Si te bashkojme fotot.

  si ti bashkojm 2 foto bashk

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  20-06-2003
  Postime
  1,566
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  ngjiti me likoplast!

 3. #3
  Super Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,476
  Faleminderit
  68
  177 falenderime nė 164 postime
  Shiko per programe falas "photo stitching"
  http://www.google.com/#hl=en&output=...w=1275&bih=608
  Nje program falas qe ngjit imazhe nga Mikrosofti
  ICE Microsoft Image Composite Editor
  http://www.techsupportalert.com/best...e-stitcher.htm
  Behet ngjitja e dy apo me shume imazheve edhe me
  programe te tjera si photoshop,paint net etj.
  Si procedure eshte e thjeshte.
  Si pasoje e stitching(ngjitjes) ne krah te njera tjetres
  se disa fotografive,krijohen pamje panoramike.
  Windows live foto galeri eshte program falas shume i mire.
  http://windows.microsoft.com/en-US/w...ry-get-started
  Klik te disa foto te tuat qe programi te shfaq si galeri,
  pastaj klik ne Make,klik ne panorama stitch.
  Programi ben ngjitje perfekte si dhe prerje ne lartesi(croping)
  rregullim automatik per lartesi te barabarte te gjithe fotografive qe u ngjiten,
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga benseven11 : 14-08-2012 mė 15:56
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 4. #4
  Super Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,476
  Faleminderit
  68
  177 falenderime nė 164 postime
  Nje metode tjeter eshte perzjerje e dy imazheve duke i shkrire me njera tjetren dhe krijuar nje imazh miks. me poshte jane dy figura nje sfond plazhi muzg dhe imazhi tjeter nje cift.Nga perzjerja e tyre u krijua nje imazh i trete miks.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura    
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 5. #5
  E dua letėrsinė Maska e chengiz
  Anėtarėsuar
  25-03-2012
  Vendndodhja
  Kukes
  Postime
  106
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  faliminderit shum por keto foto te fundit a kan ndonje adres se ku i ndreqe se adresa e fundit nuk bani

 6. #6
  Freestyler Maska e auiu
  Anėtarėsuar
  04-09-2004
  Vendndodhja
  Korce
  Postime
  170
  Faleminderit
  1
  0 falenderime nė 0 postime
  Kjo adresa ka pothuajse te njejtin funksion si te programit Adobe Photoshop :

  http://pixlr.com/editor/

 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-09-2009
  Postime
  143
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  kisha edhe une nje pyetje per ju me lart shpresoj te me ndihmoni, kam bere do foto keto dit me mobil dhe i kam nxjer ne laptop por jane pak si turbull nuk me kan nxjer mir ne foto, nuk e di a mund ti regulloj pakes ta permison imazhin ti bej ma paster??!

 8. #8
  Freestyler Maska e auiu
  Anėtarėsuar
  04-09-2004
  Vendndodhja
  Korce
  Postime
  170
  Faleminderit
  1
  0 falenderime nė 0 postime
  Nqs se vete fotoja eshte e turbullt vete,atehere nuk besoj se mund te shtosh qartesine.ndoshta mund te provosh te ndryshosh nivlein e kontrastit dhe te ngjyrave,per te perfituar nje rezultat me te pelqyeshem...

 9. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-09-2009
  Postime
  143
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  jo fotoja eshte turbullt eshte bere turbullt ndoshta nga livezja e dores kur ka nxjer ne foto, ok ti flm per pergjigjen

 10. #10
  Super Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,476
  Faleminderit
  68
  177 falenderime nė 164 postime
  Te duhet nje program editor fotosh qe ka funksionet
  denoise,levels dhe unsharp mask per te zhdukur turbulliren ne
  imazh
  Ne fotoshap klik File,klik open dhe fut fotografine qe do rregullosh.
  Klikon ne filter/noise/reduce noise dhe ky funksion pastron
  fotografine nga grimcat.Grimcat ne foto shkaktojne
  turbullire,jo qartesi shkaktojne ne imazh nje trubullire qe njihet me emrin noise ne imazh.
  Pasi pastrohet me reduce noise,klik filter dhe ne menu klik ne Sharpen dhe ne menu
  klik ne funksionet
  si Unsharp mask,ose smart sharpening.Aty rregullon nivelet e ngjyrave
  hijes drites dhe pastrohet imazhi nga turbullira etj
  Pastaj klik ne butonin image lart ne program,klik adjustement dhe shtyp levels.Aty leviz slajderat anesore
  duke i afruar drejt qendres per te rritur nje shkalle kontrasti ngjyrash dhe qartesie te mire.Keto funksione ne program duhet te perdoren me kujdes
  dhe jo te cohen ne maksimumin e fuqise pasi teprimet ne perdorim cojne ne
  rezultate te keqia ne fotografi,imazhi do duket keq.
  ne shume raste fotografia nuk eshte komplet keq si imazh por vetem disa pjese
  te imazhit ne fotografi kerkojne te pastrohen te qartesohen dhe futet nuanca e ngjyres qe kerkohet.Ne keto raste me fotoshap behen select(zgjedhje) e sektoreve
  te imazhit qe kerkojne riparim me nje vegel lasso tool,pasi i bere select do shohesh qe sektori i imazhit qe kerkon rregullim eshte i rrethuar ne nje vije te nderprere si milingona,pastaj perdor veglat me lart per ti riparuar.
  Po u bera mbare do shkruaj nje tutorial gjerat kryesore se si rregullohen imazhet.
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e Kenado
  Anėtarėsuar
  14-09-2012
  Postime
  7
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Mund te perdores:
  1) picmonkey.com
  2) pizzap.com

 12. #12
  i/e larguar Maska e ionian
  Anėtarėsuar
  27-12-2002
  Vendndodhja
  *
  Postime
  200
  Faleminderit
  4
  8 falenderime nė 6 postime
  Edhe mua me pelqen te merrem me perpunim fotosh . Kam gjetur nje program i cili nuk eshte i keq munda te provosh ne photoscape.com

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •