Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 34
  1. #1
    Enraged Maska e Scion
    Anëtarësuar
    22-07-2008
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    2,296

    SHBA, Prifti sugjeron Kampe Përqëndrimi!

    Një prift amerikan, ka provokuar zemërim në publik dhe mes organizatave të ndryshme për mbrojtjen e të drejtave të njeriut, kur u shfaq në internet propozimi i tij aspak human, për të izoluar homoseksualët në gardhe elektrike, si kafshët, duke i lënë aty deri në vdekje.

    Pastori, Charles Uorley ka lëshuar propozimin e tij më 13 maj nga Kisha Baptiste në Maiden, të Karolinës së Veriut.

    "Të ndërtojmë një gardh të madh ku le të fusim në të, të gjithë homoseksualët e lezbiket, ndërsa ushqimin ua hedhim nga lart. Pas disa viteve do të vdesin, duke mos qenë në gjendje për t’u riprodhuar", kishte thënë Uorley në një propozim të denjë për oficerët nazistë.

    http://www.youtube.com/watch?v=6rH577FT-wY

    TCH
    Ndryshuar për herë të fundit nga Scion : 23-05-2012 më 11:45
    What can be asserted without evidence, can be dismissed without evidence

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e Bajraku
    Anëtarësuar
    29-02-2012
    Postime
    498
    Smundja duhet paradaluar,qe te mos perhapet me gjere?

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Po pse jashte gardhit si riprodhohen keta, lol?! Ky prifti paska ik per l... Degjova dhe une ne lajme rreth ketij prifti.
    Ndryshuar për herë të fundit nga mia@ : 23-05-2012 më 13:19
    Feelings change - memories don't.

  4. #4
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anëtarësuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386
    Homoseksualet duhet t'i kene te drejtat e tyre qe ua garanton shteti, por jo te legalizohet, ose se paku te mos 'martohen' ne Kisha.

    God created Adam and Eve, not Adam and Steve.

  5. #5
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    05-03-2012
    Postime
    641
    Citim Postuar më parë nga mesia4ever
    God created Adam and Eve, not Adam and Steve.
    And I sit here thinking that I thought "god" made everything, "god" made homosexuals and priests


    Eve's gone off with her girlfriend and they're meeting Adam and Steve for a lovely dinner out.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Billy Joe : 23-05-2012 më 17:27

  6. #6
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anëtarësuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386
    Citim Postuar më parë nga Billy Joe Lexo Postimin
    And I sit here thinking that I thought "god" made everything, "god" made homosexuals and priests


    Eve's gone off with her girlfriend and they're meeting Adam and Steve for a lovely dinner out.
    Jo jo jo, kurre. Kjo sjellje jo normale kurre nuk vjen nga Perendia sipas mendimit tim. Kjo vjen per shkak te prishjes se zemres se njeriut e aspak nga Perendia.

    Ti mund te thuash cka te duash ketu ne forum por ke hyre ne seksionin e fantazirave. Une sdua te hyj aty. Nje amerikan do te te thoshte: 'I don't wanna be a part of it'.

  7. #7
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    22-01-2011
    Postime
    2,425
    mos e keqkuptoni.
    ai do te thote qe jeta nuk mund te vazhdoje ne qofte burri martohet me burre che gruaja me grua. njerezimi po del nga binaret e zotit. ky eshte roli i kishes, te mbroj njerezimin nga devijimi. ai ka sjell nje krahasim nuk ka bere ndonje propozim te vertete.

  8. #8
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    05-03-2012
    Postime
    641
    Citim Postuar më parë nga mesia4ever Lexo Postimin
    Jo jo jo, kurre. Kjo sjellje jo normale kurre nuk vjen nga Perendia sipas mendimit tim. Kjo vjen per shkak te prishjes se zemres se njeriut e aspak nga Perendia.

    Ti mund te thuash cka te duash ketu ne forum por ke hyre ne seksionin e fantazirave. Une sdua te hyj aty. Nje amerikan do te te thoshte: 'I don't wanna be a part of it'.
    kampet e perqendrimit, gays, lezbiket, nazistet, mesia forever, te gjitha vine nga perendia, a nuk krijoi dhe satanin perendia?
    a eshte perendia all knowing? e pra perendia di gjithshka qe me pare

  9. #9
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anëtarësuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386
    Citim Postuar më parë nga Billy Joe Lexo Postimin
    kampet e perqendrimit, gays, lezbiket, nazistet, mesia forever, te gjitha vine nga perendia, a nuk krijoi dhe satanin perendia?
    a eshte perendia all knowing? e pra perendia di gjithshka qe me pare
    Sipas teje ndoshta po, por sipas Bibles Perendia nuk krijoi te keqen... por Satani zgjodhi te rebelohej e keshtu u be shkaktari i mekatit. Sipas besimit krishter njerezit bejne mekat si pasoje qe zgjedhin te mos bejne vullnetin e Perendise e jo se Zoti ka kriju te keqen.

  10. #10
    Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
    Anëtarësuar
    21-03-2003
    Vendndodhja
    Napoli,Italy
    Postime
    5,221
    Kjo eshte prova se te jesh prift, nuk te mbron aspak nga idiotesia!
    Une them te mbyllim kete shtrigun bashke me te gjithe ata qe e mendojne si ai, me tel me gjemba, e pastaj fillojme e bejme hesapet.....dava hajvanesh pa zot!
    Jarigas

  11. #11
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    22-01-2011
    Postime
    2,425
    boll i mbrojtet homot
    bota ka nevoje per new order

  12. #12
    Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
    Anëtarësuar
    21-03-2003
    Vendndodhja
    Napoli,Italy
    Postime
    5,221
    Citim Postuar më parë nga Ziti Lexo Postimin
    boll i mbrojtet homot
    bota ka nevoje per new order
    Kjo eshte prova se nuk duhet te jesh patjeter prift, per te qene idiot!
    Jarigas

  13. #13
    Peace and love
    Anëtarësuar
    16-06-2006
    Vendndodhja
    usa
    Postime
    1,897
    Citim Postuar më parë nga Scion Lexo Postimin
    Një prift amerikan, ka provokuar zemërim në publik dhe mes organizatave të ndryshme për mbrojtjen e të drejtave të njeriut, kur u shfaq në internet propozimi i tij aspak human, për të izoluar homoseksualët në gardhe elektrike, si kafshët, duke i lënë aty deri në vdekje.

    Pastori, Charles Uorley ka lëshuar propozimin e tij më 13 maj nga Kisha Baptiste në Maiden, të Karolinës së Veriut.

    "Të ndërtojmë një gardh të madh ku le të fusim në të, të gjithë homoseksualët e lezbiket, ndërsa ushqimin ua hedhim nga lart. Pas disa viteve do të vdesin, duke mos qenë në gjendje për t’u riprodhuar", kishte thënë Uorley në një propozim të denjë për oficerët nazistë.

    http://www.youtube.com/watch?v=6rH577FT-wY

    TCH
    edhe fort keq nuk e ka ky pastori..bile mire do ishte ti dergonim edhe komunistet atje.

  14. #14
    100 % shqiptar Maska e Milkway
    Anëtarësuar
    08-01-2007
    Vendndodhja
    In the land of eagles
    Postime
    7,375
    Edhe ne kur jemi bere pro LGBT ateher na ka rru dreqi .

    Nuk jam kunder lirive njerzore , amo cdo gje e ka nje kufi , dhe keta jo qe i kan tejkalu por me vite drite jane larg .

  15. #15
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    05-03-2012
    Postime
    641
    Citim Postuar më parë nga Milkway Lexo Postimin
    Edhe ne kur jemi bere pro LGBT ateher na ka rru dreqi .

    Nuk jam kunder lirive njerzore , amo cdo gje e ka nje kufi , dhe keta jo qe i kan tejkalu por me vite drite jane larg .
    Ok . lol, ne eterosexualet nuk preferojme aspak shoqeri me homot(dhe kjo eshte pjeserisht e vertete, se mua femrat lesbike s'me japin aspak bezdi, perkundrazi), por kjo s'do te thote ti futim ne kampe perqendrimi. me devijancat e tyre sexuale, ata s'te bejne dem ty, le te shijojne lirine e tyre, c'pune te prish? nuk e kuptoj!
    Ndryshuar për herë të fundit nga Billy Joe : 24-05-2012 më 05:50

  16. #16
    Enraged Maska e Scion
    Anëtarësuar
    22-07-2008
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    2,296
    Milky,

    Nuk behet fjale se sa tolerant jemi ndaj devijateve, ashtu sic ta shprehu dhe Billy Joe plot sinqeritet (se ushqen fantazi ndaj lezbikeve )... por per llogjiken e priftit, se ku e gjen tipi gjith ate pushtet sa te ngreje kampe perqendrimi. Aq me teper, kur ne pohimin se "Pas disa viteve do të vdesin, duke mos qenë në gjendje për t’u riprodhuar" personi tregon qarte se paska probleme dhe per te kuptuar riprodhimin si proces. Nese dikush do i bente pyetjen "Po sikur ... "? Jo do thoshte do i ndanim grate dhe burrat vec e vec me nje gardh ... kjo eshte llogjika!
    What can be asserted without evidence, can be dismissed without evidence

  17. #17
    I love god
    Anëtarësuar
    23-02-2007
    Postime
    8,043
    Citim Postuar më parë nga Scion Lexo Postimin
    Milky,

    Nuk behet fjale se sa tolerant jemi ndaj devijateve, ashtu sic ta shprehu dhe Billy Joe plot sinqeritet (se ushqen fantazi ndaj lezbikeve )... por per llogjiken e priftit, se ku e gjen tipi gjith ate pushtet sa te ngreje kampe perqendrimi. Aq me teper, kur ne pohimin se "Pas disa viteve do të vdesin, duke mos qenë në gjendje për t’u riprodhuar" personi tregon qarte se paska probleme dhe per te kuptuar riprodhimin si proces. Nese dikush do i bente pyetjen "Po sikur ... "? Jo do thoshte do i ndanim grate dhe burrat vec e vec me nje gardh ... kjo eshte llogjika!
    sa kam qesh o zot i madherishem.

    kam pas nji kolege pune qe thonte :dikur kam qene lezbike tani jam etero

  18. #18
    i/e regjistruar Maska e EXODUS
    Anëtarësuar
    15-06-2003
    Vendndodhja
    Intravenous..
    Postime
    1,667
    Kjo 'historia' asgje me teper se nje vegel e radhes e fushates zgjedhore...sidomos pas deklarates publike te Obama-s ne favor te ketij grupimi jo shume dite me pare. Nuk eshte ndonje cudi qe nje prift te kete nje "konsiderate" te tille ndaj ketij rrethi kercenues per familjen tradicionale( "esenca" e cdo sherbese fetare)

    fruitcakes-at jane si shpirt...pulbardhash! por edhe jane shtuar tej normes se pranueshme. semundje 'e pelidromit' te trurit, na rruajt'te allahu! lol

    plus, keta "zoçkat" ne pjesen derrmuese jane edhe ateiste te vetshpallur. uh-uh, says Papui Fotaqis!

  19. #19
    100 % shqiptar Maska e Milkway
    Anëtarësuar
    08-01-2007
    Vendndodhja
    In the land of eagles
    Postime
    7,375
    Citim Postuar më parë nga Scion Lexo Postimin
    Milky,

    Nuk behet fjale se sa tolerant jemi ndaj devijateve, ashtu sic ta shprehu dhe Billy Joe plot sinqeritet (se ushqen fantazi ndaj lezbikeve )... por per llogjiken e priftit, se ku e gjen tipi gjith ate pushtet sa te ngreje kampe perqendrimi. Aq me teper, kur ne pohimin se "Pas disa viteve do të vdesin, duke mos qenë në gjendje për t’u riprodhuar" personi tregon qarte se paska probleme dhe per te kuptuar riprodhimin si proces. Nese dikush do i bente pyetjen "Po sikur ... "? Jo do thoshte do i ndanim grate dhe burrat vec e vec me nje gardh ... kjo eshte llogjika!
    Une e kuptova ate , por po me vjen cudi se si ne po arrijme ti perkrahim keto flliqesira , kjo eshte jo natyrore . Mua me vjen keq per gjeneratat e ardhshme qe kan me perfshi nje % shume te lart te LGBT , apo ndoshta eshte edhe kjo nje rruge e Iluminatit per ta ulur nr e popullsis lol

  20. #20
    Enraged Maska e Scion
    Anëtarësuar
    22-07-2008
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    2,296
    Citim Postuar më parë nga Milkway Lexo Postimin
    Une e kuptova ate , por po me vjen cudi se si ne po arrijme ti perkrahim keto flliqesira , kjo eshte jo natyrore . Mua me vjen keq per gjeneratat e ardhshme qe kan me perfshi nje % shume te lart te LGBT , apo ndoshta eshte edhe kjo nje rruge e Iluminatit per ta ulur nr e popullsis lol
    Nuk po i mbrojme o Milky
    Sepse, vetem speciet ne zhdukje mbrohen ... por po flasim per lirine individuale.
    Homoseksualizmi, ka qene ne keto numra edhe ne kohet e shkuara dhe me beso nuk ka per tu rritur asnjhere. Biles, nese do benim nje cik investigim ceshtjes, te jesh i sigurt se ne rangjet e klergjise fetare homoseksualizmi eshte goxha me prezent si dukuri sesa ne rrethet normale shoqerore. Tani, me thuaj ti mua ... si do i izolonte ky palo prifti me lart koleget e vet?

    Tjetra, nese e analizojme me psikanalizen e Frojdiane te tipit "Urrej ate qe dua me shume ...!" mbase ky prifti me lart shpreson per nje kamp te tille qe te shkrij gjith talentin e tij ne nje vend ku askush nuk do dyshonte per abuzime? Think about it
    What can be asserted without evidence, can be dismissed without evidence

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •