Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 10
  1. #1
    100% DIBRAN Maska e barce
    Anėtarėsuar
    23-02-2012
    Postime
    16

    ndime ju lutem

    ju lutem ,kush ka mundesi te me shkruaje per problemin tim un jam ne greqi rreth 15 vjet jam ketu kaq kohe ngaqe jam ne hasmeri por tani kam patur disa shqetesime ,rrezik per jeten time dhe te familjes time dokumentacjonin e pajtimit mbar kombrtar e kam mar nga shqiperia dhe jam mese i rregullt por keto dokumenta nuk me japin te drejt qe te shkoj i ligjshem ju lutem me ndihmoni cfar procedurash duhet te bej sepse duhet te iki patjeter nga ketu , dhe doja te shkoja ne kanada ose ne angli , dhe cfar behet me mua neqoftese un shkoj cfar te drejtash kam

  2. #2
    … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
    Anėtarėsuar
    07-09-2006
    Vendndodhja
    Aconteceu !!! Estava escrito assim...
    Postime
    6,577
    Pershendetje barce, nga informacionet qe ke shkruar nuk je shume i qarte se ēfare dokumentash disponon e thene me shqip, je me leje qendrimi ne greqi, apo je pajisur me dokumente si shtetas grek?
    Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

  3. #3
    100% DIBRAN Maska e barce
    Anėtarėsuar
    23-02-2012
    Postime
    16
    flm per pergjigjen un jam me dokumenta 10 vjecare ne greqi dhe doja te iki por edhe me keto nuk me lejohet qe te shkoj, ne asnje vend nuk kam te drejt pune me keto qe kam

  4. #4
    … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
    Anėtarėsuar
    07-09-2006
    Vendndodhja
    Aconteceu !!! Estava escrito assim...
    Postime
    6,577
    Me ato dokumenta te lejohet te shkosh si vizitor neper shtetet e BE perveē Anglise (besoj) ku te duhet vize, kurse per ne USA apo Kanada, duhet te kesh pasaporten biometrike si shtetas i Bashkimit Europian.
    Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

  5. #5
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    20-06-2003
    Postime
    1,553
    ...ose te mebetet te provosh hyrjen klandestince e cila eshte e shtrenjte edhe jo e sigurt. Gjithashtu paraqet veshtiresi te tjera sepse ti do te levisesh familjarisht.

    Nese gjen ndonje menyre per te hyr ilegalisht shfrytzoje, po hodhe aplikimin per azil (ne Angli) edhe sikur te refuzohet ceshtja do duhet (zakonisht) 3-5 vjet qe ky vendim te merret e gjate ketij 3-5vjecari s'te kthejene dot. Po tu refuzua ceshtja te kthejne ne vendin e fundit te BE ku ke rregjistrim hyrje-dalje.

  6. #6
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    07-10-2010
    Postime
    56

    hi

    Citim Postuar mė parė nga white_snake Lexo Postimin
    ...ose te mebetet te provosh hyrjen klandestince e cila eshte e shtrenjte edhe jo e sigurt. Gjithashtu paraqet veshtiresi te tjera sepse ti do te levisesh familjarisht.

    Nese gjen ndonje menyre per te hyr ilegalisht shfrytzoje, po hodhe aplikimin per azil (ne Angli) edhe sikur te refuzohet ceshtja do duhet (zakonisht) 3-5 vjet qe ky vendim te merret e gjate ketij 3-5vjecari s'te kthejene dot. Po tu refuzua ceshtja te kthejne ne vendin e fundit te BE ku ke rregjistrim hyrje-dalje.
    shoku,sa i perket azilit ne Angli nuk do ti njifet,ketu vjen ne shprehje marveshja e dablinit e cila vjen ne konsiderate per shtetet e bashkimit evropjan,e cila thote se ,,,ne vendin e pare ne te cilin i ke dhen gishtat me automatizem te kthejn,,,qe do te thote se kete do ta kthejn ne Greqi menjiher,pasi nuk ka te drejte ligjore te kerkoje azil ne Angli,kurse sa i perket Kanadas,atje mundet te kete sukeses,per arsye se kanadaja nuk futet ne marveshjen e Dablinit,per kete informacion shoke te forumit jam me se i sigurt,por ja arite ne kanada iligalisht ke kryj nje pune te madhe,por eshte veshtire se si te arisht,po te kesh ndonje ide te bashkohem edhe une,por nuk mundet te gjej ndonje rruge klandestineske,flm tung

  7. #7
    IrC AlBaSoUl.CoM Maska e MISTREC_BERATI
    Anėtarėsuar
    11-03-2003
    Vendndodhja
    GreeCe
    Postime
    150
    Citim Postuar mė parė nga barce Lexo Postimin
    flm per pergjigjen un jam me dokumenta 10 vjecare ne greqi dhe doja te iki por edhe me keto nuk me lejohet qe te shkoj, ne asnje vend nuk kam te drejt pune me keto qe kam
    shoku me 15 mije euro te pajis une me pashaport europiane dergom mesazh ne privat ne greqi jam edhe une
    Na mbyten servilat.com

  8. #8
    … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
    Anėtarėsuar
    07-09-2006
    Vendndodhja
    Aconteceu !!! Estava escrito assim...
    Postime
    6,577
    Poshte matrapazet
    Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

  9. #9
    100% DIBRAN Maska e barce
    Anėtarėsuar
    23-02-2012
    Postime
    16
    Citim Postuar mė parė nga ardititii Lexo Postimin
    shoku,sa i perket azilit ne Angli nuk do ti njifet,ketu vjen ne shprehje marveshja e dablinit e cila vjen ne konsiderate per shtetet e bashkimit evropjan,e cila thote se ,,,ne vendin e pare ne te cilin i ke dhen gishtat me automatizem te kthejn,,,qe do te thote se kete do ta kthejn ne Greqi menjiher,pasi nuk ka te drejte ligjore te kerkoje azil ne Angli,kurse sa i perket Kanadas,atje mundet te kete sukeses,per arsye se kanadaja nuk futet ne marveshjen e Dablinit,per kete informacion shoke te forumit jam me se i sigurt,por ja arite ne kanada iligalisht ke kryj nje pune te madhe,por eshte veshtire se si te arisht,po te kesh ndonje ide te bashkohem edhe une,por nuk mundet te gjej ndonje rruge klandestineske,flm tung
    faleminderit per pergjigjen dmth un duhet te gjej nje menyr qe te shkoj ne kanada se vetem atje kam shpresa per tu pajisur me
    dokumenta , por nuk e di a do kem mundesi qe te mar dhe familjen pasi un te jem i ligjshem dhe sa mund te zgjase kjo ? sepse esht shum e veshtir qe te shkojm te gjith se bashku
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga barce : 24-05-2012 mė 15:38

  10. #10
    IrC AlBaSoUl.CoM Maska e MISTREC_BERATI
    Anėtarėsuar
    11-03-2003
    Vendndodhja
    GreeCe
    Postime
    150
    shoku dergom meshazh ne privat kthem pergjigje te kam pyetur per dicka mundesisht sa me shpejt
    Na mbyten servilat.com

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •