Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 42
  1. #21
    Besimtar Musliman Maska e strange
    Anėtarėsuar
    31-10-2006
    Postime
    4,278
    Citim Postuar mė parė nga freeopen Lexo Postimin
    Kjo ndodh kur heq veshtrimin nga display,pra kur nuk sheh ne display.
    Ashtu duhet te ishte po ja qe tek unė nuk funksionon kur largoj vetėm sytė nga display... por po ktheva kokėn anash shuhet... (:
    Mėso Islamin nga Kur'ani e jo nga myslimanet!

  2. #22
    Edhe une pata rastin ta perdor. Ishte shume i shpejte,pergjigjej menjehere per cdo komande.Edhe camera ishte shume cilesore(packa se eshte detaj shume i vogel).
    Prap ngelem fans i Apple,sec kam nje boshllek qe ma mbush vec Apple.
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  3. #23
    Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
    Anėtarėsuar
    04-11-2002
    Postime
    4,911
    U be nje jave qe e kam dhe tani nga ai po shkruaj. Eshte celular i mire...ekran i mrekullueshem dhe ndoshta gjeja me e mire qe ka. Nuk ka lags eshte shume shume i shpejte. Po nga ana tjeter quad core mbetet pothuajse i pashfrytezuar nga android pra eshte qartesisht i tepruar he per he.
    Kamera eshte me sharp se e iphone 4s dhe imazhet kur zmadhohen duken me te qarta. Prapeseprape per mua camera e iphone mbetet me e mire se ka kontroll me te mire mbi dof dhe thith me shume ngjyra.
    Po nuk eshte qellimi im ta krahasoj me iphone. IOS per vete menyren si eshte konceptuar nuk mund te rivalizoje me android. Une i kam te ty e kur kaloj te android ndihem vertete I LIRE. Ky telefon ka he per he rival vetem oneX e HTC. Tani samsung eshte kthyer ne brand te mirefillte njesoj si iphone. Htc eshte larg kesaj. Nuk duhet krahasuar me 4s sepse jane klasa te ndryshme hardware. Duhet thene se SIII eshte shume me i lehte per te marre root dhe recoveryn e ka te ndare nga kernel. Ne teresi eshte me i thjeshte dhe me i sigurt per tu bere root.

    Personalisht ky telefo dukej vazhdimi llogjik pas SII. Por une nuk e ndjej te tille tani. Per nje arsye a per nje tjeter nuk lidhem dot me telefonin. Design eshte ordiner. Te S II ishte katror pa shume harqe. Elegant serioz dhe neutral. Te ky design eshte pak a shume si i nexus. Mund te jete me ergonomik po nuk ngjan bukur. Meqe urrej te bardhen, une kam kete blune po as ngjyra nuk eshte gje. Une nese del gnote 2 ne shtator do marr ate e do e shes sgsIIII. Ka keto gjestet apo s Beam qe duke cool po eshte i mbushur me bloatwaret e samsung. Une i bera root dhe jam ne custom rom qe diten e pare.
    Mendimi im perfundimtar eshte qe ky telefon eshte dicka nga ato produktet ndermjetese qe kompanite ndertojne gjate kohes qe u nevojitet per modelin tjeter. SII ishte mrekulli. Nje nga telefonat me te mire qe kam pare ne mos me i miri dhe eleganti. SIII eshte per te "genjyer" miletin derisa te dale S4. Keshtu me duket mua te pakten.

  4. #24
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    05-11-2009
    Postime
    2,382
    Kėtu ku banoj unė "Samsung Galaxy S2" ėshtė telefoni mė i pėlqyer dhe qė ka shitjen mė tė madhe. Thonė se ėshtė mė i mirė se "IPhone4" dhe unė e besoj. I kam provuar tė dy dhe Samsungu mė ėshtė dukur mė i shpejtė nė internet, e ka ekranin mė tė madh, mė tė pastėr, si dhe tastierėn mė tė madhe. Te "Iphone4" mezi shkruaja se shkronjat i kishte shumė tė vogla. "Samsung Galaxy S3" nuk ka shitje tė madhe dhe nuk kam dėgjuar tė flitet pėr tė.

    Unė vetė nuk jam i dhėnė pas telefonave tė tillė. Mė mjafton interneti nė shtėpi, nuk dua tė kem edhe jashtė. Gjėja e vetme qė mė intereson nė telefon ėshtė muzika, prandaj tani mbaj njė telefon tė thjeshtė "Sony Ericsson Zylo", qė ėshtė i posaēėm pėr muzikė. Tė gjithė telefonat qė kam pasur kėto vitet e fundit kanė qenė "SonyEricsson Walkman" ose "Nokia Xpress", dy seri qė janė tė posaēme pėr muzikė. Kam edhe njė "Ipod", por Zyloja e ka tingullin mė tė mirė. Besoj se "Sony Ericsson Zylo" ėshtė telefoni mė i mirė pėr muzikė, tė paktėn nga kėta qė janė tani.

  5. #25
    Besimtar Musliman Maska e strange
    Anėtarėsuar
    31-10-2006
    Postime
    4,278
    Citim Postuar mė parė nga -BATO- Lexo Postimin
    Kėtu ku banoj unė "Samsung Galaxy S2" ėshtė telefoni mė i pėlqyer dhe qė ka shitjen mė tė madhe. Thonė se ėshtė mė i mirė se "IPhone4" dhe unė e besoj. I kam provuar tė dy dhe Samsungu mė ėshtė dukur mė i shpejtė nė internet, e ka ekranin mė tė madh, mė tė pastėr, si dhe tastierėn mė tė madhe. Te "Iphone4" mezi shkruaja se shkronjat i kishte shumė tė vogla. "Samsung Galaxy S3" nuk ka shitje tė madhe dhe nuk kam dėgjuar tė flitet pėr tė.
    Galaxy S3 janė shitur mbi 10 milionė brenda muajit kur ishte paraqitur me sa e di unė..

    Unė kisha te dyte njėkohėsisht. S2 dhe pastaj morra dhe S3. S2 e hoqa pasi qe nuk e pėrdorja fare, kur shihja dallimet tek S3 nuk me pėlqente me S2 dhe e shita.
    Sa i pėrket popullaritetit mendoj se S2 ėshtė telefoni qe me se shumti ka arrit ti beje konkurrent IPhonit, dhe kėtu ku jetoj unė shoh shume veta qe kane S2 madje edhe shume femra gjė qe nuk ėshtė pėr to ngase me njė dore nuk arrijnė ne te gjithė ekranin shkaku i gishtave te vegjėl, por prape se prape ėshtė shume i pėlqyer S2.

    Me S3 jam totalisht i kėnaqur, display te madh, tastiere te madhe, ngjyra te bukura, kamere te mire, super i shpejt dhe disa "features" qe te hyjnė ne pune. (:
    Mėso Islamin nga Kur'ani e jo nga myslimanet!

  6. #26
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    05-11-2009
    Postime
    2,382
    Unė di qė S2-shi ėshtė shitur shumė, po mbase ngaqė ėshtė mė i lirė. Sigurisht qė S3-shi duhet tė ketė disa gjėra mė tepėr, se kot nuk kushton mė shumė, por mendoj se pėr ēmimin mė shumė ia vlen S2-shi. E them kėtė se kėto modelet e reja qė nxjerrin herėpashere kompanitė, janė mėnyra pėr tė rrjepur njerėzit. Ēmimi i njė modeli tė ri nuk pėrputhet me vlerėn, sepse nėse i riu ka disa funksione mė tepėr, nuk ka pse tė kushtojė 20, 35 apo 50% mė shumė se i kaluari. Pėr mendimin tim duhet tė ketė tė njėjtin ēmim.

    Me daljen e njė model tė ri, vetėm teknologjia e qarqeve ndyshon, sepse fabrikat dhe punėtorėt janė tė njėjtė. Qė tė ketė rritje mirėqenieje, ecja pėrpara e teknologjisė nuk duhet tė shoqėrohet me ngritjen e ēmimeve. Zhvillim dhe rritje tė mirėqenies ka kur pėrparimi teknologjik shoqėrohet me ēmime tė njėjta, ose mė tė ulėta.

  7. #27
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Mesa di une, kur dalin modelet e reja thjesht ulen cmimet e atyre te serive te kaluara, por Jo se ngrihen cmimet. Keshtu ecen tregu, marketi. Sepse njerezit Jane te predispozuar te marrin, terhiqen nga modeli I fundit dhe Jo e kunderta. So ulet cmimi I tyre sa here ne market del seria/model I ri. Psh tani kur te Dali iPhone 5, automatikisht pas pak ulen cmimet e 3,4 4s. Por cmimi qe del paraqitet ne treg edhte njelloj me ato kur u shiten fillimisht.
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  8. #28
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    05-11-2009
    Postime
    2,382
    Ēmimet e modeleve tė reja nuk janė tė njėjta sa ato tė modeleve tė kaluara kur dolėn nė fillim. Jo gjithnjė, por shumicėn e herėve po.

    Njė shembull:

    Kur doli nė treg Nikon D3100, kėtu kushtonte 4.700 korona. Tani ka dalė Nikon D3200 qė kushton 6.700 korona, e qė nuk ka ndonjė gjė kushedi mė tepėr se modeli i kaluar, ka ca megapiksela mė shumė.

    Nikon D3100 tani kushton 4.200 korona, domethėnė ėshtė ulur vetėm 500 korona.

    Jeta sa vjen dhe bėhet mė e vėshtirė dhe njerėzit sa vjen dhe e kanė mė tė vėshtirė tė blejnė mallra. E kanė gjetur zgjidhjen, i blejnė me kredi dhe e kthejnė borxhin me pėrqindje, por kur mbeten pa punė, nuk kthejnė dot as borxhin.

    Kėtu tė gjithė kanė telefona Iphone4 dhe S2, por 90% e tyre i marrin me kredi.
    .
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga -BATO- : 12-08-2012 mė 12:50

  9. #29
    i/e regjistruar Maska e freeopen
    Anėtarėsuar
    22-07-2011
    Postime
    1,516
    Citim Postuar mė parė nga -BATO- Lexo Postimin
    Ēmimet e modeleve tė reja nuk janė tė njėjta sa ato tė modeleve tė kaluara kur dolėn nė fillim. Jo gjithnjė, por shumicėn e herėve po.

    Njė shembull:

    Kur doli nė treg Nikon D3100, kėtu kushtonte 4.700 korona. Tani ka dalė Nikon D3200 qė kushton 6.700 korona, e qė nuk ka ndonjė gjė kushedi mė tepėr se modeli i kaluar, ka ca megapiksela mė shumė.

    Nikon D3100 tani kushton 4.200 korona, domethėnė ėshtė ulur vetėm 500 korona.

    Jeta sa vjen dhe bėhet mė e vėshtirė dhe njerėzit sa vjen dhe e kanė mė tė vėshtirė tė blejnė mallra. E kanė gjetur zgjidhjen, i blejnė me kredi dhe e kthejnė borxhin me pėrqindje, por kur mbeten pa punė, nuk kthejnė dot as borxhin.

    Kėtu tė gjithė kanė telefona Iphone4 dhe S2, por 90% e tyre i marrin me kredi.
    .
    Bato pse duhet te blesh nje aparat elektronik te ri dhe qe kushton me teper pa ofruar funksione dhe karakteristika me te mira nga ai qe ke blere para 6 muajsh une akoma nuk arrij ta kuptoj.
    MOS I NDY TEMAT no name

  10. #30
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Nuk e besoj qe D3200 ka vetem megapix me shume. Jam e sigurte qe po ti marresh e ti krahasosh 'overview-t' te seciles do shohesh qe e fundit qe ka dal ka shume me teper features dhe kualitet akoma me te mire. Gjithmone kur hidhen ne treg, mall/technologji e re gjithmone do paraqitet me gjera te tjera te reja.Sepse sot eshte konkurenca shume e forte qe ato nuk mund te kufizohen vetem me gjera aq te vogla sa mos vihen re ne perdorim (ndryshe falimentojne). Pastaj nuk mund te besh krahasime te tilla. Nikon eshte emer i madh. Ka modele nga me te ndryshmet, dhe cdo model i ri qe del bazuar ne profesionalizem (kamera te shtrenjta shume qe perdoren per nje arsye te vecante dhe jo nga te gjithe) por ke dhe kamera me cmime te arsyshme per masen e gjere amatoreske. Nese D3100 u ul 500 korona thua ti, kjo vjen se nxjerrin ne treg kamera te reja. Qe domosdo qe te shiten dhe qarkulloje malli, njera del ne treg me cmimin qe e vleresojne ato, tjetra ulet paksa qe te balancohen. Koha kalon, domosdo do kete dhe ulje.

    Une e kisha me shume per cells. Keto jane 'every-day-use' konsumim. Nuk u leverdis ti shesin te shtrenjta kur i hedhin ne treg me shume se c'jane shitur te tjerat. Nuk ka kuptim. Sepse automatikisht ato te serive te meparshme ulen nga vlera, sepse nje tjeter me e re ne technology e ve per poshte. Nuk kane zgjidhje tjeter vec te ulin cmimet e atyre dhe kjo qe del rref cmimi po aty ku ishin ato te parat. Spara kam qene e interesuar me Samsung Galaxy ndonjehere, po ma merr mendja kur ka dal S2 ka qene po me te njejtin cmim qe shitet dhe tani S3. Nje Galaxy S3 e merr per 200 dollare tani, kurse nje S2 e merr per 10 apo 50. Ska rendesi kush ishte me e mire. Rendesi ka kush eshte e fundit. Technologjia e fundit. Kaq u intereson njerezve. E njejta gje me Iphone kur doli 4 ishte 200. Sapo doli 4S shkoi te 100 sepse u shiten 4S 200. E njejta gje pak a shume do ndodhi dhe kur te dali 5. 4S qe tani e merr 200 do shkoj 100 dhe e fundit do jete aty te 200.
    Kane apo skane pare njerezit, ekonimia e keqe apo jo, sdo me dit njeri. Cudi qe marrin kredi per nje iphone atje, kur ne USA dhe kalamajte nga 10-13 vjec i ke te gjithe me Iphones.


    Citim Postuar mė parė nga -BATO- Lexo Postimin
    Ēmimet e modeleve tė reja nuk janė tė njėjta sa ato tė modeleve tė kaluara kur dolėn nė fillim. Jo gjithnjė, por shumicėn e herėve po.

    Njė shembull:

    Kur doli nė treg Nikon D3100, kėtu kushtonte 4.700 korona. Tani ka dalė Nikon D3200 qė kushton 6.700 korona, e qė nuk ka ndonjė gjė kushedi mė tepėr se modeli i kaluar, ka ca megapiksela mė shumė.

    Nikon D3100 tani kushton 4.200 korona, domethėnė ėshtė ulur vetėm 500 korona.

    Jeta sa vjen dhe bėhet mė e vėshtirė dhe njerėzit sa vjen dhe e kanė mė tė vėshtirė tė blejnė mallra. E kanė gjetur zgjidhjen, i blejnė me kredi dhe e kthejnė borxhin me pėrqindje, por kur mbeten pa punė, nuk kthejnė dot as borxhin.

    Kėtu tė gjithė kanė telefona Iphone4 dhe S2, por 90% e tyre i marrin me kredi.
    .
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  11. #31
    Moderator Maska e benseven11
    Anėtarėsuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    new jersey-usa
    Postime
    13,816
    Ja nje figure me specifikat e telefonave me te mire.
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
    ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

  12. #32
    i/e regjistruar Maska e Aldi1
    Anėtarėsuar
    30-09-2004
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    401
    iphone nuk duhej te ishte ne kete liste, apple akoma le shume per te deshiruar me smartphonat. Rivalet per momentin jane, samsung, htc, motorola, sony, dhe nokia nga ana hardwerike eshte mbrapa.
    Aldi Shuli

  13. #33
    i/e regjistruar Maska e freeopen
    Anėtarėsuar
    22-07-2011
    Postime
    1,516
    Citim Postuar mė parė nga PINK Lexo Postimin
    Cudi qe marrin kredi per nje iphone atje, kur ne USA dhe kalamajte nga 10-13 vjec i ke te gjithe me Iphones.
    Nuk ka per tu cuditur kur nje iphone kushton sa 3/4 e rroges mujore.(700 euro skandal,pothuaj 1000$)
    MOS I NDY TEMAT no name

  14. #34
    Moderator Maska e benseven11
    Anėtarėsuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    new jersey-usa
    Postime
    13,816
    ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

  15. #35
    Sensual
    Anėtarėsuar
    17-02-2009
    Postime
    4,304
    Kishte dal dhe ne Albania ky S3 , nja 950 dollar me duket , un dua ta marr po kam hall se po doli ne Shtator iphone 5 do me prishet mendja prap

  16. #36
    i/e regjistruar Maska e hot_prinz
    Anėtarėsuar
    29-05-2007
    Vendndodhja
    Frankfurt
    Postime
    9,878
    Una personalisht nuk kam pershtypje te mire, ne lidhje me paisjet teknologjike te ndermarrjes Samsung. Kam pershtypjen se keto paisje jane zhvilluar dhe konstruktuar, ne ate menyre qe jetegjatesia e komponenteve te integruara ne paisjen elektronike, te mbijetoje vetem deri sa te jete e vlefshme dhe garancioni.

    Pastaj madhesia e S3 ne krahasim me 4S eshte shume e madhe. Une e maj mobilin ne xhep te pantollave dhe nuk dua kur te ulem te ndjehem si te kisha nje tepsi ne xhep te pantollave. Pa i permendur aksidentet dhe shtypjet e mundshme te komponenteve biologjike ne varesi te lokacionit te atij mobili ne xhep.
    tempus fugit, amor manet in aeternum corde

  17. #37
    Moderator Maska e benseven11
    Anėtarėsuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    new jersey-usa
    Postime
    13,816
    Vendi ideal ku duhet mbajtur Iphone eshte ne rrip te pantallonave i lidhur me klip
    anash poshte ijes dhe siper xhepit
    Duhet blere belt clip ne dyqanet e Apple/Samsung ose ne Amazon,Best Buy etj.

    belt clip
    http://www.bestbuy.com/site/LifeProo...&skuId=4271111

    http://images.bestbuy.com/BestBuy_US...4271111_sa.jpg


    http://images.bestbuy.com/BestBuy_US...271111cv2a.jpg
    ose ketu me shume lloje ngjyrash edhe per femra kasa mbajtese Iphone dhe me klip per ta mberthyer te rripi
    pantallonave.
    http://www.trait-tech.com/product/T-...4s-purple.html
    Modele te tjera klipsash per Iphone

    http://www.jandofabrics.com/newsletters/ifabric/
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga benseven11 : 18-08-2012 mė 15:58
    ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

  18. #38
    Desert Fox Maska e bayern
    Anėtarėsuar
    12-06-2002
    Postime
    3,030
    Citim Postuar mė parė nga freeopen Lexo Postimin
    mund te presesh kete.........
    Ne prill kur mora Nexus'in isha me dy mendje ose S Nexus ose Lumia 900. Kjo 920 qeka e papame. Ama per mua ishte 'dela breaker' si i thone kta Amerikont fakti qe eshte Widnows Phone. Android eshte sistem shume me lart edhe me impresionues ne cdo aspekt. Te kishte Nokia Android edhe do e kisha bo nji mendje ama Nokiat jane eksluzivisht te lidhur me Windows edhe nuk ja vlejne.

    Sa per iPhone kur te linde djelli nga perendimi athere do e blej. Overhyped.

    Sidomos tani qe T-Mobile do ofroje real unlimited 4G do qendroj besnik i Nexus meqe eshte Samsung ehe telefoni zyrtar i Google.

    PS: E ka provu na njoni me e root ket SIII?
    But again, truth be told, if you're looking for the guilty you need only look into a mirror. ...

  19. #39
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    05-11-2009
    Postime
    2,382
    Citim Postuar mė parė nga freeopen Lexo Postimin
    Bato pse duhet te blesh nje aparat elektronik te ri dhe qe kushton me teper pa ofruar funksione dhe karakteristika me te mira nga ai qe ke blere para 6 muajsh une akoma nuk arrij ta kuptoj.
    Nuk thashė qė modelet e reja nuk kanė gjėra mė tepėr, por ēmimi nuk duhet tė jetė mė i lartė, ose nuk ka pse tė jetė aq mė mė i lartė.
    Nejse, thashė qė nuk jam i dhėnė pas telefonave tė tillė, mirėpo sot m'u mbush mendja dhe bleva njė Nokia Lumia. Zyloja u vjetėrua shumė dhe i qe thyer edhe ekrani. Pėr mendimin tim Apple dhe Nokia janė kompani mė tė mira dhe prodhimet e tyre kanė diēka tė veēantė qė kėta aziatikėt (Samsung, HTC, Sony) nuk e kanė.

  20. #40
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    05-11-2009
    Postime
    2,382
    Citim Postuar mė parė nga bayern Lexo Postimin
    Android eshte sistem shume me lart edhe me impresionues ne cdo aspekt. Te kishte Nokia Android edhe do e kisha bo nji mendje ama Nokiat jane eksluzivisht te lidhur me Windows edhe nuk ja vlejne.
    Cilat janė pėrparėsitė e androidit ndaj uindousit? Nuk pyes pėr tė kundėrshtuar, po pėr tė mėsuar.

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •