Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 15
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e mesuesi_1
    Anëtarësuar
    27-06-2009
    Vendndodhja
    ne shkolle
    Postime
    2,050

    Platini, miku i serbëve dhe i Bamir Topit, i vetmi që votoi kundër Kosovës në FIFA

    Platini, miku i serbëve dhe i Bamir Topit, i vetmi që votoi kundër Kosovës në FIFA


    23-05-2012 / Gazeta 55

    Koha për të analizuar lobingje të rrezikshme jopolitike, si ai që ka reklamuar presidenti në detyrë, Bamir Topi me presidentin e UEFA-s. I vetëshpallur si mik i serbëve, Mishel Platini e ka konfirmuar qendrimin e vet me dhjetëra herë, por dje në FIFA, pasi është votuar në mbështetje të Kosovës, kundër rekomandimit të UEFA-s, është shtruar pyetja: “Po Bamir Topi, ç’rol ka luajtur në bllokimin e federatës së Kosovës?”


    Miku i Bamir Topit, Michel Platini, nuk ka mundur ta ndalë dje Kosovën të përfaqësohet në ndeshjet miqësore ndërkombëtare të futbollit. Ndërsa në mbledhjen e mbajtur dje në Budapest të Hungarisë, Komiteti Ekzekutiv i FIFA-s, nën kujdesin e Sepp Blatter mori vendimin që Kombëtarja e Kosovës dhe klubet kosovare të zhvillojnë ndeshje miqësore ndërkombëtare, tetë votat e UEFA-s, të cilat gjendeshin “nën kujdestarinë” e mikut të Bamir Topit, Michel Platinisë, nuk mundën ti bënin qejfin serbëve, për të moslejuar përfaqësimin ndërkombëtar të futbollit kosovar.

    Më shumë se “vullneti” i Michel Platinisë, mikut të Bamir Topit dhe të serbëve, ishin 16 votat e tjera që i mundësuan ballafaqimin ndërkombëtar të futbollit kosovar. I njohur si mik i serbëve, Michel Platini me sa duket zgjodhi që përballë edhe mikut të vetëm shqiptar Bamir Topi, “të mbajë anën” e serbëve dje. Sigurisht, ajo është zgjedhje e tij dhe ai atë bëri. Po Bamir Topit çfarë i ngelet…?! Për më tepër, çfarë i kushtonte, që përpos se ti “harxhonte” ndoca ftesa Michel Platinisë për të ndjekur “live” në “Fußball Arena” të Mynihut finalen e “Champion League”-së midis “Bayern”-it dhe “Chelsea”-it, “të harxhonte” ndonjë fjalë e ti kërkonte ndoshta edhe në këmbim të ndoca ftesave, tetë votat “pro” përfaqësimit ndërkombëtar të futbollit kosovar. Nuk është se Michel Platini i prishi ndonjë punë futbollit të Kosovës me tetë votat e tij “kundër”, por Bamir Topi pas kësaj mbetet të ketë më shumë arsye të ndjehet “borxhli” përballë federatave të futbollit të Azisë, Afrikës, Amerikës Veriore, e Amerikës Jugore, të cilat votuan dje “pro” Kosovës, se sa ndaj Michel Platini-së për ndoca ftesa, për të ndjekur ndonjë ndeshje të mundshme futbolli “live”...


    .
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura   
    Ndryshuar për herë të fundit nga mesuesi_1 : 23-05-2012 më 11:27
    "They will not control us, We will be victorious"

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e freeopen
    Anëtarësuar
    22-07-2011
    Postime
    1,516
    Citim Postuar më parë nga mesuesi_1 Lexo Postimin
    Platini, miku i serbëve dhe i Bamir Topit, i vetmi që votoi kundër Kosovës në FIFA


    23-05-2012 / Gazeta 55

    Koha për të analizuar lobingje të rrezikshme jopolitike, si ai që ka reklamuar presidenti në detyrë, Bamir Topi me presidentin e UEFA-s. I vetëshpallur si mik i serbëve, Mishel Platini e ka konfirmuar qendrimin e vet me dhjetëra herë, por dje në FIFA, pasi është votuar në mbështetje të Kosovës, kundër rekomandimit të UEFA-s, është shtruar pyetja: “Po Bamir Topi, ç’rol ka luajtur në bllokimin e federatës së Kosovës?”


    Miku i Bamir Topit, Michel Platini, nuk ka mundur ta ndalë dje Kosovën të përfaqësohet në ndeshjet miqësore ndërkombëtare të futbollit. Ndërsa në mbledhjen e mbajtur dje në Budapest të Hungarisë, Komiteti Ekzekutiv i FIFA-s, nën kujdesin e Sepp Blatter mori vendimin që Kombëtarja e Kosovës dhe klubet kosovare të zhvillojnë ndeshje miqësore ndërkombëtare, tetë votat e UEFA-s, të cilat gjendeshin “nën kujdestarinë” e mikut të Bamir Topit, Michel Platinisë, nuk mundën ti bënin qejfin serbëve, për të moslejuar përfaqësimin ndërkombëtar të futbollit kosovar.

    Më shumë se “vullneti” i Michel Platinisë, mikut të Bamir Topit dhe të serbëve, ishin 16 votat e tjera që i mundësuan ballafaqimin ndërkombëtar të futbollit kosovar. I njohur si mik i serbëve, Michel Platini me sa duket zgjodhi që përballë edhe mikut të vetëm shqiptar Bamir Topi, “të mbajë anën” e serbëve dje. Sigurisht, ajo është zgjedhje e tij dhe ai atë bëri. Po Bamir Topit çfarë i ngelet…?! Për më tepër, çfarë i kushtonte, që përpos se ti “harxhonte” ndoca ftesa Michel Platinisë për të ndjekur “live” në “Fußball Arena” të Mynihut finalen e “Champion League”-së midis “Bayern”-it dhe “Chelsea”-it, “të harxhonte” ndonjë fjalë e ti kërkonte ndoshta edhe në këmbim të ndoca ftesave, tetë votat “pro” përfaqësimit ndërkombëtar të futbollit kosovar. Nuk është se Michel Platini i prishi ndonjë punë futbollit të Kosovës me tetë votat e tij “kundër”, por Bamir Topi pas kësaj mbetet të ketë më shumë arsye të ndjehet “borxhli” përballë federatave të futbollit të Azisë, Afrikës, Amerikës Veriore, e Amerikës Jugore, të cilat votuan dje “pro” Kosovës, se sa ndaj Michel Platini-së për ndoca ftesa, për të ndjekur ndonjë ndeshje të mundshme futbolli “live”...


    .
    Ta korruptonte me nje fjale?
    Per mendimin tim me shume se Topi mund te bente Fshf,se eshte ajo qe i jep voten Platinise kur behen zgjedhjet per ''kapon'' e Uefa.
    MOS I NDY TEMAT no name

  3. #3
    I love god
    Anëtarësuar
    23-02-2007
    Postime
    8,043
    nuk i bohet vone Platinise se voten e Shqiperise e mori kur u zgjodh.

    ps.shkrimi i fahriut eshte kot fare.

  4. #4
    me informacionet qe kam, ka qene pikerisht bamir topi qe i ka dhene idene platinise qe te votoje kunder. madje pas votimit jane pare se bashku, duke shkembyer nje pagese, qe mendohet te kete qene si shperblim per kete vote kunder kosoves.

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e freeopen
    Anëtarësuar
    22-07-2011
    Postime
    1,516
    Citim Postuar më parë nga Qyfyre Lexo Postimin
    me informacionet qe kam, ka qene pikerisht bamir topi qe i ka dhene idene platinise qe te votoje kunder. madje pas votimit jane pare se bashku, duke shkembyer nje pagese, qe mendohet te kete qene si shperblim per kete vote kunder kosoves.
    .....biles zoti D.Prifti eshte ne zoterim te nje filmimi ekskluziv te kesaj ndodhie dhe po pret oferten me te mire per ta bere publike.
    MOS I NDY TEMAT no name

  6. #6
    Authentic Maska e DeuS
    Anëtarësuar
    08-06-2003
    Postime
    2,319
    Kjo gazeta 55, duhet te funksionoje sa per te pastruar parate e pista Sal' Berisha e pjella e tij. Nuk ma do mendja se mund te egzistoje shqiptar me IQ mesatare qe te harxhoje para per t'a blere kete gazete, apo kohe per t'a lexuar. Platini, miku i Topit - shkruan mamuthi - votoi kundra Kosoves. Percarje spektakolare po i behet shqiptareve, por s'po kuptojne. S'po kuptojne hic!

  7. #7
    FIFA, takim me Serbinë për Kosovën

    FIFA i ka kërkuar Federatës Serbe të Futbollit një takim ku do të diskutohet në lidhje me vendimin e Komitetit Ekzekutiv të institucionit që drejton futbollin botëror për të lejuar zhvillimin e ndeshjeve miqësore të kombëtareve të futbollit të Kosovës. Në një letër që Sekretari i Përgjithshëm i FIFA-s, Zherom Valke, i ka dërguar sot presidentit të Federatës Serbe të Futbollit, Tomisllav Karaxhiç, janë shpjeguar arsyet e vendimit të marrë një ditë më parë.
    “Duke parë kërkesat e vazhdueshme zyrtare të Federatës së Futbollit të Kosovës gjatë dy viteve të fundit, Komiteti Ekzekutiv pranoi gjatë mbledhjes së fundit të lejonte anëtarët e FIFA-s që të luanin ndeshje ndërkombëtare me skuadrat e FFK, që nuk është një anëtar i FIFA.
    Ky vendim është marrë në bazë të nenit 79 të Statutit të FIFA-s, i cili parashikon mundësinë që anëtarët e FIFA-s mund të luajnë kundër vendeve jo-anëtarë (si FFK), nëse FIFA i jep autorizim. Duhet theksuar se anëtarët evropianë të Komitetit Ekzekutiv të FIFA-s abstenuan gjatë vendimit.
    Duam të theksojmë që Komiteti Ekzekutiv i FIFA-s bëri të qatë se ky autorizim nuk përbën një hap drejt anëtarësimit në FIFA, i cili varet nga konsiderata të tjera. Në veçanti dhe në përputhje me statutet e FIFA-s, për sa kohë që FFK nuk është një anëtar i UEFA-s, nuk mund të bëhet anëtar i FIFA-s. Vendimi i marrë kishte si qëllim vetëm zhvillimin e sportit tonë.
    Siç është diskutuar sot në Budapest, ne do të dëshironim t’ju ftonim në një takim në shtëpinë e FIFA-s, në Zyrih, me 31 maj 2012, bashkë me përfaqësues të UEFA-s. Në këtë takim do të jemi në gjendje të diskutojmë implikimet e vendimit dhe modalitetet e implementimit. Përfundimet e takimit tonë do t’i kalojnë mbledhjes së jashtëzakonshme të Komitetit Ekzekutiv të FIFA-s që është planifikuar me 4 korrik 2012”, shkruhet në letrën e FIFA-s.
    Kjo letër u dërgua pasi presidenti i FIFA-s, Sep Blater,u përball sot me kundërshtimin e disa prej federatave evropiane në lidhje me vendimin e marrë kundrejt Kosovës. Siç dihet, Serbia ka lobuar prej kohësh në UEFA dhe FIFA që federatat anëtare të mos lejohen të luajnë ndeshje ndërkombëtare me Kosovën.

    LajmeShqip
    ”Ti, Shqipëri, Më Jep Nder, Më Jep Emrin Shqiptar”

  8. #8
    I love god
    Anëtarësuar
    23-02-2007
    Postime
    8,043
    Citim Postuar më parë nga DeuS Lexo Postimin
    Kjo gazeta 55, duhet te funksionoje sa per te pastruar parate e pista Sal' Berisha e pjella e tij. Nuk ma do mendja se mund te egzistoje shqiptar me IQ mesatare qe te harxhoje para per t'a blere kete gazete, apo kohe per t'a lexuar. Platini, miku i Topit - shkruan mamuthi - votoi kundra Kosoves. Percarje spektakolare po i behet shqiptareve, por s'po kuptojne. S'po kuptojne hic!
    cfare lidhje ka kjo tem me politiken?

  9. #9
    Authentic Maska e DeuS
    Anëtarësuar
    08-06-2003
    Postime
    2,319
    Citim Postuar më parë nga drague Lexo Postimin
    cfare lidhje ka kjo tem me politiken?
    Pronari i Gazeta 55 ---> Fahri Balliu ---> Familjar i Sal' Berishovic ---> Lufte e hapur ndaj presidentit Topi ---> Hap parti te re, ne dem te Berishovic ---> Rrjedhimisht ne dem te Balliut ---> Fillon procesi 'Njollosja' ---> Shqiptaret disinformohen, mashtrohen, percahen ---> Arrijme te pergjigja e pyetjes tende.

  10. #10
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anëtarësuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230

    mesuesi_1

    Citim Postuar më parë nga mesuesi_1 Lexo Postimin
    Platini, miku i serbëve dhe i Bamir Topit, i vetmi që votoi kundër Kosovës në FIFA


    23-05-2012 / Gazeta 55

    Koha për të analizuar lobingje të rrezikshme jopolitike, si ai që ka reklamuar presidenti në detyrë, Bamir Topi me presidentin e UEFA-s. I vetëshpallur si mik i serbëve, Mishel Platini e ka konfirmuar qendrimin e vet me dhjetëra herë, por dje në FIFA, pasi është votuar në mbështetje të Kosovës, kundër rekomandimit të UEFA-s, është shtruar pyetja: “Po Bamir Topi, ç’rol ka luajtur në bllokimin e federatës së Kosovës?”


    Miku i Bamir Topit, Michel Platini, nuk ka mundur ta ndalë dje Kosovën të përfaqësohet në ndeshjet miqësore ndërkombëtare të futbollit. Ndërsa në mbledhjen e mbajtur dje në Budapest të Hungarisë, Komiteti Ekzekutiv i FIFA-s, nën kujdesin e Sepp Blatter mori vendimin që Kombëtarja e Kosovës dhe klubet kosovare të zhvillojnë ndeshje miqësore ndërkombëtare, tetë votat e UEFA-s, të cilat gjendeshin “nën kujdestarinë” e mikut të Bamir Topit, Michel Platinisë, nuk mundën ti bënin qejfin serbëve, për të moslejuar përfaqësimin ndërkombëtar të futbollit kosovar.

    Më shumë se “vullneti” i Michel Platinisë, mikut të Bamir Topit dhe të serbëve, ishin 16 votat e tjera që i mundësuan ballafaqimin ndërkombëtar të futbollit kosovar. I njohur si mik i serbëve, Michel Platini me sa duket zgjodhi që përballë edhe mikut të vetëm shqiptar Bamir Topi, “të mbajë anën” e serbëve dje. Sigurisht, ajo është zgjedhje e tij dhe ai atë bëri. Po Bamir Topit çfarë i ngelet…?! Për më tepër, çfarë i kushtonte, që përpos se ti “harxhonte” ndoca ftesa Michel Platinisë për të ndjekur “live” në “Fußball Arena” të Mynihut finalen e “Champion League”-së midis “Bayern”-it dhe “Chelsea”-it, “të harxhonte” ndonjë fjalë e ti kërkonte ndoshta edhe në këmbim të ndoca ftesave, tetë votat “pro” përfaqësimit ndërkombëtar të futbollit kosovar. Nuk është se Michel Platini i prishi ndonjë punë futbollit të Kosovës me tetë votat e tij “kundër”, por Bamir Topi pas kësaj mbetet të ketë më shumë arsye të ndjehet “borxhli” përballë federatave të futbollit të Azisë, Afrikës, Amerikës Veriore, e Amerikës Jugore, të cilat votuan dje “pro” Kosovës, se sa ndaj Michel Platini-së për ndoca ftesa, për të ndjekur ndonjë ndeshje të mundshme futbolli “live”...


    .
    o mesuesi nga e ke t informat apo memir dezinformat bamir topi te ket votu kunder kosoves si skeni as pak turp te besh ket dezinformat ajo gazet55 siq na qwnka esht nje hiqi

  11. #11
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    22-01-2011
    Postime
    2,425
    s`ka lidje kjo me bamir topin por ai platinia e paska treguar veten qe eshte francez.
    vetem nje lidhje e forte gjermani-usa do ia ulte koken perfundimisht bastardeve ruso-franceze.

  12. #12
    Enraged Maska e Scion
    Anëtarësuar
    22-07-2008
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    2,296
    Platini, perfundimisht vertetoi te pavlefshme thenien "Ne futboll s'ka politike" ...

    Bravo, Bravo, Platini ... ti qe sot e tutje do jesh ikona e "politifutbollit", nje produkt fundor i anusit francez!
    What can be asserted without evidence, can be dismissed without evidence

  13. #13
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anëtarësuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230
    Kjo Dote Ishte Nje Kujtes Per Te Gjith Shqiptaret Se Sporti Esht Politik Nje Thenje Qe E Kam Degjuar Shum Vite Me Heret Thoshte Po Te Jesh Sportist I Mir Duhetsh Ta Duash Atdheun Tend Dhe Te Jesh Patriot E Ket Ne Spo E Pranojm

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anëtarësuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230
    E sa lojtarit te ekipeve nderkombtare jan kunder shtetit te kosoves qe sot ne shqiptaret e kosove i broharasin pa vetdie sikur kta lojtar te deklarohehin publikisht at qe e mendojn per shqiptaret ne dote habiteshim nga urretja qe kan disa. lojtar me renome botrore

  15. #15
    Peace and love
    Anëtarësuar
    16-06-2006
    Vendndodhja
    usa
    Postime
    1,897
    Citim Postuar më parë nga Qyfyre Lexo Postimin
    me informacionet qe kam, ka qene pikerisht bamir topi qe i ka dhene idene platinise qe te votoje kunder. madje pas votimit jane pare se bashku, duke shkembyer nje pagese, qe mendohet te kete qene si shperblim per kete vote kunder kosoves.
    dhe ti me siguri i mbanje pishen, apo jo?

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •