Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 20
  1. #1
    Shqiperia eshte Evrope Maska e iliria e para
    Anëtarësuar
    24-04-2002
    Vendndodhja
    Cunami ne Indonezi zgjati per disa minuta, kurse ne trojet tona 500 vjet.
    Postime
    4,907

    Qytet vetëm për gra në Arabi!



    ARABI - Arabia Saudite është duke planifikuar që të ndërtojë një qytet të ri vetëm për femra, në një përpjekje për të gërshetuar rregullat e forta fetare, me ambiciet e grave për të bërë karrierë.

    Kompanisë Shtetërore të Ndërtimit i është kërkuar nga autoritetet që të hartojë planin, ndërsa ndërtimi i komplekseve të banimit dhe të punësimit pritet që të nisë vitin e ardhshëm.

    Në këtë qytet, do të lejohet që gratë të bëjnë punë, të cilat ndalohen në vend, për shkak të kontaktit që duhet të kenë me meshkujt.

    Qyteti pritet të ndërtohet në lindje të Hafufit, ndërsa Bashkia ka grumbulluar një fond investimesh prej 100 milionë eurosh. Fillimisht, në të pritet që të krijohen rreth 5 mijë vende pune në industrinë tekstilit, farmaceutikës dhe industrinë ushqimore.


    Ndonëse zyrtarisht në shtetin me 30 milionë banorë është e lejuar që gratë të punojnë, rregullat e ashpra fetare vendosin kufizime të forta, duke kufizuar vetëm në 15% të totalit numrin e femrave në krahun e punës.
    ------------------------------------------------------------------------------

    Pyetja ime: Çfare pret pas kesaj?




    http://www.balkanweb.com/metropol/26...bi--99045.html
    Lumi ka ujin e paster ne burim


    Kombi mbi te gjitha

  2. #2
    Do plasin lesbiket lol
    Revolution 1848

  3. #3
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    25-09-2011
    Postime
    329
    Time to buy stock on dildo factories!

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e Pa_doreza2
    Anëtarësuar
    02-11-2009
    Postime
    1,658
    "Aliu reportoi qe Allahut tha "Atje ne Parajse eshte nje treg ku nuk ka shitje dhe blerje, por eshte i mbushur me burra dhe gra. Kur nje burre deshiron nje bukuroshe, ai e merr dhe ben seks me ato."Al Hadis, Vol. 4, p. 172, No. 34
    S’çarmatosem sa t’jetë jeta!

  5. #5
    Follow the Light Maska e presHeva-Lee
    Anëtarësuar
    24-11-2008
    Vendndodhja
    toka e shqiponjave
    Postime
    1,019
    Cfar debila jeni prej t'parit e deri te i fundit komentues ...nuk paskeni ndryshu ala.

    Same fools
    Krenohem qi jom Shqyptar e Musliman

  6. #6
    Mirë se vini në Harlan Maska e FreeByrd
    Anëtarësuar
    05-02-2011
    Vendndodhja
    Tennessee
    Postime
    1,023
    Citim Postuar më parë nga iliria e para Lexo Postimin


    ARABI - Arabia Saudite është duke planifikuar që të ndërtojë një qytet të ri vetëm për femra, në një përpjekje për të gërshetuar rregullat e forta fetare, me ambiciet e grave për të bërë karrierë.

    Kompanisë Shtetërore të Ndërtimit i është kërkuar nga autoritetet që të hartojë planin, ndërsa ndërtimi i komplekseve të banimit dhe të punësimit pritet që të nisë vitin e ardhshëm.

    Në këtë qytet, do të lejohet që gratë të bëjnë punë, të cilat ndalohen në vend, për shkak të kontaktit që duhet të kenë me meshkujt.

    Qyteti pritet të ndërtohet në lindje të Hafufit, ndërsa Bashkia ka grumbulluar një fond investimesh prej 100 milionë eurosh. Fillimisht, në të pritet që të krijohen rreth 5 mijë vende pune në industrinë tekstilit, farmaceutikës dhe industrinë ushqimore.


    Ndonëse zyrtarisht në shtetin me 30 milionë banorë është e lejuar që gratë të punojnë, rregullat e ashpra fetare vendosin kufizime të forta, duke kufizuar vetëm në 15% të totalit numrin e femrave në krahun e punës.
    ------------------------------------------------------------------------------

    Pyetja ime: Çfare pret pas kesaj?




    http://www.balkanweb.com/metropol/26...bi--99045.html
    Hey, all you ladies in the Balkans being influenced by Wannabist money and indoctrination. We've got plans for you, baby.

    First we'll cover your sinful bodies with black gowns from neck to feet. No more embarrassing weight issues and diets. No more shaving your legs and underarms. No more keeping up with the latest fashionable clothes.

    Then you get to wear Irish Republican Army masks on your faces. One size fits all. No more worries about your lipstick and makeup. No more worries about your hairstyle. If you are beautiful or not so beautiful only your husband knows.

    I've saved the best for last. Welcome to the wonderful world of female circumcision. Ladies, be the first on your block to undergo a procedure to alter your private parts to magically make sex less pleasurable. Isn't that exciting?

    I know, I know. It sounds like Paradise, a heaven on earth. Ladies of the Balkans, you career oriented women, there are now cities of women only where you can pursue work from your college studies without the problem of leering lustful men.

    However, I must warn you there could be a backlash. All of those sexual inhibitions and living with only women day after day............



    ____________________________________________


    Hej, të gjithë ju zonjat në Ballkan duke u ndikuar nga paratë Wannabist dhe indoktrinimit. Ne kemi marrë plane për ju, babe.

    Së pari ne do të mbulojë trupin tuaj mëkatare me gowns zeza nga qafa te këmbët. Nuk ka çështje më të turpshme peshë dhe dietat. Jo më shumë rroje këmbët tuaja dhe underarms. Jo më shumë e mbajtur me rroba më të fundit në modë.

    Pastaj ju merrni për të veshin maska ​​Ushtria Republikane Irlandeze në fytyrat tuaja. Një Madhësia përshtatet të gjithë. Nuk shqetësohet më për buzëkuq tuaj dhe kozmetikë. Nuk shqetësohet më tepër rreth hairstyle tuaj. Nëse ju jeni e bukur apo jo edhe aq bukur vetëm burri yt e di.

    Unë e kam ruajtur mirë për të kaluar. Mirë se vini në botën e mrekullueshme të organeve gjenitale femërore. Zonja, të jetë i pari në bllokun tuaj t'i nënshtrohet një procedure për të ndryshuar pjesët private të magjike bërë seks më pak të pëlqyeshëm. Nuk është se emocionuese?

    Unë e di, unë e di. Kjo tingëllon si parajsë, një qiell mbi tokë. Zonja e Ballkanit, ju femrat e karrierës orientuar, tani ka qytetet e grave vetëm ku ju mund të ndjekin punën nga studimet tuaja kolegj pa problemin e leering burra epshore.

    Megjithatë, unë duhet të paralajmëroj ju nuk mund të jetë një reagim i ashpër. Të gjitha këto frenimeve seksuale dhe duke jetuar me ditë vetëm gratë pas dite ............

    Ndryshuar për herë të fundit nga FreeByrd : 12-08-2012 më 10:23
    We are the part of the Cosmos that discovered and understands its unfolding story

  7. #7
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    25-06-2012
    Postime
    661
    Citim Postuar më parë nga FreeByrd Lexo Postimin
    .....
    Shkruaj Shqip ose mos shkruaj fare.

  8. #8
    Mirë se vini në Harlan Maska e FreeByrd
    Anëtarësuar
    05-02-2011
    Vendndodhja
    Tennessee
    Postime
    1,023
    Citim Postuar më parë nga A.LePuLush Lexo Postimin
    Shkruaj Shqip ose mos shkruaj fare.
    Përgjigja ime në këtë idiotësi kapërcen gjuhën.
    We are the part of the Cosmos that discovered and understands its unfolding story

  9. #9
    Love all, but trust a few Maska e angmokio
    Anëtarësuar
    02-09-2011
    Vendndodhja
    AngMoKio
    Postime
    3,928
    Citim Postuar më parë nga FreeByrd Lexo Postimin
    Përgjigja ime në këtë idiotësi kapërcen gjuhën.
    Kerkese moderatoreve

    Kam nje mikun tim kinez qe kerkon te behet anetar i ketij forumi , a lejohet?
    "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

  10. #10
    Mirë se vini në Harlan Maska e FreeByrd
    Anëtarësuar
    05-02-2011
    Vendndodhja
    Tennessee
    Postime
    1,023
    Citim Postuar më parë nga angmokio Lexo Postimin
    Kerkese moderatoreve

    Kam nje mikun tim kinez qe kerkon te behet anetar i ketij forumi , a lejohet?
    Në sajë të Enver kineze kanë vizituar tashmë Shqipërinë.

    Ni Hao, mik kinez

    PS
    angmokio, jeni një anëtar i IRA (Ushtria Republikane Irlandeze)
    Ndryshuar për herë të fundit nga FreeByrd : 12-08-2012 më 13:11
    We are the part of the Cosmos that discovered and understands its unfolding story

  11. #11
    Lab 100% Maska e Station
    Anëtarësuar
    26-02-2010
    Vendndodhja
    Shqipëri
    Postime
    6,624
    Po mirë mo FreeByrd se edhe mua më ka bërë përshtypje, pse shkruan edhe anglisht edhe shqip të njëjtin shkrim??
    Nuk mund ta shkruash vetëm shqip??
    Të kuptohemi, krahasuar me ata/ato që shkruajnë vetëm anglisht në një forum shqiptar Ti je për tu lavdëruar.

  12. #12
    Citim Postuar më parë nga angmokio Lexo Postimin
    Kerkese moderatoreve

    Kam nje mikun tim kinez qe kerkon te behet anetar i ketij forumi , a lejohet?
    Po qe nga ata me mjekerr jogurt a si e kane, kos ne shqip

    Une e dija se ti miqt i ke ne Afganistan ! Edhe me kinen e madhe jeni lidhur more qerratallare eheee

    Po nuk bete per vete masonet nuk kini gje ne terezi jo
    Revolution 1848

  13. #13
    Love all, but trust a few Maska e angmokio
    Anëtarësuar
    02-09-2011
    Vendndodhja
    AngMoKio
    Postime
    3,928
    Citim Postuar më parë nga EuroStar1 Lexo Postimin
    Po qe nga ata me mjekerr jogurt a si e kane, kos ne shqip

    Une e dija se ti miqt i ke ne Afganistan ! Edhe me kinen e madhe jeni lidhur more qerratallare eheee

    Po nuk bete per vete masonet nuk kini gje ne terezi jo
    Kur thua masonet e ke fjalen per moderatoret e forumit ?
    "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

  14. #14
    Citim Postuar më parë nga angmokio Lexo Postimin
    Kur thua masonet e ke fjalen per moderatoret e forumit ?
    Ju eshte bere ferra Brahim

    Me keq se Enveri jeni ju, ngado shihni armiq dhe frrap ne litar

    Ore po qe masonet na dollen fetare te medhej e ke mar vesh ti ? Patjeter qe po, se ndryshe nuk do i qaseshit atyre ju
    Revolution 1848

  15. #15
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anëtarësuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386
    Citim Postuar më parë nga Pa_doreza2 Lexo Postimin
    "Aliu reportoi qe Allahut tha "Atje ne Parajse eshte nje treg ku nuk ka shitje dhe blerje, por eshte i mbushur me burra dhe gra. Kur nje burre deshiron nje bukuroshe, ai e merr dhe ben seks me ato."Al Hadis, Vol. 4, p. 172, No. 34
    Kjo eshte realitet dhe fakt e argument i forte per ata qe besojne.

  16. #16
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anëtarësuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386
    Citim Postuar më parë nga angmokio Lexo Postimin
    Kerkese moderatoreve

    Kam nje mikun tim kinez qe kerkon te behet anetar i ketij forumi , a lejohet?
    Nese nuk eshte mysliman jo, me mire pa te. hehe

  17. #17
    Á Я † ι $ † Maska e Homer
    Anëtarësuar
    18-12-2008
    Vendndodhja
    Nιρρση
    Postime
    2,287
    Si do e quajn, Harem City?
    D'Oh!

  18. #18
    i/e regjistruar Maska e Pa_doreza2
    Anëtarësuar
    02-11-2009
    Postime
    1,658
    Te presim kur te dale edhe Shefqet Krasniqi, Dhendrri i Naim Terrnaves, per te kerkuar te njejte gje si ne arabi
    S’çarmatosem sa t’jetë jeta!

  19. #19
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    16-07-2009
    Vendndodhja
    Gjakove
    Postime
    72
    Qfar nese ndonje ndonje burre mbulohet komplet (te veshe nikabin) dhe te futet ne kete qytet

  20. #20
    i/e regjistruar Maska e toni54
    Anëtarësuar
    25-02-2010
    Postime
    3,776
    po ketu spo u dikan se qka jane a gra a burra....te mbulura ashtu perzihen bahen tarabosh hahahah

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •