Close
Faqja 10 prej 23 FillimFillim ... 8910111220 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 181 deri 200 prej 443
 1. #181
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  07-07-2012
  Postime
  1,464
  Faleminderit
  41
  96 falenderime nė 84 postime
  Citim Postuar mė parė nga PINK Lexo Postimin
  Nuk e konceptoj dot te jesh jashte Shqiperie ( spo diskutoj fare ato atje se dihet) e te shohesh telenovela dhe me e forta ne turqisht. Nuk arris dot , I can't ! lol
  alba mire je ti ???

  ........per gjuhen nuk ka problem se gjysma e fjaleve te shqipes jane ne turqisht

  kalo mire
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ATMAN : 09-08-2012 mė 12:02

 2. #182
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  101 falenderime nė 92 postime
  Kush nga ju, qe ndiqni serialin, mund te sjelle ate pjese ku Sulltan Sulejmani i preu me shpate koken bustit te Ibrahim Pashait. ( nga episodi i djeshem)

  Shume sad me duket historia e ketyre dy burrave , duke patur parasysh dashurine vellazerore qe kishin per njeri tjetrin. Kur t'i pritet koka Ibrahim Pashes, s'di c'lezet do kene ngjarjet, sepse dihet qe Sulejmanit nuk iu largua pikellimi deri ne vdekje.
  Bravo Turqia, qe me ane te ketij seriali tregon madheshtine e figurave te saj historike. Cdo shtet duhet ta beje kete. Sic ka bere anglia me mbreterit e saj, greqia,franca, italia, spanja, etc,etc...

  Where does a thought go when it's forgotten?

 3. #183
  yep Maska e Izadora
  Anėtarėsuar
  11-09-2008
  Vendndodhja
  ne zemren e atij qe ka "zemer"
  Postime
  8,891
  Faleminderit
  24
  39 falenderime nė 37 postime
  Episodet e dhena i gjen ne albanian screen Corazon , ne you tube i gjen te gjymtuara episodet.
  Kam nja 1 muaj qe kam filluar ta shohe . Film i kendshem , interesante intrigat midis grave te haremit .

  Hyrremi edhe pse luftrat /pushtimet e sulltanit i sollen aq vuajtja ne familjen e saj prap nje dashuri e cmendur ndaj sulltanit .
  Jeto sot se neser nuk i dihet

 4. #184
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  101 falenderime nė 92 postime
  Citim Postuar mė parė nga Izadora Lexo Postimin
  Episodet e dhena i gjen ne albanian screen Corazon , ne you tube i gjen te gjymtuara episodet.
  Kam nja 1 muaj qe kam filluar ta shohe . Film i kendshem , interesante intrigat midis grave te haremit .

  Hyrremi edhe pse luftrat /pushtimet e sulltanit i sollen aq vuajtja ne familjen e saj prap nje dashuri e cmendur ndaj sulltanit .

  Po tek albanian screen e shoh serialin,ne celular,se vetem tek ajo faqe eshte me perkthim.
  Where does a thought go when it's forgotten?

 5. #185
  yep Maska e Izadora
  Anėtarėsuar
  11-09-2008
  Vendndodhja
  ne zemren e atij qe ka "zemer"
  Postime
  8,891
  Faleminderit
  24
  39 falenderime nė 37 postime
  Citim Postuar mė parė nga MI CORAZON Lexo Postimin
  Po tek albanian screen e shoh serialin,ne celular,se vetem tek ajo faqe eshte me perkthim.

  Tek ky link po mundohem te shohe serit qe si kam pare , qe te kem pak a shume iden sesi kane rrjedhur ngjarjet deri tani .

  Sulejmani i apasionuar pas te bukures piktures , skulptures dhe sulltani pas tokave
  Normal nje miqsi qe do vinte nje moment qe do thyhej .
  Nuk e vret sulltani per hater te hatixhes  Ps. Ti themi sheqer agait ( xD) te na gatuaj ndonje gje te mire neser :-)
  Jeto sot se neser nuk i dihet

 6. #186
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  101 falenderime nė 92 postime
  Behet fjale per pushtet absolut. Do ta lere motren te ve Nje cope Enver ishte dhe s'i beri syri drite ne nje rast te tille,jo me Sulejmanit,qe ishte sundimtar I botes ne ate kohe.
  Where does a thought go when it's forgotten?

 7. #187
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  101 falenderime nė 92 postime
  Ahhh,se harrova. Kur te hysh tek faqja e ketij tv,kliko tek videos,aty I ke te tera.
  Where does a thought go when it's forgotten?

 8. #188
  yep Maska e Izadora
  Anėtarėsuar
  11-09-2008
  Vendndodhja
  ne zemren e atij qe ka "zemer"
  Postime
  8,891
  Faleminderit
  24
  39 falenderime nė 37 postime
  Citim Postuar mė parė nga MI CORAZON Lexo Postimin
  Behet fjale per pushtet absolut. Do ta lere motren te ve Nje cope Enver ishte dhe s'i beri syri drite ne nje rast te tille,jo me Sulejmanit,qe ishte sundimtar I botes ne ate kohe.
  Ndoshta andej nga fundi i filmit nqs sulejmani ben ndonje kryengritje , se pergjera te tjera i bie hatixhes me ja fal gezofin me helm

  Edhe sulltani sundimtari i botes e ka nje pike te dobet ku mund ta godasesh hyrremin
  Jeto sot se neser nuk i dihet

 9. #189
  yep Maska e Izadora
  Anėtarėsuar
  11-09-2008
  Vendndodhja
  ne zemren e atij qe ka "zemer"
  Postime
  8,891
  Faleminderit
  24
  39 falenderime nė 37 postime
  Citim Postuar mė parė nga MI CORAZON Lexo Postimin
  Ahhh,se harrova. Kur te hysh tek faqja e ketij tv,kliko tek videos,aty I ke te tera.
  I ka serite deri ne fund ?
  Se humb kurioziteti pastaj :-)
  Jeto sot se neser nuk i dihet

 10. #190
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  101 falenderime nė 92 postime
  Merri sipas radhes. Dje ishin serite 100 dhe 101. Neser ke 102 dhe 103, nga nje ore secila,pa reklama.
  Where does a thought go when it's forgotten?

 11. #191
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  101 falenderime nė 92 postime
  O zot sa depresive serite e sotme. Tmerr!!! Disa digjen,disave per pak ju pritet koka,intriga,kercenime. Secili e ka koken ne rrezik,pervec Sulejmanit.
  I just can't handle it anymore.
  Where does a thought go when it's forgotten?

 12. #192
  i/e regjistruar Maska e Linda5
  Anėtarėsuar
  03-10-2007
  Postime
  7,301
  Faleminderit
  70
  80 falenderime nė 70 postime
  Citim Postuar mė parė nga MI CORAZON Lexo Postimin
  Behet fjale per pushtet absolut. Do ta lere motren te ve Nje cope Enver ishte dhe s'i beri syri drite ne nje rast te tille,jo me Sulejmanit,qe ishte sundimtar I botes ne ate kohe.
  Sulejmani nuk u tregua kriminel dhe pusht si Enveri,Ja fali jeten Ibrahimit,por me teper me pelqyen fjalet qe i tha ne fund Ibrahimit.

  Po me Mustafain,si mendoni ,si do shkoje???

  Do helmohet,apo jo???

  Kush pret deri te merkuren.

  Apapapapapap edhe goca e Hyremit,sa mistrece qe ishte,gje nuk i shpetonte
  Wir leben alle unter dem gleichen Himmel, aber wir haben nicht alle den gleichen Horizont.

 13. #193
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  101 falenderime nė 92 postime
  Citim Postuar mė parė nga Linda5 Lexo Postimin
  Sulejmani nuk u tregua kriminel dhe pusht si Enveri,Ja fali jeten Ibrahimit,por me teper me pelqyen fjalet qe i tha ne fund Ibrahimit.

  Po me Mustafain,si mendoni ,si do shkoje???

  Do helmohet,apo jo???

  Kush pret deri te merkuren.

  Apapapapapap edhe goca e Hyremit,sa mistrece qe ishte,gje nuk i shpetonte

  Ibrahimit ia fali jeten kesaj radhe,por do ia marre heren tjeter,por perseri edhe para se t'ia marre do I jape shansin per tu arratisur,por Ibrahimi s'do e pranoje...thone historianet.
  Goca e Hyrremit,si e jema.lol........
  Une kam hallin e nigjarit,asaj si do I shkoje filli,se po luan me zjarrin. Kinge eshte ajo aktore.
  Where does a thought go when it's forgotten?

 14. #194
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  101 falenderime nė 92 postime
  Sulejmani ka patur shpirt artisti,thone....
  Keshtu qe dinte te fliste me fjale te bukura,plus qe per turqit eshte heroi I tyre,ndaj e kane persosur karakterin e tij.
  Where does a thought go when it's forgotten?

 15. #195
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,129
  Faleminderit
  112
  64 falenderime nė 58 postime
  gra te deshperuara turke

  gel buraya kiz

 16. #196
  1.2.3...I
  Anėtarėsuar
  10-09-2005
  Postime
  2,022
  Faleminderit
  53
  65 falenderime nė 48 postime
  Shume kam qef ta shof kete serial,se nga do qe shkon do flitet per te,por harroj gjithmone

 17. #197
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Anėtarėsuar
  01-12-2006
  Postime
  6,435
  Faleminderit
  415
  144 falenderime nė 138 postime
  Citim Postuar mė parė nga Izadora Lexo Postimin
  Episodet e dhena i gjen ne albanian screen Corazon , ne you tube i gjen te gjymtuara episodet.
  Kam nja 1 muaj qe kam filluar ta shohe . Film i kendshem , interesante intrigat midis grave te haremit .

  Hyrremi edhe pse luftrat /pushtimet e sulltanit i sollen aq vuajtja ne familjen e saj prap nje dashuri e cmendur ndaj sulltanit .
  Kjo ndodhe kur vajza e shet familjen, kombin, njerezit e vet per para e per pasuri.

  Skane faj edhe hoxhallaret qe thone se kesi seriale i prishin njerezit. Kush deshiron me pa mekate ky serial eshte 'exactly' cka i duhet me pa. Keta jane njerez te verberuar per pushtet, placka e para, perse ju duhet t'i shikoni keta.

  Ne boten e endrrave me duket se jeni duke jetuar.
  Destroyer of falsehood :)

 18. #198
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  101 falenderime nė 92 postime
  Ik ere katunar! Gje e trashe! Bath bath po I kokerr,ti. Goxha burra ngelet gjithe diten para kompjuterit. Sdi me ca I ushqeni kalamojt qe I boni si varg geshtenjash.
  Where does a thought go when it's forgotten?

 19. #199
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,129
  Faleminderit
  112
  64 falenderime nė 58 postime
  Citim Postuar mė parė nga MI CORAZON Lexo Postimin
  Ik ere katunar! Gje e trashe! Bath bath po I kokerr,ti. Goxha burra ngelet gjithe diten para kompjuterit. Sdi me ca I ushqeni kalamojt qe I boni si varg geshtenjash.
  nigjo nashti tina. un kom vetem dy geshtenja.

  ,po ky filmi ma ka blloku tv,sulltanesha ktu sulltanesha aty

  allahallah nuk e paguj mo digitalbin

 20. #200
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  101 falenderime nė 92 postime
  Drague,une s'bllokoj as tv,as bezdis njeri kur shikoj filma. zej I qoshe,edhe s'turbulloj njeri. Edhe ketu ne forum,s'i imponohem askujt. Por s'po me lejne rehat. Une kam qejf me pa Sulejmanin,doni apo s'doni ju!
  Where does a thought go when it's forgotten?

Faqja 10 prej 23 FillimFillim ... 8910111220 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •