Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 20
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e Bajraku
    Anëtarësuar
    29-02-2012
    Postime
    498

    Deputetët e PDK-së ngrejnë gishtërinjtë pa ditur për çfarë votojnë!?

    Prishtinë, 10 maj - (E plotësuar) Deputetët e PDK-së sërish kanë votuar për diçka që nuk e kishin ditur se për çfarë po votonin. E kjo nuk është hera e parë që ndodh në Kuvendin e Kosovës. Fjala është për mocionin që kushtëzon vazhdimin e bisedimeve të Serbisë me zbardhjen e fatit të personave të të pagjetur. Burime të KTV-së kanë thënë se Grupi parlamentar i PDK-së do të provojë në seancën e së premtes që të kërkojë rivotimin e këtij mocioni.
    Vetëm pas përfundimit të seancës parlamentare ku është votuar për mocionin që kushtëzon vazhdimin e bisedimeve të Serbisë me zbardhjen e fatit të personave të zhdukur PDK-ja ka shprehur pakënaqësitë e saj.
    Burime të KTV-së, kanë thënë se Grupi parlamentar i PDK-së do të provojë që në seancën e së premtes të kërkojë rivotimin e këtij mocioni.
    Kjo për shkak se, siç thonë burimet, ligjvënës të PDK-së nuk e kanë kuptuar se për çfarë kishin votuar në seancë.
    Një deputet i ka thënë KTV-së se kur është kryer seanca deputetë të PDK-së nuk e kanë përjashtuar opsionin që hiç më larg se të premten të kërkojnë nga kryetari i Kuvendit, Jakup Krasniqi, ta rikthejë në votim mocionin.
    “Kur dolëm nga seanca disa deputetë të PDK-së shpreheshin se nuk e dinin për çfarë kishin votuar. Me siguri do të kërkojnë nga kryeparlamentari Krasniqi rivotim të mocionit. Po të respektoheshin rregullat kreu i Kuvendit nuk do të duhej ta rikthente në votim mocionin”, ka thënë një ligjvënës i Kuvendit.
    Shefin e Grupit parlamentar të PDK-së, Adem Grabovci, nëpërmjet telefoni ka thënë për KTV-në se ata do të kërkojnë që rekomandimet të harmonizohen.
    “Është bërë një votim jo i rregullt. Në seancë për të njëjtën çështje janë votuar dy palë rekomandime. Prandaj ato duhet të harmonizohen ngase kështu siç janë votuar ato e humbin esencën e tyre. Ne do të kërkojmë që këto rekomandime të harmonizohen në seancën e së premtes”, ka theksuar Grabovci.
    Megjithatë, rivotimi për po të njëjtin mocion nuk është në harmoni me Rregulloren e Kuvendit të Kosovës, e cila thotë se mocioni për një interpelancë nuk mund të votohet për po të njëjtën çështje pa kaluar 6 muaj.
    Në rregullore thuhet se interpelanca për po të njëjtën çështje nuk mund të parashtrohet më shumë se dy herë gjatë një viti kalendarik.
    http://www.kohaditore.com/index.php?page=1,13,98932

  2. #2
    ...in the battle of Love! Maska e Pirate of Love
    Anëtarësuar
    07-09-2010
    Vendndodhja
    Made in Lugina!
    Postime
    1,030
    vetem mund ta paramendoj, se ç`kaste injorantesh propozon, sjell e voton ligje. E keta do te duhej te vendosin edhe per te ardhmen e shtetit dhe ta integrojne ne strukturat euro-atlantiko-veriore

    Mjere shteti nga duart edhe gishterinjet e kujt ka mbetur te votohet.

    Çfare ti thuhet tjeter, pos mjerim dhe fyerje e inteligjences se atyre qe i kane dhene voten ta perfaqesojne injorante te tille.
    ...nuk i dihet kurre, nuk i dihet kurre, ndoshta vjen momenti...!

  3. #3
    Djalë Drenice Maska e Lexuesi_
    Anëtarësuar
    18-06-2010
    Vendndodhja
    Ne vendin e ngjarjeve
    Postime
    6,014
    Citim Postuar më parë nga Pirate of Love Lexo Postimin
    vetem mund ta paramendoj, se ç`kaste injorantesh propozon, sjell e voton ligje. E keta do te duhej te vendosin edhe per te ardhmen e shtetit dhe ta integrojne ne strukturat euro-atlantiko-veriore

    Mjere shteti nga duart edhe gishterinjet e kujt ka mbetur te votohet.

    Çfare ti thuhet tjeter, pos mjerim dhe fyerje e inteligjences se atyre qe i kane dhene voten ta perfaqesojne injorante te tille.

    Po ti kqyrjav njehere Mjekrrat 1 meter skan kohe me lexu se ju duhet me miremajt mjekrren

  4. #4
    ...in the battle of Love! Maska e Pirate of Love
    Anëtarësuar
    07-09-2010
    Vendndodhja
    Made in Lugina!
    Postime
    1,030
    Citim Postuar më parë nga Lexuesi_ Lexo Postimin
    Po ti kqyrjav njehere Mjekrrat 1 meter skan kohe me lexu se ju duhet me miremajt mjekrren

    mire e keni, qe nuk po del ndokush te ju akuzoj edhe tu vendos vulen sikur ketyre shqipeve te maqedonise ekstremista, se me keta qe keni hyhyyyyyy, e me mire mos ti kishit pasur

    te pakten ne Lugine e kemi shkruar haptas I`m Terrorist

    ama e shkruar ne gjuhen angleze nuk te llogaritet, qofte edhe nese te shohin me bombe ne dore ahahahahaha

    Shpresoj, te mos e marrin shembullin tone kur te dalin ne protesta perseri ne Shkup, ta shkruajne I`m Terrorist plus edhe ata flamujt, se kane per te ngritur ne gjendje gadishmerie edhe mamajen Shqiperi si anetare e NATO-s ne lufte kunder terrorizmit hahahahaaaaa
    ...nuk i dihet kurre, nuk i dihet kurre, ndoshta vjen momenti...!

  5. #5
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-10-2002
    Vendndodhja
    përjashtuar
    Postime
    1,008
    Citim Postuar më parë nga Pirate of Love Lexo Postimin
    vetem mund ta paramendoj, se ç`kaste injorantesh propozon, sjell e voton ligje. E keta do te duhej te vendosin edhe per te ardhmen e shtetit dhe ta integrojne ne strukturat euro-atlantiko-veriore

    Mjere shteti nga duart edhe gishterinjet e kujt ka mbetur te votohet.

    Çfare ti thuhet tjeter, pos mjerim dhe fyerje e inteligjences se atyre qe i kane dhene voten ta perfaqesojne injorante te tille.
    Keta marrin SMS, para se ty hyjne ne Kuvend me porosi: "Voto PER" APO "KUNDER",
    ashtuqe te mos mundohen fare te lexojne (per cfare eshte fjala).
    Por, permbi gjysma jon lepismena...
    Dine vetem te numrojne (te vjedhurat)


    *

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anëtarësuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230
    kur ne mesin e ktyre deputetve te PDK-s ka analfabeta

  7. #7
    JUDO Maska e Gogi
    Anëtarësuar
    10-08-2008
    Vendndodhja
    Prishtinë
    Postime
    1,669
    Citim Postuar më parë nga beni33 Lexo Postimin
    kur ne mesin e ktyre deputetve te PDK-s ka analfabeta
    Beni? A eshte e vertet se nuk doni me marr pjese ne zgjedhjet e Kaqanikut, sepse e dini qe ne fillim se do pesoni fiasko
    “Kush është prej jush pa mëkat, le ta gjuajë i pari gurin në të!”

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
    Anëtarësuar
    13-09-2009
    Vendndodhja
    ne toke
    Postime
    2,171
    Citim Postuar më parë nga Gogi Lexo Postimin
    Beni? A eshte e vertet se nuk doni me marr pjese ne zgjedhjet e Kaqanikut, sepse e dini qe ne fillim se do pesoni fiasko
    Gogi ,a mundesh me e dhan nji koment si perkrahes i denj i PDK-s,si mundet me ndodh qe deputetet e PDK-s te votojn e mos te din se qka votuan.

  9. #9
    Djalë Drenice Maska e Lexuesi_
    Anëtarësuar
    18-06-2010
    Vendndodhja
    Ne vendin e ngjarjeve
    Postime
    6,014
    Citim Postuar më parë nga beni33 Lexo Postimin
    kur ne mesin e ktyre deputetve te PDK-s ka analfabeta
    Kjo eshte pak e keqe. Pse spo i perfshin te gjitha partite : Po veq nja.

  10. #10
    ...in the battle of Love! Maska e Pirate of Love
    Anëtarësuar
    07-09-2010
    Vendndodhja
    Made in Lugina!
    Postime
    1,030
    Citim Postuar më parë nga Norça.li Lexo Postimin
    Keta marrin SMS, para se ty hyjne ne Kuvend me porosi: "Voto PER" APO "KUNDER",
    ashtuqe te mos mundohen fare te lexojne (per cfare eshte fjala).
    Por, permbi gjysma jon lepismena...
    Dine vetem te numrojne (te vjedhurat)


    *

    per ate, qe nuk dijne, ua kishim derguar Lexuesin ti mesoj lexim plus edhe te paguhej nga fondet e tyre me Ojrat qe i kane, ama e keqja eshte qe nuk duan as leximin te mesojne ahahahaa

    mu sikur te ajo vjersha;

    s`di me shkru as me lixu, por dua Ojra, shume Ojra me fitu
    ...nuk i dihet kurre, nuk i dihet kurre, ndoshta vjen momenti...!

  11. #11
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-10-2002
    Vendndodhja
    përjashtuar
    Postime
    1,008
    Citim Postuar më parë nga Pirate of Love Lexo Postimin
    per ate, qe nuk dijne, ua kishim derguar Lexuesin ti mesoj lexim plus edhe te paguhej nga fondet e tyre me Ojrat qe i kane, ama e keqja eshte qe nuk duan as leximin te mesojne ahahahaa

    mu sikur te ajo vjersha;

    s`di me shkru as me lixu, por dua Ojra, shume Ojra me fitu
    Eh, po…
    ...ai qe e kritikojsha dje, qe thoshte se edhe deputetet (numri me i madh) e duan bashkimin. Kush bashkimin? Me sontazhe ndoshta, ama sa per kuvend/parlament… tybeeee. Sic thoshte nje analist: "Jan ba robota t'numrave" (Asish t'b(u)rojave 1244, p'e di ti ma).

    Me pas qene shtet ky qe po pretendon qe eshte i tille…
    ...duhet te gjithe rresht per nje, nga nje dele a dhi perdore edhe marsh...u çipku tumar...

    *

  12. #12
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anëtarësuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230

    Gogi

    Citim Postuar më parë nga Gogi Lexo Postimin
    Beni? A eshte e vertet se nuk doni me marr pjese ne zgjedhjet e Kaqanikut, sepse e dini qe ne fillim se do pesoni fiasko
    i nderuar rri ne tem kurse a dote marr pjes LVV ne zgjedhje ne kaqanik per ket ju nuk vendoseni jan instancat e levizjes qe merren me ket pun

  13. #13
    JUDO Maska e Gogi
    Anëtarësuar
    10-08-2008
    Vendndodhja
    Prishtinë
    Postime
    1,669
    Citim Postuar më parë nga beni33 Lexo Postimin
    i nderuar rri ne tem kurse a dote marr pjes LVV ne zgjedhje ne kaqanik per ket ju nuk vendoseni jan instancat e levizjes qe merren me ket pun
    Po, V.V ka kryesine e partise se Punes, po ska gajle.

    Duhet ta shihni se nuk po ju ec, ose beni ndryshime ose disfata te njepasnjeshme, edhe pse ndryshimet nuk bojne pune, se esencen komuniste ska kush qe ju a largon.

    Ne kaqanik PDK pa balotazh po fitojke
    “Kush është prej jush pa mëkat, le ta gjuajë i pari gurin në të!”

  14. #14
    ...in the battle of Love! Maska e Pirate of Love
    Anëtarësuar
    07-09-2010
    Vendndodhja
    Made in Lugina!
    Postime
    1,030
    Citim Postuar më parë nga Norça.li Lexo Postimin
    Eh, po…
    ...ai qe e kritikojsha dje, qe thoshte se edhe deputetet (numri me i madh) e duan bashkimin. Kush bashkimin? Me sontazhe ndoshta, ama sa per kuvend/parlament… tybeeee. Sic thoshte nje analist: "Jan ba robota t'numrave" (Asish t'b(u)rojave 1244, p'e di ti ma).

    Me pas qene shtet ky qe po pretendon qe eshte i tille…
    ...duhet te gjithe rresht per nje, nga nje dele a dhi perdore edhe marsh...u çipku tumar...

    *
    e di, e di


    pikerisht, fjale gllam,gllam, gllam deri ne qiell dhe askund!

    do perdorim tere fuqine kushtetuese...gllam, gllam edhe nga presidenca degjohej ;nuk ka zgjedhje serbe ...bla,bla,bla... edhe u mbane zgjedhjet serbe ne Kosove, plus edhe falenderuan OSBE-ne!

    Keta kane kaluar edhe kufirin e logjikes, dinjitetit e çdo elementi njerezore!

    Do duhej njeriu te kishte aq surrat edhe ta pyes veten, keta do duhej ta pyesnin veten: athua valle kush mbutin jam une ? qe njeren e them e tjetren e beje, ku e kam ate surrat, ate dinjitet e ate njerezore qe e dallon njeriun nga kafsha dhe ku perfundon kufiri mes dyjave ?!

    Ose te provojne te behen, nese nuk munden, te pakten te imitojne njerezoren edhe te zhdukin ate surrat nga skena!

    Siç e pata shkruajtur dhe per asnje milimeter nuk i bie pishman edhe si njerez edhe si shoqeri e edhe si shtet kane ate emeruesin e perbashket qe i karakterizon, gje qe e shkruaj me shume keqardhje!
    ...nuk i dihet kurre, nuk i dihet kurre, ndoshta vjen momenti...!

  15. #15
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-10-2002
    Vendndodhja
    përjashtuar
    Postime
    1,008
    Citim Postuar më parë nga Pirate of Love Lexo Postimin
    e di, e di


    pikerisht, fjale gllam,gllam, gllam deri ne qiell dhe askund!

    do perdorim tere fuqine kushtetuese...gllam, gllam edhe nga presidenca degjohej ;nuk ka zgjedhje serbe ...bla,bla,bla... edhe u mbane zgjedhjet serbe ne Kosove, plus edhe falenderuan OSBE-ne!

    Keta kane kaluar edhe kufirin e logjikes, dinjitetit e çdo elementi njerezore!

    Do duhej njeriu te kishte aq surrat edhe ta pyes veten, keta do duhej ta pyesnin veten: athua valle kush mbutin jam une ? qe njeren e them e tjetren e beje, ku e kam ate surrat, ate dinjitet e ate njerezore qe e dallon njeriun nga kafsha dhe ku perfundon kufiri mes dyjave ?!

    Ose te provojne te behen, nese nuk munden, te pakten te imitojne njerezoren edhe te zhdukin ate surrat nga skena!

    Siç e pata shkruajtur dhe per asnje milimeter nuk i bie pishman edhe si njerez edhe si shoqeri e edhe si shtet kane ate emeruesin e perbashket qe i karakterizon, gje qe e shkruaj me shume keqardhje!
    Keta (pydyky) do t'i bejme kundershtare per futboll. Ishin t'mire per autogola.

    Paramendo, kane votuar kunder vetvetes, e tash jane bere pishman

    E kane tradhtuar orientimin politik: shitjen e Kosoves Serbise. Kurse tash kane vendosur kushte per me e prishe pazarin me ta.


    Kush jane keta, a?

    Po shihet me qarte se loti: njerez kriminele, te cilet kane kerkuar strehim (azil) nen ombrellen e imunitetit 'deputetik' ha haha


    Idjota

    *

  16. #16
    JUDO Maska e Gogi
    Anëtarësuar
    10-08-2008
    Vendndodhja
    Prishtinë
    Postime
    1,669
    Citim Postuar më parë nga Norça.li Lexo Postimin
    Keta (pydyky) do t'i bejme kundershtare per futboll. Ishin t'mire per autogola.

    Paramendo, kane votuar kunder vetvetes, e tash jane bere pishman

    E kane tradhtuar orientimin politik: shitjen e Kosoves Serbise. Kurse tash kane vendosur kushte per me e prishe pazarin me ta.


    Kush jane keta, a?

    Po shihet me qarte se loti: njerez kriminele, te cilet kane kerkuar strehim (azil) nen ombrellen e imunitetit 'deputetik' ha haha


    Idjota

    *
    Po te shkruaja une keshtu do merrje verejtje nga moderatori perkates. Dardi apo di quhet ...
    “Kush është prej jush pa mëkat, le ta gjuajë i pari gurin në të!”

  17. #17
    i/e larguar Maska e sheneri
    Anëtarësuar
    28-02-2012
    Postime
    185
    Citim Postuar më parë nga Gogi Lexo Postimin
    Po te shkruaja une keshtu do merrje verejtje nga moderatori perkates. Dardi apo di quhet ...
    Gogi; Mos u merezit ti qka thon te tjeret per deputetet e pydyky-se, para dite te Abazi byrekgjija dikush u kish qit raki te shpise ne jogurte me te vertet se kan dite qka po bejne.

    Te marten ua qet Delli ketyre tjerve do mjat pa raki e nashta nuk dehen me harrue qka kan votue , rakija e shpis po ta humbete mendjen fare 39 minuta ishte veshtir me dit qka po ban masanej kthjellesh. Inati balo inati Abaz burekgjija me ua bere kete pun te lige.
    Ndryshuar për herë të fundit nga sheneri : 13-05-2012 më 14:38

  18. #18
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-10-2002
    Vendndodhja
    përjashtuar
    Postime
    1,008
    Citim Postuar më parë nga sheneri Lexo Postimin
    Gogi; Mos u merezit ti qka thon te tjeret per deputetet e pydyky-se, para dite te Abazi byrekgjija dikush u kish qit raki te shpise ne jogurte me te vertet se kan dite qka po bejne.

    Te marten ua qet Delli ketyre tjerve do mjat pa raki e nashta nuk dehen me harrue qka kan votue , rakija e shpis po ta humbete mendjen fare 39 minuta ishte veshtir me dit qka po ban masanej kthjellesh. Inati balo inati Abaz burekgjija me ua bere kete pun te lige.
    Shume raki paska ky fare Abazi, more… Me e mbajte me raki gjithe atë tufë dhenësh eshte pune goxha e madhe.
    Shih thuaj Abazit (burekxhisë) t'i japi tufës aq shume raki, sa qe as kembet mos t'i mbajne neser udhes per Cirk, sic e kann bere Parlamentin e tu Kosoves keto delet e...
    Edhe thuaj ketij "Gogit", se kete qe jane duke e bere keta te PDK-se nuk e bejne as foshnjet qe jane ne gji, sepse edhe foshnjet dijne ta bejne dallimin ndermjet te keqes e te mires.


    *

  19. #19
    i/e larguar Maska e sheneri
    Anëtarësuar
    28-02-2012
    Postime
    185
    Citim Postuar më parë nga Norça.li Lexo Postimin
    Shume raki paska ky fare Abazi, more… Me e mbajte me raki gjithe atë tufë dhenësh eshte pune goxha e madhe.
    Shih thuaj Abazit (burekxhisë) t'i japi tufës aq shume raki, sa qe as kembet mos t'i mbajne neser udhes per Cirk, sic e kann bere Parlamentin e tu Kosoves keto delet e...
    Edhe thuaj ketij "Gogit", se kete qe jane duke e bere keta te PDK-se nuk e bejne as foshnjet qe jane ne gji, sepse edhe foshnjet dijne ta bejne dallimin ndermjet te keqes e te mires.


    *
    ....... Nga nervoza per keqperdorimin e pijes, Abazi i byrektores paska vendose qe tua sjell kazanat qaty pas pallatit ti rinise se uje ka me bollak edhe kualite, po te kujdesen vet per fortesi e kualitet dhe le te kujdesen qe edhe nese e pijn gjite sasin mos t'ju ben deme ansore sidomos ne ate pjese te trurit ku ju kan mbetur te strehuara edhe ato pak mende.Ta pjekin per kallapi te kokes se tyre se vetem ata e kan koken specifike dshmth sikur harddisku i shkarravitur.
    Ndryshuar për herë të fundit nga sheneri : 14-05-2012 më 09:17

  20. #20
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anëtarësuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230

    Gog

    Citim Postuar më parë nga Gogi Lexo Postimin
    Po, V.V ka kryesine e partise se Punes, po ska gajle.

    Duhet ta shihni se nuk po ju ec, ose beni ndryshime ose disfata te njepasnjeshme, edhe pse ndryshimet nuk bojne pune, se esencen komuniste ska kush qe ju a largon.

    Ne kaqanik PDK pa balotazh po fitojke
    JU E KUJTONE LPK-n keni harru si duket o more matrapaz per ket te gjith e din keni qen kominista dhe jeni titen dhe dhe stalinin e keni ne zemer ju e kqyrini mej njellos te tjeret

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •