Close
Faqja 2 prej 12 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 224
  1. #21
    … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
    Anėtarėsuar
    07-09-2006
    Vendndodhja
    Aconteceu !!! Estava escrito assim...
    Postime
    6,577
    Rrofshin pishinat broken ec te qeras me nje akullore



    hihihi

    Pershendetje emigrante me/pa dokumenta
    Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

  2. #22
    cherry blossom girl
    Anėtarėsuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095
    rrofsh Perla po marr edhe nje frappé meqe me ka shku mendja... e di, mire e ke ti per pishinat, po mu s'me terheqin fare...dua o det o hic. po shkoj te bej nje xhiro andej nga supermarketi, reparto surgelati, u pa puna

    http://<iframe class="restrain" titl...="0"></iframe>

  3. #23
    … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
    Anėtarėsuar
    07-09-2006
    Vendndodhja
    Aconteceu !!! Estava escrito assim...
    Postime
    6,577
    Opo detin harroje ti :P kur s'ke pulen do hash sorren Une frappet kam nisur ti bej vete, do ti qe i bej te mira? Dola me kepuc te kuqe me nescafet. Sot ma kishte qefi te beja pasta akulli , pooooor porrrr durimi ka nderruar shtepi, nuk rri me tek lagjia ime

    Broken, ndonje sugjerim per embelsirat e ftohta?
    Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

  4. #24
    cherry blossom girl
    Anėtarėsuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095
    Citim Postuar mė parė nga [Perla] Lexo Postimin
    Opo detin harroje ti :P kur s'ke pulen do hash sorren : D Une frappet kam nisur ti bej vete, do ti qe i bej te mira? Dola me kepuc te kuqe me nescafet. Sot ma kishte qefi te beja pasta akulli , pooooor porrrr durimi ka nderruar shtepi, nuk rri me tek lagjia ime

    Broken, ndonje sugjerim per embelsirat e ftohta?

    c'eshte kjo pasta akulli? hera e pare qe e degjoj

    nga embelsirat e ftohta mua me pelqen shume panna cotta... di ta gatuash?

  5. #25
    … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
    Anėtarėsuar
    07-09-2006
    Vendndodhja
    Aconteceu !!! Estava escrito assim...
    Postime
    6,577
    Me verte ? Nuk i ke provuar ne Shqiperi? Jane tip torte me shtresa pandispanje e akulloreje, i shton arra te coptuara ose copa cokollate ne cdo shtrese. Une vetem pandispanjen e bej vete, akulloren e marr te gatshme se ka shume mundime per tu pergatitur lol mundesisht nga ajo e thjeshta qe eshte disi me kompakte e jo nga ato qe jane shume kremose. Kur jam me te mira e zbukuroj e me panna, kakao ose nga ato frutat e sheqerosura te haribos (shume rralle ama kur dua ta nxjerr ne panair ) E fut ne akull qe te bashkohen te gjitha edhe kaq. Se tani u kujtova e gjen dhe te gatshme, eshte ajo si torte e vogel ne forme drejtkendeshi qe mua gjalle ne bote se po me kujtohet emri

    Panna cotta eshte e thjeshte fare
    Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

  6. #26
    Citim Postuar mė parė nga [Perla] Lexo Postimin
    Rrofshin pishinat broken ec te qeras me nje akullore

    http://www.youtube.com/watch?v=kZSmbObUzZA

    hihihi

    Pershendetje emigrante me/pa dokumenta
    Ja di historine kesaj kenges?

  7. #27
    cherry blossom girl
    Anėtarėsuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095
    Citim Postuar mė parė nga [Perla] Lexo Postimin
    Me verte ? Nuk i ke provuar ne Shqiperi? Jane tip torte me shtresa pandispanje e akulloreje, i shton arra te coptuara ose copa cokollate ne cdo shtrese. Une vetem pandispanjen e bej vete, akulloren e marr te gatshme se ka shume mundime per tu pergatitur lol mundesisht nga ajo e thjeshta qe eshte disi me kompakte e jo nga ato qe jane shume kremose. Kur jam me te mira e zbukuroj e me panna, kakao ose nga ato frutat e sheqerosura te haribos (shume rralle ama kur dua ta nxjerr ne panair ) E fut ne akull qe te bashkohen te gjitha edhe kaq. Se tani u kujtova e gjen dhe te gatshme, eshte ajo si torte e vogel ne forme drejtkendeshi qe mua gjalle ne bote se po me kujtohet emri

    Panna cotta eshte e thjeshte fare
    boh s'me kujtohet t'i kem provuar...une nga ato qe kam provuar ne shqiperi mbaj mend vetem kasatat, parfe, dhe ca embelsira ne forme piramide qe me pelqenin shume. po shume te mira duken edhe keto :-)

    mund te pergatisesh edhe ndonje semifreddo ose profiteroles...nuk po te them tiramisł se kete e bejne te gjithe...

    aman na e thuaj historine Bamba, se pupo ka historira te lezetshme...
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga broken_smile : 17-06-2012 mė 17:22

  8. #28
    a no, questa volta non credo!

    bej nje kerkim dhe e gjen direkt!

  9. #29
    cherry blossom girl
    Anėtarėsuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095
    uaaa s'e dija malgioglion kaq te turpshem une. kenga mbetet e bukur gjithsesi

  10. #30
    po po kenga e lezetshme...po tani qe di historine, nuk ta shpif? :d

  11. #31
    cherry blossom girl
    Anėtarėsuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095
    Citim Postuar mė parė nga Bamba Lexo Postimin
    po po kenga e lezetshme...po tani qe di historine, nuk ta shpif? :d
    nuk e mendoj fare historine une zere se s'e lexova

  12. #32
    i/e regjistruar Maska e saura
    Anėtarėsuar
    07-09-2008
    Vendndodhja
    Itali
    Postime
    3,498
    Nė La Scala, Manon ėshtė vetėm Ermonela Jaho

    Mė 19 qershor, nė Teatrin La Scala tė Milanos pritej premiera a Manon e Jules Massenet, me sopranon Anna Netrebko nė rolin kryesor. Por nė vend tė saj do tė dalė nė skenė artistja shqiptare Ermonela Jaho e cila do tė kėndojė nė tė shtatė datat qė janė nė program.

    Ditėn e martė, mė 19 qershor, nė Teatrin La Scala tė Milanos jepet premiera e Manon e Jules Massenet, me sopranon shqiptare tashmė me famė botėrore Ermonela Jaho nė rolin kryesor. Parashikohej qė premiera tė kishte si Manon sopranon ruse Anna Netrebko, por pėr arsye shėndetėsore kjo ėshtė tėrhequr dhe nė vend tė saj Jaho do tė kėndojė nė tė shtatė datat qė janė nė program.

    Ėshtė herė e dytė qė ndodh njė gjė e tillė: Ermonela Jaho ka korrur suksesin mė tė madh tė deriatėhershėm nė shkurt tė 2008-tės nė rolin e Violetės sė operės "La Traviata" tė kompozitorit Giuseppe Verdi nė Royal Opera House tė Londrės duke zėvendėsuar pikėrisht sopranon e mirėnjohur ruse Anna Netrebko tė sėmurė papritur nga njė bronshit. Dhe pikėrisht pas interpretimit tė Jahos, njė nga spektatorėt do tė shprehej "Bravo Ermonela. Netrebko, tani mund tė kthehesh nė shtėpi!".

    Vjet mė 17 qershor, ishte Ermonela ajo qė hapi sezonin e 89-tė lirik tė Arenės sė Veronės si Violeta nė operėn La Traviata. "Njė triumf i vėrtetė". Me kėto fjalė shtypi italian pėrshkroi interpretimin e operės. E pjesė e atij suksesi ishte padyshim Ermonela Jaho, sopranoja shqiptare nė petkun e Violetės, e cila qė me notat e para mrekulloi publikun dhe kritikėn. “Njė Ermonelė e fuqishme, nė rolin e protagonistes, u tregua soprano me temperament tė fortė dhe zė tė admirueshėm”, shkruan pėr tė gazetat tė nesėrmen e premierės. “Tė hapja sezonin lirik nė 150 vjetorin e Unitetit tė Italisė, me presidentin Napolitano tė pranishėm, me operėn time tė preferuar, ishte njė ēast i mrekullueshėm, emocionues dhe unik, jo vetėm nga ana profesionale por edhe humane. – tregonte atėherė pėr Shqiptari i Italisė – Madje nė fund tė spektaklit Presidenti erdhi e na takoi ne artistėt. Do tė mė mbeten tė pashlyera nė zemėr pėrgėzimet e tij,pėr zėrin dhe italishten time tė pastėr qė sipas tij, edhe pse nė njė hapėsirė gjigante si arena, kish arritur tė kapte emocionin e ēdo fjale”.

    Shqiptari i Italise

    http://www.shqiptariiitalise.com/ima...raviataueb.jpg

    L'invidia e la forma piu sincera di ammmmirazione.

  13. #33
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anėtarėsuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    saura..
    mo e le pa shkuar..
    te benj sa te benj buleta ..
    grazie qe na informove..
    kur ka te tilla ngjarje na lajmero se nuku i dihet dhe vete..
    ketu nuku po i le pa pare operat qe luan teatri ketu i operas..

  14. #34
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    26-05-2012
    Postime
    5
    Sa eshte perafersisht bileta Tirane - Rome kthyese gjate muajit Nentor ?

  15. #35
    Natyre e turbulluar... Maska e Robbery
    Anėtarėsuar
    03-11-2007
    Vendndodhja
    Firenze
    Postime
    1,449
    Ndryshojne shpesh ēmimet UnivP...kontrollo tek siti i kompanise ajrore..belle air, alitalia apo ku ta di une...
    https://www.behance.net/robberysk1100

  16. #36
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    26-05-2012
    Postime
    5
    Kuptohet, por ndoshta dikush e di si sillen perafersisht ēmimet ne ate muaj... a eshte muaj i lire apo ... ?

  17. #37
    Natyre e turbulluar... Maska e Robbery
    Anėtarėsuar
    03-11-2007
    Vendndodhja
    Firenze
    Postime
    1,449
    Eshte veshtire tani, te thuhet sepse qe kur filluan te beheshin biletat muaj perpara nisjes, me ēmime te ulta, kompanite filluan te vendosnin ēmime te larta edhe nese e blije me pare bileten ..s'di ē'te te them..
    https://www.behance.net/robberysk1100

  18. #38
    Citim Postuar mė parė nga UnivP Lexo Postimin
    Kuptohet, por ndoshta dikush e di si sillen perafersisht ēmimet ne ate muaj... a eshte muaj i lire apo ... ?
    Ne nentor nuk ka fluks te madh keshtu qe nuk eshte muaj i shtrenjte, por varet nga ditet e javes dhe sa kohe para e pret bileten.
    Cmimet nuk kemi si ti dijme me saktesi ne ketu ne forum, se nuk i vendosim ne e nuk parashikojme te ardhmen.

  19. #39
    Pershendetje per te gjithe ju "taljonat" pas ca kohesh mungese

    Uroj te jeni mire te gjithe!

    La vita non si spiega, si VIVE!

  20. #40
    Citim Postuar mė parė nga kleadoni Lexo Postimin
    Pershendetje per te gjithe ju "taljonat" pas ca kohesh mungese

    Uroj te jeni mire te gjithe!
    O mi ti, qe iken e nuk thu asigjo?

Faqja 2 prej 12 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •