Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 28
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e Nete
    Anëtarësuar
    13-04-2009
    Postime
    8,688

    Mashkulli i parë në botë shtatzënë, pret fëmijën e tretë

    Thomas Beatie, i njohur në mbarë botën si “burri shtatzënë”, i cili është bërë mama për të dytën herë para pak kohësh, raportohet se është duke pritur edhe fëmijën e tij të tretë. Beatie, nga Oregoni, tran ss ek suali i njohur, ka nxjerrë në jetë para pak muajsh një bebe mashkull, i cili gëzon shëndet të plotë me lindje natyrale, një lajm ky që ka çuditur botën. Ndërsa sipas mediave, Beatie tani është përsëri shtatzënë me fëmijën e tretë të tij. Shtatzënia e parë e tij ngjalli shumë reagime në opinionin në mbarë botën.Thomas, 35-vjeçar, ka kryer një seri ndërhyrjesh për ndërrimin e sek sit duke mbajtur organet sek suale femërore dhe u cilësua juridikisht si femër nga një gjykatë në Havai. Ai kishte vendosur të bënte patjetër fëmijë, pasi gruaja e tij nuk mund t’i bënte dot.


    Kam degjuar te ndrrojne gjini,por edhe te lindin femije e pabesuar

    te pakten te ishte dukur edhe si femer biles:

  2. #2
    Emathia Maska e MaDaBeR
    Anëtarësuar
    20-05-2003
    Vendndodhja
    Në çdo vend ku ka jetë
    Postime
    5,321
    Ky eshte fundi i botes qe thonin te vjetrit, nuk do shembet me vertet
    Për inad të Djallit dhe Shqyptarëvet, Zoti ka me mbajtë Shqypninë më kambë me nder e me lumni

  3. #3
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    25-06-2012
    Postime
    661
    Eshte femer. kthyer ne "burre".

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e bebi im
    Anëtarësuar
    03-07-2012
    Postime
    121
    po ky nuk eshte mashkull se ka organe femerore...
    po mire gruaja ka marre organe mashkullore tani se nuk po kuptoj gje une, si funksionoka ky cift... kush e paska lene shtatzane kete mashkull, se gruaja jo iher...
    o zot i madh cfare po na shohin syte...

  5. #5
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    25-06-2012
    Postime
    661
    Citim Postuar më parë nga bebi im Lexo Postimin
    po ky nuk eshte mashkull se ka organe femerore...
    po mire gruaja ka marre organe mashkullore tani se nuk po kuptoj gje une, si funksionoka ky cift... kush e paska lene shtatzane kete mashkull, se gruaja jo iher...
    o zot i madh cfare po na shohin syte...
    nje shiringe mbushur me sperm
    Ndryshuar për herë të fundit nga A.LePuLush : 06-08-2012 më 07:28

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e toni54
    Anëtarësuar
    25-02-2010
    Postime
    3,776
    ev ev po de ...femnat le ta lene ma kete pune hahah.....

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    E vetshpallura "mashkull", duhej te ishte titulli, lol. Kthehet ne mashkull per te bere rolin e femres, nenes?! Te cuditshem jane dhe keta tranvestitet!
    Feelings change - memories don't.

  8. #8
    yep Maska e Izadora
    Anëtarësuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793
    Citim Postuar më parë nga mia@ Lexo Postimin
    E vetshpallura "mashkull", duhej te ishte titulli, lol. Kthehet ne mashkull per te bere rolin e femres, nenes?! Te cuditshem jane dhe keta tranvestitet!
    Ky eshte tranvestit vetem me mjeker , se nga pjesa tjeter mund ta quash lesbike .
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  9. #9
    krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
    Anëtarësuar
    21-07-2005
    Vendndodhja
    diku neper bote
    Postime
    2,637
    pse nuk e jepni lajmin te plote por beni skupe te tilla..kjo nuk eshte mashkull por femer..eshte lindur ne hawai si femer dhe deri ne moshen 19 vjeqare ajo ka jetuar si femer..pra cdo gje e kishte femerore duke pershire edhe organet gjenitale dhe pjesen ku krijohet femija..ne moshen 19 vjeqare ajo fillon te marre hormone per ti dhene vetes pamjen mashkullore dhe mori emrin thomas..ne pamje i shendrrua ne mashkull por ne brendesi ajo ishte femer..kishte organet gjenitale femerore dhe mbi te gjitha kishte organin e ngjizjes se femijes..tash i ra ndermend qe me ane te fertilitetit artificial te beje femije..

    thjeshte te mendonit vetem nje fakt qe mashkulli nuk ka organ per ngjizjen e femijes dhe te mos e besonit kete shkrim..plus gjera te tjera qe i ka vetem femra ..para se te besoni dicka shtrydheni trurin..
    a do male me debore,trima te forte dhe malsore,fort bujare dhe burrerore,shko ne kukes i ke me dore.

  10. #10
    Lab 100% Maska e Station
    Anëtarësuar
    26-02-2010
    Vendndodhja
    Shqipëri
    Postime
    6,624
    Citim Postuar më parë nga A.LePuLush Lexo Postimin
    Eshte femer. kthyer ne "burre".
    Dreqi e mori, kur lexova titullin menjëher më vajti mëndja tek Brari sepse vetëm ai gënjen në mënyrë kaq të pa cipë.

  11. #11
    Epo c'jeni duke na e thyer kukurecin me kete far majmuni a majmuneshe!

    O milet !

    Ky nuk eshte burre por eshte grua.

    Mos bini ne provokime naive, se s'ka dhe s'do te kete shanse qe prej burrit te linde femije.....

    He c'na ka gjetur, edhe dikush dikush do te thoshte qe pula e ka prejardhjen prej krokodilit( sikur thoshte xhaxhi Darvin ) edhe kete do te besonim.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Explorer : 06-08-2012 më 19:37
    Ndrysho Firmën

  12. #12
    i/e regjistruar Maska e Nete
    Anëtarësuar
    13-04-2009
    Postime
    8,688
    Nese eshte grua,si paska edhe mjekerr pra

    Edhe mua mu duk e pabesueshme !no coment

  13. #13
    i/e regjistruar Maska e bebi im
    Anëtarësuar
    03-07-2012
    Postime
    121
    Citim Postuar më parë nga Nete Lexo Postimin
    Nese eshte grua,si paska edhe mjekerr pra

    Edhe mua mu duk e pabesueshme !no coment
    ka mjekerr se ka marre hormone mashkullore, pra nga gjysma e lart eshte mashkull nga gjysma e poshte eshte femer, merr vesh cfare behet?

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e Nete
    Anëtarësuar
    13-04-2009
    Postime
    8,688
    Citim Postuar më parë nga bebi im Lexo Postimin
    ka mjekerr se ka marre hormone mashkullore, pra nga gjysma e lart eshte mashkull nga gjysma e poshte eshte femer, merr vesh cfare behet?
    Ok me e mora vesh,se ta shpifka....flm

  15. #15
    i/e regjistruar Maska e bebi im
    Anëtarësuar
    03-07-2012
    Postime
    121
    Citim Postuar më parë nga Nete Lexo Postimin
    Ok me e mora vesh,se ta shpifka....flm
    une per zotin kur e pashe fillimisht temen u gezova me thene te drejten, se mendova me veten time tia ngec burrit shtatzanine...

  16. #16
    i/e regjistruar Maska e Nete
    Anëtarësuar
    13-04-2009
    Postime
    8,688
    Citim Postuar më parë nga bebi im Lexo Postimin
    une per zotin kur e pashe fillimisht temen u gezova me thene te drejten, se mendova me veten time tia ngec burrit shtatzanine...
    Ashtu mendova edhe une,thash iu hjek edhe nje dert me i madhe femrave

  17. #17
    AKA-MANO Maska e Maqellarjot
    Anëtarësuar
    16-06-2011
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    972
    Si mund te jeni juve te pakenaqura kur i vetmi qellim qe iu dha ne kete bot,eshte riprodhimi. Shtatezania per ju eshte si oceani qe mban ujin. Pa te nuk ka jete! Edhe kete poshtersi doni ta beni, tia kaloni shtatezanin burrit, sepse sote eshte e vetmja gje qe nuk ia keni ven kuriz Edhe ajo na duhet tani.
    Ne kohe e rrethana kritike, si individi, ashtu edhe nji popull japin proven e forces morale te tyne

  18. #18
    i/e regjistruar Maska e Marya
    Anëtarësuar
    10-05-2009
    Postime
    4,665
    Do zoti te kete qumesht
    Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo

  19. #19
    i/e regjistruar Maska e bebi im
    Anëtarësuar
    03-07-2012
    Postime
    121
    Citim Postuar më parë nga Maqellarjot Lexo Postimin
    Si mund te jeni juve te pakenaqura kur i vetmi qellim qe iu dha ne kete bot,eshte riprodhimi. Shtatezania per ju eshte si oceani qe mban ujin. Pa te nuk ka jete! Edhe kete poshtersi doni ta beni, tia kaloni shtatezanin burrit, sepse sote eshte e vetmja gje qe nuk ia keni ven kuriz Edhe ajo na duhet tani.
    jo mo e benim me grafik, femine e pare gruaja(meqe eshte me e zonja) dhe femijen e dyte burri(meqe eshte me trim)

  20. #20
    i/e regjistruar Maska e bebi im
    Anëtarësuar
    03-07-2012
    Postime
    121
    Citim Postuar më parë nga Marya Lexo Postimin
    Do zoti te kete qumesht
    o goce ai ska tru, nuk do te dije femija i shkrete kujt ti thote mami e kujt ti thote babi, babin e ka gru, ndersa mamin e ka burre...

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •