Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 24 prej 24
  1. #21
    i/e regjistruar Maska e saura
    Anėtarėsuar
    07-09-2008
    Vendndodhja
    Itali
    Postime
    3,498
    Citim Postuar mė parė nga qerosi Lexo Postimin
    Sala asht ba si Maliqi, e ban ligjin vete Po ashtu dhe historine sipas interesit vetjak, duke pare se sa me emocion dhe dashuri e ka marr ceshtjen e Zogut (gjoja mbret)!
    Nese i fut hundet Sala edhe ne Historine tone, atehere kemi marr fund. Tash po e nxjerr historine tone vetem 600 vjecare ,me fillimin e PUSHTIMIT Turko-Osman.

    O idiot Sala nuk e ben historin jane historianet qe e bejne dhe bile ne mes te tyre ka shume te kuq qe e urrejne Salen.
    Politika shqiptare nuk ka bere asgje deri tani per rishikimin e historis...
    Sala ka thene qe duhet te rishikohet kaq ...
    Si deshiron ti te shkruhet deshirojne dhe shume te tjere
    une e para ...
    Por nuk mund te detyrosh politiken ,kryeministrit i thua turk ,presidentit i thua turk pa kultur sepse nuk eshte dekoruar Ded Gjo luli dhe nuk ka bust ne Tirane .
    ka nje keshill bashjak qe vendos per kete.... ,presidenti ka keshilltare nuk ka nevoje te jete pa tjeter historian etjetj .
    Ded Gjo LULI e ka nje emer ne nje rruge te Tiranes ..
    Une kam xhaxhain e babait tim qe ka luftuar me turqit , me grekerit ne Permet e (Llogara ditet qe shpallej pavarsia) ,me Serbet ,me haxhi Qamilsat me italianet ne 1920 , deputet i perhershem ne kohen e mbreteris ,internuar e burgosur nga italia ,dekoruar nga Princ Vidime medalie nderi ,vrare e pushkatuar femijet e vellezerit nga regjimi komunist ...rritur grate femijet neper internime as triskat e bukes nuk ju jepnin... shtetezuar shtepijat e pasurit ....
    e si perfundim mezi ju vu emri nje rruge ne qytetin ku jetoi ne 96
    as bust as tokat e shtepi as katandi nuk kemi marre e nuk po akuzojme asnje per italian ,serb a grek ,a turk ...
    E sa e sa figura te tjera me dimensione te medha historike jane ne te njejtat kushte ...
    L'invidia e la forma piu sincera di ammmmirazione.

  2. #22
    seksi dhe i rrezikshem Maska e qerosi
    Anėtarėsuar
    15-03-2004
    Vendndodhja
    dhome e guzhine
    Postime
    232
    Citim Postuar mė parė nga saura Lexo Postimin
    Ti pershtatem nivelit tend po te kthej pergjigje ...
    jepja mamas te ta lepij.... si duket ka lepir mire qe ka dal kaq i menēur dhe me edukat ti...


    Oj plehen, un ste shava nanen .........nivelit tim pergjigju me mu e jo me nanen teme, se ti pres vesht e te var si portollamp fmij i flliq!!!!!!
    Ergo cogito, ergo sum!

  3. #23
    i/e regjistruar Maska e saura
    Anėtarėsuar
    07-09-2008
    Vendndodhja
    Itali
    Postime
    3,498
    Citim Postuar mė parė nga qerosi Lexo Postimin
    Oj plehen, un ste shava nanen .........nivelit tim pergjigju me mu e jo me nanen teme, se ti pres vesht e te var si portollamp fmij i flliq!!!!!!

    Une qe po te shkruaj jam ēuni i Saures .
    Nenes time ti i pret leshte e jo veshte ...
    E mqs te vika keq per nenen tende mesohu te jesh i edukuar me nenen time.... se pastaj i jap nenes tende lepirsen time ... e te siguroj se e lej pa fryme fare ...
    qelbanik mashkull .
    L'invidia e la forma piu sincera di ammmmirazione.

  4. #24
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    25-02-2012
    Postime
    690
    Citim Postuar mė parė nga saura Lexo Postimin
    O idiot Sala nuk e ben historin jane historianet qe e bejne dhe bile ne mes te tyre ka shume te kuq qe e urrejne Salen.
    Politika shqiptare nuk ka bere asgje deri tani per rishikimin e historis...
    Sala ka thene qe duhet te rishikohet kaq ...
    Si deshiron ti te shkruhet deshirojne dhe shume te tjere
    une e para ...
    Por nuk mund te detyrosh politiken ,kryeministrit i thua turk ,presidentit i thua turk pa kultur sepse nuk eshte dekoruar Ded Gjo luli dhe nuk ka bust ne Tirane .
    ka nje keshill bashjak qe vendos per kete.... ,presidenti ka keshilltare nuk ka nevoje te jete pa tjeter historian etjetj .
    Ded Gjo LULI e ka nje emer ne nje rruge te Tiranes ..
    Une kam xhaxhain e babait tim qe ka luftuar me turqit , me grekerit ne Permet e (Llogara ditet qe shpallej pavarsia) ,me Serbet ,me haxhi Qamilsat me italianet ne 1920 , deputet i perhershem ne kohen e mbreteris ,internuar e burgosur nga italia ,dekoruar nga Princ Vidime medalie nderi ,vrare e pushkatuar femijet e vellezerit nga regjimi komunist ...rritur grate femijet neper internime as triskat e bukes nuk ju jepnin... shtetezuar shtepijat e pasurit ....
    e si perfundim mezi ju vu emri nje rruge ne qytetin ku jetoi ne 96
    as bust as tokat e shtepi as katandi nuk kemi marre e nuk po akuzojme asnje per italian ,serb a grek ,a turk ...
    E sa e sa figura te tjera me dimensione te medha historike jane ne te njejtat kushte ...
    SHiko un nuk dua te gjykoj ty per tragjedin e pemes se FAMILJES tende..pak a shum jemi nji XHild e Rigoletos te gjithe..por ti harron Zonje e nderuar qe ai qe te shpetoi .jo se ju dogj barku per ty,te shpetoi per te pas AI ne hyqem tani ty .mua e te tjer me radhe,po deshe me kundershto .por faktet ,provat flasin ate qe tha RAMIZ ALIA..QE
    bejler dhe agallar do behen kryekomunistat...dhe jo atyre qe u takon qe e meritojn te
    quhen zoterinj apo pronar te medhenj.....
    DHe qe mos dal nga tema mendimi im eshte qe .ceshtja e pronave eshte problemi me i pazgjithshem ne SHQIPERI.....

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •