Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 49
  1. #21
    i/e regjistruar Maska e Ledina
    Anėtarėsuar
    09-10-2003
    Postime
    65
    per mua eshte goxha mire, dhe pas nje experience ne nje U of USA, mendoj se eshte me mire ketu.

  2. #22
    Ikon-thyes Maska e Qafir Arnaut
    Anėtarėsuar
    27-07-2002
    Vendndodhja
    Shum po shndrit aj Diell, e pak po nxeh
    Postime
    1,542
    Postuar mė parė nga baby_blue
    U of T sucks o njerez cfare shkolle e mire thua ti , vetem emrin ka , po e shoh vete sa e mire eshte, t'ja mbathesh sa me shpejt prej ketu.
    Por cfare te pelqen ty moj vajze? Shqiptaret s'te pelqejne, UofT s'te pelqen, do t'ia mbathesh diku per dicka.....s'u merrka vesh kjo puna jote.

  3. #23
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    17-11-2003
    Vendndodhja
    Canada
    Postime
    90
    Hey Qafir se me shkrive fare. Nga e di ti qe si pelqej shqiptaret une?
    Nejse, sa per University of Toronto, i don't think anybody likes it, it's not just me. TI atje shkon??
    Ledina, po ti ne Uof T shkon apo ne Universitet tjeter?
    Pse c'te keqe kishte universiteti ne amerike?
    Uen ngel e mendimit qe Uof T vetem emer ka, por nuk eshte gje se shkolle, le te mos themi qe eshte e padrejte.
    Mu kane shpifur dhe te gjithe rracat qe shkojne ne shkolle ketu, dmth 80% Kineze, 15% indiane, 5 % te bardhe , great eh?
    Remember your yesterdays
    Live your todays
    Dream your tomorrows!

  4. #24
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    05-01-2004
    Vendndodhja
    Aty ku shtegeton shpirti
    Postime
    6
    Pershendetje te gjitheve!!!!!!!!!
    Miqe te dashur me keni ngatruar keq. Ore po cili universitet ja vlen ketu ( se jam e re dhe se kam iden) se ju jo ai nuk ja vlen jo ky eshte kot. He si thoni do me jepni ndonje ide apo te iki ne shqiperi sa pa e djegur dhe shkollen andej????????/
    I mirepres sygjerimet tuaja.
    Te shoh tek pi cigare
    dhe syt i mba mbi mua
    do te doja te isha cigare
    te digjesha ne buzet e tua

  5. #25
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    17-11-2003
    Vendndodhja
    Canada
    Postime
    90
    Drita!
    Cdo gje varet nga planet e tuja ne te ardhmen. Po qe se ke ndermend te kthehesh ne shqiperi mbas nje dipllome 4 vjecare ketu, nuk ka rendesi shume se ne cfare universiteti shkon, sepse te gjithe jane te pranushem ne shqiperi, ne rast se do te rrish ketu ne Ameriken e Veriut, dhe do qe te besh dicka me shume se 4 vjet dmth nje MAster ose ndonje shkolle profesionale si psh Dentiste, apo mjeke atehere te keshilloj te mos shkosh ne University of TOronto per keto 4 vjetet e pergjithshem, dhe po qe se pyet dhe shume njerez te tjere qe shkojne ne Uof T, jo vetem shqiptare do te thone te njejten gje. KEte keshille po ta jap me zemer shume te paster sepse dua qe te gjithe ne ketu te kemi nje te ardhme shume te mire, nuk ta them me kunje. ME beso kete qe te them sepse une po shkoj vete ne U of T dhe te them te drejten do te doja me gjithe shpirt qe te kisha pasur nje njeri qe te ma jepte mua kete keshille qe po te jap une ty para 4 vjetesh.
    Shpresoj se do marresh vendimin me te mire, qofte sa me e lehte per ty.
    Remember your yesterdays
    Live your todays
    Dream your tomorrows!

  6. #26
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    05-01-2004
    Vendndodhja
    Aty ku shtegeton shpirti
    Postime
    6
    Baby_blue shume faleminderit. Do ti kem parasysh keshillen tende. Gjithe te mirat.

    P.s. e para shqiptare qe po me jep nje keshill te vlershme hallall ta boft zoti.
    Te shoh tek pi cigare
    dhe syt i mba mbi mua
    do te doja te isha cigare
    te digjesha ne buzet e tua

  7. #27
    Ikon-thyes Maska e Qafir Arnaut
    Anėtarėsuar
    27-07-2002
    Vendndodhja
    Shum po shndrit aj Diell, e pak po nxeh
    Postime
    1,542
    Postuar mė parė nga Drita e shpirti
    Baby_blue shume faleminderit. Do ti kem parasysh keshillen tende. Gjithe te mirat.

    P.s. e para shqiptare qe po me jep nje keshill te vlershme hallall ta boft zoti.
    Gjithashtu kij parasysh qe UofT sapo mbaroi nje fushate fond-mbledhese ku arriti te grumbulloje CAD$1 miliard, dhe ka si synim qe te behet nje nga unversitetet me te mira ne bote.

    Une vete e perzgjodha shkollen per potencialin qe paraqet e jo per ate ku eshte...dhe nuk me doli keq. Tani vazhdoj per MBA ne Schulich School of Business qe per nga renditja e rreputacioni ne baze te publikimeve nderkombetare po avancon vit per vit. Prandaj, kur te perzgjedhesh shkollen duhet te besh detyren e shtepise e te dish cila shkolle ka reputacion te mire, kosto te arsyeshme, studente e profesore cilesore.

    Sa per diversitetin qe baby-blue e kthen ne rracizem....sa me shume te jesh e ekzpozuar ndaj kulturave te tjera aq me mire do te jete per ty. Toronto eshte qytet i perkryer ne kete aspekt.

  8. #28
    Love's Lover Maska e ice_storm
    Anėtarėsuar
    24-12-2003
    Vendndodhja
    fajv 1 for
    Postime
    1,043
    Vallaj kur erdha isha plot me endrra ene mendoja se do beja noigje te madhe.tani bindja ka rene por besoj se do shkoj tek Dawson collage ene per nje program per teknollogjine e mjekesise.
    Me uroni shans se kam me dhene provim toefl-in me hy
    domini sumus
    sumus servi
    ubicumque
    nusquamque

  9. #29
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    17-11-2003
    Vendndodhja
    Canada
    Postime
    90
    Degjo O Qafir!
    Ti ke qe ne fillim te temes qe e ke zene keq me mua, pse cfare po them une? Ti duhet te kesh more of an open mind, mos gjykosh mendimet e mija kaq shume.
    Une thjesht po shpreh se cfare di per U of T dhe keto nuk i them vetem une por i kam te degjuara nga njerez te tjere qe jane mjeke etj dhe ato jane shprehur ne te njejten menyre, me kane thene qe if i want to get into medica school or dental etc me mire ti bej undergraduate years not at U of T. Nese ti po ben thjesht nje shkolle biznesi atehere U of T nuk eshte keq per ty por une kam prentendime shume me te medhaja per jeten prandaj dhe po shprehem ne kete menyre. Mos ma merr per ofendim kete qe te thashe sepse thjesht shpreha mendimin tim, it's a free country, right?
    Remember your yesterdays
    Live your todays
    Dream your tomorrows!

  10. #30
    Ikon-thyes Maska e Qafir Arnaut
    Anėtarėsuar
    27-07-2002
    Vendndodhja
    Shum po shndrit aj Diell, e pak po nxeh
    Postime
    1,542
    Postuar mė parė nga baby_blue
    Degjo O Qafir!
    Ti ke qe ne fillim te temes qe e ke zene keq me mua, ...Nese ti po ben thjesht nje shkolle biznesi atehere U of T nuk eshte keq per ty por une kam prentendime shume me te medhaja per jeten prandaj dhe po shprehem ne kete menyre. Mos ma merr per ofendim kete qe te thashe sepse thjesht shpreha mendimin tim, it's a free country, right?
    Une s'ta marr per ofendim hic fare por po te them qe kujdes se me ate 'attitude' qe ke s'ke per te bere ndonjehere 'prokopi' (sic i thone Greket). Por ndoshta ke te drejte. UofT nuk qenka gje si shkolle pasi nuk te paskan mesuar as se ti te ndertosh nje argument bindes (UofT shkolle e keqe se eshte 80% kineze, indiane?!?!! argument i thua ti kesaj?)

    P.S. Mua te me qash hallin ti per ate 'thjesht shkolle biznesi' qe po bej. Look up our average starting salaries and then tell me if it's 'just a business school'


    shendet e pare...edhe mos kujto se po grricem me ty kot...e kam edhe une nje arsye.

  11. #31
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    17-11-2003
    Vendndodhja
    Canada
    Postime
    90
    Qafir,
    U of T mua me ka mesuar shume gjera, dhe une nuk kisha si argument ate qe thua ti qe U of T ka shume kineze. Ajo nuk e ben U of T te keqe, thjesht i jep per mendimin tim nje si nuance te jo friendly, me kupton? Aty jane mbledhur te gjithe kinezet me te poshter dhe me dy fytyra, kjo me ben te nxefem, jo se une jam rraciste. Njerzit te tille nuk i duroj dot prandaj dhe u shpreha ashtu, jo se te detyrohem ty ndonje shpjegim, vetem dua te sqarohem mos i le gjerat pezull.
    Se dyti une nuk kam aspak attitude sic e quan ti, kam personalitet te forte dhe i shpreh ato qe mendoj nuk kam frike nga opinioni.
    Te ecte mbare me punen qe do fillosh, besoj se do besh shume pare, por mos mendo qe paret jane gjithcka. Ato salaries nuk kam ndermend ti check se nuk me hyn ne pune fare, por ti ndoshta po deshe shko check salaries qe bejne dentistet (qe une do behem)dhe pastaj flasim prape.
    Take care, baby_blue
    Remember your yesterdays
    Live your todays
    Dream your tomorrows!

  12. #32
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    12-12-2003
    Postime
    8
    Hi baby_blue,
    Nuk e kuptoj se perse e ben kaq problematike punen e universiteteve. Nuk ka rendesi shume ku je, kudo qe te jesh po te kesh deshiren e mire, e shijon shkollen dhe jeten. Kam nje pyetje per ty; Perse e ke bere 4 vjet Predent School? Mesa di une eshte vetem 2 vjet nese arrin qe te marresh nota te mira. Ndoshta fakti qe ke qene per nje kohe te gjate aty, te ben qe te urresh U of T. Sa per Ameriken, nese mbaron per dentiste ketu ne Kanada mund te punosh ku te duash ne Amerike, por po mbarove ne Amerike, je njelloj sikur e ke mbaruar shkollen ne Shqiperi, duhet qe te japesh provimet e CDA, dhe po te duan ata te japin licence qe te punosh ne Kanada, po te duan te thone fillo shkollen nga e para, ose bej "x" vite shkolle. Prandaj mendohu mire para se te marresh vendimin per te ikur ne Amerike. Kjo eshte nje keshille miqesore. Je akoma ne kohe per te marre vendimet e drejta. Une nuk jam ne U of T por mesa di une eshte nje nga universitet me te mira per dentistry, por eshte shume veshtire qe te hysh. Sa per komunitet e tjera ke shume te drejte, sepse ata jane me raciste dhe me te poshter sesa vendasit. Kinezet jane shume cmirazinj, dhe nuk duan qe te kene njeri me te mire rrotull tyre, prandaj te merzisin kur i ke ne shkolle. Nuk dua qe ta pergjithesoj per te gjithe, por per ata qe kam patur rastin te njoh. Por e mira eshte qe ti fusesh nje mendje te lehte, sepse ata jane numer i madh, dhe ne disa provinca po behen majority .

    Suksese te gjithe shqiptareve qe i kane hyre rruges se mbare te shkolles.
    Have a nice week all of you

  13. #33
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    17-11-2003
    Vendndodhja
    Canada
    Postime
    90
    Hi ona
    Se pari dua te them qe eshte e vertete qe ne pergjithsi shkolla ketu eshte me e forte se ne vende te tjera por s'do te thote gje qe te jete e mire ne shume nivele te tjera. Une mendoj se ne amerike shkolla te nxjerr me praktike per jeten e vertete e jo si ketu ne kanada.
    Kush nuk ka deshire t'ja kaloj shume mire ne shkolle por ja qe ketu ne Kanada nuk ndodh ashtu, une nuk e di se cfare shkolle shkon ti but unless you go to U of T mos u mundo kot ta kuptosh, sepse ashtu i duket U of T njerzeve qe e shohin nga jashte dhe qe nuk shkojne aty. Une natyrisht qe kam deshire t'ja kaloj mire por kjo nuk ndodh ne shkolle , por me shoqeri jashte shkolle.
    Se dyti doja ti pergjigjesha pyetjes se pse po bej 4 vjet ketu ne U of T. Dua qe te marr nje dipllome prandaj, s'ka rendesi do futem apo jo ne dental school , i need a degree, sa me shume shkolle te kesh aq me mire eshte me vone. Dhe ne U of T eshte shume e veshtire qe te kesh nje mesatare 3.5-4.0 vetem dy vitet e para, sepse dy vitet e para jane shume te ngarkuara dhe studentet nuk ja kane marre doren universitetit, me vone eshte me e lehte. Shumica e studenteve e preferojne qe te marrin nje dipllome 4 vjecare first pastaj they even do masters before applying to medical apo dental schools. SHpresoj te jem sqaruar sadopak, dhe qe ti ta kuptosh pse jane gjerat keshtu.
    Good luck in whatever you are doing.
    Remember your yesterdays
    Live your todays
    Dream your tomorrows!

  14. #34
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    01-11-2003
    Vendndodhja
    Canada
    Postime
    13
    Pershendetje te gjitheve,

    Edhe une mbarova Masterin ketu ne Kanada. Kam nje pyetje te vogel per kedo qe mund te kete nje ide mbi shkollat ne Montreal. Ku do te me rekomandonit te shkoja, McGill apo Concordia University (PhD Economics)?

  15. #35
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    22-08-2002
    Vendndodhja
    Montreal -Tirone , vajtje-ardhje, moszgjedhje
    Postime
    181
    McGill !

  16. #36
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    01-11-2003
    Vendndodhja
    Canada
    Postime
    13
    Hhhhmmmm, edhe une ate mendoja. Megjithate shofim e bejme deri ne shtator-

  17. #37
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    09-01-2003
    Vendndodhja
    mars
    Postime
    130
    un nuk kam mend per shkolle por po me eci kondrabanda , shitja e miellit dhe stripclubi qe sapo kam hapur besoj qe do ti kem punet mire ne kanada keshtu pra me uroni fat se kjo puna ime eshte me pick. gjithe te mirat
    kurre mos thuaj kurre

  18. #38
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    22-08-2002
    Vendndodhja
    Montreal -Tirone , vajtje-ardhje, moszgjedhje
    Postime
    181
    hallall ta boft zoti pra ! shif mos kapesh dhe naj gjo knej nga Montreali!

  19. #39
    i/e regjistruar Maska e toni_d
    Anėtarėsuar
    17-03-2003
    Vendndodhja
    gjunje me gjune me popullin
    Postime
    51
    kush na qeka ky robot kaq i avancuar qe mund te mbaroje u of t per 2 vjet, une them se ska arrit aq para shkenca!!

    sa per u of t ta shpif. me burokraci neper zyra nuk gjen ne asnje vend tjeter. lere njehere qe profesorat jane me dembelat qe egzistojne ne bote. une kam qene ne universitet ne itali jam edhe ketu por keta ketej jane me vite drite mbrapa perc sa i perket sistemit mesimor.

    kush tha qe diploma amerikane spi uje ketej? ketej me mire marin nje nga nje universitet koti ne amerike sesa nga keta ketu. shumica e profesorave ne u of t jane diplomuar ne amerike.

    baby_blue jam me ty u of t eshte nje universitet i shpifur.
    ME MIRE GJALLE SE SA VDEKUR!!!

  20. #40
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    17-11-2003
    Vendndodhja
    Canada
    Postime
    90
    Hi toni d.
    Thank you, me ne fund dikush qe me kupton se pse ndjehem ne kete menyre per U of T. te gjitha ato qe the me pare jane te verteta per U of T dhe per profesorat atje. Ato qe nuk shkojne ne Uof T detyrimisht qe nuk e kuptojne kete gje.
    NEjse, who cares, u lodha duke urryer ate shkolle.
    IKA TANI SE me flihet gjume, ciao a tutti
    Remember your yesterdays
    Live your todays
    Dream your tomorrows!

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Video e ushtarėve grekė nė Internet indinjon shqiptarėt
    Nga Ingenuous nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 207
    Postimi i Fundit: 22-09-2011, 14:58
  2. Lidhja Shqiptare e Prizrenit
    Nga dodoni nė forumin Historia shqiptare
    Pėrgjigje: 13
    Postimi i Fundit: 01-06-2009, 00:29
  3. Dosja antishqiptare e Greqisė, 1912-2007
    Nga BARAT nė forumin Historia shqiptare
    Pėrgjigje: 645
    Postimi i Fundit: 15-10-2007, 19:27
  4. Mesjeta e hershme shqiptare
    Nga DYDRINAS nė forumin Historia shqiptare
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 15-11-2006, 15:10
  5. Gjergj Kastrioti sipas pikėpamjeve antishqiptare
    Nga Davius nė forumin Historia shqiptare
    Pėrgjigje: 77
    Postimi i Fundit: 28-04-2006, 12:45

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •